Projev prezidenta, který svět neslyšel…

Novy česky cestovni puss.

Milí spoluobčané, tuneláři, flákači na dávkách, milí zloději a kurvy,

sedmdesát pět let jste v tento den slyšeli z úst mých předchůdců v různých obměnách totéž: jak naše země vzkvétá, kolik dalších miliónů aut nám VW a Hyundai vyrobili, jak jsme všichni šťastni, jak věříme Bruselu, jak vítáme multikulturní společnost a jaké krásné perspektivy soužití s nenávistnými ideologiemi se před námi otevírají. Předpokládám, že jste mne nezvolili do tohoto úřadu proto, abych vám i já lhal.

Naše země nevzkvétá. Všechno jsme si zkurvili.

Velký tvůrčí a duchovní potenciál nebyl smysluplně využit. Za Havla se dostali k ekonomické moci veksláci, kteří postupně rozkradli a vytunelovali vše, co se dalo. Z veksláků se stali „podnikatelé“, za Klause se z podnikatelů stali poslanci a zastupitelé. Celá odvětví průmyslu mezitím zmizela. Země, která mohla být kdysi hrdá na vzdělanost svého lidu, vydává nyní obrovské prostředky na vzdělání idiotů v multikulturních pseudooborech a ti se pak v pražské kavárně diví, že nenajdou práci. Zkurvili jsme si města, odstavili zemědělce od půdy, zničili jsme fungující družstva a potraviny vozíme z ciziny, abychom na svých polích pěstovali jedovatou řepku, kterou pak dotujeme, abychom zajistili zisky našemu oligarchovi. Dospělí lidé se dnes dožívají o něco vyššího věku než kdysi jen díky chemickým bombám zahraničních farmaceutických korporací, které se za peníze daňových poplatníků cpou nemohoucím umírajícím, jen aby jim prodloužili utrpení, zatímco korporacím navýší zisky.

Dovolte mi malý osobní zážitek: když jsem nedávno letěl samoljotem PPF z Číny, nalezl jsem státnický čas k tomu, abych pohlédl z okna. Viděl jsem komplexy hytlermarketů svírající jak ocelová obruč města, viděl jsem vymírající centra týchž měst, viděl jsem parkoviště plná aut imbecilů, kteří si tam vyfintění vyšli na procházku místo toho, aby si zašli do přírody. A hned za celou tou hrůzou jsem viděl odporné velkovesnice s domečky, které si lidé nakoupili za lichvářské peníze cizích bank. Místo toho, aby v klidu, pohodě, pravdě a lásce spolu souložili a náš národ přestal vymírat, věnovali se na svých směšně malých, předražených zahrádečkách grilování něčeho, co jen z velké výšky připomínalo špekáčky. Ten pohled mi stačil k tomu, abych pochopil, že naši státníci a političtí činitelé se po desítiletí nedívali nebo nechtěli dívat ani z oken svých letadel.

Ale to všechno není stále ještě to hlavní. Nejhorší je, že jsme si zkurvili i mravní prostředí. Morálně jsme onemocněli, protože jsme si zvykli něco jiného říkat a něco jiného si myslet. Naučili jsme se v nic nevěřit, nevšímat si jeden druhého, starat se jen o sebe. Pojmy jako láska, přátelství, soucit, pokora či odpuštění ztratily svou hloubku a rozměr a pro mnohé z nás znamenají jen jakési psychologické zvláštnosti, anebo se jeví jako zatoulané pozdravy z dávných časů, poněkud směšné v éře tabletů a iPadů. Jen málokteří z nás se dokáží nahlas ozvat, máme strach. Dosavadní režim – vyzbrojen svou pyšnou a nesnášenlivou multikulturní ideologií – ponížil pracujícího člověka na výrobní sílu a díky dluhům z něj učinil výrobní nástroj. Z nadaných a svéprávných lidí, důmyslně hospodařících ve své zemi, udělal pomocí mutikulturní propagandy a hypotéčního otroctví šroubky jakéhosi obludně velkého, rachotícího a páchnoucího stroje, o němž nikdo neví, jaký má vlastně smysl. Nedokáže nic víc, než se zadlužovat a zvolna, ale nezadržitelně opotřebovávat sám sebe a všechny své šroubky, přičemž preferuje parazity a příjemce dotací, kteří terorizují své okolí a jsou živeni z daní pracujících.

