Prof. Piťha: „Jsem člověk. A jako člověk chci také zemřít“

Námět: Luboš Vitek

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
J. Hruška
J. Hruška
12. 3. 2015 8:23

Přiznávám se, že jsem video sledoval jen do okamžiku, kdy začal řečník muvit o obětech komunistické totality. To mi připomělo starý příběh: Před sto lety jistý pan Mestek ukazoval v panoptiku mořskou pannu. Prakticky to vypadalo tak, že kdo zaplatil vstupné, mohl nahlédnout okénkem. No a tam někdo uviděl mořskou pannu, jiný ženskou ze Žižkova s nohama obalenýma zeleným hadrem. Podobně i dneska někdo vidí strašlivou dobu totality a svobodu s demokracií, někdo víceméně bordel, průběžně se zhoršující. Pokud vím, útisk církve v dobách „totality“ spočíval hlavně v tom, že si kněz musel zašpinit ručičky prací, jakou se jeho farníci… Číst vice »

mirror
mirror
12. 3. 2015 12:04

J. Hruška napsal Přiznávám se, že jsem video sledoval jen do okamžiku, kdy začal řečník muvit o obětech komunistické totality. Ve stejném okamžiku jsem přestal poslouchat také já. Snad těsně po převratu si bylo možné na totalitu stěžovat. Dnes už je stěžovatel za blázna. Piťha nijak zvlášť netrpěl. Žádné uranové doly http://cs.wikipedia.org/wiki/Petr_Pi%C5%A5ha Je dost starý, aby byl za vola. Já pocházím z vlažně katolické rodiny. Na dvanáctiletku jsem nastupoval, když otec šel do důchodu. Jeho důchod byl jediným pravidelným příjmem mých rodičů. Vystudoval jsem velmi dobrou (mohu uvést, že elitní) vysokou školu (FE VUT). Nemusel jsem na studia přivydělávat. Komunisté… Číst vice »

Alena
Alena
12. 3. 2015 13:22

Díky za toto video, jinak bych nevěděla, že některým představitelům církve se multikulti nelíbí.
Co se dovídáme z úst vysokých představitelů cirkve-
Na Václaváku demonstruje lůza-ochlokracie, která přece o ničem nemůže rozhodovat
až na toto video žádné odsouzení multikulti, Žádné odsouzení radikálních islamistů. A to jsem se naivně domnívala, že tato témata budou stěžejní, protože se přímo dotýkají církevní nauky, a jsou v rozporu s učením Kristovým, kde láska k bližnímu je nejvyšší prioritou.
Takže si marně lámu hlavu o co církevním představitelům v dnešní době jde. Smutná odpověď – zřejmě jen o majetek

orinoko
12. 3. 2015 14:14

Již brzy bude nutné zpracovat kompletně historický matriál /jak říkával můj otec, a ještě k tomu dodával ciment/ , který se zove kapitalistické totalita. Kapitalismus toleruje tzv. demokracii jen ve chvílích, kdy mu to nese. V ostatním čase jednak nejde o kapitalismus, ale o post otrokářský řád , jehož významným existenčním prvkem se stávají tzv. zelené mozky, a jednak o ŔÁDnou recyklaci. A teď, o které green brains jde, že? Neb zelené mozky máme dneska dvojího druhu. Svým způsobem jde o tzv. reverzní kvadraturu kruhu . Ve dvou diagonálně protilehlých vrcholech leží zelená. Ve druhé diagonále na sebe koukají dvě… Číst vice »

Alena
Alena
12. 3. 2015 14:20

Alena napsal http://www.czechfreepress.cz/jiri-bata/a-zase-v-tom-ma-prsty-cirkev-katolicka-samozrejme.html Ahojte doma! Dnes jsem vezl docela dost vín na jednu akci přes člověka z Charity Praha. Fakt docela velká objednávka, desítky kartonů a osobně vybrány vína kolem 600,- Kč za láhev. Vezl jsem to do super 5 ti ***** hotelu na Kampě. Rezervováno kompletní patro, stoly se prohýbaly jídlem a pitím, před hotelem stál nejhůř MB (rozuměj auto Mercedes, ne Škoda MB!) Docela jsem zíral v jakém stylu to bylo, Francie se může zahrabat. Polovina z dovezených vín šla přímo do auta nějakým papalášům z Charity, ale to jsem neřešil. Pak mi byly předány peníze, vše keš… Číst vice »

Alena
Alena
12. 3. 2015 14:31

apeluji tímto na naše zákonodárce a lidi, kteří mohou zákonodárce ovlivnit, aby byly zrušeny od osvobození daně z příjmů kostelní sbírky. Vždyť po restitucích se církev katolická stane nejbohatší společností v ČR( snad pouze srovnatelná s ČEZ)

Bety
Bety
12. 3. 2015 15:20

Chtěla jsem vědět, proč to sem někdo dal, proto jsem to vyposlechla do konce. Takže podle mého si v zásadě stěžoval, že muslimové věří v boha a jsou ochotni kvůli své víře zemřít, kdežto my boha nemáme a tudíž nám chybí síla muslimům odolat. Ale myslím, že je hlavně pálí, že nejsme natolik věřící, abychom platili desátky jak mourovatí a pěkně poslouchali tu „nezištnou“ katolickou církev.Oni se prostě bojí, aby nepřišli o to, co si nahrabali. Ale přednes mají nacvičený krásně. Včera jsem v čekárně u doktora narazila na jejich časopisy, jiné tam nebyly, tak jsem je prolistovala. V každém… Číst vice »

J. Hruška
J. Hruška
13. 3. 2015 9:00

Snad neuškodí dát to do širších souvislostí. Staří vlastenci – vzdělanci, kteří pozvedli český národ nás učili, že je nás málo, proto musíme vítězit kvalitou. Výsledek byl dobře vidět třeba při odsunu Němců. Každá zbytečná tvrdost byla odhalována a odsuzována. Pak minula řada let a najednou se tu objevili jiní lidé, kteří byli přesvědčeni, že mají právo nás vést a mistrovat. No a spustii: „Bídní Češi, ubližovali jste sudetským Němcům! Vždycky jste byli donašeči a lokajové! I ten váš Žižka byl lupič!“ A tak dál. Zatímco staří přelévali svoje kvality do národa a budovali, tihle si hojili, nebo hnojili –… Číst vice »

Amarana
Amarana
3. 4. 2015 21:55

Jsem otřesena tím, co jsem nalezla v diskuzi pod videem. Býváme velmi kritičtí k tomu, jak jsou druzí nedokonalí, jaké chyby dělají, popřípadě na ně vztahujeme charakteristiky komunity či denominace, ke které patří. Sami na sebe se ovšem tímto soudícím pohledem nepodíváme! Kdybychom to totiž udělali a sami na sebe se pod zorným úhlem Božího slova podívali, tak, jak o tom píše apoštol Pavel, nevypadala by tato společnost tak, jak dnes vypadá. Když posuzujeme – či snad „rozsuzujeme“(???) – druhé podle vnějších věcí a našich vlastních měřítek, zapomínáme na to, že Bůh se nedívá na zevnějšek, ale na srdce. Zapomínáme… Číst vice »