Republiku stravuje žár a plameny

Když na obrazovce ČT vidím, jak se na ní jako na pražském orloji střídají skupiny nejvyšších pravicových politických špiček s obličeji co nejzachmuřenějšími, které mají národu vsugerovat, že se děje cosi strašného, čemu se ovšem oni rozhodli co nejrozhodněji postavit, a nikoli pro sebe, ale pro ubohý lid jim svěřený zachránit to, co se v tomto nejkritičtějším momentu ohrožení samé podstaty republiky pro tento lid ještě zachránit dá, ptám se sám sebe, co je tohle zase za lotrovinu?

Šmíráctví totiž kouká ze všech těch vystoupení jak sláma z bot sedláka, je to vše tak uboze hrané, násilné a neupřímné, až vám to téměř žene horkost do tváří. Jsou to špatní politici a ještě horší herci, hrající (jak oni to asi vidí) svůj historický part tak mizerně, že by je Hamlet hnal z Elsinoru tak, jak je ještě nikdo nikdy nehnal. A když navíc v těch trapně účinkujících rozpoznáváte tváře Kalouska, Fialy, Farného, Bartoška, Bartoše, Bělobrádka a vůbec celé té naší politické spodiny, která se u nás po sametu prodrala k moci a teď se neštítí hrát roli jakéhosi svědomí národa, napadne vás, že tady se zřejmě hraje o hodně. A nejspíš o to zbavit tuhle republiku i posledního zdání svobody a demokracie, vyčistit jednotnou politiků pražské kavárny od všech nepříjemných kritiků, zbavit prezidenta moci a udělat v zemi konečně ideologický pořádek. Zkrátka spáchat majdan v českém vydání.

Že se k dosažení tohoto cíle využilo poruchy osobnosti syna předsedy vlády (jde o poruchou zvanou ZPO ze skupiny duševních poruch F.60.7, charakterizovanou tím, že nemocný bezmyšlenkovitě opakuje to, co se mu povídá), dokresluje morální úroveň všech, kteří se právě probíhajícího pokusu o změnu politických poměrů v naší zemi účastní. Včetně tzv. investigativní novinářky Slonkové, která povídala, a nemocný syn předsedy vlády její slova bezmocně opakoval.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
14. 11. 2018 18:46

Zvlastni, v práci se mě na to nikdo nepta, nikdo to tam vůbec neventiluje, když už něco tak se ptám ja.
Celá záležitost vypadá tak debilne, jak jen soudruzka SLONkova může být živa v dnešní mediálně retardovane dobe.
Kolik za to nafasovala? A budou bonusy v případě úspěchu?
Člověk zasne, čím se dneska kdekdo zivi…
Vedle parazitismu je dneska nejoblíbenější činnosti prostituce. Ale ne ta úplně klasicka. Především politicka, společenská a obchodni.
I soudruh Havel byl prostitut. Jeho řídily cmrdliky. Jel dokonce v levelu, kdy mu bylo jedno, odkud pochazeji.

orinoko
orinoko
14. 11. 2018 19:40

Kristepane, boha jeho , jak jsem jen zpozdily… Přichází 17. Listopad… Největší česká konspirační sračka směle srovnatelná s émerickou oficiální 911. Soudruhu Klaus ve své době mobilizoval. Proto dneska už brzy ráno proháněla Česká TV bedna soudruha Havla svými vybranými kanaly. Jeho absence v jakési národní vděčnosti za svobodu je alarmujici. Havel je dneska symbolem korupce, lzi, pravdy v podobe kurvy, která dá kazdemu, kdo tučně zaplati, Za normalizace se vesele proháněl v Mercedesu, chlastal vysokou normalizacni, kde mohl, tam prudil svoji sexuální aktivitou slovutne Olze navzdory a naschvál … A nic se nedeje… VSICHNI dneska vi, kdo byl Havel… Číst vice »

orinoko
orinoko
14. 11. 2018 20:02

Přečetl jsem si sám sebe , co jsem napsal před prakticky 10ti lety. Pro OM.
Ziram. Dneska už bych to tak dobře nenapsal.
Možná právě proto bojuji s některými státními institucemi, zatímco jiné mi pomahaji.
Lidi, nenechte si namluvit, že tento stát s vámi něco mysli dobre. Dole možná ano, dojde to nahoru, a stanete se předmětem selekce.
Te havloidni.
A stejně jako za bolševika musíte bojovat.
I soudní systém je stejny.
On vám nic nedokazuje, vy musite dokazat, že jste nic neudelali.

Gatta
Gatta
14. 11. 2018 20:47

Mi onehdy jen tak napadlo – tuším při čtení nějaké lidové diskuze k čemusi (je to v podstatě jedno o čem to zrovna bylo), že nálada mezi lidmi se dostala tak daleko, že nejlepší program nějakého budoucího hnutí s velkou šancí na úspěch bude velmi prostý – bude to „Zásadní Změna“ – bude to prostá, ale za to velká a absolutní, negace systému současného.
Nic míň už lidi nebude zajímat.

Nakonec v historii ne až tak něco nového …

Bety
Bety
15. 11. 2018 9:17

Také se mi zdá, že je to boj typu Jaceňuk versus Porošenkova klika, neboli boj
mezi nesmělými protesty a absolutní podřízeností ukrajinského typu.
Jaceňuk také nebyl žádná výhra, ale nějaký vzdor proti totálnímu propadu
hospodářství a absolutnímu vazalství přece jen projevoval.
Pokud proti někomu tak
zuřivě útočí pražská kavárna, Kalousek, Slonková a spol., nehledím na jejich
argumenty podporované v jejich ústech směšnými hesly „svoboda, demokracie“,
hledím na to, kdo se jimi ohání.

Bety
Bety
15. 11. 2018 9:49

Omlouvám se, místo Janukovyč jsem napsala Jaceňuk.

Gatta
Gatta
15. 11. 2018 20:46

Na jednom „drsném webu “ (navratdoreality.cz/) napsal jaeden diskutér krásnou zkratku (je v podstatě jedno k čemu tobylo, platí to obecně): “ a konečně to poslední….. člověk, jako tvor, se začne spoléhat sám na sebe a né na systém …“ To je přesně ono – dnes je spousta lidí odtržena od reality a obrovské množství lidí nežije z tvorby hodnot s okamžitou zpětnou vazbou vlastních činů ale „ze systému“. A přitom spoléhání na systém prakticky ztratili i prostý pud sebezáchovy. Na přechodu pro chodce spoléhají na text zákona a ani se před vstupem ndo silnice nerozhlédnou … A každý „systémem… Číst vice »

Gatta
Gatta
15. 11. 2018 20:57

Čím větší město – tím víc lidí žije „ze systému“.
A tím víc jsou odtrženi od lidí z reálného světa.

Dnes demonstrasće v Praźe prozi Babišovi – doporučuji diskuzi pod článkem :-)

https://zpravy.idnes.cz/demonstrace-andrej-babis-premier-capi-hnizdo-unos-demise-pk9-/domaci.aspx?c=A181115_155909_domaci_evam