Pro ty, kteří to ještě nevědí

Tak už je to konečně jasné. Co? Inu to, že zřejmě nejen německá kancléřka Merkelová, ale i všichni další socialističtí a sociálně demokratičtí politici Evropy si přejí, aby v Evropské Unii byl urychleně uzákoněn komunismus! Nezbývá proto, než – byť se značnými rozpaky – jim poblahopřát k jejich přímo epochálně revolučnímu rozhodnutí.

K rozhodnutí razantnímu a merkelovsky zjevně velmi odhodlanému, nicméně značně riskantnímu proto, že přetvořit prostředí globalizačního kapitalismu rovnou na čistý spotřebitelský komunismus bez přechodové fáze socialismu, to totiž skrývá, přece jen, několik velmi důležitých úskalí. Pokusme se proto krátce popřemýšlet nad tím, co se již řadu měsíců děje a oč tu vlastně politicky kráčí:

Ti, kteří sem do Evropy zorganizovali, zafinancovali a odsouhlasili příval islámských imigrantů, coby svých budoucích loajálních voličů, ti si totiž zřejmě dodnes neuvědomili nejen to, CO ti imigranti z Blízkého východu a z Afriky na Evropanech požadují, ale rovněž i způsob, JAK to požadují. Ti uprchlíci se zde totiž necítí jako hosté z vůle hostitelů, ale jako zákazníci evropského hypermarketu, nárokující si evropské zboží a evropské služby dle svého svobodného výběru, aniž by však uvažovali o nějakém placení.

Požadují zde nejen komfortní ubytování, hmotné zabezpečení a jeho okamžité evropské plnění, ale nárokují si i v duchu dalších svých lidských práv i právo na život ve své převážně muslimské víře a z toho i plynoucí naprostý respekt Evropy ke všem tradicím a zvykům jejich sociálně nekompatibilních kultur. Zároveň přitom prohlašují, že když už sem tak zdaleka přišli, že je samozřejmou povinností evropských vlád, jim toto všechno promptně, úslužně a ihned zajistit.

Takže, jinými slovy a značně ironicky řečeno, ti nebozí uprchlíci, spolu s našimi neomarxisty (divný název, což?) se nás Evropany vlastně rozhodli zachránit. Zachránit od demokraticky vykořisťovatelského kapitalismu, jelikož je nyní jen na vládách Evropy, aby tyto vlády, tady pro ně – ubohé běžence – zcela logicky vytvořily samostatná území nábožensky a etnicky orientovaného – naprostého spotřebního komunismu sociálních a dalších lidskoprávně“ finančních a hmotných dávek.

A tady je ten logický zádrhel. Uprchlíci zde sice velmi revolučně požadují konstituovat spotřební komunismus, leč bez druhé strany mince tohoto, do nedávna ještě Evropou tak nenáviděného politického režimu.

Totiž nikoliv režimu, v němž by se na konzumu spotřebně komunistického blahobytu také všichni imigranti měli podílet i svou vlastní uvědomělou komunistickou prací. Zkrátka, žít životem podle zásady, že každý z nich sice dostane všechno, co potřebuje, avšak bez dodatku, že každý z nich též i bude nejen pilně plodit další muslimské děti, ale zejména pracovat tak, jak nejlépe toho bude schopen.

No a tak se zdá, že už brzy přijde doba, kdy tzv. socialistické a sociálně demokratické vlády Evropské unie a slavní pseudo-socialističtí papaláši v Bruselu začnou velice hořce plakat, že zde raději již před lety nezavedli onen logicky nutný politický předstupeň komunismu – skuteč, historicky plně funkční a sociálně spravedlivý socialismus. Socialismus, který vždy ctil zásadu, že bez práce ještě nikde nikdy nikdo žádné koláče trvale nedostával. Ani když byl „uprchlík“.

– – –

Tak vida, a kdo by to řekl? Oni ti uprchlíci nám tady v Evropě zařídí komunismus ještě dříve, než by to dokázali ti hodní strýčkové z Ameriky se svou obchodně humanitární smlouvou TTIP. Kdo by to čekal, že rok 2016 přinese Evropě tak epochální politické změny?

