Prezidentka Anna Šabatová, nástupkyně Masaryka a Havla

450px Anna Šabatová (2018)

Je načase mluvit tom, o čem jedno procento korporátních fašistů nemluví, a to jsou prezidentské volby. A o čem se v jimi kontrolovaném mainstreamu nemluví, to jsou všechno zásadní témata.


Je načase mluvit tom, o čem jedno procento korporátních fašistů nemluví, a to jsou prezidentské volby. A o čem se v jimi kontrolovaném mainstreamu nemluví, to jsou všechno zásadní témata. Buď jsou to pro kliku globálních oligarchů a jimi koupených politiků už prohrané kauzy, jako Sýrie, Afghánistán, Libye, Čína a částečně i Indie. Nebo se o různých tématech nemluví proto, že se tiše připravují „změny režimu“. Viz Venezuela, Bolívie, Brazílie, Ekvádor a známá gruzínská střílečka na Majdanu, kterou zcela jistě nepřipravili zdejší fašisté, CIA a představitelka US ministerstva zahraničí Nulandová. U nás se zásadně nemluví (na rozdíl od Slovenska) o zřízení amerických vojenských základen a o vykradení posledních zbytků sociálního státu, což jsou veřejnoprávní zdravotnictví, důchody a školský systém.

Naposledy jsem jako občan volil, když šlo o Zemana ve druhém kole, protože jsem nechtěl nechat stát v prackách placených politických žoldnéřů ze zahraničí. Těm nevěřím jediné slovo od té doby, co se nechali koupit od paty až po uši. Prezident Zeman není moje krevní skupina, ale nebylo na výběr. Zeman své prezidentování ustál celkem se ctí. Ale přes různě prováděné pokusy o komunikaci odmítl vytvořit institucionální základy demokracie pro mladou generaci, což jsme tehdy považovali za klíčovou věc. Mimo jiné i proto nám teď pod okny povykují sorošovi a bakalovi žlutokošiláči a chvilkaři, kteří za dolary dělají show pro české voličské masy. Jednobarevnému voliči (single-issue voter) se nabízí jediný slogan: „Změna!“ Takže všechny současné politiky-mafiány vyhodíme, výborně. Pak jedno procento Deep state, které tento cirkus platí, nastrčí své žlutokošilaté mladé figurky. Jistěže nejsou mocensky zkompromitovaní, vždyť teprve začali spokojeně mlaskat u žlabu v dobře klimatizované korporátní stáji. Za nimi stojí šedá eminence miliardářů, tentokrát ze zahraničí, jako je například bývalý brněnský krejčí Bakala. Tato cizí parta miliardářských žoldnéřů rozkrade bez mrknutí oka i ten poslední zbytek sociálního státu. Ano, pak budeme mít změnu jako řemen. Skončíme u popelnic a mladí u Stalingradu. Proto potřebujeme ženskou, která není vydíratelná, je slušná až za hrob a zná dobře současné zákulisí české špinavé politiky a jejich prodejných figur.

Anna Šabatová musí být naší občanskou prezidentkou. Proč? Protože jako aktivista a vydavatel samizdatu ji znám už roky za komunismu. Na rozdíl od jiných disidentů (bohužel částečně i Havla) se tato brilantní aktivistka z disidentského rodu Petra Uhla a Jaroslava Šabaty nijak nezměnila. Se spoustou lidí jsem se po listopadu raději neviděl, protože se neoliberálně a jinak pomátli. Dnes jsou mnozí z nich ekonomicky a politicky na mizině, a možná jsou to zase rozumní lidé. Ale prohráli, a bohužel demokracie prohrála s nimi. Šabatová (alias „Anička“ v disentu) neprohrála, protože zůstala normální ženská i jako ombudsmanka, což mohu osobně dosvědčit.

Podívejme se na důležitá politická rozhodnutí, před kterými bude stát nová prezidentka. Za prvé a zásadně, musí zachránit pro mladou a neoliberálně zhlouplou generaci mladých poslední zbytky sociálního státu. Dobře si pamatuji, jak jsme jako učitelé bojovali proti školnému a proti privatizaci univerzit, stejně jako jsme to dělali v případě zdravotnictví. A mladí studenti z chudých rodin nám vysvětlovali, jak to bude hezké, až si všechno budou platit a od nich z rodiny bude moci vystudovat vysokou maximálně jedno dítě. Ideologický výplach českých mladých mozků dosáhl maxima. Nová prezidentka bude muset bojovat proti hlouposti těch, kteří jí za to budou po dvaceti letech líbat ruce a nosit kytky na hrob. Kdo jiný by takovou roli měl plnit, než bývalá disidentka ze sociálně aktivistické rodiny a polistopadová ombudsmanka?

