Proč bychom se netěšili, když maj banky opět zisk!

Do republiky sice vpadl sníh a zima, na druhé straně nás však média potěšila hřejivou zprávou. Nevím, jak vy, ale já si právě nalil panáka a připíjím na zdraví gigantických transnacionálních bank, které se opět vracejí do černých čísel.


Zlé jazyky sice tvrdí, že pořádný balík by vydělali i Pat a Mat, kdyby si mohli od centrálních bank půjčovat prakticky zadarmo, a zároveň lidem a firmám účtovat mastná procenta, ale znáte to – nepřejícníci se najdou vždy. Hypotéky jsou sice pořád kolem pěti procent, ale co na tom – kdo deset, dvacet let poctivě dře, může si přece nějaký ten 3+1 bohatě dovolit. Pozitivní myšlení, to je to hlavní.


Mimochodem fakt, že třeba Goldman Sachs zvýšil zisk oproti loňsku o 277 procent si zaslouží druhého panáka. Vždyť nebýt téhle a jí podobných investičních (nebo tak nějak) bank, neměli bychom…éé…teď mě nic nenapadá, ale určitě bychom toho spoustu neměli. Ostatně důkazem lásky a vděčnosti občanů k těmto ústavům je následující krásná parafráze na slavný žalm Davidův 23, na kterou jsem narazil na internetu. Pro lepší zážitek si třeba představte, jak ji zpívá Libuška Šafránková s Andrejem Chalimonem:


Žalm Goldmanův:

Bernanke je můj pastýř, nebudu míti nedostatku.

Na pastvách zelených výhonků pase mne, k Lehmanům tichým mne nepřivodí.

Kredit můj občerstvuje, vodí mne po stezkách přepákovanosti pro jméno své.

Byť se mi dostalo jíti přes údolí stínu dluhu, nebuduť se báti zlého, neboť ty se mnou jsi; TARP tvůj a sazba tvá, toť mne potěšuje.

Strojíš stůl před obličejem mým naproti mým nepřátelům, pomazuješ penězi rozvahu mou, kalich bonusů mých naléváš, až oplývá.

Nadto i zisky a politický vliv následovati mne budou po všecky dny života mého, a přebývati budu v domě Bernankově za dlouhé časy.


A nakonec ještě jedna perlička lidové moudrosti:

Co je to demokracie?

Demokracie je představa, že já a má žena máme dohromady dvakrát větší politický vliv než Martin Roman.

 

Převzato z blogu autora na www.aktualne.centrum.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments