Proč se i my účastníme šikany Ruska?

Poslední věta textu NATO předloženého summitu zemí NATO ve Varšavě:

Z mnoha zjevných důvodů bude Rusko i nadále představovat hlavní hrozbu pro bezpečnost Evropy v dalších pěti letech a dále.

Jistě.Ty důvody jsou opravdu zřejmé. Hlavně pak ten, že bez hladce běžících koleček vojensko-bezpečnostního komplexu, před kterým jako největším nebezpečím varoval americký lid už někdejší prezident USA Dwight Eisenhower (a nic mu to nebylo platné, protože ten komplex se – viz Cheney a Rumsfeld – vtělil přímo do americké vlády), by Spojeným státům za dnešní konstelace hrozil okamžitý hospodářský kolaps. Kolečka tohoto komplexu se tudíž musí točit neustále a to s nikdy nezmenšenou rychlostí, a aby se točit mohla, musí zde být nepřítel, kterým se to otáčení dá zdůvodnit. A jestliže ten nepřítel na obzoru není, je nutno jej vyrobit. A to např. tak, že bezpečnostní služby USA využijí partu Saúdů, jevících touhu Američany poškodit, připojí k nim své agenty, kteří v převleku za domácí nepřátele současného amerického establishmentu tuhle partu Saúdů vedou a školí, zametají jí všechny cestičky a vedou je po nich až ke konečnému cíli, jímž je nálet dvou letadel do dvou budov Světového obchodního centra v New Yorku v památný den 11. září 2001. Ty budovy se po tom nárazu stulí přesně do svého půdorysu, jak se to nemůže stát po nárazu letadla, ale jedině při řízené demolici, a budova třetí, nesoucí číslo sedm, se pak jakoby úlekem z toho, co se to kolem ní děje, zhroutí k zemi sama od sebe. Samozřejmě taktéž do svého půdorysu a proti plánu navíc i opožděně, když její pád ohlásí londýnská BBC celých sedm minut předtím, než se budova skutečně poroučí ke svým základům.

Dva tisíce amerických občanů, kteří se ve zřícených budovách v okamžicích útoku nacházejí, přijdou po téhle kratochvíli o život, ale dobře že zde jsou, protože s o to větším rámusem může nyní neokonzervativní vláda Bushe mladšího vyhlásit světové tažení tzv. demokratického světa proti teroristickým zemím. Se souhlasem i dopomocí velkých evropských loutek spustí tedy Washington válečné tažení proti Afghánistánu, pak proti Iráku, pak proti Libyi, kolečka vojensko-bezpečnostního komplexu utěšeně zvýší obrátky, ale jakmile jeho výkonné vojenské útvary vytlučou napadené země až do trosek, ticha a zmaru, kolečka vojensko-bezpečnostního komplexu USA ztratí tempo, a spolu s jejich zpomalením vyvstane před Amerikou stará otázka se stejnou palčivostí, jako před 11. zářím: Co teď a co dál? Tažení proti tzv. terorizmu se vyčerpalo a je tedy nutno najít novou hrozbu, která zpomalená kola zase uvede do bystřejšího tempa.

Netřeba tu hrozbu hledat dlouho. Jen jedna země – s výjimkou Číny – totiž odmítá tančit, jak washingtonští neokonzervatisté pískají. Ano – Rusko, to je trefa, s kterou se dá žít déle než s terorismem. Jen z něj americké a potažmo i evropské presstitutky musí vyrobit nestvůru, která ohrožuje ne-li zrovna celý svět, pak určitě Evropu a nejakutněji pak ruské sousedy. A budou-li presstiutky tuhle lež tvrdit světu důsledně a vytrvale, svět jí uvěří a americká kola se roztočí, jak se ještě ve své historii netočila. Je jen třeba proti ruské hrozbě zbuntovat, kdo se zbuntovat dá – Polsko, baltské země – vyslat tam americké zbraně, rakety s jadernými hlavicemi i armádní jednotky, a tak US Army, tisíce kilometrů vzdálena od své mateřské země, bude zrychlovat otáčení domácích koleček, bez jejichž vytrvalého pohonu a následného tempa už prostě v Americe neumějí a ani nechtějí žít. Protože jen díky jim nejen dosud volně dýchají, ale jsou též dost silní i na to, aby byli s to zkroutit ruce těch zemí, které by nedělaly to, co od nich USA potřebují, aby dělaly, jak to před více než rokem vyjádřil prezident Obama pro rozhlasovou stanici Vox.