Za druhé. V Česku není reálná demokracie, protože se prodala za kus montovního chleba a mafiánské privatizace. To je vina naší generace, že byla tak hloupá a skákala kolem Klausova kupónového privatizačního telete. Každý, kdo zná případ privatizace Škodovky, tak ví, že se mělo privatizovat úplně jiným stylem. Bývalý ministr Martin Jahn, později papaláš ve Volkswagenu, zpackanou privatizaci „dohnal“ tím, že z nás udělal německé otroky. OK, aspoň jsme zatím neumřeli hlady a můžeme vesele jezdit ve starých západních ojetinách. Ale mafiánské dopuštění se stalo naší vinou, nechť nám za to mladí po libosti nadávají. Naše hloupá a obelhaná generace starých aktivistů a demokratů má nyní poslední, ale opravdu poslední šanci, jak zachránit pro zbytek občanských aktivistů a demokratů jediný volebně přímo dostupný politický úřad v zemi, který bude mít v okamžiku vážné krize naprosto nepopiratelnou autoritu.

Za třetí. Otázka amerických základen s jadernými zbraněmi znamená, že budeme mít nové okupanty místo ruských. Prohráli jsme snad v roce 1990 nějakou válku, abychom tu měli další okupační mocnost na způsob amerického Afghánistánu a Sýrie za Eufratem? A do půl hodiny budeme pod palbou ruských jaderných hypersonických zbraní, proti kterým dosud není žádná účinná obrana. A pokud vůbec bude, tak bude stát miliardy. To by chtěl jen blázen a zdejší političtí šašci placení Pentagonem. Nové smlouvy o amerických základnách připravené pro Slováky vyvolaly zděšení. Okupačním vojskům v základnách zajišťují naprostou imunitu, jako by vojáci a personál byli na americkém území. Pak už nebude americký velvyslanec zvedat telefon a prosit dané politiky, aby přišli k němu na ambasádu, kde jim rozdá úkoly. Okupační armáda bude velet zemi jako vojenskému újezdu. To je hezky vidět na Ukrajině, kde zdejší americké velení a zlodějny prováděné s místními pučisty a fašisty se staly přímým tématem americké prezidentské volební kampaně. Kdo chce skončit jako Ukrajinec mimo svou vlast a dělat otroka jako Ukrajinci v Polsku, Rusku a Česku, tak je opravdu pitomec na druhou. Proto potřebujeme prezidentku, která má za sebou hodiny estébáckých výslechů. Takový aktivista ví, co je strach a co jsou povinnosti vůči vlastní zemi a vůči demokracii. Chartista František Kriegel jako jediný z ÚV unesený v roce 1968 do Moskvy nepodepsal Moskevské protokoly. Tento interbrigadista ze Španělska věděl, že se asi domů nevrátí živý, ale udělal to, co měl a musel.

Za čtvrté. Obrana liberálních občanských svobod a menšin odlišených od sorosovských šaškáren a politických manipulací je důležitá zejména pro křesťany. Ti se skrze své hierarchy kompletně prodali neoliberálním mafiánům a společně s nimi táhnou káru jednoho procenta proti 99 % nás všech. Podporou Anny Šabatové máme zejména my, katolíci, možnost, jak se alespoň trochu rehabilitovat v očích společnosti. Většinová společnost nás považuje v nejlepším případě za farizeje, v horším a zcela běžném případě za zloděje národního majetku a za lháře, kteří se starají hlavně o vlastní kapsu.

