Proč nemohu volit pseudolevici

Nemohu ji volit, protože:

  1. Podporuje války a politické převraty inscenované USA v jiných státech
  2. Podporuje teroristy a fašisty
  3. V zájmu svých prebend a kariéry její politici hážou za hlavu životní zájmy svých voličů – národní  bezpečnost, ekonomické zájmy (viz kupř. tzv. církevní restituce) a pracovní příležitosti – viz stanoviska ministra Zaorálka k sankcím proti Rusku a agresím NATO
  4. Utužuje bruselský diktát, je pasivní ve vztahu k potajmu uzavírané smlouvě TTIP v zájmu globálních, zejména amerických korporací, diskriminující sociální práva Evropanů a evropskou konkurenci
  5. Opakovaně kolaboruje s oligarchy
0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
55 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tribun
Admin
11. 9. 2014 17:55

Ještě by to chtělo říct, kdo je to ta pseudolevice (evidentně ČSSD, ale jen ona, nebo ještě někdo?) a kdo je ta opravdová?

Béda
11. 9. 2014 18:13

Tribun, odpověď se ukrývá v těch bodech. Ale názory na to mohou být různé. Pro mne osobně je levicovější ta strana která koná opačně, než je uvedené v těch bodech, t,j ta která nepodporuje války a převraty v zájmu nadnárodních korporací a oligarchů, nepodporuje „mise“ NATO ve kterých umírají v nekonečných válkách pro pofiderní cíle civilní obyvatelé, nepodporuje teroristy a fašisty, zájmy voličů – zejména lidí živících se vlastní prací a jejich sociální podmínky (nikoliv pseudoprací, spekulací a šmelinou) jsou pro ně na prvním místě, odmítá tajné handly kolem smlouvy TTIP a poručníkování Bruselu, nekolaboruje s oligarchy – to nejde… Číst vice »

zajoch
11. 9. 2014 18:19

Tribun napsal Ještě by to chtělo říct, kdo je to ta pseudolevice (evidentně ČSSD, ale jen ona, nebo ještě někdo?) a kdo je ta opravdová? Také jsem si pomyslila, koho má asi Béda na mysli. Také jsem to odhadla na ČSSD, ale mnozí by tam jistě řadili i komunisty. O nich není skoro slyšet, jejich aktivity nejsou téměř známy. Ovšem v čem je příčina? Není to náhodou tím, že jsou soustavně ignorováni sdělovadly a že socdem namísto, aby se spřízněnou levicí kooperovala, ji programově odmítá. Mi to někdy připadá, že sociální demokraté takto šikovně levicovou politiku sabotují. Slovy ji prosazují,… Číst vice »

fajt
fajt
11. 9. 2014 18:24

Tribun napsal

Ještě by to chtělo říct, kdo je to ta pseudolevice (evidentně ČSSD, ale jen ona, nebo ještě někdo?) a kdo je ta opravdová?

opravdová? – jestli v Česku taková je, tak není vůbec vidět. ..

orinoko
orinoko
11. 9. 2014 18:48

Tak to vypadá očima komunistů. A to se ještě krotím nenapsat očima těch, co provedli puč proti Kerenskému a puč uvnitř socanů v české kotlině. Konečný výsledek této bilance byl v době někdejší soudruh Bilak a soudruh Kojzar. A v době sovětské – katastrofální podezíravost, až dokonce choromyslná.
Kdysi tu Hank apeloval na definici levice. Ale dříve, než to nastalo, tak Hank avizoval nějaké vlastní zdravotní problémy. A jak je u české echt levice zvykem – tak si na něj ani nevzpomene.
Tak to musím suplovat já, neukotvený levičák.

mirror
mirror
11. 9. 2014 19:20

zajoch napsal Také jsem si pomyslila, koho má asi Béda na mysli. Paní zajoch, už jsem o tom dříve psal. Po převratu byla rekonstruována celá politická scéna Československa. Vznikla vládnoucí koalice a dočasně nevládnoucí opozice. Měly se střídat u moci. Ke koalici a opozici patřily tzv. systémové strany. Na vytvoření tohoto modelu dostaly v USA školení celé zástupy odborníků od nás, ani členství v komunistické straně nevadilo, viz například Čalfa a Dlouhý. Vedle systémových stran zbyla jedna strana nesystémová, se kterou se do vlády nikdy nepočítalo. Na vyvraždění nebo pozavírání jich bylo moc. Špinit ruce si s tím nikdo nechtěl.… Číst vice »

