Proti Liebermanovi už i lobbyistická skupina

Nepodám si s ním ruku, dokud nezmění názor, prohlásil egyptský ministr zahraničí Ahmad Abúl Ghajt v reakci na slova nového šéfa izraelské diplomacie Avigdora Liebermana, že se Izrael už necítí vázán mírovými dohodami z Annapolis. Ve stejném duchu odmítl izraelský postoj i šéf Ligy arabských států Amr Músa, který rétoriku nové izraelské vlády označil za agresivní.

 

Do řad kritiků se připojila i americká židovská lobbyistická organizace J Street, která zahájila kampaň proti tomu, že byl Lieberman jmenován ministrem zahraničí, a vyjádřila „hluboké znepokojení“ nad tím, jak negativní dopad bude mít toto jmenování na vztahy mezi Izraelem a USA.

 

Ušetřen nebyl Lieberman ani doma. Šéfka opozice a donedávna sama ministryně zahraničí Tzipi Livniová konstatovala, že jeho slova jasně naznačují, že nová vláda nemá na míru s Palestinci žádný zájem.
Liebermanovo odstoupení od dohod z Annapolisu je přitom ale jen kosmetická záležitost, neboť tyto dokumenty podepsané ještě pod Bushovou taktovkou k žádném skutečnému míru beztak nevedly. Bushovi jen pomohly odškrtnout si v denním rozvrhu „dělání dobrých skutků“ a dávaly teoretickou naději, že si izraelské vedení pojem „mír“ ještě uchová ve svém slovníku.

Převzato z CFP!

Viz Kdo je Avigdor Lieberman?

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments