Retro: 49 milionů Američanů hladoví

Listopad 16, 2009

Podle nové vládní zprávy vzrostl v minulém roce počet Američanů, kteří nemají patřičný a odpovídající přístup k jídlu, na rekordní úroveň 49 milionů. Zvláště neradostný je počet dětí, které žijí na dosah od hranice potravinové bezpečnosti, který vzrostl během jednoho roku z 12 na 17 milionů.

Zpráva velmi drsně ukazuje, jak ekonomika dopadá na americké rodiny, a to navzdory zprávám z posledních měsíců o tom, že se obnovuje důvěra spotřebitelů. President Obama přitom během své volební kampaně slíbil, že se do roku 2015 postará, aby děti v Americe nehladověly.

Zpráva ukazuje, že chudoba a nedostatek potravin nemusí jít vždy nezbytně ruku v ruce. Mnoho z rodin, kterým došly potraviny před tím, než si mohly dovolit jít koupit další, vydělávaly více, než je hranice chudoby.

Navzdory těmto špatným zprávám některé organizace provozují nové koncepce pomoci.

Potravinová banka pro New York City (Food Bank For New York City) iniciovala nový potravinový program (Adopt A Food Program), jenž dává dohromady dlouhodobé dobrovolníky s potravinovými bankami a skladišti tak, aby jejich schopnosti byly využity co nejlépe.

Prostřednictvím Adopt A Food Program dobrovolníci přijmou závazek na tři, šest nebo dvanáct měsíců, a dělají mnohem více, než pouhou distribuci potravin. Dobrovolníci s odbornými dovednostmi mohou pořádat dobročinné akce, nebo třeba pořádat kursy ovládání počítačů.

Další myšlenky můžete najít na stránkách Causecast Jak nakrmit hladové Američany nebo blogu Mazon, kde jsou Tři způsoby, jak bojovat s hladem, včetně menu ke Dni díkuvzdání.

Převzato z Huffington Post

Překlad: Stan

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
idiotronic
7. 12. 2016 21:20

Citát: chudoba a nedostatek potravin nemusejí jít ruku v ruce. I u nás dochází k jevu , zvanému ,,dosažení bílého dna“. Jen čísla jsem nikde nečetl. Někdo by to měl napsat.
Někdo by měl… Školní jídelna je u kdejaké základky. Už mlčím. Třeba by někoho napadlo se zeptat,proč to nenapíšu třeba já…

Dana
Dana
8. 12. 2016 1:22

Jak je videt, president Obama hladoveni v Emerice nevyhladil, naopak. Pod humanitarni peci Demokratu pribylo mnoho hladovych krku. Ti asi vsichni tuplem volili Trumpa, tajne. I kdyz je navazeli autobusy volit Klintonku, stejne volili Donalda. Ted vyhral kapitalista, ktery nema rad etnicke a humanitarni neziskovky, doufam, ze omezi socialni programy prirovnatelne ceskym „Clovek v tisni“, „romea cz“ a podobne programy, ktere zde u nas podporuji socialiste. Deticky at se klidne napapaji ve skole zadarmo, ale dospeli at jdou do prace.. Nebo at si ulovi veverky, maso je ciste, chutna jako kure a veverky nam uz nekde dost skodi. . Nakonec,… Číst vice »

Gatta
Gatta
9. 12. 2016 15:07