Mluvím-li o zkaženém mravním ovzduší, nemluvím tím pouze o pánech, kteří se nedívají z oken letadel. Mluvím o nás všech. Všichni jsme si totiž na multikulturně socialistický, bruselský systém plný grantů a dotací zvykli a přijali ho za nezměnitelný fakt a tím ho vlastně udržovali. Jinými slovy: všichni jsme – byť pochopitelně každý v jiné míře – za chod totalitní bruselsko-socialistické mašinérie odpovědni, nikdo nejsme jen její obětí, ale všichni jsme zároveň jejími spolutvůrci.

Proč o tom mluvím: bylo by velmi nerozumné chápat smutné dědictví posledních sedmdesátipěti let jako cosi cizího, co nám odkázal vzdálený příbuzný. Musíme toto dědictví naopak přijmout jako něco, čeho jsme se my sami na sobě dopustili. Přijmeme-li to tak, pochopíme, že jen na nás všech je, abychom s tím něco udělali. Svádět všechno na předchozí vládce nemůžeme nejen proto, že by to neodpovídalo pravdě, ale i proto, že by to mohlo oslabit povinnost, která dnes stojí před každým z nás, totiž povinnost samostatně, svobodně, rozumně a rychle jednat. Nemylme se: sebelepší vláda, sebelepší parlament i sebelepší, byť sprostě mluvící nebo spící prezident toho sami mnoho nezmohou. Svoboda a demokracie znamená přece spoluúčast a tudíž spoluodpovědnost všech.

Jak z těch sraček ven?

Náš stát by už nikdy neměl být přívažkem či chudým příbuzným kohokoli jiného. Můžeme sice od jiných mnoho brát a mnohému se učit, ale musíme to po dlouhé době dělat zase jako jejich rovnoprávní partneři, kteří mají také co nabídnout. Dotace a granty jsou korupčním jedem, kdy pracovitějším národům odebíráme jejich prostředky a u nás je věnujeme zlodějům a parazitům. Po celé zemi se rozšířily nesmyslná pseudoškolení a pseudospolky za miliony, nesmyslné stavby a projekty za miliardy a přitom naše dálnice pořád vedou odnikud nikam a ani za pětasedmdesát let po Hytlerovi nepropojují ani ten Berlín s Vídní.

Jsme malá země, ale přesto jsme byli kdysi duchovní křižovatkou Evropy. Proč bychom se jí opět nemohli stát? Ale my přitom nejsme ani tou logistickou křižovatkou. Lidé k nám nejezdí, protože po přeplněných, rozbitých silnicích se k nám nedá dostat, přičemž dálnice nejsou dokončeny. Lidé u nás dokonce už nechtějí ani tankovat předražený benzín, jímž prakticky okrádáme vlastní lid. Ekoteroristi zastavili stavby dálnic a nutí nás přimíchávat řepku do benzínu, zatímco jejich poskoci v parlamentu prosadili zákony, díky nimž platíme parazitům za sluneční elektrárny postavené na nejúrodnější půdě, dnes navždy zničené herbicidy a jinými jedy.