Podtrženo a sečteno, laik žasne, odborník se diví. Nicméně, odborník má krom toho i pocit, že opět vstal z mrtvých onen nezničitelný politický zombie – trockismus. Trockismus, tentokrát s novým domovem na euroatlantickém Západě. Trockismus, s jeho neomarxistickým vývozem sebevražedných a ne-socialistických(!) revolucí a občanských a náboženských válek. Revolucí a občanských válek stále nových a velice pestrých pachutí a barev.

Občanských válek, vyvážených do celého světa jen proto, aby globalizační kapitalismus zůstal zachován.

Jen je ještě otázkou, jakou barvu ta poslední, tentokrát evropská trockistická revoluce – bude mít. Doufejme jen, že to nebude barva další usychající lidské krve na dlažbě v ulicích. Doufejme proto také, spolu se Syřany a rozumnými Ukrajinci, že ruský prezident Putin trockista není. Lidstvo celého světa přece není jeden velký kosmický sebevrah.

I když, kdo ví? OstatněVykrádat myšlenku a identitu socialismu neomarxismem a trockismem? Nutno konstatovat, že ten, kdo právě tohle vymyslel, to určitě blbeček nebyl, ačkoliv by si trvalý doživotní pobyt na klecovém lůžku jistě právem zasloužil.

Inspirační zdroje:

1/ Merkelová: Příliv uprchlíků je pro Německo příležitost do budoucna

2/ Praha klidně zvládne přijmout dvanáct tisíc uprchlíků. Přestaňte zavírat lidi do klecí, horlil z rádia Matěj Stropnický

3/ https://www.facebook.com/czech.WeAreHereAtHome/videos/1498952610405702

Stanův komentář: Jen jedna formální či metodologická připomínka. Používání pojmů neomarxismus a trockismus pro všechny, kdo nepatří k militantním odpůrcům migrace, se mi nezdá fér. Je to velmi nesourodá skupina od anarchistů přes křesťanské socialisty až po americké konzervativce (ti jsou většinově velmi proti migraci do USA, migraci do Evropy naopak financují a podporují) s velmi rozdílnými motivacemi.  Doporučuji tedy tyto termíny (či spíše nálepky) nejprve řádně definovat, než je začneme na někoho lepit. Možná by se pak zjistilo, že v Evropě máme několik set skutečných neomarxistů a téměř žádné skutečné trockisty. Totéž platí i o utečencích. Hovořit o nich jako o jednolité skupině je dle mého názoru velká chyba.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
110 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
12. 1. 2016 16:27

„Komunismus“ si již před desetiletími zavedli pro sebe velkopodnikatelé a taky korporátní internacionalismus. Nyní začali zavádět žebrácký „komunismus“ (nikoliv ten svůj velkopanský se zlacenými zásobníky toaletního papíru) pro své „stávkokazy“ a příležitostní dumpingovou pracovní sílu. Ovšem někdo to všechno zaplatit musí – proto pro zbytek obyvatel zůstane zachován kapitalismus se stále nelidštější tváří. Ostatní budou muset napřít ještě větší úsilí a být ještě produktivnější ve snášení zlatých vajíček.

Sasin
Sasin
12. 1. 2016 16:31

Lidi potřebujou žrádlo, chrápání, teplo a pokoj od šmejdů, nikoli nekonečnou oblbující prácu, kterou jim šmejdi furt podstrkují nebo bankocetle, kterýma si to můžou jako donekonečna znova a znova kupovat. Ovce žádnou prácu ani prachy nepotřebují. To jsou jen mámení a nesvobodné nástroje pro ovládání ovcí, kterým už nic nepatří. A zatím se jim daří ovce honit před sebou jako víceúčelový živý štít, potravu a pracovní sílu. Psychopatickým prasákům je totál futrál jedno jaké plemeno ovcí před sebou ženou. Černé, bílé, hnědé, žluté, to je fuk. Po stažení to nigdo nepozná. Toto si ovce vlůbec neuvědomují. Spoléhají se na sociální… Číst vice »

