Raiffeisenbank zavádí v ČR záporné úrokové sazby

… sice tomu říká „poplatek“, ale je to poplatek ve výši 1 % p. a. z následujících vkladů podnikatelů a právnických osob:

  • nad 1 mil. CHF
  • nad 3 mil. DKK
  • nad 3 mil. SEK
  • nad 100 mil. JPY
  • nad 1 mil. EUR (týká se „finančních“ zákazníků – banky, investiční společnosti, pojišťovny…)
  • nad 100 mil. Kč je „pouhých“ -0,5% (týká se „finančních“ zákazníků – banky, investiční společnosti, pojišťovny…)

Otázkou je, kdy začne limity pro záporné úroky snižovat a kdy se v tichosti přidají další banky.

P. S.: Je to z ceníku, který mi přišel od nich mailem koncem minulého týdne.

Zdroj: http://proinvestory.cz/

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Gatta
Gatta
3. 6. 2016 14:27

1 mil EUR – tedy 27 mil Kč – pro normálního člověka – hodně peněz.
Pro velkou stavební, nebo investiční firmu jako operativní rezerva – nic moc …
Jako bezpečná část portfolia (třeba) konzervativního důchodového fondu – velmi malá hranice, za kterou peníze na účtu dělají prodělek.

Mám pocit, že je tady něco špatně … už dlouho.

idiotronic
3. 6. 2016 20:46

Těm záporným sazbám moc nerozumím. Ale pochopil jsem, že hlavním úkolem zahraničních bank je okrádat střadatele a kořist vyvézt z České republiky. K tomu neváhají najmout síly z řad nezaměstnaných , kteří pak agitují telefonicky (otravují) ve prospěch nabídky tzv. služeb, které banky pak nemají v úmyslu poskytovat. například Citibank si sama stanovila velikost splátky tak, že polovina platby jde na umoření dlužné částky, polovina na úrok a ,,služby“. Služba? mám přeci platební kartu maestro ! Co na tom , že od roku 2013 již ztratila platnost. Ptal jsem se v Německu, tam by mi prý poslali poštou novou. Sliboval… Číst vice »

fajt
4. 6. 2016 6:33

nikdo tuhle kolonii pro budoucnost nechce, můžou děkovat Havlovi. ..)

fajt
4. 6. 2016 6:45

v Polsku snižují věk pro odchod do důchodu ( a bude stačit standardních pět let plateb do státního důch. fondu, evrohujeři se jdou posrat ), v Německu má být na 45 letech ( Merkel přitom vyřvává do světa, že dojče gospodarce se nebývale daří a rajch unese další miliony hadráků z islamabádu ), jenom v protektorátu czechia a landu, který není pro starý a poctivý se všechno zvedá, zdražuje a s oevro odpadem v hypo kaufech nešetří, svrab a neštovice po americkém způsobu, velmi efektivní genocida, která nepotřebuje klasické zbraně. ..)

Béda
4. 6. 2016 7:15

Kapitalismus již nějakou dobu běží na dluh, což je logický důsledek politiky neoLIBERALISMU. Jinak by kapitalismus zkolaboval. Zeštíhlování státu = propouštění zaměstnanců, snižování jejich mezd – výpadky daní -nižší schopnost států splácet dluh, současně snížená koupěschopnost těchto bývalých státních zaměstnanců. Vývoz práce do cizích otrokáren = větší nezaměstnanost v původních zemích, nezaměstnanost = snižování koupěschopnosti bývalých zaměstnanců. Vývoz práce, propouštění státních zaměstnanců = větší pracovní konkurence, která tlačí nižší mzdy- nižší odvod daní – nižší schopnost státu splácet dluhy. Nižší koupěschopnost znamená, že lidé by nekupovali zboží, podnikatelé a firmy by začali řetězově bankrotovat. Všechno co jsem uvedl = agenda… Číst vice »

Béda
4. 6. 2016 8:37

Jeden špičkový politický vtip z Ukrajiny: „Ukrajinský prezident Petro Porošenko prohlásil, že za svůj hlavní úspěch považuje dosažení makrofinanční stabilizace.

„Za svůj hlavní úspěch bych považoval dosažení makrofinanční stabilizace, bez čehož by určitě nebylo možné jít dál. Je to stálé postupné zvýšení zlatých a devizových rezerv. Pouze dnes jsme koupili 10 milionů dolarů a předevčírem 60 milionů,“ uvádí Porošenkova slova ukrajinský list Vesti.“
zdroj http://cz.sputniknews.com/politika/20160603/3203433/porosenko-prezident-hlavni-uspech.html