A nyní k tomu podstatnému. Jestli paní Šabatová má rozum (a jak ji znám, tak ho má), tak se nikdy do této funkce nebude cpát. Nemá to zapotřebí, kytku a pochvalu za vlast jí už nikdo nevezme, jak za činnost před sametem-plyšákem-hadrákem, tak i po něm. Vraťme se k činnosti amerických grassroots, kteří dnes nesou Sanderse a Warrenovou jako dva špičkové kandidáty na prezidenta. Militarizovaní fašisti z Deep state, jedno procento plutokracie kolem Trumpa, a zejména mafiáni uvnitř jejich vlastní Demokratické partaje z toho šílí. Ale kampaň Sanderse a Warrenové už jede jako parní válec. Bude ji muset zastavit až puč na úrovni superdelegátů, což je cca 30 % hlasů při finálních nominacích. Tito placení žoldnéři jednoho procenta se pokusí zvrátit demokraticky a zespoda provedenou revoluci voličů. Jak to všechno začalo? Podívejte se na článek z roku 2013 pod názvem Bude Elizabeth Warrenová kandidátkou na prezidentku? Cituji z článku.

Za prvé, už vznikl výbor pro prezidentskou kandidaturu Warrenové, který začal sbírat peníze na její kampaň, bez ohledu na to, jak se senátorka rozhodne. Za druhé, Warrenová je jedničkou jak mezi liberálními demokraty, tak i mezi všemi občanskými aktivistickými hnutími v USA. Zbývá základní otázka: Bude kandidovat nebo ne?

Tak to vezměme popořádku podle citace. Paní Šabatovou musíme slušně, ale rozhodně (tvrdě) donutit k tomu, aby se jasně (a pozitivně) vyjádřila. Osobně je mi této disidentky velice líto, že musí vzít rozstřílený prapor občanského aktivismu a má znovu vylézt ze zákopů do bubnové palby smrdutých hlav a drzých mafiánských papulí. Bývalá disidentka a ombudsmanka má více než ostatní právo na odpočinek. Ale bohužel už bráníme poslední linii zákopů u občanského Stalingradu a za takových časů není doba na psaní pamětí. Jaroslav Šabata také nedopsal své paměti přes naše výslovné prosby, protože politický aktivismus byl pro něj na prvním místě, až do posledního dechu. Pokud prohrajeme, pak u reálného Stalingradu má být obětována další generace. Za sebe „Aničku“ prosím, aby se nerozhodla překotně a nechala nás vytvořit občanské výbory, které by podpořily její kandidaturu. Za druhé. Je nebo není paní Šabatová jedničkou mezi občanskými kandidáty? Kdybych tomu nevěřil, tak nepíši tento článek. Tečka. Za třetí? Bude kandidovat, nebo ne?

K tomu závěrečnému bodu: Bude kandidovat nebo ne? Otázka je položená špatně, neb předčasně. My si musíme tuto prezidentskou kandidátku nejprve zasloužit vlastním aktivismem a prací. Pokud ne, tak „Anička“ nemá důvod ke kandidatuře. To by ale bohužel znamenalo, že už tu žádní aktivisté a demokrati, které by mohla paní Šabatová odpovědně zastupovat, nejsou. Neděláme showbyznys chvilkařů, kteří postupně vytáhnou z klobouku své persilem vyprané kandidáty a budou je nabízet na trhu jako Bakalou vykradené byty OKD nebo Babišovy volební koblihy. Tito prezidentští prostituti se budou nějakou dobu mediálně kroutit jak slizcí úhoři, aby udrželi napětí v presstituty ovládaném tisku. Pak budou jejich volební poradci placení miliardáři měřit teplotu voličského davu skrze reálné a tajné průzkumy veřejného mínění, pak i skrze zmanipulované a veřejné průzkumy. Pak nadávkují koktejl úplných a pouze relativních parazitů na prezidenta tak, aby nakonec zvítězil ten nejméně škodlivý kandidát. No a to bude ono slavné „vítězství demokracie a rozumných voličů“. Po něm už můžeme skončit třeba i u Stalingradu, a navíc s kompletně vykradeným státem za námi. Pak nám bude v zákopech konečně dobře. Bude tam teplé jídlo jednou za den a o napůl mrtvé se budou starat vojenští lapiduši. O mrtvé se postarají církve. Jak je z historie dobře známo, ten či onen bůh se vždy vzývá na obou stranách fronty.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč. Tyto prachy, které stejně nikdy nedostáváme, věnuji jako první volební příspěvek do kampaně za Annu Šabatovou jako občanskou kandidátku na funkci prezidentky ČR.