Domácí mafie těch, kteří se nedívají z oken svých letadel a jedí speciálně vykrmená prasata, žije a kalí vody, ale není už naším hlavním nepřítelem. Tím méně je jím jakákoli mafie mezinárodní. Naším největším nepřítelem jsou dnes naše vlastní špatné vlastnosti. Lhostejnost k věcem obecným, ješitnost, ctižádost, sobectví, osobní ambice a rivality. Na tomto poli nás čeká teprve hlavní zápas. Našim představitelům nevadí exekutorské mafie okrádající lid, nevadí jim nefungující mafie soudní, nevadí jim mafie úředníků, tunelujících stát zevnitř. Nevadí jim ani bruselský diktát a přípravy na přísun nekompatibilních menšin, které navždy změní tvář našich měst a vesnic, které se stanou nebezpečným a špinavým místem k životu. Nevadí jim, že naši pracující občané se stávají obyvateli druhé kategorie, kteří se musí bát jakéhokoliv svobodného projevu, aby nebyli obviněni z diskriminace.

Milí spoluobčané!

Možná se ptáte, o jaké republice sním. Odpovím vám: o republice samostatné, svobodné, demokratické, o republice hospodářsky prosperující a zároveň sociálně spravedlivé, zkrátka o republice lidské, která slouží člověku a ne multikulturně socialistickému šílenství. O republice všestranně vzdělaných lidí, protože bez nich nelze řešit žádný z našich problémů. Lidských, ekonomických, ekologických, sociálních i politických.

Můj nejvýznačnější předchůdce zahájil svůj první projev citátem z Komenského. Dovolte mi, abych já svůj první projev ukončil vlastní parafrází téhož výroku:

Tvá vláda, lide, se k tobě navrátila a tys to všechno zkurvil a vrátil ji zpět do rukou mafie. Proto jsi tam, kde jsi. Přeji ti hezký pracovní týden, abys z almužny zaplatil předražený benzín, cigára i Becherovku. Konec konců z přemrštěných daní za všechno, na co se podíváš, jsou placeni všichni paraziti, kteří se ti smějí, když jdeš po celodenní směně večer z práce.

Konec konců, z těch daní jsem placen i já.

Váš Myloš


PS: Miloš mě poprosil, jestli bych mu nepřipravil projev ve smyslu jeho posledních rozhovorů z Lán, tak jsem mu vyhověl. Bohužel se jedná o projev, který svět neslyšel… a ani neuslyší. Nemáme politika, který by přiznal skutečný stav věcí.

Mimochodem, z originálního projevu VH z roku 1990 jsem toho mnoho nezměnil. Co jsme tady vlastně čtvrt století dělali?

Ladislav Větvička, hlasatel Mlade Fronty Fčil s využitim 25 let starého projevu VH z 1. 1. 1990

Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sio
Sio
1. 1. 2015 13:27

No, moc hezká kritika. Ale to, co bylo řečeno, alespoň my přemýšlivější, už dávno víme. A moc hezká vize. No v podstatě podobná, jakou máme všichni, co jsme přemýšlivější. Jak z toho ven? Tuž tady Laďo, tady to bych taky rád věděl. Jenže zrovna tady jsi na tom asi podobně, jako já.
Dostavět dálnice, odmítnout granty (proč, s tím nesouhlasím, alespoň ne u všech), zaorat řepku, postřílet exekutory a stát se hrdými občany této země. Hezké přání. Ale ne odpověď. Protože nevím, jak to zařídit. A tak ti vracím otazkou.
Jak zařídit, aby se to stalo skutečností?

Béda
1. 1. 2015 14:19

Tož toto by Myloš nikdy „svému“ národu, ze kterého velká část by mu nejraději vyškrábala oči a část jeho sympoatizantů je považuje pouze za menší zlo (než byl jeho protikandidát) nikdy neřekl. Za prvé proto, že je eurofederalista, za druhé proto, že je stoupenec NATO a jejich misí, za třetí proto, že to není žádný levbičák a za čtvrté protože na tom všem má on sám i jeho bývalá stran svůj podíl. Krom toho Větva se tak trochu plete. Nezpůsobili jsme si to sami a byli jsme při tom „rozhodování“ velice závislí na venkovních podmínkách (neřeknu venkovním diktátu) a vůle… Číst vice »

Béda
1. 1. 2015 14:33

Postavení se na zadní pravdoláskařskému NWO = ten nejvzpupnější terorismus. Orbán provedl změnu a v očích světové „demokracie“ se tím proměnil v jednoho z největších žijících diktátorů, který by si zasloužil ten nejhumanitárnější Majdan. Myloš pouze naznačil něco o škodlivosti sankcí (ze kterých se raduje pouze třetí za bukem) a hned se na něj vrhla smečka vycvičených a dobře vykrmených pravdoláskařských dobrmanů v čele s Čírem, Kocábem a pražskou lumpenkavárnou.