Alena
Alena
12. 1. 2016 17:04

militantní odpůrci migrace? Vždyť migrace zde probíhá desítky let a občané ČR proti ní nic neměli. To, co zažíváme nyní je ovšem novodobé stěhování národů.
Kolik % nového obyvatelstva bude pracovat? Dle švédských průzkumů sotva desetina, a země, kde je velké množství migrantů, musí omezovat sociální dávky i místnímu obyvatelstvu a prudce jí padá životní úroveň.
Zřejmě to příznivci “ migrace“ chtějí. Koneckonců i pro papeže byly loňské svátky poslední. Těšme se na komunismus bídy, násilnou islamizaci a zotročení žen.

Béda
12. 1. 2016 17:05
abx
abx
12. 1. 2016 17:15

taky maglajz som tu este necital. ked to dalej pojde tymto smerom, nie je daleko doba, kedy bude este aj spaci pytel oznaceny za neomarxistu…

Béda
12. 1. 2016 17:24

abx napsal

taky maglajz som tu este necital. ked to dalej pojde tymto smerom, nie je daleko doba, kedy bude este aj spaci pytel oznaceny za neomarxistu…

abx,

osobně vůbec nechápu proč si tzv. Neomarxisté nedali nějaký jiný název, který by neměl vazbu na K.Marxe se kterým nemají společná ekjonomická ani politická východiska, ekonomické přístupy a pod..

peter.
12. 1. 2016 17:40

abx napsal

taky maglajz som tu este necital. ked to dalej pojde tymto smerom, nie je daleko doba, kedy bude este aj spaci pytel oznaceny za neomarxistu…

Keby ste si radšej niečo naštudoval o neomarxizme (kultúrnom marxizme) o postmoderne a frankfurtskej škole,o Novej ľavici,Marcusem a Freudovi,tak by ste čosi také (maglajz) nenapísali.Vždy je to výstižnejší článok ako články Michala Havrana ml.,Petra Weisenbachera a ostatných exotov zo serveru JetoTak,Týždň.sk,z „Inštitútu pre ľudské práva“.A pokojne si medzi nich zaraďte aj Moniku Flašíkovú-Beňovú a Borisa Zalu.Taký Ľubo Blaha má fotky H.Marcuseho a Mao Ce Tunga vylepené možno aj na WC.

Irena
12. 1. 2016 18:18

Stane k té jednolité skupině uprchlíků. Věř, že až se správně vyšroubuje napětí na obou stranách, tak ta skupina bude jednolitá jako beton, bez ohledu na to, kdo sem s jakými úmysly šel a jediný způsob, jak tomu zabránit je sem prostě v takovém sebevražedném množství nepouštět. Dav se dá zfanatizovat velice jednoduše, když je k tomu ten správný nesourodý materiál, který sem zcela programově pod taktovkou všech našich evropsky demokratických politiků lifrují. A žádný nářek sluníčkářů: Chovejme se k nim pěkně – to nezachrání, protože to napětí bude tak jako tak vyšroubováno bez ohledu na jakkoliv vychované občany jakékoliv… Číst vice »

hudryper
hudryper
12. 1. 2016 18:31

Vážená paní Ireno ,

dovolte mi otázku : “ Bude Pjakinův pořad pokračovat i v roce 2016 ? Mám totiž příbuzné,kteří
mne stále nutí zjišťovat,jestli už je na leva-net ten jejich oblíbený Pjakin. A ono to má zpoždění…

Irena
12. 1. 2016 18:54

Zdravím.
Ale no tak přece taky dopřejete Pjakinovi nějaké svátky, ne? Rusové měli teď dva týdny volna, tak jednou vynechal, ale už zase jede… a já zatím taky.