Související články:

Převzato z e-republika.cz

0 0 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
22. 2. 2020 19:58

Něco jsem napsal, a nic. Pochopil jsem to dobre? Sabatova ani nahodou.

orinoko
orinoko
22. 2. 2020 20:05

Aha , něco delšího jsem napsal, ale jaksi to nedoslo ke cteni…
Stalo se něco , co se stát muselo, zásadně nesouhlasim s Umlaufem. Soudruzka Sabatova ať už konečně odejde do penze.
Já osobně vyzývám k setkání všech zbylých strujcu , něco jako pametniku. A chci tam Pitharta, Rumla, Uhla, Sabatovou, Wolfa, Liznu, a pochopitelně Umlaufa. Ať nás národ konečně vi, co se delo.

J. Hruška
J. Hruška
22. 2. 2020 20:07

Divný vtipy.

orinoko
orinoko
22. 2. 2020 20:13

Lakonicky komentar. Ale nějak mnohoznacny. Já osobně bych rekl, že přímo od Svejka.

orinoko
orinoko
22. 2. 2020 20:34

Ale ještě něco musím rici. Už se nenechám manipulovat. Soudruh zůstane soudruhem, fasista fasistou , a cernoprdelnik cernoprdelnikem.
S vámi všemi mám otevreny ucet. Co jste v životě mohli posRAT, to jste ucinili.
Už se mi ani nechce blejt.

hudryper
hudryper
22. 2. 2020 20:50

Autor se pustil do předčasné agitace pro kandidátku,která v alespoň trochu politicky orientovaném čtenáři vzbudí úsměv z očekávání,že jde o legraci. A ono o ni nejde ! On to pan Umlauf myslí smrtelně vážně ! To je ,alespoň pro mne , překvapení. Když už je tak angažován ve prospěch paní Šabatové,proč k tomu použil její disidentství ? To má být nějaká morální kvalifikace poté co vyšlo na veřejnost ,že životní styl mnoha disidentů včetně těch,co hráli dvojí hru, by bylo třeba společensky odmítnout ? Pan Umlauf tím dal své kandidátce polibek smrti a u dnešního voliče ji vlastně diskvalifikoval,nehledě na… Číst vice »

orinoko
orinoko
22. 2. 2020 21:20

Hudrypere, zdravim. Já osobně raději ani nechci pomyslet NATO , co za vším vezi. Umlaufa si vazim, ale on právě teď narazil na svoje chartisticke koreny. Jak říkám , já si ho vážím , ale on už je na konci cesty , které sám nezná konec ani nahodou. Je rvan svědomím a zdrojem poznání , které něco stoji. Nezavidim mu. Ale nemusel by tak tlacit. No, Anča ani nahodou. Okolnost , že pro ni horuji těžká pravá lejna by měla Umlaufa varovat. Jeden každý z nás jsme limitovani vlastním názorem o sobě sama, a také , jaké můžeme věci sdělit… Číst vice »

hudryper
hudryper
22. 2. 2020 22:15

Děkuji za pozdrav,orinoko,příjmi též ten můj Tobě.Proti Umlaufově gustu nemám žádný dišputát.Také patřím mezi ty,kteří jsou na konci cesty.Nemyslím si ale,že i když staříci většinou zápasí se svými fyzickými neduhy,nemusí přece zblbnout. Z článku přinejmenším plyne,že autor skutečně neví „která bije“. Když se můžeš ve stejném dni setkat na českém internetu s článkem Petra Hampla :Co dělat ? , https://www.protiproud.cz/politika/4940-co-delat-2020-jak-celit-kolektivni-sebevrazde-dva-vzorce-dejin-situace-se-zhorsuje-ale-ne-dost-rychle-az-se-sousede-zacnou-hroutit-budme-pripraveni-mame-na-to-i-casopis-my-a-vlastence-kolem-nej.htm ukazuje to na existenci opravdu jiné společnosti než té,která z radosti z cestování bez výjezdních doložek byla ochotná tolerovat Havlovo diletantství a sliby,které nemyslel vážně. Zběsilý útok rodin Bendů a dalších do státních pozic ukázalo více než dobře ,o co… Číst vice »

racek
racek
23. 2. 2020 1:00

Jó naša Anička … Myslíte tu 13ti letou Aničku Škrdlovou, co jí bylo 30? K té naše Anička S… taky zahořela láskou. A taky k té studentce údajně ze Sudanu, bez dokladů a bez vzdělání, co chtěla na tý škole co se snad přihlásila bez zkoušek?!? nebo jak řádně ometla řízenou provokací 2 ženský, který nechtěli pronajmout byt … řekněme, komukoliv… Ne, p. Sabatová se mimo jiné vyznačuje dost velkou nenávistí ke všemu českému a vůbec slovanskému a to je vlastně její jediný celoživotní odkaz, který vnímám….