LF
LF
1. 1. 2015 15:02

Viděl jsem komplexy hytlermarketů svírající jak ocelová obruč města, viděl jsem vymírající centra týchž měst.

Co se divíte. Jednou jste zakázali vjezd do center měst z důvodu zklidnění dopravy a likvidujete možnosti parkování v blízkosti centra, tak jste holt vyhnali lidi z centra do hyperkrámů, kde mohou pohodlně zaparkovat.
Nikdo není zvědavý na trmácení se zaplivanou MHD plnou bezdomovců.

Sio
Sio
1. 1. 2015 15:34

Béda, možná to řekne národu Vojtěch Filip. Nebo někdo jiný?

PB
PB
1. 1. 2015 16:37

Je to velice dobré. Jen si na Hradě opravte jeden Vámi tradovaný nesmysl. Do benzínu se přidává líh a ne řepka. Řepkový olej je důležitá základní potravina i surovina pro další průmyslové využití. Také po úpravě se dá přidat do nafty. To se nelíbí ropákům a proto takový útok. Řepka je asi poslední v čem jsme soběstační a proto ty útoky z Hradu a z EU. Být v našem státě něčím soběstační je nepřijatelné pro 0,1% vládnoucích. Jinak ta řepka je pro pole zlepšující plodinou, lépe chrání proti erozi půdy atd. Pražákům se nelíbí, protože je to jedna z posledních… Číst vice »

prodost
prodost
1. 1. 2015 16:44

Sio napsal No, moc hezká kritika. Ale to, co bylo řečeno, alespoň my přemýšlivější, už dávno víme. A moc hezká vize. No v podstatě podobná, jakou máme všichni, co jsme přemýšlivější. Jak z toho ven? Tuž tady Laďo, tady to bych taky rád věděl. Jenže zrovna tady jsi na tom asi podobně, jako já. Dostavět dálnice, odmítnout granty (proč, s tím nesouhlasím, alespoň ne u všech), zaorat řepku, postřílet exekutory a stát se hrdými občany této země. Hezké přání. Ale ne odpověď. Protože nevím, jak to zařídit. A tak ti vracím otazkou. Jak zařídit, aby se to stalo skutečností? …s… Číst vice »

Hox
Hox
1. 1. 2015 16:52

Sio napsal No, moc hezká kritika. Ale to, co bylo řečeno, alespoň my přemýšlivější, už dávno víme. A moc hezká vize. No v podstatě podobná, jakou máme všichni, co jsme přemýšlivější. Jak z toho ven? Tuž tady Laďo, tady to bych taky rád věděl. Jenže zrovna tady jsi na tom asi podobně, jako já. Dostavět dálnice, odmítnout granty (proč, s tím nesouhlasím, alespoň ne u všech), zaorat řepku, postřílet exekutory a stát se hrdými občany této země. Hezké přání. Ale ne odpověď. Protože nevím, jak to zařídit. A tak ti vracím otazkou. Jak zařídit, aby se to stalo skutečností? Evolučně,… Číst vice »

K. J.
K. J.
1. 1. 2015 17:12

On je to spíš projev o kterém mnoho lidí ví, ale nechce ho slyšet. Ten cestovní puss ovšem nemá chybu…

