Putinovi idioti a dezoláti

Komunistické, „kdo nejde s námi, jde proti nám“, stále platí. Vlastně to je svým původem heslo kapitalistické, neboť komunizmus je pouhou reakcí (negací) kapitalizmu, a bez kapitalizmu by nemohly komunistické myšlenky nijak vzniknout.

Kdo tedy nejde s vládnoucí třídou, je jí dnes veřejně například nazýván jako Putinův idiot a dezolát. Jestliže někdo nemá na destilát, je mu zima nebo nemá peníze na nájem, energie a jídlo, je nazýván fašistou, který přímo podporuje ruský režim. Něco na tom je, neboť jak z historie známe, liberální demokracie je předchůdcem fašismu.

Logika naší vlády je přísně neúprosná: U Stalingradu umírali fašisté zimou, takže komu je zima, je fašistou.

Kapitalizmus je nevinný, neboť je pouhou negací (reakcí) na feudalizmus, který je zase negací prvobytně pospolné společnosti, která se vyloučila z přírody, vůči které se stala nepřátelskou. My lidé však obviňujeme z nepřátelství přírodu, abychom obhájili své nejnižší sobecké a vlastnické pudy.

Nebýt těch pudů, byli bychom šťastní jako zvířata – tedy aspoň šťastní jako zvířata. Takto jsme nešťastní a zakrýváme to pozitivním myšlením a životním optimizmem. Jsme optimisty a myslíme pozitivně, že se zítra zase nažereme, pobavíme, napijeme, spáříme a vykálíme. Nevadí nám, že nás takové konzumně závislé naděje prozrazují z toho, že vůbec žádnými optimisty nejsme, ale že pozitivně myslíme z čirého zoufalství pocházejícího z abstinenčních příznaků (kocoviny).

Jsme nepříčetně závislí na životních potřebách a ještě více na libých požitcích pocházejících z objektivní reality. Z náruče smrti zoufale prcháme do náruče smrti. Čím více této zběsilosti podléháme, tím je to horší, a tím více se náš běh i dech krátí.

Dezolátní člověk je neutěšený, žalostný a zoufalý. Pokud je idiotem, znamená to dle starořečtiny, že je soukromníkem nedbajícím na věci veřejné. Chudí protestující občané jsou tedy dle mínění naší vládnoucí reprezentace Putinovými osobami žalostnými, zoufalými, neutěšenými a soukromými. Takovými je učinil Putin, nebo takovými byly učiněny díky Putinovi, a nikoliv tuzemskou či cizozemskou vládnoucí třídou.

Nu což, jsem tedy také osoba soukromá a dezolátní, a vůbec se nezlobím za to, když mne někdo nazývá pravým jménem. Nikdy jsem o sobě neměl žádné velké mínění. A co vy, další Putinovi idioté a dezoláti? Jak jste na tom?

4.7 23 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
24 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petrc
Petrc
18. 11. 2022 6:35

Je poučné, jak je dnes brutálně popírán kauzální zákon. Podle podvrhované ideologické indoktrinace zlo vzniká bez příčiny. Najednou se z ničeho nic objeví na světě a nutné jej zničit, abychom si zachovali svoji mravní čistotu a oprávněnost. Spějeme trvale udržitelným růstem, výlučně pozitivním, ke skvělým světlým zítřkům.Žádné negativní následky z toho nepocházejí. Přísně účelový pragmatizmus žádné jiné vnímání, myšlení a jednání než to, které je určené bohatými výnosy a vysokými ekonomickými výsledky (zisky) bez negativních důsledků neumožňuje. Podle ideologů imperializmu (např. G. Friedman) dotyční za své agresivní a chamtivé jednání nemohou. Je to prý jejich dědičné založeno (DNA). Zajímavé, jak… Číst vice »

Last edited 8 dní před by Petrc
fajt
fajt
18. 11. 2022 6:54

https://www.youtube.com/watch?v=Mhxex1fprJk

už si na hiluxe montuju standardního anděla západního míru … s pekelnou kadencí. ..)

