Příběh o lidské hlouposti, vychytralosti a lži, která zrovna nemá krátké nohy

 

aneb vodárny bez dotací z EU, bez zisků z vody a cena vody pořád roste!

Pravda o vodě: Je hodně o dotacích z EU. Vodárny se privatizovaly především před vstupem ČR do EU. Později koncerny přišly se sofistikovaným modelem, kdy začaly privatizovat pouze jejich ziskovou část – provozní model. To byl důvod, proč EU odmítla poskytnout okresním vodárnám dotace. Dalším byly smlouvy s koncerny na 30 let, uzavřené bez výběrových řízení.

Nad tím vším se dá zvítězit, pokud věci pojmenujeme tak, jak jsou, poučíme se, rozhodneme se je změnit a pak to uděláme.

Více informací: Pravda o vodě

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
mirror
mirror
3. 1. 2015 9:23

Která strana nebo koalice vydala pravičáckým radnicím majetek lidu, aby jej nechali privatizovat a vykrádat zisky. Já doma žádný archive nemám. Nemohl by to tady někdo prozradit, kdo je vinen? Přece politici museli vědět, k čemu byla kuponová privatizace a že vedla k rozkradení majetku lidí.

fajt
fajt
3. 1. 2015 9:36

voni jsou tedy hlava, pane vachmajster … a hlavne dost dobry masochista – tyhle pravidelne opakujici se vykriky o vode jsou opravdu sado maso gut, nic neresi, ale zase pekne zvednou otrocky libido – takze strucne a jasne – to je kapik, ktery nezna vlastni vocas, jestli se to nekomu nelibi, tak misto psani elaboratu, intosskeho blabolu s scotem se zakladni algebry, ci dokonce ponizene supliky zehrajici na zakladni, tedy prirodni logiku, proste musi hlavne prestat ne-krestansky platit za vodu, udelat prevrat a lichvare utrpne sejmout – nic jineho uz proste nefunguje – pokud na to nema, tak at radeji… Číst vice »

Béda
3. 1. 2015 9:43

Ten kdo dopustí, aby se přírodní zdroje – voda, půda, lesy, suroviny, energie a jejich tranzit přes vlastní území, vytváření peněz, úspory obyvatel, důchody dostaly do rukou cizinců je patrně kolaborant s cizí mocí anebo blázen.

Petrpavel
Petrpavel
3. 1. 2015 9:49

Povídá občan sousedovi:
„Tak jsem si pouštěl moc krásný historický film o sametové revoluci 1989 – 2014, ale pozpátku!
To vám byla nádhera, když ty ku.vy vracely zprivatizovaný majetek a rozkradené peníze!“
(Vtip z internetu, aneb můj sen…)

Petrpavel
Petrpavel
3. 1. 2015 10:06

Dovolím si malé srovnání, mnozí už chápou, mnozí ještě ne, mnozí nepochopí nikdy : kdo byl po běžného pracujícího člověka nebezpečnější, kdo ho víc poškodil? Bývalý ředitel fabriky který si nechal odvézt na stavbu svého běžného baráku písek podnikovou tatrovkou, nebo současný majitel tohoto podniku koupeného za „korunu“ který rozprodal co šlo, vyhodil zaměstnance, a koupil si luxusní barák, policajty, soudce, politiky, ochranku, SUV a mladou ženu? Ironií je, že mnohdy se jedná o touž osobu … Nejsme my to vo..vé, když se nám ten minulý režim nezdál? A většině (komunisti dostávají jen cca 10 %) se nezdá ani teď… Číst vice »

mirror
mirror
3. 1. 2015 10:22

Petrpavel napsal
Bývalý ředitel fabriky který si nechal odvézt na stavbu svého běžného baráku písek podnikovou tatrovkou

Málokterý ředitel si to dovolil, pokud nechtěl, aby se mu rozmohly krádeže a jeho mohli vydírat. Mohla to být nabídka zdola. Ředitel si postěžoval, že má starost, jak sehnat písek a vedoucí dopravy se mu nabídl, že mu auto s pískem zajistí.

Jak už kdesi kdosi napsal, že za bolševika šlo ukrást pytel cementu, kdežto za demokrata celou cementárnu.

Sio
Sio
3. 1. 2015 10:34

No, jako obvykle, nikdo neví, jak to bylo. Ředitel si to možná nechal dovézt, ale taky to možná poctivě zaplatil. Já bych tipoval, že skoro určitě, pokud nechtěl riskovat nějaké vyšetřování. Ono totiž soudruhů ochotných to napráskat na ředitele bylo vždy dost. Třeba i anonymně, ale tohle se vyšetřovalo.

