Projekt PRAVDA O VODĚ: Porovnání cen vody v roce 2016 v unikátní cenové mapě ČR

 

Zapojili jsme se do projektu „PRAVDA O VODĚ“ a zapojili jsme se do šíření informací vodě a o cenách vody z aktualizované MAPY CEN VODY V ČR. Proto vám můžeme zprostředkovat přístup k interaktivní mapě cen vodného a stočného pro rok 2016.

Mapa má upravený vzhled a nové uživatelské prostředí. Navíc ukazuje, jak je Česká republika „rozparcelován“ mezi zahraniční koncerny, které se divokou privatizaci v letech 1996-2006 dostaly k monopolu vody a mezi smíšené vodárny, které zůstaly pod plnou kontrolou měst a obcí.

Jak nás upozornil Ing. Radek Novotný, autor projektu PRAVDA O VODĚ, mapa je originální v tom, že srovnává srovnatelné ceny.

„Hlavním cílem projektu a zveřejnění přehledu cen je, aby lidé srovnávali srovnatelné, proto jsou zde ceny vody přepočtené na Jednosložkovou cenu. Ceny jsou díky tomu mezi sebou porovnatelné. Na řadě webů jsou informace, které jednou uvádí cenu vody s DPH, jinde bez DPH, někde cenu jednosložkovou, jindy jen část ceny dvousložkové – prostě motají hrušky s jablky a matou lidi i spotřebitel. Většinou z neznalosti, ale u portálů pod kontrolou koncernů to neznalost být může, ale nemusí.“ Ing. Radek Novotný, www.pravdaovode.cz

Mapa dává odpověď na řadu otázek:

  • Jaké vodné a stočné mají v roce 2016 vodárny působící v ČR?
  • Dosahují nižší ceny vody zahraniční společnosti nebo vodárny, které spravují města a obce přes vlastní odborníky?
  • Kolik platíte za vodu ve srovnání s okolními vodárnami?
  • Kdo má nejdražší a kdo má nejlevnější cenu vody ve vašem regionu?
  • Jak se cena vody vyvíjela ve vašem regionu?
  • Nadnárodní koncerny dávaly sliby inflačního růstu ceny vody. Jaká je realita?

CENA VODY V ROCE 2016

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dana
Dana
5. 2. 2016 16:37

Clanek o ceske vode zde visi uz dva dny a reagoval pouze jeden ctenar.. O spatne Americe daleko za oceanem se ale neinformovani ctenari vyjadruji pocetne a znalecky :-) Tento jev povazuji za velmi tristni, zakladni zdroje k zivotu by mely byt ceskemu obcanovi starosti prvoradou a voda je jedna z nejdulezitejsich komodit. Podivala jsem se na graf, ktery, jestli je pravdivy, ukazuje neumernou spravu vodniho hospodarstvi v rukou cizich firem. Nepochopitelne. To jde naprosto proti zajmum radoveho Cecha, „vodu “ by si stat mel osetrit sam a hlavne by si zachoval kontrolu v administrative a cenach. V drtive vetsine… Číst vice »

fajt
5. 2. 2016 16:47

opravdu úsměvné, v americe snad všechno patří FEDu, ne. ..)

Dana
Dana
5. 2. 2016 18:40

To jiste ne. Zdroje vody patri statu-federalni vlade jen na pozemcich, ktere jsou takto urceny a dokumentovany. . Prave klan Bundy take napaji zadarmo, ilegalne, sva stada skotu. FED nema s vodarenstvim co delat, mesta maji samospravu a hospodari s danovymi poplatky od obcanu, ktere tuto vodu pouzivaji. Mimotoho, v me oblasti zije vice lidi mimo mesto, takze vlastni sve studny s vybornou horskou vodou. Zadne firme ani statu za to poplatky neplati, jen si musi svoje zdroje vody sami udrzovat. . Ti take vubec nepouzivaji odpadni vodni hospodarstvi. I my si muzeme ve meste vyvrtat studnu, ovsem je daleko… Číst vice »