Retro: Dopis předsedovi vlády ČR

30. 1. 2016

Úřad vlády České republiky
Mgr. Bohuslav Sobotka
předseda vlády
nábřeží Edvarda Beneše 4
118 01 Praha 1 – Malá Strana

Vážený pane premiére,

obracím se na Vás s žádostí, abyste z titulu své funkce prošetřil veškeré události, které vedly k úmrtí mého manžela, poslance Evropského parlamentu PhDr. Miloslava Ransdorfa, CSc. Žádám Vás, abyste inicioval jednání se Švýcarskou konfederací v tzv. „švýcarské kauze“, jejíž verzi znáte z veřejnoprávních objektivních českých médií.

Žádám, abyste švýcarské straně vznesl následující otázky:

1. Z jakého důvodu banka odmítla jednat s člověkem, vybaveným plnou mocí od klienta?
Manžel šel do banky s plnou mocí od klienta, která ho opravňovala k NAVÁZÁNÍ KONTAKTU s bankou, nikoli k výběru peněz, jak stále uvádějí česká média.

2. Manžel trval na tom, ať s ním banka na základě plné moci jedná. Byl odmítnut a členem ochranky vyzván, aby odešel. Manžel byl ochoten banku opustit v případě, že mu vystaví potvrzení, že s ním odmítají jednat. Proč mu banka toto prohlášení nevydala?

3. Z jakého důvodu zavolala banka na manžela policii?

Manžel v bance žádné dokumenty nepředložil (nebylo komu), nikdo z pracovníků banky je neviděl. Nikdo z banky tedy nemohl vědět, jsou- li jeho dokumenty pravé či nikoli. Dokumenty měl stále u sebe, předložil je až přivolané policii na jejich služebně.

4. Jak je možné, že řadoví kantonální policisté na místní služebně mohli okamžitě vědět, že dokumenty jsou falešné? Odborná expertiza a ověřování listin přece vyžadují nějaký čas.

4. Proč banka dodnes nezveřejnila kamerové záznamy, které by potvrdily ( ev. vyvrátily) manželovu verzi o jeho pohybu a chování v bance? Opakovaně, ale marně, žádal o jejich vydání.

5. Jak se mohlo stát, že švýcarská policie manželovi odepřela možnost kontaktovat rodinu? O jeho zatčení jsem se dozvěděla až druhý den, a to z českého tisku.

6 Jakým právem mu policie znemožnila kontaktovat i české zastupitelství a Evropský parlament?

7. Jak se vůbec mohlo stát, že manželovi švýcarská policie odepřela léky na diabetes a hypertenzi v potřebném množství? Především mu vůbec nezajistila noční inzulín, místní lékař ho neměl k dispozici. Manžel měl noční inzulín v autě, požádal policisty, aby mu jej přinesli ze zaparkovaného vozidla, ale policisté ho prý v autě nemohli najít! Léky na tlak nedostal buď vůbec, nebo v nedostatečném množství. V noci měl zdravotní potíže, způsobené enormním zvýšením tlaku, třikrát zvonil na stráž, ale nikdo nepřišel. Manžel zůstal bez potřebných léků.

8. Jak mohla švýcarská policie předstírat, že manželovi nerozumí, když manžel ovládal všechny čtyři oficiální jazyky Švýcarské konfederace? Pokoušeli se vytvořit umělou jazykovou bariéru tím, že na něj mluvili výhradně Schweizerdeutsch (manžel rozuměl i tomuto nářečí). Je ale vyloučené, aby státní zaměstnanci neovládali aspoň jeden oficiální jazyk své země.

9. Pokud byly předložené dokumenty falešné, jak to, že manžel nebyl z ničeho obviněn, byl po vyčerpání zákonné lhůty k zadržení státním zástupcem bez problémů propuštěn a mohl odcestovat do republiky?

10. Pokud byly dokumenty pravé, jak to, že se banka manželovi oficiálně neomluvila, ačkoli ji žádal o vyjádření a o omluvu?

Dále Vás, pane premiére, žádám, abyste inicioval vyšetřování s příslušnými osobami EU a s příslušnými osobami na české straně:

1. Jak to, že když byl manžel, občan EU a ČR, zadržen, nenašel se žádný zástupce ani EU, ani ČR, aby mu zajistil alespoň základní lékařskou pomoc? K čemu máme státní orgány, Listinu základních práv EU a Úmluvu o lidských právech Rady Evropy, když si v civilizované cizině dovolí chovat se k českému občanu (zde není podstatné, že manžel měl funkci europoslance) jako ke psovi?

2. Jak to, že nebylo kontaktováno švýcarské velvyslanectví? Ambasády jsou snad taky pro to, aby pomáhaly občanům v nouzi.

3. Jak to, že nikdo z české strany nežádal informace od švýcarského velvyslance v Praze Antoniettiho? Aféra plnila přední stránky novin a manžel přece patřil k předním českým politikům. Jak to, že nikoho z kompetentních orgánů nezajímalo, co se opravdu stalo? Odkud pramenil absolutní nezájem o manželův osud?

