Retro: Assange – Máte iPhone? Používáte Gmail? Jste v pr*eli

15. 12. 2011

Mobilní telefony nebo internet se stále častěji stávají pro mnoho zájmových skupin otevřeným oknem do našich životů. A my o tom, v naprosté většině případů, nemáme ani tušení. Tvrdí to několik organizací, které společně s WikiLeaks nedávno zveřejnily nový web Spy Files.

Julian Assange si při prezentaci nového projektu skupiny WikiLeaks dovolil drobný vtip. „Kdo máte iPhone?“ zeptal se. „Kdo máte BlackBerry? Používáte Gmail?“ Těm, kteří na otázky zareagovali souhlasně zdviženou paží, pak suše oznámil: „Tak to jste v pr*eli.“

Na začátku prosince začala skupina WikiLeaks zveřejňovat stovky dokumentů o globálním průmyslu na sledování osob. Materiály nám přibližují výrobce telefonů, které zaznamenají každý pohyb uživatelů a fotí bez jejich vědomí, nebo GPS, která vás najde kdekoli na světě.

Námět: Martin Kopecký

Celý článek zde

Stanův komentář: Taky jste už psali v soukromém mailu o tom, jak se vám včera běhalo a druhý den jste měli na všech webových reklamách nabídky běžeckého vybavení? Taky se Vám už stalo, že jste šli v noci dvakrát na záchod a druhý den jste na nich měli léky proti prostatě? Taky jste se doma se ženou bavili o tom, kam pojedete na dovolenou, a druhý den jste na nich měli nabídky cestovních kanceláří? Taky máte před domem kameru se záběrem 360°? Víte, že všechny procesory Intel Pentium mají v sobě zabudovanou úmyslnou bezpečnostní chybu? Víte, že váš iPhone neustále sleduje každý váš krok? Tak si hlavně nekupujte čínské mobily.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
abx
abx
28. 12. 2018 11:40

najvtipnejsie je na tom, ze ta ista cinska firma FOXCONN vyraba tak smartfony HUAWEI, ako aj smartfony IPHONE. kto neveri, ma moznost podla kodu zistit, v ktorom cinskom meste bol jeho smartfon vyrobeny. co by ma teda zaujimalo najma v pripade nicku „dana“ :o)))
https://www.3u.com/tutorial/articles/5151/what-can-you-read-from-your-iphone-serial-number

abx
abx
28. 12. 2018 11:43

kedze servery gmailu sa nachadzaju na uzemi USA, uzivatelia tejto pomerne popularnej mailovej schranky podliehaju (v niektorych pripadoch) USA zakonodarstvu – teda niecomu, o com uzivatelia tejto adresy vobec nic nevedia – lenze lenze neznalost zakona neospravedlnuje :o)))

idiotronic
idiotronic
28. 12. 2018 11:58

Nemám chytrý telefon, mám přístroj, přiměřený mým kognitivním schopnostem, ale na gmailové adrese se mne ptali, zda jsem totožný s tím idiotronicem. A proč mi chodí nabídky na dámské prádlo, to nemám tušení. Pochvalu zaslouží firma Infineon, která přeposílá nabídky od International Rectifiers, firmy, kterou schramstla.

brtnikvbrlohu1
brtnikvbrlohu1
29. 12. 2018 8:00

To že ve výsledku chodí nabídka na dámské prádlo či holítka dámského přirození je důkaz debility celého systému – pokud data ve finále nevyhodnotí maník – expert tak jsou k ničemu – prostě záplava dat v které hledá nějaký algoritmus jsoucí na úrovní naprosté idiocie. Systém jde navíc oblbovat – třeba jej přesvědčit že jste LBT kojenec – sežere to – poznáte to podle toho že přijde nabídka na operativní úpravu genitálu. Opravdové šmírování jde realizovat jen na omezeném množství cíleně vybraných jedinců s tím že výsledky vyhodnocuje maník analyzátor.