Prohráli na frontách, ale nikoli na trhu …

„American Interest“ navrhuje koupit Rusko…

Nejen západní analytici a novináři si lámou hlavu nad tím, jak zadržet Rusko. Porazit Rusy na bitevních polích je věc velmi problematická, bez ohledu na obrovský rozdíl mezi vojenskými rozpočty. Občanský konflikt na Ukrajině a protiteroristická operace v Sýrii ukázaly, že kvalita vítězství nad kvantitou dokonce v 21 století. Rusofobové začali přemýšlet o tom, kde by mohlo být nejefektivnější použití možností hlavní zbraně USA – tiskárny peněz?

„American Interest“ navrhuje – koupit Rusko. Ten návrh nepostrádá logiku. Naše země je zapojena do kapitalistického systému, a proto se zájemci o prodej svého úseku fronty jistě najdou. Autor článku odhadl, že všechny společnosti, jejichž aktiva se obchodují, stojí přibližně 559 mld.USD. To je částka srovnatelná s hodnotou velké americké IT společnosti, například Microsoft. Je jasné, že kurzy akcií ruských společností jsou podstřeleny, zatímco u amerických je tomu naopak. Nicméně, to je dokonce přednost Američanů, zatímco my jsme, bohužel, souhlasili se hrou na cizím hřišti.

Autor v „American Interest“ připočetl k celkové hodnotě ruských společností dílčí aktiva a příjem od státních unitárních společností. Výsledkem bylo 1,2 bil.USD. Něco přidal navrch a zarovnal sumu na 2 bil.USD – právě tolik, dle autorova mínění, stojí Rusko.

To je, samozřejmě, i tak podstřelená hodnota. Nicméně, s touto sumou v kapse lze provést agresívní intervenci na ruském trhu. Částka je ve skutečnosti nad síly USA v dnešních podmínkách. Kampaň v Iráku stála Spojené státy 4,79 bil.USD. Vojenský rozpočet USA pro letošek činí 824 mld.USD. Představa, že kongresmani zvednou ruku pro odkup Ruska v hodnotě 2 bil. USD, je pro mě fantastická. Nicméně, projekt může být v relativním utajení roztažen na desetiletí…

Američané v podstatě nalévají obrovské peníze do podvratné činnosti na území Ruska. Ale přece jen: Co dělat, pokud vypukne totální skupování ruských společností? Jsme zajištěni před intervencí západního kapitálu? Je přece dávno známo, že když „kovboj“ prohrává souboj na revolvery, sahá po šrajtofli. Před revolverem jsme zajištěni, ale před peněženkou?

Zdroj: Gosnovosti

Překlad: st.hroch – 170915

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tribun
Admin
18. 9. 2017 7:17

I kdyby skoupili všechno, pořád to bude fyzicky v Rusku a když nebudou Rusové chtít, tak z toho Američané nic mít nebudou a buď se s tím smíří, nebo dojde na ty zbraně. Tuhle válku Američané vyhrají jenom tehdy, když budou Rusové hrát podle jejich pravidel. A to budou muset buď sami chtít, nebo je k tomu budou muset Američané donutit, ale pak už se zase bude hrát tak trochu na ruském hřišti.

peter.
18. 9. 2017 7:21

Na niektorých weboch sa objavila správa,že G.Soroš sa zabil.Jeho lietadlo sa údajne niekde nad Alpami stratilo z radarov.Keby to bola pravda,tak mnoho neziskoviek by zaplakalo a na čas by sa svetu uľavilo.Píšem „na čas“preto,lebo celkom isto „vstanú noví Sorošovia“.

Aleš
Aleš
18. 9. 2017 8:17

Pštrosa si koupí, ruskou duši nikoliv…

Martin (už bez taky m)
18. 9. 2017 10:03

výjimečně z novinek: https://www.novinky.cz/zahranicni/449465-zemrel-sovetsky-dustojnik-ktery-diky-duchapritomnosti-nerozpoutal-jadernou-valku.html Čest jeho památce. Pamatuji se jak mi ještě v 90-tém při zákresu „přeletů družic“ běhal mráz po zádech… Netěší mne Kimova snaha rozšířit vlastnictví JZ- další by asi byla SA, Egypt, Japonci, Jižní Afrika, Brazílie, pak i Írán… Kde se to zastaví?? Skuteční experti tvrdí, že kdo bude chtít mít JZ, bude je mít… Ale víte vážení, snad jen hrstka nás tady píše opakovaně: zatímco výroba a vývoj BALISTICKÝCH RAKET je dost složitá, technologii MIRV ovládá ještě mnohem méně států, pak HLAVNÍ RIZIKO dnes spočívá ve vývoji a výrobě (zvláště na základě vykradených technologií) STŘEL S… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
18. 9. 2017 10:17