abx
abx
12. 1. 2016 19:02

Peter, to snad nemyslite vazne, co ma spolocne Freud s Marxom? pokial ano, tak marxisticky by mohol byt aj parny stroj, nakolko premiena tepelnu energiu na energiou mechanickeho pohybu a teda vyuziva energiu ktora cirkuluje sposobom ako cirkuluje kapital – cize je to medzinarodny jav, internacionalny, marxisticky – podla plytkych predstav dnesnych „analytikov“. zakladom marxismu je pohlad na spolocnost z hladiska vztahu k vyrobnym prostriedkom – ci je niekto ich majitelom, alebo namedznou pracovnou silou a teda svojou pracou tvori nadhodnotu, ktoru si vlastnik vyrobneho prostriedku (kapitalista) privlastnuje. marxismus dalej postuluje, ze spravodliva spolocnost musi NEVYHNUTNE odstranit tuto zakladnu nerovnost… Číst vice »

peter.
12. 1. 2016 19:04

abx napsal
Freud s Marxom?

S Marxom nič ale s Marcusem áno! Píšem – Marcuse a Freud.

peter.
12. 1. 2016 19:08

Irena napsal

Zdravím.
Ale no tak přece taky dopřejete Pjakinovi nějaké svátky, ne? Rusové měli teď dva týdny volna, tak jednou vynechal, ale už zase jede… a já zatím taky.

p.Irena:
Na politikus.ru už nový Pjakin(z 11.1.2016) je.Hneď na začiatku sa venuje silvestrovským „oslavám“ v Kolíne.

merlin
merlin
12. 1. 2016 19:12

PPK – děkuji, moc se mi Vaše úvaha líbí.

Béda
12. 1. 2016 19:25

abx napsal Peter, to snad nemyslite vazne, co ma spolocne Freud s Marxom? pokial ano, tak marxisticky by mohol byt aj parny stroj, nakolko premiena tepelnu energiu na energiou mechanickeho pohybu a teda vyuziva energiu ktora cirkuluje sposobom ako cirkuluje kapital – cize je to medzinarodny jav, internacionalny, marxisticky – podla plytkych predstav dnesnych „analytikov“. zakladom marxismu je pohlad na spolocnost z hladiska vztahu k vyrobnym prostriedkom – ci je niekto ich majitelom, alebo namedznou pracovnou silou a teda svojou pracou tvori nadhodnotu, ktoru si vlastnik vyrobneho prostriedku (kapitalista) privlastnuje. marxismus dalej postuluje, ze spravodliva spolocnost musi NEVYHNUTNE odstranit tuto… Číst vice »

Béda
12. 1. 2016 19:30

Na ropu nemají, na energie nemají, průmysl si rozmlátili ale na válku a na zbrojení mají. „Na rok 2016 byly pro ministerstvo obrany schváleny výdaje ve výši 55,5 miliard hřiven (2,3 miliardy dolarů), což je 2,45 % HDP. Ve srovnání s rokem 2015 se výdaje pro ministerstvo zvyšují o 7,6 miliard hřiven (323 miliony dolarů), tedy o 16 %.

Více: http://cz.sputniknews.com/byznys/20160112/2115269/ukrajina-zbrojeni-500-milionu-dolaru.html#ixzz3x3nMhpeB

Béda
12. 1. 2016 19:33

Německé cestovky prý po atentátu v Istanbulu houfně odhlašují zájezdy do Turecka.

Béda
12. 1. 2016 19:44

http://svobodnenoviny.eu/sokujici-prohlaseni-nemeckeho-policisty-nemuzeme-uprchliky-ani-zatknout/ Šokující prohlášení německého policisty: „Nemůžeme uprchlíky ani zatknout“ Německý policista řekl médiím, že bezpečností složky nemohou účinně potírat trestné činnosti mezi uprchlíky, aniž by byly obviněny z nadměrného násilí či rasismu, zatímco mnoho nebezpečných incidentů je drženo v tajnosti, s cílem udržet žádoucí statistiky. Federální policista, označen jako Bernd K., který pracoval po dobu šesti měsíců na mnichovském vlakovém nádraží a také v uprchlických „hotspotech“ v Bavorsku, se podělil o své zkušenosti s deníkem Bild. „Z počátku přicházely většinou rodiny s dětmi- vypadaly vzdělaně a hovořily anglicky,“ uvedl důstojník. „Teď jsou 95 procent uprchlíků svobodní muži.“ Lidé nemají ponětí,… Číst vice »

peter.
12. 1. 2016 19:46

Béda napsal
proto nechápu,

http://www.blogovisko.sk/k-zaciatkom-duhy.html
toto je symbol rodiny.Vo Francúzsku sa za nosenie trička s týmto symbolom ľudia zatvárali:
comment image
http://www.hlavnespravy.sk/105289/105289