Béda
11. 9. 2014 19:25

orinoko,

je problematické odsuzovat kyjevskou juntu a vraždění civilistů na jihovýchodě Ukrajiny, americké agrese a podporu teroristů a zároveň poddporovat stranu, která to všechno podporuje. Já osobně s tím problém nemám. Pokud třeba I.David založí skutečně levicovou stranu, která je „vidět“ (nemyslím jenom u mlaskání) určitě ji podpořím. Pokud taková stran nevznikne nezbyde mi než volit komunisty. Žádnou levicovější stranu zde doposud nevidím. ČSSD za levici nepovažuji z výše uvedených důvodů.

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
11. 9. 2014 19:31

zajoch napsal Také jsem si pomyslila, koho má asi Béda na mysli. Také jsem to odhadla na ČSSD, ale mnozí by tam jistě řadili i komunisty. O nich není skoro slyšet, jejich aktivity nejsou téměř známy. Ovšem v čem je příčina? Není to náhodou tím, že jsou soustavně ignorováni sdělovadly a že socdem namísto, aby se spřízněnou levicí kooperovala, ji programově odmítá. Mi to někdy připadá, že sociální demokraté takto šikovně levicovou politiku sabotují. Slovy ji prosazují, ale skutek utek. O komunistech toho ve skutečnosti mnoho nevím, jak pracují v parlamentě, v senátu téměř nejsou, vláda s nimi nikdy sestavena… Číst vice »

Irena
11. 9. 2014 19:34

zajoch napsal Také jsem si pomyslila, koho má asi Béda na mysli. Také jsem to odhadla na ČSSD, ale mnozí by tam jistě řadili i komunisty. O nich není skoro slyšet, jejich aktivity nejsou téměř známy. Ovšem v čem je příčina? Není to náhodou tím, že jsou soustavně ignorováni sdělovadly a že socdem namísto, aby se spřízněnou levicí kooperovala, ji programově odmítá. Mi to někdy připadá, že sociální demokraté takto šikovně levicovou politiku sabotují. Slovy ji prosazují, ale skutek utek. O komunistech toho ve skutečnosti mnoho nevím, jak pracují v parlamentě, v senátu téměř nejsou, vláda s nimi nikdy sestavena… Číst vice »

zajoch
11. 9. 2014 19:53

Georgie z Raduně, podobně jako vy mluvila o socdem moje moudrá tchyně. Týkalo se to ale těch ještě z první republiky. A mne kdysi zarazilo, že člověk, který šel po převratu nabídnout této straně svoje služby (pocházel ze socdem rodiny), byl v Ostravě odmítnut. Pravděpodobně neměli zájem na tom, pouštět si mezi sebe cizí element. Zkrátka je to dobře sehraná partička vyžírků (ta ostravská, o jiných nic nevím). Stačí se podívat na ostravského primátora Kajnara, nebo senátora Palase. Ani jeden nemá čistý štít. Mirrore, na Horáka si pamatuji. Ten byl zajisté dobře vyškolený v USA. Bělobrádek od lidovců tam dostal… Číst vice »

mirror
mirror
11. 9. 2014 20:12

Volby nám dávají možnost určit složení parlamentu a ovlivnit výsledky hlasování. Nedávám nikomu hlas, abych mu pomohl ke korytu, ale aby hlasoval v mém zájmu. I bez čtení novin se každý může orientovat, jak která strana hlasuje. Pak jsou tady předvolební sliby. Pokládám za podvod, jestliže se něco slíbí a pak se vstoupí do koalice, která uskutečnit slib znemožní. To je také nepoctivé, jestliže slíbím a předem vím, že slib nedodržím. Nejsem na žádnou stranu vázán a nikdo mi za hlas nic neslíbil. Necítím se také povolán k tomu, aby za někoho agitoval. Každý se musí rozhodnout sám, kam patří.

