Probíhají u nás v režii pětikolky pětikolové volby?

Stanislav Blaha

Oficiálně jsou české prezidentské volby maximálně dvoukolové, ve skutečnosti jsme v těchto prezidentských volbách definitivně najeli na pětikolový systém…


Oficiálně jsou české prezidentské volby maximálně dvoukolové, ve skutečnosti jsme v těchto prezidentských volbách definitivně najeli na pětikolový systém, jehož smyslem je předložit k hlasování pouze dokonale korporátně vyfabrikovaná, marketingově vyfutrovaná a mediálně vypulírovaná simulákra.

1. kolo

Prvním kolem je výběr kandidátů. Musí se zpravidla objevit někdo, kdo vybere potenciálního kandidáta a nabídne mu kandidaturu a financování volební kampaně. Výjimku tvoří egomaniačtí miliardáři, ale takových, kteří by byli schopni a ochotni vyplout do kalných vod politiky, není mnoho.

2. kolo

Druhé kolo probíhá v režii ministerstva vnitra, které si pro tuto špinavou práci najalo soukromou agenturu. Jedná se o další ze skandálů ministra vnitra Rakušana, protože to znamená, že zaměstnanci soukromé firmy s vlastníky sídlícími na Kajmanech získali od ministerstva vnitra přístup do registrů obyvatel. Ve 2. kole se tak ve vzorné spolupráci firmy fungující v „Paradise Papers“ s „ministerstvem pravdy“ pod vedením „liberála“ Rakušana podařilo soutěž o prezidentský post téměř dočista vyčistit od „nesystémových“ či „protisystémových“ kandidátů.

3. kolo

Třetí kolo mají na strarosti soudy, tedy Nejvyšší správní soud v Brně a Ústavní soud se sídlem tamtéž. Doufejme, že není v záloze ještě Evropský soud pro lidská práva a v případě nějakého překvapivého výsledku nevrátí vyřazené kandidáty do hry a nenařídí nové hlasování.

4. kolo

Čtvrté kolo, kterému se oficiálně říká „první kolo“, se odehraje v pátek a v sobotu v režii masmédií a agentur placených za oblbování mas. Ti všichni nás už celé měsíce přesvědčují, že nemáme hlasovat pro toho, kdo je nám politicky a lidsky nejblíž, ale pro toho, koho chtějí ti, co celou tu ostudnou šarádu financují.

5. kolo

Páté kolo pak už bude, pokud se uskuteční, jenom výběrem mezi čertem a belzebubem. Co myslíte, stane se zázrak?

Jak volit?

Nenechte se, prosím, ovlivnit placenými „opinion makery“, cinknutými průzkumy, sousedy ani příbuznými a volte podle vlastního rozumu a intuice. K tomu vám přeji mnoho štěstí.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

5 12 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
40 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
12. 1. 2023 8:16

Právě jsem se rozčileně zapojil do debaty v čekárně, kde se řešily především personálie občana Babáka a kaprála Sem tele. Vrcholem bylo konstatování, že kdosi chce, aby na Hradě seděla Caputova. … Na jméně nakonec nesejde, když jurska podstata je úplně stejně blbá. A ne že by nebyla pravda, co v debatě zaznělo, ale okolnost, že to někdo bral tak vážně, tak jsem připomněl Sládka, kterého zavřeli do chladku, aby český odpad Havel mohl být zvolen prezidentistou, takže nějaké stíhání Babáka /do rozsudku je nevinný/ je jen pokračováním praxe, kdy parlamentní hovada domlouvala výsledek týchž voleb na hajzlech a Íčko… Číst vice »

Gatta
Gatta
12. 1. 2023 8:33

Souhlas se Stanem – “ … volte podle svého rozumu a intuice…“.
Potom si můžete gratulovat, nebo se poučit.

Ale hlavně běžte volit. Už jenom tím dáte politikům najevo, že je sledujete a že vám není jejich chování lhostejné.

Bety
Bety
12. 1. 2023 10:25

Včera jsem na zastávce málem oněměla. Na zcela nevinný konverzační dotaz – „tak jak je v novém roce?“ mi bylo důrazně sděleno, že – stěžovat si je ROUHÁNÍ a že vždycky
může být ještě hůř. Na mou repliku, že pokud budou lidi mlčet, bude hůř zcela určitě,
se mi dostalo jen pochybovačné potřesení hlavy, následované nastoupením do autobusu. Takže se asi faráři činí.
To ROUHÁNÍ mi nejde z hlavy. Středověk neskončil, středověk trvá???