Sio
Sio
12. 1. 2016 19:54

Věřte nebo ne, 90% „vítačů“ jsou potenciální odpůrci masové imigrace, či stěhování národů, jak se to dá nazvat. Jen se ještě nesrazili s realitou. Jak víme, vědění je moc. A těmto lidem právě vědění chybí. Jak známo, naši předkové měli pro takové případy přísloví: Chytrému napověz, hloupého kopni. Komu není rady, tomu není pomoci. atd. Ale pokud si myslí, že jim nakopou odpůrci migrace, tak to nebude tak horké. Nakopou jim nevděční imigranti. První citelnější kopanec už dostali v Kolíně. Zkusím jim ještě jednou NAPOVĚDĚT. Třeba se to u někoho chytne. ZAMYSLETE SE! BUDE HŮŘ! A před kopanci vás opravdu… Číst vice »

Sio
Sio
12. 1. 2016 19:57

PPK: To, co jste popsal, byla jistě nadsázka, protože tohle komunismus není. Komunismus měli v Německu před příchodem imigrantů. Alespoň já jsem tam měl ten pocit.
Co se týče „neomarxismu“, nevím, co to je. Snaha o modernizaci nebo diskreditaci marxismu? Asi podle toho, kdo ten termín použije a v jakém kontextu. My, co nejsme neomarxisté, jsme prý všichni fašisté. Tak vám nevím, ne a ne to pochopit. Halt, moderní doba.

hudryper
hudryper
12. 1. 2016 20:12

Vážený Peter, díky Vašemu upozornění jsem si poslechl nového Pjakina. Je vidět,že měli dovolenou, jak nám připomněla paní Irena,soudím tak podle původnosti odpovědí na položné otázky. Mne samozřejmě zaujala Vaše otázka a myslím,že si takové mumlání nezasloužila. Odpovědí měla být výzva – dělejte vše pro svou záchranu tím,že bude pevná Visegrádská čtyřka. Na takového fabulátora,jakým je Pjakin,to byla silně vykostěná odpověď. Jako by bylo jedno,že v takovém případě převládne ve čtyřce svou vahou Polsko s jeho fatální rusofobií. Z toho jsem usoudil,že Vám odpověděl tak,aby vše spolupůsobilo ve prospěch ruské taktiky při rozpadu EU. Když vezmeme v úvahu návrat Ruska… Číst vice »

Aleš
Aleš
12. 1. 2016 20:50

Vážená paní Ireno. Stejně si myslím, že problémy spíš než nadkritické množství migrantů způsobí nadkritické množství blbů a kolaborantů. Podívejte se i do Polska. Ti podlehli této propagandě a ve výsledku tam budou mít možná o pár stovek míň migrantů (míň EU), ale o to dřív a ve větším množstvím narukujou na východní frontu (víc USA). A když je nepustí na východ, tak třeba na nás, nebylo by to poprvé. Ale on nikdo nikam rukovat nemusí. Ochotná jednolitá tupá masa se tu vytváří (významné procento tu navíc existuje, těm lze nakukat cokoliv, vždyť ani já občas nepoznám kachnu od reálné… Číst vice »

merlin
merlin
12. 1. 2016 21:17

sio asi se ti to bude zdát divné, ale velmi se mi líbil dnesní článek dolejšího na britských listech, byt si půjčuje záviše kalandru.
…Funkce politických narativů se od dob prvobytně pospolné společnosti příliš neproměnila. Slouží na prvním místě k pohodlnému vedení tlupy. Hlasatelé povinného optimismu hrají na stejnou krysařskou píšťalku, jako apokalyptici („Islám není problém!“); jenže zatímco první se předvádějí zásadně v durových stupnicích, druzí fidlají jen a jen v moll. Obě skupiny žárlivě střeží stylovou čistotu a fakta filtrují dle potřeby. – See more at: http://www.blisty.cz/art/80627.html#sthash.FWgKCeoE.dpuf

