Proč KSČM hlasuje v zájmu developerské lobby?

Proč KSČM hlasuje v zájmu developerské lobby? Jak podpora nekvalitních zákonů a developerské lobby zbohatlíků souvisí s politickým programem KSČM? Není pro KSČM obrovskou ostudou, když i téměř celý poslanecký klub tolikrát mnou kritizované TOP 09 hlasoval lépe pro občany této republiky? Doufám, že dostanu nějakou aspoň zčásti uspokojivou odpověď. Počítám se mezi potenciální voliče KSČM, ale tohle mne od nich hodně odrazuje. Jestli se dostanu na Vratimovský seminář, hodlám tuhle otázku položit hned prvnímu řečníkovi, který je tam právě za tuhle stranu.

Než mne část osazenstva OM patrně rozcupuje na kousky a možná další část odepíše jako diskutéra, se kterým se ještě hodlají bavit, připomínám jednu důležitou zásadu. Princip příčiny a následku. A útržkovité informace, které dostanete, by mohly navádět k opaku, k jeho popření. Není však vždy ten, koho považujete za autoritu v některých oblastech života tou autoritou i jinde. A stejně tak, jen proto, že někdo se stal v poslední době nositelem lži, ho nebudeme ignorovat, i když zrovna náhodou bude nositelem pravdy. Patrně ten dotyčný bude mít postranní úmysly. S tím se musí počítat a připravit se na to. Ale ne apriori to zamítnout. V hnutí Duha, na jejichž stránky se odkazuju, s tím mají jisté negativní zkušenosti (pošlapání principu příčiny a následku, či slepá víra v to, že někdo někde náhodou podpořil jejich návrh, je skutečným podporovatelem jejich myšlenek a názorů či lidí vůbec) a snad se už aspoň malou kapku poučili. Zkusme to taky.

Hlasování poslanecké sněmovny o návrhu poslanců zamítnout senátorský návrh zákona O národním parku Šumava.

http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?g=59928

Informace o návrhu zákona:

http://www.hnutiduha.cz/aktualne/senatori-schvalili-ze-narodni-park-na-sumave-otevrou-stavebnim-projektum

Podrobnější informace:

http://hnutiduha.cz/sites/default/files/publikace/2014/09/nps_senatni_navrh_zakona_w.pdf

Související informace:

http://www.hnutiduha.cz/aktualne/uz-41-667-lidi-spolu-s-vedci-pozaduje-ochranu-jedinecne-sumavske-prirody-stop-developerum

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
31. 10. 2014 7:03

Ten problém detailně neznám, proto se vyjádřím pouze obecně. Komunisté dnes na rozdíl od svých předchůdců jsou systémovou stranou. Od ostatních stran se odlišují zejména v oblasti zahraniční politiky. V oblasti ekonomiky, resp. vnitřní ekonomiky jsou to dnes pouze přemalovaní sociální demokrati. Podle mého subjektivního mínění by se to plně potvrdilo, kdyby měli možnost vládnout.

lomikel
lomikel
31. 10. 2014 9:16

kryci argumentace bude ze KSCM podporuje rozvoj regionu. je to vyrazne vystrazne znameni, tohle hlasovani s TOP kou. KSCM jsem volil a ucinim dotaz na poslance v mem obvodu jaky maji na vec nazor.

lomikel
lomikel
31. 10. 2014 9:17

sorry ne s TOPkou :) jsme chtel napsat ale skritek zaradil.

petr jihlava
petr jihlava
31. 10. 2014 11:20

S názorem a argumenty vyslovené na adresu současné KSČM od diskutujícího Béďi naprosto souhlasím.

Morybundus
Morybundus
31. 10. 2014 12:26

Béda napsal

Ten problém detailně neznám, proto se vyjádřím pouze obecně. Komunisté dnes na rozdíl od svých předchůdců jsou systémovou stranou. Od ostatních stran se odlišují zejména v oblasti zahraniční politiky. V oblasti ekonomiky, resp. vnitřní ekonomiky jsou to dnes pouze přemalovaní sociální demokrati. Podle mého subjektivního mínění by se to plně potvrdilo, kdyby měli možnost vládnout.