Béda
11. 9. 2014 20:28

Velice zajímavé: http://literarky.parlamentnilisty.cz/politika/svet/18276-bude-nezavislost-skotska-pohbem-neoliberalismu „Paradoxně se ukazuje, že Skotsko je mnohem proevropštější než zbytek Spojeného království. Pokud se tedy Skotsko osamostatní, zbytek státu může využít příležitosti a udělat to, k čemu všechny vyzývá britská Strana nezávislosti (UKIP) – tedy ukázat Bruselu prostředníček.“ A skotská nezávislost má i své ekonomické dopady. „Skotsko je totiž citelně levicovější než zbytek země. Pokud vystoupí, zbude Londýnu už jen přihřívaný thatcherismus,“ připomíná John Feffer. „Jak si onehdy postěžoval The Guardian, debata o nezávislosti odhaluje, že prostřednictvím stran ve Westminsteru nelze vyjádřit skutečnou opozici vůči tržní ekonomice.“ Nebo jak připomíná BBC, Skotsko je jednou z nejbohatších zemí… Číst vice »

hrk
hrk
11. 9. 2014 20:29

zajoch: „Lidovci by snad také měli být levicoví, vždyť jsou především křesťané a ti mají ve svých zásadách pomáhat chudým a potřebným, ale asi své křesťanské ideály zrevidovali“. Paní zajoch, současný nejvyšší český hierarcha, pan Duka, se otevřeně hlásí k pravici. Jestli budete mít zájem, mohu Vám poslat pár odkazů. No a protože církev katolická je hierarchická, tak odshora dolů jsou všichni v české církvi katolické pravicoví. K levici se možná hlásí někteří „běžní věřící“, ale ani to dnes není u lidu kostelního příliš v módě. Ani kněží se nehlásí k levici, šlapou brázdu. Divné, viďte. Tudíž mi nějak činí… Číst vice »

mirror
mirror
11. 9. 2014 20:43

zajoch napsal
Bělobrádek od lidovců tam dostal rychlokurs

Myslím, že ho tam spěšně poslali na lékařské vyšetření. Lux se také léčil v Seatlu. Každý se chce uzdravit, což je lidsky pochopitelné a nezávidím Bělohrádkovi už kvůli ohledům na jeho rodinu.

Aleš
Aleš
12. 9. 2014 5:05

mirror napsal Myslím, že ho tam spěšně poslali na lékařské vyšetření. Lux se také léčil v Seatlu. Každý se chce uzdravit, což je lidsky pochopitelné a nezávidím Bělohrádkovi už kvůli ohledům na jeho rodinu. Kolega z vedlejší kanceláře byl s Bělobrádkem několikrát v lázních Klimkovice. Jejich nemoci jsou těžké, ale perou se s tím. Problémem je, že těch pár kostí, co dostanou jako pomoc v případě charity, sbírek, dokážou vnímat jako pomoc skutečnou. Bělobrádek to ze svojí slonovinové věže nevidí. On má bohatství, rodinu, moc, společenské uznání a mu přijde vše v relativním pořádku. Za to můj kolega patří mezi… Číst vice »

zedd
zedd
12. 9. 2014 5:19

V mysli jsem si takový seznam udělal už před pár lety, pak jsem se podíval, jak jednotlivé strany hlasují pro ty které zákony a … od té doby volím komunisty. Přiznávám, že s jistou nechutí, ale ta se týká především současného stavu KSČM. Díky vyšponovanému antikomunismu se mi povedlo za minulostí udělat tlustou čáru. Propagandisti tak tlačili na pilu, až se zakousla.