J. W.
J. W.
18. 11. 2022 7:52

Podle dezinformátorů je tento web dezinformační. Domnívám se, že ve správné demokracii mají právo lhát všichni. Volat po nějaké svobodě slova a projevu se jeví velmi hloupým. Vzniká tím nepříčetná pranice. Měli bychom pro všechny (!) vyžadovat svobodu lhaní, podvádění a kradení aj.. Nikdo obelhaný, podvedený a okradený by se pak vůbec nemusel rozčilovat nad tím, že byl obelhán, podveden a okraden. Náš duševní úpadek nám však nic takového neumožňuje, a tak pořád voláme po nějaké pitomé pravdě, lásce, vítězství a výtěžnosti… Měli bychom chránit práva těch, kteří lžou, podvádějí a kradou, a vyžadovat práva stejná. Pokud toho nejsme schopni,… Číst vice »

Jan Kristek
Jan Kristek
18. 11. 2022 9:18

Pátá kolona nás nazývá pátou kolonou, uctívačí Santa Švába nás nazývají ruskými šváby…
(Mimochodem, zná někdo negramotnější výraz než „ruský šváb“?)

Gatta
Gatta
18. 11. 2022 9:28

Druhá půlka článku dobrá. Zvláště hodnotím, že autor nahlédl do slovníku cizích slov na pojem „dezolát, desolátní …“ Ze svého mládi si pamatuji temto výraz jako akvivalent slovům “ opotřebovaný k nepoužití, těžce technicky zanedbaný, opilý na mol … prostě nepoužitelný stav věci či člověka“. Proto mi to dnešní používání slova „dezolát“ přijde naprosto zcestné. Co je ale mnohem horší, že toto slovo používá nejen v hanlivém pseudovýznamu naše vládnouci sqadra, ale papouškuje je velmi ochotně i alternativa. Prostě, kdo v jedné větě neřekne aspoň 3x „dezolát“ není IN. Smutná úroveň – zvláště u té alternativy. pozn. – podobně se… Číst vice »

Dolmen
Dolmen
Reply to  Gatta
18. 11. 2022 10:50

Ale na tomhle je přece neoliberální svoboda lhaní, krádeže, podvádění a především manipulace založena – přiřazovat známá slova jevům zcela jiným. Např. označovat hadrákový převrat jako revoluci, krádež jako privatizaci, různé protispolečenské nápady a opatření jako komunismus apod. Musí se to dělat tak často, až to přejde do krevního oběhu i těm, kteří proti takové manipulaci vystupují a nakonec to začnou používat taky a šlapat v předorané brázdě, aniž si to uvědomují.To je kýžený cíl. Takhle dojde k jevu známém ze stavby Babylónské věže, zmatení jazyka, lidé si přestanou rozumět, začnou se rvát mezi sebou a tyhle fraktáty společnosti lze… Číst vice »

Hudryperman
Hudryperman
Reply to  Dolmen
18. 11. 2022 14:21

Bravo ! Naprosto přesně vysvětleno.Touto technologií byly postiženy generace dnešních mlaďochů -voličů nejen u nás,ale v řadě zemí Evropy.Podnětný článek k tomu jsem našel na cz24 od Nikoly Bornové.

J. W.
J. W.
Reply to  Hudryperman
18. 11. 2022 19:06

Zdravím vznešeného Hudrypermana. Článek je námětem k samostatnému uvažování čtenářů. Vysvětlovat jej slovo od slova by tedy nemělo žádný význam. Tak jen první odstavec, ve kterém se poukazuje na řetězec příčin a následků. Občané si však vylévají svoji zlost na následcích, aniž by zkoumali řetězec příčin, o kterém se často tvrdí, že je nekonečný, a tudíž jej zkoumat je marné. Je nekonečný, ale v horizontálním smyslu, nikoliv ve vertikálním, neboť tam se lze dosti rychle dobrat prvotní příčiny. Nevzali jsme si k srdci slova soudruha Gorbačova o nutnosti přestavby společnosti, a tím samozřejmě jedince či jedinců, kteří ji tvoří, a… Číst vice »

Last edited 7 dní před by J. W.
J. W.
J. W.
Reply to  Dolmen
18. 11. 2022 19:13

Pěkně vyjádřeno. Ale, jestliže je objektivní realita iluzí, proč by její jednotlivé jevy měly být pravdivé? V mravně vyspělé společnosti relativní pravdivost a lživost jevů objektivní reality je věcí společenské konvence. Jak chceme přimět v mravně pokleslé společnosti občany k společenské úmluvě na základě, které by zastávali stejné kritérium hodnocení jevů? Jak například donutit druhého, aby uznával jako my, že černá barva je černá? Pokud tak nebude činit na základě své mravní odpovědnosti, bude klidně s námi souhlasit, že černá barva je černá, ale myslet a jednat bude třeba tak, jako když je bílá…