Gatta
Gatta
1. 1. 2015 17:19

Sio napsal No, moc hezká kritika. Ale to, co bylo řečeno, alespoň my přemýšlivější, už dávno víme. A moc hezká vize. No v podstatě podobná, jakou máme všichni, co jsme přemýšlivější. Jak z toho ven? Tuž tady Laďo, tady to bych taky rád věděl. Jenže zrovna tady jsi na tom asi podobně, jako já. Dostavět dálnice, odmítnout granty (proč, s tím nesouhlasím, alespoň ne u všech), zaorat řepku, postřílet exekutory a stát se hrdými občany této země. Hezké přání. Ale ne odpověď. Protože nevím, jak to zařídit. A tak ti vracím otazkou. Jak zařídit, aby se to stalo skutečností? Mám… Číst vice »

bbb
bbb
1. 1. 2015 18:41

Podobné obrázkové téma má i pes:
neviditelnypes.lidovky.cz/zabava-ve-vlaku-0g4-/p_zabava.aspx?c=A141230_220240_p_zabava_wag

Béda
1. 1. 2015 18:51

bbb,

nemohl být ten kosočtverec s čárkou třeba modrý, fialový anebo humanitárně – demokratický = hnědý?

Sio
Sio
1. 1. 2015 18:55

Hox napsal

http://www.neviditelnypes.lidovky.cz/zabava-ve-vlaku-

Mám dojem, že „evoluci nezastavíš“. :-) Momentálně se ubírá fází těžkých ran bičem pole hesla „hloupého kopni“. Je to velmi efektivní metoda učení, jen to dost bolí.

Sio
Sio
1. 1. 2015 18:59

Gatta napsal Mám rád Ladislava Větvičku – tedy jeho články.Články, ve kterých „obyčejný“ ostravský bloger má obvykle víc zdravého rozumu než celá vláda, parlament a naše kulturní a intelektuálská „elita“ dohromady. Dobrý projev. Ne dokonalý, ani bezchybný, ale moc dobrý. Nanalhává, nemanipuluje a hlavně – mluvío podstatě našich problémů. A to je dnes už také vzácné zboží. Jestli ono to nějak nesouvisí s mizením toho zdravého sedláckého uvažování. Re Sio – všichni to víme, ale ono také záleží „kdo to říká“ a od koho to lidi berou a od koho ne. Ladik píše srozumitelně a hlavně je to člověk, od… Číst vice »

petr
petr
1. 1. 2015 19:06

Haluzko, je to fajne. Davam Ti palec hore.

idiotronic
1. 1. 2015 23:57

PB napsal
Řepkový olej je důležitá základní potravina

Mnoho let před legendárním projevem MylošeI. na Červeném Hrádku byl v prodeji řepkový olej Vitol. Šlechtěné odrůdy poskytovaly tzv. bezerukový olej (obsah kyseliny erukové se snížil z 45% na asi 5% a méně). Pokud tedy
myslivci hlásí škody na srnách v důsledku účinků kyseliny erukové, pěstuje se znovu odrůda , nevhodná pro konzumaci (ale výnosnější), nebo jde o kyselinu z ostatních částí rostliny (např. fazole mají na listech kofein).

Béda
3. 1. 2015 9:07

http://zpravy.idnes.cz/zeman-sobotka-sjezd-cssd-089-/domaci.aspx?c=A150102_205312_domaci_hv
„Sobotka nechce Zemana na sjezdu ČSSD. Je to jeho věc, zní z Hradu…“ Není nad dělnou spolupráci a konstruktivní kritiku.

Béda
3. 1. 2015 9:13

http://aeronet.cz/news/zapachajici-realita-25-let-po-sametu-pul-druheho-milionu-cechu-pod-hranici-chudoby-2-miliony-lidi-bez-prace-100-tisic-cechu-bez-domova-2-miliony-cechu-v-exekuci-najemne-az-30x-vyssi-nez-tehdy/

Zapáchající realita 25 let po Sametu: Půl druhého miliónu Čechů pod hranicí chudoby, 2 milióny lidí bez práce, 100 tisíc Čechů bez domova, 2 milióny Čechů v exekuci, nájemné až 30x vyšší než tehdy… ale to nevadí, hlavně že jsou dnes levné banány!