Aleš
Aleš
12. 9. 2014 5:29

orinoko napsal Tak to vypadá očima komunistů. A to se ještě krotím nenapsat očima těch, co provedli puč proti Kerenskému a puč uvnitř socanů v české kotlině. Konečný výsledek této bilance byl v době někdejší soudruh Bilak a soudruh Kojzar. A v době sovětské – katastrofální podezíravost, až dokonce choromyslná. Kdysi tu Hank apeloval na definici levice. Ale dříve, než to nastalo, tak Hank avizoval nějaké vlastní zdravotní problémy. A jak je u české echt levice zvykem – tak si na něj ani nevzpomene. Tak to musím suplovat já, neukotvený levičák. Hank asi ještě stále tesá do kamene články Karla… Číst vice »

Sio
Sio
12. 9. 2014 7:22

Nestačí být levicí „na hubě“, jde o činy. A podle těch mám dojem, že tu žádná seriózní levice není. O socdem Sobotkově squadře se už ani nechci bavit a komunisté jsou někde stáhnutí do sebe, zřejmě povětšinou i uzavření ve starých schématech, proto je moc lidí neposlouchá. Kolik z těch jejich 15% jsou protestní hlasy, protože levicově orientovaní lidé frustrováni z politiky ČSSD mají pocit, že není koho volit. A tak v převážně levicově orientované společnosti dokáží získat těsně nad 20% hlasů, což je ostudné. A nedivím se.

Béda
12. 9. 2014 7:46

Sio napsal Nestačí být levicí „na hubě“, jde o činy. A podle těch mám dojem, že tu žádná seriózní levice není. O socdem Sobotkově squadře se už ani nechci bavit a komunisté jsou někde stáhnutí do sebe, zřejmě povětšinou i uzavření ve starých schématech, proto je moc lidí neposlouchá. Kolik z těch jejich 15% jsou protestní hlasy, protože levicově orientovaní lidé frustrováni z politiky ČSSD mají pocit, že není koho volit. A tak v převážně levicově orientované společnosti dokáží získat těsně nad 20% hlasů, což je ostudné. A nedivím se. To je právě důsledek sofistikované propagandy a metody „rozděl a… Číst vice »

Aleš
Aleš
12. 9. 2014 8:05

Sio: Vzpomněl jsem si, jak už jste kdysi opakovaně nevědomky narážel na důsledky metody rozděl a panuj…

Béda
12. 9. 2014 8:34

Další „perla tvořivého diplomata“. http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Zaoralek-CSSD-Resenim-nejsou-samotne-sankce-ale-tvoriva-diplomacie-334732

Co tou svojí diplomací Zaorálek tvoří?

argento17
argento17
12. 9. 2014 11:08

Jako volič KSČM (který nikdy ve straně nebyl, ani v Jiskrách či SSM) mám této straně za zlé to, že není absolutně vidět. Připadne mi jako by se spokojila se svými prebendami jež má pronajaty od vládnoucích stran na volební období! Je možné, že nikdo jim neotiskuje placené inzeráty, ale tímto to přeci nekončí! Proč nemají již dávno svůj dobře vedený server,který s lidmi stejného smýšlení komunikuje , řeší jejich problémy . Jen tak může získat další členy a voliče ! Nikoliv tím, že budu čekat až mě někdo najde a bude mi nutit svůj hlas ! Musím stále jezdit… Číst vice »

Morybundus
Morybundus
12. 9. 2014 12:39

O neviditelnosti KSČM a pod. Neviditelnost KSČM je dána objektivními příčinami (programový antikomunismus všech tištěných, televizních, rozhlasových i většiny lektronických médií, který KSČM setrvale ostrakizuje a nasazuje jí psí hlavu), ale není pravda, že by se s tím nedalo nic dělat. Nevím, jaký je rozpočet KSČM, nikdy jsem se nezajímal o to, kolik získává „za hlasy“ atd. Tuším, že nějaký miliónek to bude. Jistě, funkčnost stranického aparátu na všech úrovních, pronájmy atd. něco stojí, ale i přesto, nějaký ten „milónek“ by k dispozici být měl? Proč se tedy KSČM nevykašle na mediální zeď a místo (byť oprávněného) nadávání na mediální… Číst vice »

Morybundus
Morybundus
12. 9. 2014 12:41

…ovšem televize s širokým programovým záběrem, to by bylo něco jiného. Diskuzní pořady, „trezorové“ filmy a dokumenty, zpravodajské relace, pořad, který by se mohl jmenovat třeba „Korekce“, v němž by byly jednostranně interpretované události uváděny do objektivního kontextu atd. Myslím, že taková tv by si jistě našla početnou diváckou obec. Nemám představu, kolik stojí prostor v digitálním multiplexu, ale opakuji, pokud mohou vznikat křesťanské tv, „věštecké“ tv a podobné, proč by nemohla vzniknout „názorová“ tv, která zde zoufale chybí? A pokud jde o problém, že by vysílání mohlo „zavánět“ politickou agitaci… To už by pak rovnou museli zakázat většinu tv,… Číst vice »