No tak pokud jsou to „přemalovaní sociální demokrati“ v duchu soc-dem z dob soudruha Zápotockého-Budečského, blahé paměti, pak je to spíše pocta :)

lomikel
lomikel
31. 10. 2014 12:48

Morybundus – mel jste tu pomerne zajimave uvahy o KSCM. Tohle za zuvazovani ucite stoji, moje verse je ze se ofiko bude tvrdit ze hlasovali pro ekomomicky rozvoj regionu.

Velekněz Ratata
Velekněz Ratata
31. 10. 2014 12:49

Upřímně řečeno, na KSČM se dají kritizovat podstatnější věci než hlasování jejích poslanců o tomto konkrétním návrhu zákona. Ostatně jak vidno nebylo zase ani tak uniformně jednotné jako v ODS a TOP 09 (ano, připouštím, „pro“ nebyl nikdo). Jinak plně chápu, že někoho to může jako symbol impotence vytočit a někoho přivést k úvaze o prorežimnosti KSČM, a sdílím názor, že jejich poslanců, pokud jsme je volili, což se mne týká také, je třeba se ptát, a nejen na Šumavu: mluvit s nimi, dávat jim tu zpětnou vazbu, aby (u některých se to nezdá ztracené) v demoralizujícím prostředí Sněmovny nezestablišmentovatěli… Číst vice »

Aleš
Aleš
31. 10. 2014 14:26

VR: Připouštím, že se na KSČM dají kritizovat podstatnější věci a také dokonce připouštím, že tímto kritizuji nepřímo i něco víc, než poslance jedné parlamentní strany.

Morybundus
Morybundus
31. 10. 2014 16:45

K tématům jak si představujeme chování levicové strany, případně co si představujeme pod pojmem „levicovost“, případně o návrzích, co by mohla KSČM podnikat, aby se tomuto ideálu přiblížila, by se možná hodila otevřít nějaká stabilní diskuzní rubrika. Myslím, že by prázdnotou rozhodně nezela :) Co se týče tématu článku, tak jak už výše poznamenal „Velekněz“, většina poslanců KSČM se dle hlasovací svodky zdržela. Nevím, co všechno zákon obsahuje a co vedlo některé poslance KSČM k jeho zamítnutí, ale bylo by jistě vhodné se na to optat, má-li někdo možnost. Už jen proto, že ochrana životního prostředí je jedním z klíčových… Číst vice »

peter.
31. 10. 2014 18:12

http://vzdor.org/?p=823
Myslím,že článok vyjadruje aj skúsenosť ČR
http://vzdor.org/?p=823

Narcis
Narcis
31. 10. 2014 20:31

Řešení problému Šumavy není ani pravicové ani levicové, stejně jako ochrana přírody. Rovněž postoje Hnutí Duha nejsou levicové. Nemá proto smysl s nimi srovnávat hlasování KSČM. V tomto případě určitě u poslanců KSČM zavážilo, že senátní návrh měl většinovou podporu samosprávy. Hnutí Duha používá řadu demagogických argumentů, které vydává za vědecké. Takové jsou ale jen při letmém pohledu. Pokud si odkazované materiály přečtete, ukáže se, že nejsou průkazné. Ochrana přírody je aktivita primárně politická (nikoli v polaritě levice – pravice!) a nedá se dobře vědecky objektivizovat, i když to někteří vědci zarytě tvrdí. Mělo by se proto o ní široce… Číst vice »

bmw525i
bmw525i
1. 11. 2014 20:37

Když sleduji celou tu situaci na Šumavě, nějak se mi automaticky natahuje pistole v kapse. Jen nevím zda bych sehnal dost náhradních zásobníků na ten počet lidí, kteří by si to zasloužili. Já jsem sloužil na Šumavě 6 let u PS. Jo, píše zde jeden z těch zločinců, kteří bez váhání stříleli ty chudáky co chtěli jít za svobodou a k večeři jsme pojídali jejich děti. 6 let jsem velel jedné z pohraničních rot na Šumavě. Kdo jste viděli Krále Šumavby, tak půlka mého úseku byly tyto slatě. Za tu dobu nepamatuji žádného kůrovce. Lesy spravovaly Vojenské lesy a hoši… Číst vice »