Že by právě tohle byl onen důvod, proč i naše vláda posluhuje Washingtonu jak divá? Proč náš premiér cestuje za americkou vojenskou kolonou do Vyškova nejen aby ji pozdravil, ale aby jí i i poděkoval. Proboha za co? Za to, že už o sobě nemůžeme svobodně rozhodovat? Že dáváme americkým vojenským vozidlům k dispozici nejen silnice, ale americkým letadlům i naši oblohu, na kterou se nejnověji chystají i americké drony? Že nás svolávají na srazy NATO nikoliv aby se s námi poradili, ale ale aby nám přikázali, co musíme dělat? Jak dlouho ještě budeme tohle své poraněné svědomí utišovat zaorálkovskou frází, že dnes už někam patříme a musíme se podle toho chovat? Jakým unášejícím potěšením je pro nás např. patřit do NATO, když dobře víme, že v jejím v čele stojí nešťastná země, která sama sice žádné přirozené nepřátele nemá, ale nemůže pohodlně žít, aniž by si svého velkého a osudového nepřítele nejdřív nevymyslela a poté i nevytvořila? A to jen a jen v zájmu hladkého běhu svých koleček. A hlavně – táhla v tomto tažení co nejvíc zemí s sebou.

Prokristapána, co je nám po těch kolečkách? To kvůli nim se musíme my, potomci Husa a Masaryka, povinně mračit na zemi, proti níž nic nemáme a která s námi chce žít v míru? Pro ně se musíme i my připojit k houfu téměř všech vlád světa, která na povel amerických pánů tu zemi šikanují ve všech myslitelných i nemyslitelných sférách, jak snad žádná jiná země v historii ještě šikanována nebyla?

Jistě, nekompromisně se právě tohle od nás žádá. A jen budeme-li chtít dokázat, že už opravdu nejsme nic než rabové, slouhové a loutky, budeme té žádosti vycházet i nadále vstříc.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
10. 7. 2016 8:50

Andrej Fursov-Svetu vládu oligarchické združenia : https://cont.ws/post/315396 Niekoľko výňatkov z článku: – Oligarcháty sa na korporatívnej úrovni už 300 rokov snažia o podmanenie si alebo zničenie štátov. – 40% svetového kapitálu patrí 147 korporáciám z ktorých štvrtinu – (10% svetového kapitálu) je v rukách kriminálnej superkorporácie „Vanguard“,ktorá rozhoduje o mieri alebo vojnách vo svete a o tom,ktorý štát má byť zničený. – Svetová „verchuška“,to je veľmi ohraničený okruh kriminálnikov,ktorí sami seba nazývajú „aristokraciou“. – kráľovná Viktória sa vyjadrila :“My všetci pochádzame z rodu Dávidovho“. – Pre túto mafiu boli ideálom a vzorom židovské Benátky. – Ruská elita je z 80%… Číst vice »

Megafon
Megafon
10. 7. 2016 9:38

Český historický debilismus v praxi. Je už takovou naší národní tradicí poplivat své velikány, svou historii a kořeny. Stalo se to s Žižkou, Palackým, Masarykem, Benešem, Svobodou s husitským hnutím, čs.legiemi, protifašistickým odbojem, partizánským odbojem, s čs. Armádním sborem v SSSR, s operací na Dukle, s osvobozením ČSR, s kvalifikovaným a nezaujatým vyhodnocením sociální role státu za 1.republiky, po 48 r. a nedej bože po r.89. Za vrchol sebemrskačství považuji pořad „Historie CS“ věnovaný Karlu IV a následně Janu Husovi. I toho obětního beránka Jana Husa bylo potřeba podruhé upálit, protože ve světle současných dynamických tlaků ze strany světovládných polobohů… Číst vice »

Bety
Bety
10. 7. 2016 9:38

Je to klasický „hon na čarodějnice“. Někteří se ho účastní z blbosti, ti chytřejší ze strachu, aby je inkvizice nepřipsala na seznam. Inkvizice bohatne a její moc roste. A ta pijavice se nadouvá a nadouvá, ale má přece jen slabinu – neví, kdy má dost a nakonec rupne. A já jen doufám, že nás přitom všechny nezastříká krví.

PPK
PPK
10. 7. 2016 14:50

Velmi dobrý článek a velmi dobré komentáře! Díky, není co dodat.

Dana
Dana
10. 7. 2016 15:50

Nakonec L.Man prokazal americke pritomnosti v Evrope vybornou medvedi sluzbu tim, ze bojoval proti americkemu radaru, cimz pohnul americkou administrativu k prijeti planu „B“, coz je vyuzivani jinych moznosti. Jedna dulezita je, ze se finance pro obranu zamerily na namornicke a satelitni objektyUSA a take se radarove zarizeni posunulo blize k Ruske Federaci, najme Rumunsko. . Urcite je to dle meho nazoru lepsi reseni a v konecnem dusledku se ukaze i jako levnejsi. Aliance NATO predevsim reaguje na obavy pobaltskych statu a Polska, takze pritomnost americkych slozek je logicka reakce k upevneni obrany jejich statnich hranic proti Rusku, ktere si… Číst vice »