Argento
Argento
3. 1. 2015 12:27

Taky jsem dělal ve firmě,kde měli dopravu a písek ,nebo doprava něčeho podobnýho se řešilo jednoznačně, Šel jsem za ředitelem, požádal jsem jej, že bych potřeboval dovézt to či ono a kam. Ředitel mě poslal za dopravákem a dopravák mě poslal za řidičem ať si to s ním domluvím a za cigára nebyl problém! Všichni jsme byli spokojení a mě ztrhli z výplaty třeba 150Kčs a bylo vyřízeno! Jo písek tehdy stál 30 Kčs tuna tak proč krást a dělat si problémy!

zedd
zedd
3. 1. 2015 13:02

Tož máme to oficiální. Zdejší chudina má nárok na 1/4 minimální mzdy chudiny západně přeshraniční. Důvodem musí být 4x nižší produktivita práce v rámci našich hranic. Jsme prostě beznadějní flákači, absentéři, simulanti a obecně budižkničemu. Převládající názor C&K elity byl správný.
Rád bych formalizoval status naší země jako kolonie nějaké vyšší moci. Protektorát má špatný zvuk a naši spoluobčané moc netuší, co to znamená přidružené území typu Saipan. Tož nazvěme to uzemní družbou s (…)

zedd
zedd
3. 1. 2015 13:06

ha, to jsem se uťal … družba je dávno pasé. Nazvěme to MSP a nikomu moc neříkejme, že jde o akronym Master Slave Partnership. A opravdu nejde o BDSM. Tady si nikdo na nic nehraje.

Béda
3. 1. 2015 14:18

Já tomu nerozumím: Pravdoláskařským „demokratům“ vadil demokraticky zvolený prezident Ukrajiny a vadí jim demokraticky zbolený prezident ČR. Toho první „humanitárně“ za pomoci lsti, podvodu a násilí svrhli a toho druhého se pokoušejí „humanitárně“ demokraticky nevolebně svrhnout za pomoci páté kolony režírované americkou ambasádou. Co jsou to za demokraté, když jim volby ani referenda nevoní?

fajt
fajt
3. 1. 2015 14:18

Béda napsal http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rozkradli-jste-miliardy-znicili-ekonomiku-zlikvidovali-statnost-Lide-to-vidi-Prorusky-zahlavec-Karlu-Schwarzenbergovi-za-jeho-novorocni-projev-352642 chtel bych videt situaci, kdyby se tr. takový Masaryk dostal do dnesni doby a videl by zase Habsburka ( plus mraky ceskych kolaborantu) jak plundruje ceskou zem a pak bych ho vrátil uplne na zacatek cele jeho kariery pri budovani ceskoslovenska … mozna by se z ameriky uz nikdy nevratil a cechy by prohlasil za narod propadly peklu. ..) ale jedno je jisty, jak takova kreatura a potomek te nejhorsi evropske slechticke svoloci, ktera znicila hned nekolik narodu a v samotnem Rakousku maji zakazano vstupovat do vrcholne politiky zeme, se v kokotline uspesne drape zase na trun… Číst vice »

Béda
3. 1. 2015 14:22

fajt,

v této věci bych nic nepředjímal ani nevylučoval. Podle některých je prý lidská blbost nebetyčná a v mnoha případech i dědičná. Bylo to jenom těsně „o chlup“.

Béda
3. 1. 2015 14:25

Béda napsal

fajt,

v této věci bych nic nepředjímal ani nevylučoval. Podle některých je prý lidská blbost nebetyčná a v mnoha případech i dědičná. Bylo to jenom těsně „o chlup“.

Taky se zdá, že je lidská zkušenost nepřenosná. Ti co zažili první republiku, vládu Habsburků, první a druhou světovou válku, Protektorát, jsou zde již v marginální menšině – dá se říct jenom ve „stopových prvcích“ a nová generace si opět musela „sáhnout na kamna“.

fajt
fajt
3. 1. 2015 14:33

Béda napsal

fajt,

v této věci bych nic nepředjímal ani nevylučoval. Podle některých je prý lidská blbost nebetyčná a v mnoha případech i dědičná. Bylo to jenom těsně „o chlup“.

je potom smutne, ze dejinny kolobeh urcuje v zakladu nebetycna hloupost, kterou par gauneru dokaze vyuzit ve svuj prospech – mam za to, ze kazdy rozumne uvazujici clovek ma pravo se teto hlouposti extenzivne branit armis et castris, i v te nejsilnejsi podobe to nemuze byt nikdy hrich, ale pouze existencni nutnost a povinnost, dokonce bych se nebal to nazvat i vyssim principem. ..)

Béda
3. 1. 2015 17:14
fajt
fajt
3. 1. 2015 18:11

http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/03062/russia-ukraine-car_3062199e.jpg – já bych s Elvirou preci jenom byl pri zemi. ..)