Morybundus
Morybundus
12. 9. 2014 12:42

A propos, kdysi existovalo Rádio Futura, proč bylo zrušeno? Byl jeho provoz tak nákladný?
Zkrátka, tak nějak by mohla KSČM postupovat, aby se stala pro případné voliče „viditelná“, jak po tom mnozí volají.

Karel Havířovský
Karel Havířovský
12. 9. 2014 13:27

KSČM samozřejmě své internetové stránky má, je už i na facebooku, rezervy tu jsou, ale je to i o lidech. KSČM je jediná skutečně levicová strana, která hají názory obyčejných lidí a prosazuje podmínky pro důstojný život lidí. Je zajímavé, že právě ve vztahu k Ukrajině , jsou pomalu všichni, co nepapouškují protiruskou propagandu a neměří prozápadním metrem označováni jako komunisté. Kdyby to bylo tak jednoduché, nemusím se o budoucnost komunistů u nás obávat. Když chybí argumenty, pak nálepkování některé pravé demokraty ukazuje ve vší nahotě. Je tedy smutné, že někteří sociálně demokratičtí představitelé se nejen komunistů obávají, ale navíc… Číst vice »

Ťuhýk
Ťuhýk
12. 9. 2014 14:34

Většina se zde vyjadřuje o pseudolevici, tedy ČSSD. Po volbách slíbila tato strana zrušení církevních restitucí, ale v koalici s ANO a dukovci to nebyla schopna splnit. Ptám se. Měla vyřvávat, jak nepůjde s Babišem a Bělobrádkem do holportu? Tyto dvě pravicové strany by se rychle dohodly s Kalouskem, příp. ODS a bylo by po srandě. Dle mého jsem udělal správně, že jsem ČSSD volil. Nebo mám volit KSČM pro srandu králíkům? Co dělají komunisté pro to, aby byli volitelní mimo válení zadků ve sněmovně. Nebo nechodit k volbám? Prosím diskutéry s mnohem vyšší inteligencí než je moje, aby mi… Číst vice »

Béda
12. 9. 2014 14:51

Ťuhýk,

toť otázka. Mohla buďto zkusit sestavit jinou koalici, anebo sedět v opozici a konstruktivně kritizovat. V každém případě výsledky nynějšího vládnutí sklidí v příštích volbách. Jinak, každý aťsi volí koho chce. Jestli ČSSD reprezentuje vaše zájmy, volte ji. Já jsem si zvykl nevolit podle slibů ale podle jejich plnění. Fotovoltaiku, Zgarbovy čachry na ministerstvu zemědělství, církevní restituce, podporu válek, fašistů a teroristů považuji pro sebe za dostatečně výmluvné, že mé zájmy tato strana nereprezentuje. Dlouho jsem ji hájil a nějakou dobu i volil, než jsem prozřel.

Béda
12. 9. 2014 15:00

Jo – a Toskánce, který navrhoval fotovoltaický zákon nemohu ani cítit.

Ťuhýk
Ťuhýk
12. 9. 2014 15:20

Béda,
děkuji za hraběcí radu. Ptal jsem se, koho bych měl volit místo ČSSD. Když píšete článek, měl byste mít v hlavě jasno a umět doporučit to správné. Děkuji předem za jasnější odpověď.