Sasin
Sasin
12. 1. 2016 22:13

Dělnická třída si věčným bojem o chleba a nižší pracovní dobu vychovala své zastupitele socany a zbohatlická třída, která na nich ztloustla a rozměnila všechny jejich statky na drobné si vychovala zastupitele, kteří dělnickou třídu dycky prodají za zlámaný groš do války, za jejich práva na bohatnutí. Všechny tyto inscenace mezilidsky nelidských vztahů řídí partička psychopatů, která sedí na pyramidě skutečné moci nejvýš. Všem se říká, že pyramida moci končí u prezidenta a směrem ze schodů se prý zametají drobky a různé jiné smetí. To je ale ta lepší pohádka pro hlupáky. Tento hroznej svět vzniknul v době, gdy první… Číst vice »

Aleš
Aleš
12. 1. 2016 23:01

Bédo: díky za odkazy

Irena
13. 1. 2016 5:32

Aleš napsal Co by dělal, kdyby mu tam zavřeli dveře? Kdyby měl zavřené dveře u nás, tak by jeho existence byla už minulostí. A možná již zítra budu mít dost starostí se postarat o sebe a svoji rodinu. Takový vývoj už možná brzy postihne všechny slušné lidi… Aleši ten problém je, že si tady všichni pletou přirozenou migraci, či opravdový útěk s řízenou destabilizací za pomoci lidí s jinou kulturou, o které se do té doby při všech těch konfliktech nikdo nestaral a najednou má z ničeho nic celá Evropa ohromnou starost co s nimi bude a pouští jich sem… Číst vice »

Irena
13. 1. 2016 5:42

A ještě Aleši neběhá vám mráz po zádech, když si uvědomíte, že je to všechno zaměřeno především na Německo? Tj. rozhodit a destabilizovat Německo? Vzpomínáte, jak to dopadlo minule? A my zase jenom přihlížíme a někteří tomu i přizvukují.

Víte lidé by se měli naučit odlišovat svůj soucit s opravdu potřebnými lidmi od politických hrátek, které nakonec vedou k tomu, že těch potřebných bude jenom víc a navíc se jako bonbónek tentokrát ocitneme mezi nimi.

Alena
Alena
13. 1. 2016 6:39

merlin napsal sio asi se ti to bude zdát divné, ale velmi se mi líbil dnesní článek dolejšího na britských listech, byt si půjčuje záviše kalandru. …Funkce politických narativů se od dob prvobytně pospolné společnosti příliš neproměnila. Slouží na prvním místě k pohodlnému vedení tlupy. Hlasatelé povinného optimismu hrají na stejnou krysařskou píšťalku, jako apokalyptici („Islám není problém!“); jenže zatímco první se předvádějí zásadně v durových stupnicích, druzí fidlají jen a jen v moll. Obě skupiny žárlivě střeží stylovou čistotu a fakta filtrují dle potřeby. – See more at: http://www.blisty.cz/art/80627.html#sthash.FWgKCeoE.dpuf bez ohledu na mé vnitřní naladění – informace jsou moc… Číst vice »

Alena
Alena
13. 1. 2016 7:07

zdá se, že Německo se snaží informace zadržovat, zkreslovat a cenzurovat. To nastolí fašizující tendence, které se mohou přelít do celé Evropy

http://aeronet.cz/news/nemecko-zrusilo-svobodu-slova-za-nepeknou-vetu-na-facebooku-proti-nelegalovi-si-pujdete-sednout-dohled-nad-cenzurou-v-nemecku-bude-mit-neziskovka-byvale-spolupracovnice-vychodonemecke-stasi/

Aleš
Aleš
13. 1. 2016 7:13

Irena: Mrazí. A proto pro stabilní Německo navrhuju jeho vystoupení z NATO. A postupné ustupování od transakcí v dolarech. Ač se to úplně nezdá, svět je načatý jako ve 30. letech. Vítězství nad fašismem nastane, jen když té hydře šlápneme přímo na hlavu. Evoluce myšlení obyvatel zeměkoule dospěje k tomu také, ale informace se musí lidem dávkovat, sama určitě sledujete dávkování mimo euroatlantický prostor.