Dolmen
Dolmen
23. 2. 2020 7:40

Polepšený dyzydent = dobrý vtip. Navíc tu máme osvědčený a neomylný lakmusový papírek na odzkoušení charakteru poblitiků – ČT. Děkuji, nechci. Už jsem zvracel dost.

Petrpavel
Petrpavel
23. 2. 2020 8:08

Klasický havlovskodinstbierovskošabatovský disent – tehdy i teď. Vždy za ním stála a stojí mizivá menšina občanů naší republiky. Vždy si užíval nikoli obliby doma, ale nebývalé a zištné podpory ze zahraničí. Poskytnuté nemalé prostředky vrátil svým loutkovodičům hned po sametovém zametení s občany v míře nebývalé, plnými hrstmi rozhazovali do funkcí dosazení disidenti ruku v ruce s živou vodou politými zelináři, řezníky a taxikáři a kariérními šmejdy co byli ne komunisty, ale u komunistů. Rozhazovali tak dlouho až nám už nic nezbylo. Co proboha chcete ještě rozkrádat? Materiálně už není co, tak naši duši, náš rozum, naše děti, vnoučata?

Ladislav Hinner
Ladislav Hinner
23. 2. 2020 15:14

Co to má být, propaganda takovéto osoby? Něco na úrovni „Hašek na Hrad nebo aspoň Hrušinský junior“, a tohle píše hodně nostalgický disident. Potěž pánbů, ale pokud se jedná o polibek smrti, také autorovi, jen houšť, neboť protiargumenty nemá smysl uvádět. Nějak se rozmnožili tzv. vlivoví agenti nebo možná jen povstali z márnic – viz Britské listy nebo nově i Literárky, plníce zásadu mocných – mít pod kontrolou všechna křídla politiky, zejména extrémní. Pokud nevygenerujeme vlasteneckého politika, schopného bránit naše zájmy, včetně těch v článku uváděných , nechme se vést kýmkoli, třeba i šabatkami, či jejími klony. Ano , donuťme… Číst vice »

racek
racek
24. 2. 2020 0:25

No, víte, já p. Umlaufa chápu a rozumím mu. Taky si občas své kamarády a kolegy idealizuji, rozumím jim a chápu je. A pak člověk nevidí, jak je chápou druzí. Bohužel, po mnoha pokusech pomoci kamarádům, kteří se ocitli v potížích a třeba je slušně zaměstnat jsem pochopil, že se to prostě nevyplácí. Skoro všichni mě zklamali. Přesvědčil jsem se, že jejich potíže si způsobili sami a stejné problémy měli i u mě. Samozřejmě, všichni mě pak všude kde mohli pomluvili. No, poučil jsem se. Od té doby jsem, a to jen v několika případech je zaměstnal na nízkých pozicích… Číst vice »

racek
racek
24. 2. 2020 22:19

Jo, Orinoko, to tak bývá. On ten šedesátý osmý byl taky puč těch oných, jak říkají slováci. Ten v padesátém prvním nevyšel a skončil tuším 11 popravami. V šedesátém osmém skončil lépe, šli za trest do práce (většinou do kotelny) jako Sabata či do exilu. No a v ten poslední už pamatujete. Já zažil všechny tři. Mimochodem, Sabata byl i ve vládě, málokdy se našel někdo tak neschopný. I já jsem měl tu čest ho jednou zažít.

Aleš
Aleš
25. 2. 2020 18:23

O lidská práva jde především. A to plně uznávám. Ale o nich mnozí jen bohapustě žvaní. Např. papoušek Petříček. Jak se postaral on o lidská práva svého spolustraníka poslance Foldyny…
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Kdy-uz-vypadne-Konec-Foldyny-v-CSSD-a-spousta-zle-krve-Malacova-Petricek-Hamacek-Stetina-a-dalsi-je-to-sila-613555