Béda
12. 9. 2014 15:25

Já volil komunisty, byť mi vadí, že se pouze „válejí ve sněmovně“ a v ulicích nejsou vidět. Kdyby založili stranu I.David s p. Procházkovou možná bych volil je. Zdají se mi mnohem poctivější a názorově konzistentnější než ta rozhádaná karieristická konkurencí zmítaná směska, která si říká ČSSD. Koho máte volit, musíte vědět vy. Volte toho, kdo reprezentuje vaše zájmy a plní sliby. Jinou radu pro vás nemám.

lomikel
lomikel
12. 9. 2014 15:25

tuhik – to jste presne vystihl to sproste vydirani kterymi si cssd znasiluje volice k volbam. Prasecina. Co si budete volit je vase vec, do hlavy vam nikdo nevidi, treba ten dotaz myslite uprime ;)

Ťuhýk
Ťuhýk
12. 9. 2014 15:35

Lomikel,
svůj dotaz jsem myslel zcela upřímně. Je také pravda, že mi záleží na výši důchodu, neplacení „regulačních“ poplatků u felčarů, vrácení slevy na dani pro pracující důchodce apod. To se ČSSD podařilo. Že prošly restituce mě dost vzteká. Katolickou církev mám velmi nerad a tlusťocha Duku nemohu ani vidět. KSČM by měla se svým postavením začít něco dělat. Pak se i já rozhodnu…

Béda
12. 9. 2014 15:37

A ještě něco. Přímo mne odpuzuje prázdná, stupidní telemarketingová volební reklama.

lomikel
lomikel
12. 9. 2014 15:41

obecneji, tak jako se preskupovala a preskupuje globalni pravice ( doporucuji rozlisovat alespon dvourozmernou metriku) dle menici se situace, tak nazrala imho doba k preskupieni na lokalni levici, jaky presne to bude projekt nevim. Hledase frontman a idelolog :), potencial volicu to je. Nejsou ihmo prachy, protoze globalni kapik tohle financovat nebude, leda jako false flag ke kanalizaci hlasu. Nerikam to rad ale bez vnejsiho impulsu ( snad ne primo formou ukrajina) se nejspise noc moc menit nebude. Jo volim komunisty, ted, stranu kolem pana Davida bych dost uvazoval k volbe pokud pokud by vznikla na idovem pudorysu ( hehe… Číst vice »

peter.
12. 9. 2014 16:09

Rozdiel medzi ľavicou a pravicou,aspoň u nás v SR, spočíva len v zanedbateľných maličkostiach.Pravica presadzuje kapitalizmus a ľavica tiež.Ľavica len k tomu dodáva,že ten kapitalizmus by mal byť viac sociálny.Mne výraz „sociálny kapitalizmus“znie ako poriadny oxymoron,najmä ak si uvedomím pravdivosť výrokov viacerých významných politológov o tom,že kapiitalizmus je nereformovatelný a zo svojej podstaty antisociálny.Preto výraz „pseudoľavica“ v nadpise článku je správny. Dlho som si myslel,že Fico má aspoň snahu vytvoriť zo svojej strany ľavicovú stranu v tom pravom slova zmysle.Dnes už vie aj on,že sa mu to nikdy nepodarí,jednoducho preto,že mu to svetové elity nikdy nedovolia.Možno aj preto chcel z… Číst vice »

Béda
12. 9. 2014 16:12

Ráno jsem dával odkaz ještě na jiný, velice pozoruhodný článek s podivným napdpisem, který podle mně stojí za přečtení: http://www.noveslovo.sk/c/Hadzalo_NATO_na_Belehrad_bomby_alebo_papierove_kartoniky

Irena
12. 9. 2014 16:55

Fascinuje mě, jak se kde kdo přiznává, že volí KSČM a zároveň druhým dechem dodává „ale ve straně jsem nikdy nebyl!“, jako by se snad bylo za co stydět, kdyby byl! A pak, že zdejší osazenstvo nepropadá propagandě. Tak vězte, že já od roku 89 volím zásadně a jedině komunisty, ale na rozdíl od vás mě celkem mrzí, že jsem ve straně nebyla a pokud bych se snad chtěla politicky někdy angažovat, tak je to pro mě ta jediná přijatelná.

peter.
12. 9. 2014 17:55

Irena napsal Fascinuje mě, jak se kde kdo přiznává, že volí KSČM a zároveň druhým dechem dodává „ale ve straně jsem nikdy nebyl!“, jako by se snad bylo za co stydět, kdyby byl! A pak, že zdejší osazenstvo nepropadá propagandě. Tak vězte, že já od roku 89 volím zásadně a jedině komunisty, ale na rozdíl od vás mě celkem mrzí, že jsem ve straně nebyla a pokud bych se snad chtěla politicky někdy angažovat, tak je to pro mě ta jediná přijatelná. Takých ako vy,je veľa v oboch našich republikách.Ale treba si uvedomiť,že 25 rokov vymývania mozgov najmä mladým ľuďom… Číst vice »