Aleš
Aleš
18. 11. 2022 21:27

Zcela konzistentně podporuji toho, koho podporuji a vůbec mě nemůže jakkoliv vyvést z míry jakákoliv sebepřitroublejší nálepka, kterou jsem za to častován. Běžný folklór západní společnosti, jejíž součastí se přestávám cítit. Říkat pravdu v době všeobecného klamu je buď revoluční čin anebo nejtěžší zločin… A pokud ty nálepky či pokusy o nadávky a ponižování jsou vyřčeny slovy psychopatů, některých dokonce i těžce duševně vyšinutých, kteří se stali vládními politiky a jejich mediálními poskoky, tak s tím nejde moc dělat, krom toho, že ty individua z těch pozic lidi dostanou pryč. Budu citovat prezidenta, jaké jsou k tomu možnosti. Demokraticky volbami… Číst vice »

Petrc
Petrc
Reply to  Aleš
19. 11. 2022 8:17

Chápu vás, nic ve zlém, ale váš postoj by chtěl podle mne vyladit na vyšší úroveň, neboť je vlastně stejný jako těch, na které si stěžujete. Bylo škoda takového bystrého člověka, jakým jste. Zlost není pro vedení boje nijak dobrá – nevybočuje ze živelného schématu osudu, který podporuje zájmy protistrany. Myslím, že v článku jsou zašifrované návody k uvažování…sám jsem je tam našel.

PPK
PPK
18. 11. 2022 23:55
Hudryperman
Hudryperman
Reply to  PPK
19. 11. 2022 12:19

Ano. pro Rusko za podmínek totálních sankcí jde o schůdné řešení,kterým vláda zcela vyřadí potencionální podnikatele a znechutí všechny dosavadní.Návrh není vůbec geniální,zažili jsme tento typ financí a úvěru za socialsmu.V česku se řešilo rozpojení mezi podnikovými financemi a penězmi obyvatelstva tzv. mzdovými fondy,které byly přísně hlídané. Tento systém se rozvolnil v 68.roce a v tomto stavu pak přežíval v prvních létech normalizace.V důsledku toho některé profese,které měly kontakr s penězi podniků velmi zbohatly a také po listopadu 1989,kdy už managerům státních podniků nikdo nevelel a neomezoval používání podnikových zdrojů pro sebe.To se to po čase privatizovalo ! V navrhovaném… Číst vice »

PPK
PPK
Reply to  Hudryperman
19. 11. 2022 15:33

Zdravím! No, a jak to už teď vidím, tak dnes to moje psaní bude asi delší. Ale nedá se nic dělat. Ostatně, kdo chce, ať tenhle příspěvek přeskočí … Zdá se mi, že jste tu, vážený Hudrypere, na OM asi jediný, kdo má vůbec nějakou větší zkušenost s plánovaným hospodářstvím a s jeho hlavními výhodami při ŘÍZENÍ STÁTU: Vy to nepochybně znáte, ale nejsem si jist, zda i jiní zde na OM vůbec vědí, v čem ty výhody spočívají, takže to tu po Vás ještě znovu a podrobně zopakuji: Jednak je to nemožnost vyvádění investičních peněz do privátních kapes a… Číst vice »

Hudryperman
Hudryperman
Reply to  PPK
19. 11. 2022 18:58

Systém oddělených financí,tak jak jsme jej poznali v období 1948-1989 má vedle odstranění korupce v investiční problematice ještě dlouhou řadu dalších ,už nikoliv jen kladných změn v hospodářském životě země.Jde o jednoznačně výhodný systém pro přípravu na velkou válku,nikoliv ale pro kvalitatívní růst ekonomiky. Umí si někdo představit tu šílenou frontu na přidělení státních peněz pro vedle státních i pro soukromé podniky ? Celý systém bude mít tendenci degradovat na honičku při plnění předepsaných ukazatelů,jež nutně budou kvantitatívní.To vedlo k tomu,že když si Rusko osvojilo koupené zařízen na výrobu buldozeru nazvaného Stalinec ve 30. létech,urychlilo to masovou výrobu tanků,ale i… Číst vice »

PPK
PPK
Reply to  Hudryperman
19. 11. 2022 20:53

Je mi jasné, že shoda i rozdíly v našich názorech stojí na mnoha pouhých předpokladech a z nich plynoucích (a opět jen předpokládaných) následcích. Navíc, zatím ani nevíme, jak se Putinova reforma statusu centrální banky nakonec politicky vyvine. Čas ale jistě ukáže, jak ruský stát bude nadále jeho vládou řízen a jak tedy bude i jeho ekonomika financována. Pokud jde o ty superzbraně, tam se důvodně domnívám, že mohutné toky peněz šly do vývoje a výroby přímo z centra státu bez vlivu šéfky centrální banky (a zřejmě i bez jejího vědomí).