Gatta
Gatta
Reply to  Bety
12. 1. 2023 11:49

Tak se jdem historicky rouhat :-)
https://www.youtube.com/watch?v=WNm5cmSB1hY

Bety
Bety
Reply to  Gatta
12. 1. 2023 12:39

V´+ W jsou nadčasoví.
Jen mě ještě k mému příspěvku napadlo – když ve mně naprosto cizí osoba
na první pohled objeví kacíře, jsou moje vyhlídky ještě horší než ty průměrné.

Gatta
Gatta
Reply to  Bety
13. 1. 2023 9:41

Kdysi jsem viděl film o Kambodži z doby PolPota, když likvidoval inteligenci a “ cizi agenty“.
V koncentráku, v uzavřené místnosti seděli jako ve škole a jeden Khmér chodi mezi lavicemi a sliboval jim místa překladatelů, dobré bydlení, prostě hory doly …. a přitom sledoval, kdo i jen pohybem tváře se prozradí, že rozumí tomu co říká. Ten šel na plantáž ze které se už nikdo nevrátil.

Pán měl pravdu – může být hůř.

F. Goya – Spánek rozumu plodí nestvůry.
https://cz.pinterest.com/pin/547891110897224579/

Last edited 1 rok před by Gatta
orinoko
Reply to  Gatta
13. 1. 2023 9:58

Smrtonosná pole? Muziku do filmu dělal myslím Mike Oldfield. Některé věci nemusím vidět ani podruhé. Mrtvol je i bez toho dost. Přišla doba velkého vymírání. Včera mi byla kromě Jeff Becka sdělena další – místní – jobovka. A vím také o těch, kteří už jsou na cestě jinam…
Kamarád má pro to vysvětlení: Zanedbaná prevence a odklady způsobené ve zdravotnictví politickými hovady a jejich logistickým ksindlem v době covidhysterie. Současný průběh bude mít asi delší trvání.

Last edited 1 rok před by orinoko
Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
13. 1. 2023 10:47

Zdar – dík, to by mohl být ten film.

Jinak se říká, že na jaře umírají umělci. Statistiku si ale nevedu.
Stejně tak okolo Vánoc je taky hodně úmrtí.

fajt
12. 1. 2023 10:40

takže povolná volba zla (zlu) v jakékoliv podobě se stala v kokotlině realitou – každého věc – osobně jsem pro ponížení legitimity svinstva nevolbou – sice to v důsledku bude nicotné gesto jako samotná fraškovolba, ale vnitřně mě to dost uspokojí – no a v dnešním korporátním fašismu, který trvale ničí všechno lidské, je osobní klid, potřeba a přesvědčení tou jedinou cestou k přežití i duševní integrity v krutě nepřátelském prostředí. ..)

Gatta
Gatta
Reply to  fajt
12. 1. 2023 11:42

Zdravím – náš tradiční rozpor.

Částečně souhlasím – vaší nevolbě jako vyjádření odporu, ale toto není „dobrá parketa“.
To by k tomu musela přispět opravdu velká část obyvatel. Přitom ta stejná množina by mohla zcela legálně ovládnout aspoň část moci ve státě.

A i kdybyste dosáhl získat mezi lidmi 99.999% odmítačů voleb, tak bude stačit jeden „stávkokaz“ (třeba sebevolič) a máte, co jste nechtěl.

Last edited 1 rok před by Gatta
fajt
Reply to  Gatta
12. 1. 2023 12:26

vlastní názor a ještě vlastní vůle nebude nikdy „dobrá parketa “ v korporátním fašismu, či jiné formě despocie – pokud vše chcete omluvit matematickou logikou, která dnes tak krásně jde na ruku vládnoucí svoloči ( a ani příroda není spravedlivá a nepreferuje pouze pravdu, ba naopak), tak v tom případě máte navždy hotovo – ale už jsem napsal, že to je na delší, důslednější a kontaktnější polemiku, tady to nemá cenu nějak významně rozebírat a hledat a rozklíčovávat pozadí a nacházet případnou cestu ( a přitom nemusí být vůbec složitá), která by byla alternativou k dnešnímu i osobnímu katabolismu –… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  fajt
13. 1. 2023 9:24

Tak ještě naposledy.

