Pro ty, kteří to ještě nevědí

Tak už je to konečně jasné. Co? Inu to, že zřejmě nejen německá kancléřka Merkelová, ale i všichni další socialističtí a sociálně demokratičtí politici Evropy si přejí, aby v Evropské Unii byl urychleně uzákoněn komunismus! Nezbývá proto, než – byť se značnými rozpaky – jim poblahopřát k jejich přímo epochálně revolučnímu rozhodnutí.

K rozhodnutí razantnímu a merkelovsky zjevně velmi odhodlanému, nicméně značně riskantnímu proto, že přetvořit prostředí globalizačního kapitalismu rovnou na čistý spotřebitelský komunismus bez přechodové fáze socialismu, to totiž skrývá, přece jen, několik velmi důležitých úskalí. Pokusme se proto krátce popřemýšlet nad tím, co se již řadu měsíců děje a oč tu vlastně politicky kráčí:

Ti, kteří sem do Evropy zorganizovali, zafinancovali a odsouhlasili příval islámských imigrantů, coby svých budoucích loajálních voličů, ti si totiž zřejmě dodnes neuvědomili nejen to, CO ti imigranti z Blízkého východu a z Afriky na Evropanech požadují, ale rovněž i způsob, JAK to požadují. Ti uprchlíci se zde totiž necítí jako hosté z vůle hostitelů, ale jako zákazníci evropského hypermarketu, nárokující si evropské zboží a evropské služby dle svého svobodného výběru, aniž by však uvažovali o nějakém placení.

Požadují zde nejen komfortní ubytování, hmotné zabezpečení a jeho okamžité evropské plnění, ale nárokují si i v duchu dalších svých lidských práv i právo na život ve své převážně muslimské víře a z toho i plynoucí naprostý respekt Evropy ke všem tradicím a zvykům jejich sociálně nekompatibilních kultur. Zároveň přitom prohlašují, že když už sem tak zdaleka přišli, že je samozřejmou povinností evropských vlád, jim toto všechno promptně, úslužně a ihned zajistit.

Takže, jinými slovy a značně ironicky řečeno, ti nebozí uprchlíci, spolu s našimi neomarxisty (divný název, což?) se nás Evropany vlastně rozhodli zachránit. Zachránit od demokraticky vykořisťovatelského kapitalismu, jelikož je nyní jen na vládách Evropy, aby tyto vlády, tady pro ně – ubohé běžence – zcela logicky vytvořily samostatná území nábožensky a etnicky orientovaného – naprostého spotřebního komunismu sociálních a dalších lidskoprávně“ finančních a hmotných dávek.

A tady je ten logický zádrhel. Uprchlíci zde sice velmi revolučně požadují konstituovat spotřební komunismus, leč bez druhé strany mince tohoto, do nedávna ještě Evropou tak nenáviděného politického režimu.

Totiž nikoliv režimu, v němž by se na konzumu spotřebně komunistického blahobytu také všichni imigranti měli podílet i svou vlastní uvědomělou komunistickou prací. Zkrátka, žít životem podle zásady, že každý z nich sice dostane všechno, co potřebuje, avšak bez dodatku, že každý z nich též i bude nejen pilně plodit další muslimské děti, ale zejména pracovat tak, jak nejlépe toho bude schopen.

No a tak se zdá, že už brzy přijde doba, kdy tzv. socialistické a sociálně demokratické vlády Evropské unie a slavní pseudo-socialističtí papaláši v Bruselu začnou velice hořce plakat, že zde raději již před lety nezavedli onen logicky nutný politický předstupeň komunismu – skuteč, historicky plně funkční a sociálně spravedlivý socialismus. Socialismus, který vždy ctil zásadu, že bez práce ještě nikde nikdy nikdo žádné koláče trvale nedostával. Ani když byl „uprchlík“.

– – –

Tak vida, a kdo by to řekl? Oni ti uprchlíci nám tady v Evropě zařídí komunismus ještě dříve, než by to dokázali ti hodní strýčkové z Ameriky se svou obchodně humanitární smlouvou TTIP. Kdo by to čekal, že rok 2016 přinese Evropě tak epochální politické změny?

Podtrženo a sečteno, laik žasne, odborník se diví. Nicméně, odborník má krom toho i pocit, že opět vstal z mrtvých onen nezničitelný politický zombie – trockismus. Trockismus, tentokrát s novým domovem na euroatlantickém Západě. Trockismus, s jeho neomarxistickým vývozem sebevražedných a ne-socialistických(!) revolucí a občanských a náboženských válek. Revolucí a občanských válek stále nových a velice pestrých pachutí a barev.

Občanských válek, vyvážených do celého světa jen proto, aby globalizační kapitalismus zůstal zachován.

Jen je ještě otázkou, jakou barvu ta poslední, tentokrát evropská trockistická revoluce – bude mít. Doufejme jen, že to nebude barva další usychající lidské krve na dlažbě v ulicích. Doufejme proto také, spolu se Syřany a rozumnými Ukrajinci, že ruský prezident Putin trockista není. Lidstvo celého světa přece není jeden velký kosmický sebevrah.

I když, kdo ví? OstatněVykrádat myšlenku a identitu socialismu neomarxismem a trockismem? Nutno konstatovat, že ten, kdo právě tohle vymyslel, to určitě blbeček nebyl, ačkoliv by si trvalý doživotní pobyt na klecovém lůžku jistě právem zasloužil.

Inspirační zdroje:

1/ Merkelová: Příliv uprchlíků je pro Německo příležitost do budoucna

2/ Praha klidně zvládne přijmout dvanáct tisíc uprchlíků. Přestaňte zavírat lidi do klecí, horlil z rádia Matěj Stropnický

3/ https://www.facebook.com/czech.WeAreHereAtHome/videos/1498952610405702

Stanův komentář: Jen jedna formální či metodologická připomínka. Používání pojmů neomarxismus a trockismus pro všechny, kdo nepatří k militantním odpůrcům migrace, se mi nezdá fér. Je to velmi nesourodá skupina od anarchistů přes křesťanské socialisty až po americké konzervativce (ti jsou většinově velmi proti migraci do USA, migraci do Evropy naopak financují a podporují) s velmi rozdílnými motivacemi.  Doporučuji tedy tyto termíny (či spíše nálepky) nejprve řádně definovat, než je začneme na někoho lepit. Možná by se pak zjistilo, že v Evropě máme několik set skutečných neomarxistů a téměř žádné skutečné trockisty. Totéž platí i o utečencích. Hovořit o nich jako o jednolité skupině je dle mého názoru velká chyba.

Přejít do diskuze k článku 110 komentářů