Béda
13. 1. 2016 7:18

Stan napsal Neznám nikoho, kdo by se sám označoval za neomarxistu, většinou to funguje jako nálepka či nadávka, kterou „echt marxisti“, stalinisti a extrémní pravice nálepkuje všechny, co jim šlapou po bábovičkách, i když jsou to lidi, kteří s marxismem nemají absolutně nic společného. Ono to mezi námi funguje i obráceně, neznám téměř nikoho, kdo se sám dobrovolně označí za totalitáře, xenofoba, rasistu nebo nácka. Obojí zaručeně zabíjí jakoukoli racionální diskusi. Asi ti bude tí, že se sami hlásí ke Karlu Marxovi. Ovšem k základům Marxismu patří dialektický materialismus (a jeho převádění do praxe), historický materialismus a politická ekonomie se… Číst vice »

Sio
Sio
13. 1. 2016 7:18

@Aleš: „Nejprve vystupme z NATO a znárodněme banky a pojišťovny…“
A jak to chcete asi udělat, pane chytrý? Aleši, vy mě fakt bavíte …

Sio
Sio
13. 1. 2016 7:26

merlin napsal sio asi se ti to bude zdát divné, ale velmi se mi líbil dnesní článek dolejšího na britských listech, byt si půjčuje záviše kalandru. …Funkce politických narativů se od dob prvobytně pospolné společnosti příliš neproměnila. Slouží na prvním místě k pohodlnému vedení tlupy. Hlasatelé povinného optimismu hrají na stejnou krysařskou píšťalku, jako apokalyptici („Islám není problém!“); jenže zatímco první se předvádějí zásadně v durových stupnicích, druzí fidlají jen a jen v moll. Obě skupiny žárlivě střeží stylovou čistotu a fakta filtrují dle potřeby. – See more at: http://www.blisty.cz/art/80627.html#sthash.FWgKCeoE.dpuf No, proti gustu … článek je blbě čitelný, protože nedovzdělaný… Číst vice »

Béda
13. 1. 2016 7:30

pokračování: osvětou, vysvětlováním jeho historické role v boji s kapitalismem. Vycházel ze svých poznatků, které pravily, že osamocený proletář je jenom hříčkou v rukou kapitalisty, natožpak kapitalisty „zbytnělého“, který požral konkurenci, zkoncentroval ve svých rukou obrovské vlastnictví a politickou moc. Proti takové síle podle Marxe obstojí pouze sjednocená síla slabých. Nyní k migraci – abychom byli trochu aktuální. Migrace, není v žádném případě internacionalizace proletářů. Právě naopak. Migrace je nástrojem k rozbíjení jednoty a prostředkem stavění proletariátu proti sobě. Je to potenciální dumpingová pracovní síla („stávkokazové“), kterou kapitalisté navážejí, aby zvýšili své zisky (mimochodem toto dělali i v minulosti –… Číst vice »

Béda
13. 1. 2016 7:35

omlouvám se za případné gramatické chyby – opět jsme to po sobě nepřečetl, než jsem poslal oba díly do světa.