Kolikrát se voleb do Senátu účastnilo asi jen 15% voličů …. z nich postoupili 2 kandidáti s cca 7% dohromady a z nich vyhrál jeden třeba s 3,6%.
A stal se z něj vážený Senátor, který rozhoduje o zákonech našich životů.

Při neúčasti stačí, když přijde jeden Belzebub, zvolí sám sebe a pak se vám bude několik roků smát do ksichtu (to se tak říká, to není osobní) a poučovat vás o svém demokratickém mandátu.

Volby na rozdíl od referenda nemají pro účast dolní hranici platnosti !!!
A ONI dobře ví proč to tak nastavili.

prozaik
Reply to  Gatta
13. 1. 2023 9:38

Stanův článek je ( až na drobný překlep v třetím odstavci ) vynikající.

Nicméně souhlasím s „fajtem“, protože jsem po letech a letech pozorné četby programů, naslouchání kandidátům a voličské disciplinovanosti došel k závěru, že je-li metoda špatná ( např. vůle většiny, kdy „názor“ dvou divaček telenovel má větší váhu, než názor jednoho historika ), pak výsledek nemůže být dobrý.

Což „ONI“ vědí a proto je tu takový tlak na tvorbu kouřové clony s názvem „demokracie„.

orinoko
Reply to  prozaik
13. 1. 2023 10:25

Uvidíme, jak to dopadne teď. Každý si to musí vyřešit sám, byť třeba s přihlédnutím k mínění druhých. Dokud máme rozdílné názory, tak jsme nerezignovali.
Teď se zase hromadně řeší ruský Gerasimov v čele vojenské operace. Mně osobně je celkem jedno , jaké je personální nastavení, to, co mě ale vždycky bude zajímat, je funkčnost a výsledky dané konfigurace.
Nemusí se přímo vítězit, docela postačí, když se nebude prohrávat.

Gatta
Gatta
Reply to  prozaik
13. 1. 2023 14:14

RE prozaik

Zmiňovat se o „drobném překlepu ve třetím odstavci“ je jaksi trapné. Pokud nemění zamýšlený význam sdělení.

Problém všeobecného volebního práva, nebo něčím omezeného volebního práva, je stále se opakující otázka.

Ale ohledně dokonalejší demokracie jsou to dva systémové problémy.

  • neexistující minimální volební účast nutná pro platnost voleb
  • rovnost všech hlasů, připadně jejich obchodování

I když mezi námi, i sledovatelka telenovel může mít na některé obecné problémy lepší názor, než někdo 5x titulovaný. O lidech živících se vlastní prací ani nemluvě.

Ale je od Vás pěkné, že svojí neúčastí uvolníte více volebního prostoru (významu jejich hlasu) sledovatelkám telenovel. :-)

orinoko
Reply to  Gatta
13. 1. 2023 10:34

Teď mi zrovna hraje Jeff Beck z CD, které mám roky a vlastně ho neznám. Je zvláštní… Prostor, sféry, ptaci, s nimiž kytara komunikuje… na cestu se asi vydal další klip. Přetěžký výběr z jeho muziky.

fajt
Reply to  Gatta
15. 1. 2023 8:51

spokojen ? stejně vyhrává belzebub a druhý mu slintá na prdel
( ve fašismu se prostě volí jinak než nějakým špinavým papírkem). ..)

pokud se na protektorátní pokakané sofá dorve zelená kontraš guma, pak to bude teprve řiťť – na druhou stranu v tu chvíli bude vše dovoleno a z česka budou lítat jenom třísky. ..)

Gatta
Gatta
Reply to  fajt
15. 1. 2023 10:37

Spokojen? – relativně – mohlo to být i horší.

Nakonec i vy píšete, že teprve kontráš guma by bude to „pravé“.

Kdyby o nic nešlo, tak by kolem toho nebylo tolik povyku.

Poslouchal jsem včera Babiše a vypadalo to, že se nějak přestal bát … a začali se bát „politologové a dobrolidé“.

fajt
Reply to  Gatta
15. 1. 2023 11:12

jeden klasik prohlásil, že nezřízený optimismus je skutečným opiem lidstva. ..)

https://uloz.to/file/76IPMs3tiOwL/love-death-robots-s03e01-tri-roboti-strategie-uniku-cz-mkv# doporučuju jeden animák, krátký, ne komplikovaný a vcelku trefný, tahle podařená budoucnost má docela poctivé atributy dneška. ..)