Jako velice důležité se zde ukazuje ZNÁT POCTIVĚ NEFALŠOVANOU HISTORII. To je totiž jedna ze silných zbraní RF, Rusů vůbec na kterou USA NEMÁ ADEKVÁTNÍ ODPOVĚĎ – myšleno v širším měřítku. Vedeni naivní představou, že vzdělávat v tomto oboru národ je zcela zbytečné či škodlivé plánům 1% a cca 15% poskoků způsobili stav, kdy široké povědomí amerického a „Západního“ i „poturčenecky prozápadního“ KONZUMENTA „osvobozeného“ „trhem“ od OBČANSKÝCH POVINNOSTÍ (mj. přemýšlet) způsobili stav tuposti A SKORO VŠEOBJÍMAJÍCÍHO historické zkušenosti zcela nevepsaného nihilismu miliónů… VÝSLEDKEM JE NAIVNĚ PROSTÉ PŘIJÍMÁNÍ PROPAGANDY namísto populárně-naučně podáváné VĚDY- HISTORIE… Nechci zde dookola postovat videa s Jakovem… Číst vice »

orinoko
18. 9. 2017 14:11

Chápu, ze kreten se může domnívat, ze si může koupit cokoli. Také proč ne,ze?
Když je možné si koupit islám , židovu strouhu, pákistánské kosočtverečné pako, haličskou smesku, polskou pitomost, kurdskou hrdost, lejno na webu, a h.o.v.n.o i s košili.
A dokonce i přízeň toho pablba na vysostech, o kterém koně nemají ani paru.
Jakýkoli Emik je prostě menecenna materie s přehledem bohnickeho kyho víra.
A ten magor s natlucenym harem tomu všemu vévodí.
Hitlera Clinton údajně přiznala, ze chtěla prostřednictvím woodoo pichat.
Do někoho.
Nikoli s někým.
Kurva, to je zase den.

Starý doktor
18. 9. 2017 15:22

Martin (už bez taky m) napsal Jako velice důležité se zde ukazuje ZNÁT POCTIVĚ NEFALŠOVANOU HISTORII. To je totiž jedna ze silných zbraní RF, Rusů vůbec na kterou USA NEMÁ ADEKVÁTNÍ ODPOVĚĎ – myšleno v širším měřítku. Vedeni naivní představou, že vzdělávat v tomto oboru národ je zcela zbytečné či škodlivé plánům 1% a cca 15% poskoků způsobili stav, kdy široké povědomí amerického a „Západního“ i „poturčenecky prozápadního“ KONZUMENTA „osvobozeného“ „trhem“ od OBČANSKÝCH POVINNOSTÍ (mj. přemýšlet) způsobili stav tuposti A SKORO VŠEOBJÍMAJÍCÍHO historické zkušenosti zcela nevepsaného nihilismu miliónů… VÝSLEDKEM JE NAIVNĚ PROSTÉ PŘIJÍMÁNÍ PROPAGANDY namísto populárně-naučně podáváné VĚDY- HISTORIE… Nechci… Číst vice »

orinoko
18. 9. 2017 15:27

To je paráda, když se syrská armáda hrne pres Eufrat. A ty ruské pontony. Radost to sledovat. Jak velel Jan Žižka … a ted, děti, hrrr, na ne. Anebo ten vyklouz Hejvl … přejdí Jordan, řeku svých naději. Emericky debil vyzývá Rusko k dělení Berlína … pardon Deir Ez Zoir. Trapné jsem se spletl při pohledu na Gorgon Albright. Řezat a neprestavat . A Kurdum rozkopat guliska na věčné časy. Národ, který nepozná osudovou chvíli , nemá nárok na vlastni karmu. Už navždy zůstane jen pouhopouhym objektem dějin. I historie. Jak řekl Irák. Nikdy nedovolí, aby na severu Iráku vznikl… Číst vice »

Dolmen
Dolmen
18. 9. 2017 18:46

Martin (už bez taky m) napsal Nedovolme obyvatelstvu a dalším generacím zblbnout v historické rovině, obranou pravdivé historie dnes opravdu bráníme MÍR! Ano, tohle je zásadní!!! Nedávno jsem měl možnost zhlédnout Svěračův nový film Po strništi bos. Vědět předem o jakou sračku se jedná, byl bych si tuto „možnost“ s radostí odpustil. Schematicky primitivní protiruská agitka. Soudruh Svěrač se tímhle „dílkem“ plnohodnotně zařadil mezi ostatní demagokratické „tvůrce“, kteří za jidášský groš úspěšně nastavují operační program v dutolebích naší ztepilé mládeže. Aby toho nebylo málo, tak před filmem běžely upoutávky na podobná „umělecky hodnotná“ dílka, byla to čtvrthodina hutné protikomunistcké a… Číst vice »

Bety
Bety
20. 9. 2017 18:56

Já jsem moderní českou filmovou tvorbu už dávno odepsala a jak je vidět o nic nepřicházím. On už ten Kolja byl agitka na objednávku. A Oskar jednoho namlsá.