Sio
Sio
13. 1. 2016 7:40

Alena napsal bez ohledu na mé vnitřní naladění – informace jsou moc a pravdivé informace rozbíjí magicky působící tóny krysařovy píšťalky. Jako ekonom vidím, že se státy řítí do další krize,spíše ta z roku 2008 neskončila. Udržet ekonomickou stabilitu v Evropě, kde má plánovaně přijít ročně 3 mil.uprchlíkůa to v průběhu několika dalších let, bude pro Evropu téměř nemožné. Levnější a tudíž reálně možné by bylo pomocioblastem postiženým válkami, to jest Sýrii, Lýbii a Íráku. Celosvětová zbrojní mašinérie si ovšem takovou situaci nepřeje, lepší budetedy rozpoutat nepokoje v Evropě. Ať se rozhlížím a snažím sebevíce, sílu, která by se postavila… Číst vice »

Aleš
Aleš
13. 1. 2016 7:44

Evropská elita se zajímá o lidi, především v Evropě. Ale jen jako objekty potřebné k tomu, aby i nadále byli elitou. Nic víc, nic míň. Současná situace splňuje všechny podmínky davové manipulace, které diagnostikoval Noam Chomsky. Tím spíš všechno spěje k tragédii. Potrestáni by měli být především viníci migrační krize. Kdo rozhodl o rozpoutání jistých vojenských konfliktů a občanských válek? Kdo to sponzoroval? Kdo vlastizrádně v případě evropských jelit tohle proti našim zájmům podporoval? Pozornost upjatá přehnaně na bílé koně destabilizace nic nevyřeší. OSN by se měla emancipovat a ukázat, že není jen servisní organizace jelit dnes především amerických a… Číst vice »

Béda
13. 1. 2016 7:49

Stan, ještě k těm neoimperiálním válkám z pohledu Marxismu. Tyto války jsou zdrojem ohromných příjmů kapitalistů (zbraně, prodeje ropy anebo šmelina s ropou, migrační pašerácký byznys, dotace „bohulibých“ společností s vysokou režií na svůj provoz sledujících politické cíle…) a na druhé straně ohromné bídy proletariátu ve zničených zemích a jeho srážení až na hranici existence, kdy pro jídlo a zachování existence udělá cokoliv.

Aleš
Aleš
13. 1. 2016 7:52

Sio: Kam povede tlak na snižování mezd víte určitě dobře.
Zní moje návrhy naivně? Máme však jinou šanci? Já nevím, jak to realizovat, ale nic smysluplnějšího mne nenapadá. Však se najde někdo inteligentnější či zkušenější či kovanější v potřebných oborech, koho způsob a podmínky realizace napadnou.

Sio
Sio
13. 1. 2016 8:11

Aleš napsal Sio: Kam povede tlak na snižování mezd víte určitě dobře. Zní moje návrhy naivně? Máme však jinou šanci? Já nevím, jak to realizovat, ale nic smysluplnějšího mne nenapadá. Však se najde někdo inteligentnější či zkušenější či kovanější v potřebných oborech, koho způsob a podmínky realizace napadnou. Jestli myslíte, že v Německu bude revoluce, tak to pochybuji. Mají ještě sakra kam snižovat, aby měli hlad. Snížení nemusí být markantní, cca na 70% pro nativní Němce. Stále to bude ještě z našeho hlediska skvělý příjem. Imigranti samozřejmě nebudou mít víc, než poloviční plat oproti nativním Němcům a víc než polovina… Číst vice »

Béda
13. 1. 2016 8:13

Béda napsal
lidská společnost se skládá z velkých skupin, které mají objektivně společné zájmy.

oprava, vsuvka: lidská společnost se skládá z velkých skupin (tříd), VE KTERÝCH JEDNOTLIVCI mají objektivně společné zájmy (o kterých třeba ani nevědí).

Béda
13. 1. 2016 8:20

Sio,

souhlasím se vším co jste dnes ráno napsal. Akorát si nejsem jist jestli „levicoví sluníčkáři“ chápou, že jsou svojí podporou migrační invaze vlastně protilevicoví – perspektivně podporují zvýšení zisku mezinárodní oligarchie, rozval sociálního státu a sociálního smíru, chaos, rozkol, potenciální půtky mezi „proletariátem“. Část z nich (třeba vedení ČSSD) dokonce podporuje imperialistické války a převrat oligarchů na Ukrajině.