Irena
12. 9. 2014 18:04

peter. napsal a tak sa prikláňam k názorom,že by mala vystupovať oveľa aktívnejšie a menej alibisticky. No podle mě se to lehce řekne a hůře udělá. Já byla jenom přívrženec a kolikrát jsem se opravdu nehezky pohádala, protože hubu jsem neuměla držet nikdy. Nedovedu si představit, co museli po celou tu dobu zažívat opravdoví členové, když já byla vždy jen přívrženec. Navíc, kdybychom se teď jednohlasně rozhodli, že celá ČR zvolíme komunisty, tak bude následovat co? Barevná revoluce, devalvace měny,bombardování…. vyberte si, možností je nepřeberně.Jediný, kdo má možnost ten hnusný režim nějakým způsobem změnit je Rusko.Za prvé je na to… Číst vice »

peter.
12. 9. 2014 18:19

Ja presne viem o čom hovoríte(píšete) ale českí komunisti majú naozaj dlhodobo významnú politickú podporu,škoda ale,že stabilnú a nie rastúcu.Ide o to,že ak by bola KSČM aktívnejšia a menej alibistická,tak jej podpora by mohla narásť do takej miery,ktorá by ich oprávňovala k tomu,aby sa to u vás začalo meniť aj v prospech ich voličov.Skrátka mohli by oveľa lepšie presadzovať to,čo si dali do volebného programu.

Morybundus
Morybundus
12. 9. 2014 18:41

Pokud kritizujeme KSČM, měla by ta kritika být především konstruktivní, aby k něčemu byla. Měli bychom si ale zároveň uvědomit následující: Nepočítáme-li k levici strany sociálně-demokratického typu, které jsou dnes již spíše středopravicovými uskupeními, je KSČM jednou z největších, ne-li rovnou největší, levicovou stranou v Evropě. Je obdivuhodné, že i po tolika letech a tak rafinované ostrakizaci stále funguje, drží své pozice a přechodně je dokonce posiluje. To o něčem svědčí. Existence KSČM a její případný vysoký zisk mandátů se může stát roznětkou, která zažehne vnitrostranickou diskuzi uvnitř ČSSD u níž pochybuji, že všichni souhlasí s nastoupeným „Blairistickým“ kurzem. A… Číst vice »

Irena
12. 9. 2014 18:51

Peter, já také vím co myslíte. Morybundus to také dobře píše. Já myslím, že to naši komunisté ustáli víceméně náhodou. Jejich podpora nikdy nepřesáhla nebezpečné hranice, proto. Podle mě dělají co můžou. Pokud můžu soudit z jejich novin, tak pracují hodně a usilovně. To, že jim ve sněmovně vždy všechno smetou není jejich vina. Hodně pracují i v místních zastupitelstvech, a tam dosahují úspěchů, což je dobře. Více se však v dnešní situaci čekat nedá. Jakmile by příliš posílili, vedlo by to ke špatným koncům pro ně i pro nás. Co já vím ze zkušenosti, tak v Bulharsku po 89… Číst vice »

Irena
12. 9. 2014 18:54

úbytě díky Rusku,nebo tu budeme mít za chvíli evropský fašismus.Bylo by dobré, aby se lidé více zajímali a byli více připravení na to, co nás asi čeká. Proto je dobré přinášet alternativní informace. Pak už se dá jenom vzít do ruky zbraň a jít jako pan Stejskal z Brna pomáhat tam, kde se to láme.

peter.
12. 9. 2014 18:59

Nie,ja som vôbec nikoho nechcel kritizovať,jednak na to nemám právo a potom KSČM je naozaj v postsocialistických štátoch ale aj inde v Európe akýmsi solitérom, ktorý v tomto priestore nemá obdobu.Chcel som len napísať,že ak by svoj potenciál dokázala lepšie využiť,tak by vedela zrealizovať výraznejšie svoj program,čo by pomohlo jej voličom a stalo by sa to významnou pohnútkou a vzorom pre ľavicové strany prinajmenej v Európe.Stagnácia v čom koľvek sa totiž spravidla mení v úpadok.A to by som KSČM celkom isto neprial.