Gatta
Gatta
Reply to  fajt
15. 1. 2023 17:51

Videjko dobré – tyhle krátký animáky bývají povedené. Něco jako v literatuře povídky.

Optimismus je pro všechno živé povinný.
Tak to i beru, i když je to často těžký.

Záleží ale taky na tom, na co ten optimismus člověk použije.

fajt
Reply to  Gatta
15. 1. 2023 20:16

takže optimismus za každého stavu a nepohody – v tom případě bych tady měl další animák o strategii přežití třebas v pětikolce se zeleným magorem za kormidlem protektorátní špeluňky. ..)

Love, Death & Robots_S03E02_Děsivá výprava-CZ.mkv | Ulož.to (uloz.to)

to mi tak trochu připomíná rozumování koleše, který si za klausobáčiho ( nejlepšího kapitalisty na světě) naraboval miliony, dnes miliardy – otázkou nakonec zůstane ne jak kvalitně přežít, ale jak důstojně zemřít – to nakonec bude pro většinu muklů kapíku nedostupný přepych … jeho si nakonec vzal rak, ale odcházel zabezpečen a servisně obletován jako Faraon. ..)

PPK
PPK
12. 1. 2023 14:32

Ono to v té naší kapitalistické tzv. liberální demokracii funguje odedávna stále stejně a stále celkem jednoduše: Kromě občansky neregulovaných povinných daní od nás všech občanů, majitelé kapitálu skrytě a korupčně platí poziční a zdánlivě opoziční politiky, kteří jim za to jdou na ruku exekutivně a legislativně a politici pak zase na oplátku financují poziční a zdánlivě opoziční média, politické „neziskovky“ a zdánlivě neutrální donucovací složky státu, kteří těm všem předchozím (j)elitám za to jdou na ruku propagandou a výkladovou realizací tzv. zákonů v praxi.  Výsledkem toho všeho je pak divadlo předstírání spravedlivého řízení státu s názvem zas-tupitelská demokracie. Z… Číst vice »

orinoko
13. 1. 2023 12:15

Tak jsem doteď dostal 3 emaily, v nichž je mi poněkud opatrně sděleno, koho jdou odesílatelé volit. Všichni stejně a všichni se stejnou úvahou v zádech.S jejich výběrem nemám žádný problém, moje rozhodnutí je totožné.

orinoko
13. 1. 2023 13:24

U nás je nacvakano. Fronta. Půjdu s papírem později
To jsem nečekal.

orinoko
Reply to  orinoko
13. 1. 2023 14:48

Je třináctého … a já potkávám lidi, které jsem dlouho neviděl!
Poslední bitva vzplála anebo pohřebni marš?
Kdo ví?

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
13. 1. 2023 15:27

Po těch letech „AntiBabiše“ z něj osazenstvo dnešní pětikolky udělalo tak trochu Jánošíka.
I když možná nepravého, ale dnes je symbolem odporu dnešní vládě a jeho volba může být chápána jako referendum o ní.

Závěr?
Ani by mě zvlášť nepřekvapila výhra Babiše hned v 1. kole.

orinoko
Reply to  Gatta
13. 1. 2023 18:08

Do této chvíle jsem neodVOLIL. Takovou hromadu emocí z nečekaných setkání jsem nečekal. Někteří jsme si div nepadali do náruče a zároveň se shodli na svých starých drogách. Ženské byly těmi drogami.
Už mi zbývá jen sobota. K účasti.
Ale klip už žije svým vlastním životem.
Kytara Jeffa Becka se ptá – kde všichni jste?

Hudryperman
Hudryperman
13. 1. 2023 18:56

Milý Orinoko, jsem si skoro jistý,že to nakonec stejně jako posledně.hodíč baštovi.

orinoko
Reply to  Hudryperman
14. 1. 2023 14:17

No já nevím, Bašta nějak zaostává. Já dneska zůstal u svého dřívějšího rozhodnutí… a nelituji.

orinoko
14. 1. 2023 5:04

Obsah tohoto článku jsem včera nadhodil v hospodě. Bylo to přijato bez jakýchkoli připomínek s tím, že tohle by mělo zaznít v televizi, aby pitomcum došlo, jak ve skutečnosti vypadá řízená demogracie servirovana prostackum.

orinoko
Reply to  orinoko
14. 1. 2023 14:50

Jedno velké pozitivum volby prinesly: Na Hradě nebude ta samoliba slepice a její tym green second hand vystavený z hot fronty. V tomto ohledu caputizace Ceska skončila v zachudnim rektu… odkud původně vylezla. Jdu na panáka!