Hudryperman
Hudryperman
Reply to  PPK
19. 11. 2022 22:24

Kdyby byly objevy zcela nových principů,jež umožnily,dá se říct téměř zázračně vysoce kvalitní vyzbrojení ruské armády záležitostí pouhé hromady peněz,docházelo by k podobnému úspěchu i na americké straně.Tam se v tutéž dobu valily prachy,o nichž ruský genštáb mohl jen snít.Je známo,že jsou USA ve výzkumu hypersonických raket ve dvacetiletém zpoždění oproti Rusku.Z nejrůznějších prezentací,jako bylo třeba „kočkování“ ruské starší stíhačky a bezmocným us. Cookem na Černém moři,nebo“úprava“ GPS na jiné us.lodi, která vystrašila amerického kapitána když mu to ukazovalo, že se právě plaví po fotbalovém hřišti na Krymu vyplývá,že přestože je Rusko v reálné válce,neukázalo strategickému nepříteli většinu „překvapení“,které má… Číst vice »

Dolmen
Dolmen
Reply to  Hudryperman
19. 11. 2022 18:29

Ano, v Československu byl systém financování podobný. Jeho „rozvolnění“ v 1968 umožnilo některým vykukům ůžasné zbohatnutí během poměrně krátké doby. Svého času na tohle téma vycházel seriál pod názvem Ekonomické pohádky v ranně normalizačním týdeníku Tribuna a snad i v RP. Bylo to počteníčko.

Aleš
Aleš
19. 11. 2022 8:05

https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/lubomir-man-nuti-nam-svobodu-a-demokracii-osekanou/
Otázkou tedy je, zda v takové situaci použití nedemokratických metod k odstranění takového systému není zcela legitimní.

Petrc
Petrc
Reply to  Aleš
19. 11. 2022 8:23

Problém jest ten, že je v nás zažrán. takže bude-li zevně odstraněn, vypučí z nás znova. Ten 17. listopad 1989 je toho velice krásným příkladem. Lidé byli zcela nepřipraveni. Dnes jsou na tom ještě hůře. Naštvanost závislá na protistraně je velmi málo….Obsah se musí napřed změnit k lepšímu, a pak už jen stačí odstranit slupku. Takto tomu dnes jistě není.

Gatta
Gatta
Reply to  Petrc
19. 11. 2022 9:04

Jen dvě ppoznámky.

– RE Petrc – dnes v podstatě není kom kapitalismu připravenažádná lidem pritažlivá ideologie, ktera by jej nahradila. Jde jen o její , pro lidi přijatelnou formu.

– Pokud se vládni vrstva a jeji oddaní stoupové tak rádi ohání slovem „dezolát“, tak by se mohli také zamyslet co všechno je v ČR v dezolatním – tedy nefunkčním a nepoužitelném stavu. A byl by to velmi dlouhy soupis – od mostků na silnicích, přes mediální sektor, až do nejvyšších struktur řízení státu.

orinoko
orinoko
19. 11. 2022 11:18

Rádio Jerevan: Budoucí prezidentista Jurské banánové republiky, generalissimus Pavel řečený Cyklon PP po svém dosednutí na Pražský prevít vyhlásí Rusku fialovou válku. A nad Hradem budou vlát černé bombardaky s pirátskými krajkami v podobě dredů.

orinoko
orinoko
19. 11. 2022 11:35

Rádio Jerevan: Brzy na jaře příštího roku se má na jurském politickém coltbisti objevit nová politická strana – Zabij svého Alzaka. Již bude po svátcích klidu a míru a rampouchy u rypeku budou mít opět sytě alzakovsky tonus.

orinoko
orinoko
19. 11. 2022 12:01

Rádio Jerevan: Jurska banánová republika se dostala do historicko-hysterickych k.ANALU. Politické vedení země se vySVIHLO na úroveň někdejšího bulharského bystrone – Todora Živkova. Ten se proslavil dlouhým vedením ve chvíli, kdy jeho guru Brežněv při dramatickém jednání s československou delegací před srpnem roku 1968 náhle změnil taktiku jakoby ve prospěch čs delegace, což bystrý Todor nepochopil, a trval na posledním stanovisku tak, až se Ukrajinec Leonid První řečený také Kníry na vyšší úrovni či Iljič Druhý opravdu hněvivě musel od Todora distancovat. Stejně tak vedení Jurské bananovky nepochopilo, že emero bioTOP Bidet už neplane svatým ohněm antiruske demence, nýbrž přístav… Číst vice »