Morybundus
Morybundus
12. 9. 2014 19:38

peter. napsal Nie,ja som vôbec nikoho nechcel kritizovať,jednak na to nemám právo a potom KSČM je naozaj v postsocialistických štátoch ale aj inde v Európe akýmsi solitérom, ktorý v tomto priestore nemá obdobu.Chcel som len napísať,že ak by svoj potenciál dokázala lepšie využiť,tak by vedela zrealizovať výraznejšie svoj program,čo by pomohlo jej voličom a stalo by sa to významnou pohnútkou a vzorom pre ľavicové strany prinajmenej v Európe.Stagnácia v čom koľvek sa totiž spravidla mení v úpadok.A to by som KSČM celkom isto neprial. Já jsem samozřejmě při tom „planém kritizování“ neměl na mysli Váš příspěvek, naopak se s Vámi… Číst vice »

Morybundus
Morybundus
12. 9. 2014 19:57

Jinak pane peter, když jste zmínil tu KSS, tak si myslím, že ona se ještě do NRSR podívá, ale bude to chtít čas. Už teď v posledních prezidentských volbách mile překvapil (alespoň mě) její kandidát Jurišta. Poslouchal jsem podle možností rozhovory s ním a byl to vždycky velmi dobře strávený čas. Nakonec skončil na pěkném 8. místě a přeskočil dokonce Čarnogurského (o celé 2 hlasy) :)

argento17
argento17
13. 9. 2014 8:33

Myslím si, že mnoho politiků i lidí vidí volby jako možnou změnu. Otázkou je jakou a kam vlastně?! Pokud použiji selský rozum , tak volby jsou sklizeň úrody po čtyřletém cyklu!Sklízíme to, co jsme seli a opečovávali!!! KSČM je jediná levicová strana, ale nemění to nic na faktu , že je to strana,,zkostnatělá“ !Jak psal výše MORYBUNDUS je nutno vytvořit si vlastní cestu k voličům . A ten vlastní TV kanál by byl bezva!Čistotou svých skutků rozšiřovat svoje řady! V těch řadách se musí lidé cítit jako doma a musí vidět a cítit , že konají čestně a správně !… Číst vice »

Ťuhýk
Ťuhýk
13. 9. 2014 9:08

Jsem rád, že můj příspěvek „rozpoutal“ poměrně dost objektivní diskuzi. Líbí se mi příspěvky paní Ireny. Můj názor je v podstatě totožný. Pokud bude KSČM SCHOPNA cokoliv ovlivnit a ne jen jalově žvanit, budu ji okamžitě volit. Mně připadá spíše stranou nostalgiků vzpomínajících na socialismus a spokojených s prebendami v parlamentu. Ostatní je jim ASI ukradené. Na obecní úrovni bude situace pravděpodobně jiná, ale to není moje věc, protože bydlím v Matičce plné prostituce, bezdomovců a špíny. A samozřejmě také zlodějské svoloče ODS a TOP09. Na vystřelení Kalouska vojenským prakem na Měsíc bych byl ochoten věnovat významnou část svých chabých… Číst vice »

mirror
mirror
13. 9. 2014 9:12

Levicová strana může pomoci většině prostých občanů, kteří žijí jen ze své práce, hlasováním v zastupitelských sborech. Nedovedu si představit, že by moje zájmy reprezentovala kdekoliv například sociální demokracie, která je od toho, aby zrazovala vždy, když jde o něco důležitého, jako jsou restituce nebo daně. Komunistům se vyčítá zkostnatělost. Jak by se tedy měli projevovat? Mají se například veřejně upalovat za zájmy „pracujících“, kteří se na ten oheň podívají se zájmem v televizi? Podle výsledků voleb by byli 85% voličů k smíchu. Já jsem nestraník, nikomu bych žádnou agitaci nedělal. Lidé jsou zblbnutí z televize a malé naťuknutí vede… Číst vice »