Sio
Sio
10. 7. 2016 16:05

Dana napsal Nakonec L.Man prokazal americke pritomnosti v Evrope vybornoumedvedi sluzbu tim,ze bojoval proti americkemu radaru, cimz pohnul americkou administrativu k prijeti planu „B“, coz je vyuzivani jinych moznosti. Jedna dulezita je, ze se finance pro obranu zamerily na namornicke a satelitni objektyUSAa take se radarove zarizeni posunulo blize k Ruske Federaci, najme Rumunsko.. Urcite je to dle meho nazoru lepsi reseni a v konecnem dusledku se ukaze i jako levnejsi. Aliance NATO predevsimreaguje na obavy pobaltskych statu a Polska, takze pritomnost americkych slozek je logicka reakce k upevneni obrany jejich statnich hranic proti Rusku, ktere si za to svou… Číst vice »

@@
@@
10. 7. 2016 16:59

Megafon napsal
„…..Jeho /Husovo/ hlásání rovnosti před bohem, tedy před pravdou, je z dnešního pohledu v očích elit nepřijatelné.“
To je pochopitelné, že co hlásá nejvyšší představitel dnešní katolické církve, stejně jako to hlásal tehdejší katolický kněz Hus, je pro mnoho lidí /a nejenom elit/ nepřijatelné. Idea rovnosti je a vždycky byla nepohodlná. I ten, co žije v chatrči, si rád najde někoho, kdo mu není roven.

@@
@@
10. 7. 2016 17:10

Ale k věci:
Vyrábět uměle z Ruska strašáka většího, než si zaslouží, je kontraproduktivní a zbytečné. O tom, jaké hrozby představuje, nás dostatečně ubezpečuje tento stát sám.
Že by to mohlo být horší, není pochyb. Držme si palce, aby se Putin dokázal vypořádat se všemi, jejichž představy jdou daleko za čáru, kterou narýsoval současný ruský režim.

Drak
Drak
10. 7. 2016 17:39

Dvojzavináči, ty jsi stejně přitroublý, jako Dana. Jak ti prosím hrozí Rusko? Popiš to trochu.

Dana
Dana
10. 7. 2016 18:14

Spekulovat se da ledaccos, Sio, kazdopadne USA zatim nemaji problemy s primou hranici na Aljasce, kde jsou obe strany militarne zastoupene docela blizko proti sobe a hlidaji se. Jak se veci maji, Rusko je povazovano za agresora uz od roku 1956, 1968, takze snad nechce i nadale podporovat tuto zlou image Sovetskeho Svazu a proto at si zvyka na sva omezeni. Protiruska nalada vladne asi vice v Evrope, myslim, ze v Americe neni Putin povazovan za nekoho, proti komu by se melo zasahovat, protoze je zde nazor, ze se v Rusku mohou dostat k moci jeste vetsi silenci. Takze Put’ka… Číst vice »

Sio
Sio
10. 7. 2016 18:30

No, Rusko bylo na podnose pár let po rozpadu SSSR, jenže jaksi šance byla upuštěna. Problémy má stále a to velké, ale že by mlelo z posledního, to nevypadá. A co vy v ušáckém impériu, vy problémy nemáte? O kolik se vám tam zvedla reálná mzda za posledních 10 let? A o kolik státní dluh? Na rozdíl od Rusů nežijete za své, ale na dluh a za vydatné podpory tiskárny dolarů. Ale donekonečna to také nepůjde …

peter.
11. 7. 2016 6:26

Joe Biden na summite NATO vo Varšave :…“Našim kľúčovým záujmom je Krym,ktorý bol až do r.2014 pod kontrolou Kijeva.Tento región mohol poslúžiť ako vynikajúca vojenská základňa pre vojská NATO a USA.“
https://cont.ws/post/316158
Teraz je jasné,že všetko to zabíjanie a chaos na Ukrajine je kvôli Krymu.A je jasné aj to,že USA sa Krymu len tak ľahko nevzdajú.

Martin (už bez taky m)
11. 7. 2016 7:27

peter: pokud to skutečně řekl, pak to už dokládá naprosto vše… Bidene- ty nevymáchaná tlamo – děkujeme ti za dokonalé potvrzení poznání, kdo že je v nynějším světě ten naprosto jakékoliv podlosti schopný grázl bez morálky. Pokud nyní alespoň některé vlády a státy nespustí křik po zrušení protiprávních a účelových „sankcí“ proti Rusku, tož nezaslouží si lepší osud, nežli je jako nesvéprávné mouřeníny čeká… Jasnější doklad toho, kdo je ve skutečnosti samostatný a kdo poskok snad už ani nejde doložit. A doporučuji na „mister Danu“ dále už vůbec nereagovat. Svým tvrzením, že je „výhodné“, že se základny PRO přesunuly na… Číst vice »

peter.
11. 7. 2016 13:19
Martin (už bez taky m)
11. 7. 2016 15:34
Aleš
Aleš
11. 7. 2016 22:43