Hudryperman
Hudryperman
Reply to  orinoko
14. 1. 2023 15:07

Dej si panáka i na tuhle nenápadnou zprávičku v které staťák zuřivě opravuje ČTK které napsala o obvyklých čáry máry s :“internetovým zabezpečením “ volebního procesu něco,co se zodpovědným statistikům vůbec nelíbilo…..
https://www.novinky.cz/clanek/volby-prezidenta-na-stranky-csu-zautocili-hackeri-40420008

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
14. 1. 2023 15:50

No, když to zkrátím …

Mohlo to být lepší, ale cíle bylo dosaženo, v 2. kole je alesoň trochu z čeho vybírat.

A 2. kolo se jede bez ohledu na dnešní první a druhé místo úplně „z čisté vody“ !!!

jen pozn.: Nerudová překvapila (tedy spíše počet jejích voličů), Bašta dle očekávání.

Last edited 1 rok před by Gatta
orinoko
Reply to  Gatta
14. 1. 2023 17:56

Teď jsem dorazil domů. Pustil TV a ten akcent – generál!! nám jde do čela, se nedá nevnimat. Češi jsou potrat – abort , kterému není rovno. S chartistickym ochlastou ve výbavě se cizek domnívá, že emericka prd@l je jeho štěstí. Chci doufat, že štěstí těchto idiotů najde svoje naplnění na východní frontě, u čehož bude GENERÁL mohutně vyhulovat bidetovu senilitu. Podvody beru do úvahy, ale bez základního půdorysu idiotů není možná tak úplně volná manipulace. Nicméně dneska mě zarazilo jedno – pár lidí mi sdělilo, že půjdou volit až ve druhém kole, pokud projde GENERÁL A hodlají podpořit občana… Číst vice »

orinoko
Reply to  orinoko
14. 1. 2023 19:24

Poprvé jsem na Trubku uložil cosi jako okamžitou premiéru. Dala tomu vlastní předehru, v tomhle se opravdu vyznají.

Hudryperman
Hudryperman
14. 1. 2023 16:37

Zajímavý vývoj sčítání. Zhruba od poloviny sečtených okrsků outsiderům a Babišovi hlasy hlasy prakticky nepřibývaly.Holt ti hackeři zatracení ! Celý systém bylo nutné izolovat a dál už bylo zřejmě vše jen o důvěře voličů a volených..

Bety
Bety
Reply to  Hudryperman
14. 1. 2023 20:47

Otázka – kdy se začala započítávat Praha? Té zvlášť nedůvěřuji od doby, kdy Kalouskovi
zázračně přibyly hlasy na poslední chvíli.

orinoko
Reply to  Bety
14. 1. 2023 22:17

Mně přijde hodně zvláštní jákasi predikce, že zelené lejno a občana Babáka bude v koncovce dělit 1%. Řečeno to bylo před 14tou hod dneska. Připomnělo mi to Babiše, který prohlásil, že covid bude trvat 2 roky. Tedy… on tu hysterii ukončil spíše Putin, nicméně trefa dvou let je stejně pozoruhodná jako zmíněné 1%. Bašta byl těžký úlet. Nikdy nepřestanu žasnout nad opakovanými pokusy o partyzánský průlom do současných mocenských kolejí. Že se toho účastnili i inteligentní lidé s rezignací na šanci s reálnym výsledkem, je rovněž pozoruhodné. Bašta byl druhý Stredula. Něco se tím sledovalo a on se toho prostě… Číst vice »

Honza999
Honza999
Reply to  Bety
20. 1. 2023 8:26

Podle mého názoru by v noci z pátku na sobotu volební komise – se zástupci VŠECH KANDIDÁTŮ – neměla opouštět volební místnosti a nechávat je v podstatě bez dozoru. Volební místnosti v Praze jsou většinou ve starých školách – a v nich jsou dveře co jdou otevřít „kusem drátu“. Pečeť na dveřích se dá zmrazit (lékařským) tekutým dusíkem a zmrzlá na kámen odstranit bez poškození (potom se „dýchne“ na její zadní stranu aby změkla a přilepí se „jako nová“). Pak následuje výměna části hlasovacích lístků 1:1 za lístky přinesené a v tu ránu má někdo přes 50%… Netvrdím, že se… Číst vice »