4. Jak to, že po propuštění nebylo první snahou EP poskytnout manželovi pomoc, ale získat od něj vysvětlení, a to mnohem dřív, než se vůbec mohl vrátit do vlasti? Nátlakovým a nevybíravým způsobem se k němu choval předseda EP Martin Schulz.

5. Proč se dodnes ani české státní, ani evropské orgány nedomáhaly zveřejnění bankovních kamerových záznamů?

6. Jak se mohla česká média dozvědět o zadržení mého manžela dřív, než jeho vlastní rodina?

7. Kdo rozpoutal, řídil a platil bezprecedentní zběsilou mediální štvanici na manžela?

8. Proč sdělovací prostředky včetně veřejnoprávních místo toho, aby dělaly svou práci – informovaly a pátraly po důvodech jednání švýcarské banky a policie a důsledně sledovaly postup státních orgánů – se soustředily výhradně na manželovu dehonestaci?

Vážený pane premiére, očekávám odpovědi a vysvětlení ode všech stran- od švýcarské, české i z Evropského parlamentu. Nevylučuji, že dodatečně vznesu další otázky.

Vážený pane premiére, vyzývám Vás, abyste se věnoval vnesení světla do tvz. „švýcarské kauzy“, která, jak jsem přesvědčena, manželovi ukrátila život, s plným nasazením.

S úctou

Mgr. Vlasta Ransdorfová

V Praze 30. 1. 2016

Zdroj: http://www.ransdorfmiloslav.com/clanky/dopis-predsedovi-vlady-cr

Námět: Aleš Vaněk

5 20 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bety
Bety
31. 1. 2023 16:21

Domnívala jsem se, že poslanci EU mají imunitu.
Ostatně z faktů uvedených v dopise jeho ženy zcela jasně vyplývá, že celá ta věc
byla na něj předem nastražena. Kdepak bylo právo a spravedlnost?

orinoko
Reply to  Bety
31. 1. 2023 17:33

Vzdyt to všichni víme… v hysterickém hnedakove!! Poslední bitva vzplála. Moje těžká osobní minela spočívá v mýlce, že nás už některé věci nepotkají. Americký problém se těžce vyhrotil. JIM chybí čas a Česku nadšený DZIM.
Vůbec se nedá popsat energie, jaká dneska fungovala. SetKANE mělo těžkou podobu Švejka. I Pavlovy listy měly podobu pochybností. Pavel z Tarsu není náš a MY hodláme přežít.

prozaik
1. 2. 2023 6:46

Díky za připomenutí. Byla to bezesporu vražda na politickou objednávku. M.Ransdorf byl vzácný člověk a jako takový byl pro současnou oligarchii nežádoucí, nebezpečný…

Apropo – je to už po několikáté, co na mě zdejší robot při přihlášení řve : „Pravděpodobně nejste člověk!“. Kéž by měl pravdu…

Dolmen
Dolmen
Reply to  prozaik
1. 2. 2023 7:55

Od samého počátku bylo zřejmé, že to byla objednaná politická vražda na demokratický způsob. Takhle se demokrati zbavují nežádoucích protivníků. Rafinovanou šikanou přivedou člověka až na pokraj smrti a když už je zřejmé, že dlouho nepřežije, nechají ho jít. Potom jen, jako „neviňátka“ krčí rameny a říkají „to je nám líto, ale on si tak nějak umřel sám, sám od sebe“.

Dolmen
Dolmen
Reply to  fajt
2. 2. 2023 7:27

To je teprve začátek. Pokusy o likvidaci Skály budou pokračovat a gradovat.

Honza999
Honza999
Reply to  fajt
2. 2. 2023 11:23

Ani já nevěřím tomu, že to udělala NKVD. Chruščov to „odhalil“ pouze proto, aby mohl horovat proti Stalinovi. Jinak – kulky byly výhradně z německých zbraní a nemálo dnes již umlčených a z veřejného mediálního prostoru vymazaných přímých účastníků exhumací říkalo po válce i další podivné věci. Papírové motouzy kterými měli zastřelení svázány ruce byly tehdy německá novinka, SSSR je neuměl vyrobit… Stav rozkladu těl nebyl tak pokročilý, aby to bezpochyby ukazovalo na dobu před německou okupací… U některých těl byly údajně nalezeny a zatajeny německé okupační peníze a dopisy datované po německé okupaci. Co se týče těch kulek, současná… Číst vice »

Honza999
Honza999
Reply to  Honza999
2. 2. 2023 11:45

Jo a ještě na jednu věc jsem zapomněl – polská elita byla po obsazení Polska Německem hlavním cílem genocidy. Němci povraždili 100x víc příslušníků polské elity než kolik jich leželo v Katyni. Pokud tedy šlo o Poláky, kteří se po září 39 ocitli mimo dosah Němců (v sovětské internaci), pak jen Němci – po červnu 42 a po obsazení sovětského území, ze kterého sověti nestačili internované evakuovat – pokračovali ve své „práci“.