Radku Kotene, zavařil sis to sám

Po dnešku už do budovy ČT ani nenahlédneš. Vůbec ses totiž neosvědčil. Odmítls nechat se vést nápovědami zkušeného ohýbatele lidských vyjádření moderátora Takáče, ani v nejmenším jsi jeho „argumentům“ slabomyslně nepřitakal, nenechal ses chytnout do léček, které ti v průběhu čtvrtečního Interview ČT kladl, a nelekl ses ani až do krutosti ztvrdlých rysů jeho tváře a prokurátorsky výhrůžného tónu jeho hlasu, kterými od tebe vyžadoval: „Věříte Vrběticím, nebo nevěříte? Odpovězte mi na tuto jedinou otázku!“

Zachoval jsi klid, který vycházel z vědomí tvé duševní převahy a z vědomí tvé pravdy. Odpověděl jsi mu, že od toho, abys médií předloženému věřil nebo nevěřil, tady nejsi ani ty, jako předseda bezpečnostního výboru sněmovny, a není jím a nemůže jím být ani prostý občan, který má informací ještě méně, než jich máš ty. Ale že všichni jsme tady od toho, abychom žádali bezpečnostní orgány tohoto státu, aby vyšetřily, zda se zločin stal či nestal, aby soudu byly předloženy nezpochybnitelné důkazy o vině či nevině podezřelých, a soud aby pak vynesl spravedlivý a objektivní výrok. A teprve pak že je slušné ptát se s kohokoli z nás, zda věříme nebo nevěříme.

Ale u nás, řekl jsi, začíná být normální řvát: Zbavíme Rusko účasti na výstavbě dalšího bloku elektrárny v Dukovanech, nedovezeme z Ruska vakcínu Sputnik V, vyhostíme tolik a tolik ruských diplomatů hned, jak se v novinách objeví pouhé obvinění – bez důkazů. A k jeho důvěryhodnosti a úřední platnosti – dodávám už já jako autor tohoto článku – nám bohatě stačí , když se o tomto obvinění, jak to též nedávno zaznělo na ČT, kladně vyjádří poslanec Pavel Žáček.

Ale abych byl spravedlivý. Dávám ČT kladný bod za to, že si Radka Kotena do ČT vůbec pozvala, i když jisté nebezpečí tušit musela.

5 33 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
8. 5. 2021 13:02

Věnováno adminovi. Vůbec jsem netušil, že se to tak jmenuje:

https://www.youtube.com/watch?v=9c960emVEuY

PPK
PPK
8. 5. 2021 19:41

Nejen u strany SPD není důležité s nadšením sledovat jen nějaké vyhýbavé řeči jejich poslanců v televizi. Rozhodující mnohem víc však podle mne je, jak ve sněmovně ti lidé hlasují. A k tomu dávat vždy svůj plný souhlas, to už (pro mne osobně) bývá problém. Takže sorry, ale autorovu chválu pana Kotena zas až tak příliš nesdílím.