Retro: Kampaňování

18. dubna 2010

Blíží se volby a předvolební (anti)kampaně, lákadla a štvanice na voliče propukají s  intenzitou marketingového orgánu.

Co k tomu říct? Úplně postačí komentář k článku Předvolební antikampaně 2010:

Program je složitý, doba si žádá slogan. Navíc v případě některých stran je program vyloženě nebezpečný, protože by mohl odradit, či dokonce zasít pochybnost (Jak to chtějí zařídit? Kde na to chtějí vzít? Jak by to mělo fungovat? Komu to prospěje?). Ovšem pokud je nosným motivem konání nenávist a metodou zastrašování, nic jiného než antikampaně z toho být nemůže. A potom: obě hlavní strany mají poradce z USA (kdo najde deset rozdílů proti poradcům ze SSSR, má u mne dva body a pochvalu), ve kterých jsou antikampaně (a mnohem brutálnější, než u nás) zcela běžné. A to nemluvím o tom, že některé strany program prostě nemají (rituální snižování daní, přenášení fiskální zátěže na nízkopříjmové skupiny obyvatelstva a vyšší zdanění zboží a služeb s minimální elasticitou poptávky bez jakýchkoliv dalších opatření za program nepovažuji, stejně jako nic neřešící populismu ala TOP 09). Ale ono na tom stejně nezáleží. Doba, kdy se ve volbách střetávaly ideje, je pryč. Dnes se střetávají zájmy, klany, vlivové skupiny a klientelistické sítě.“

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
idiotronic
19. 4. 2017 23:33

Zkušenosti normalizace jsou k nezaplacení ve všech oblastech společenského života a u tzv. politiků vyvolá údiv, když výsledek neodpovídá očekávání kandidátů (volba presidenta).Vyvolávání nějakých nadějí prostřednictvím programů je nežádoucí. Volby probíhají podle pravidel, nápadně podobných normalizaci (televize měla jen jednoho kandidáta, který stál za zmínku). Po takových volbách o obraně státu rozhoduje třeba LIDEM. Muniční sklady hlídá armádě firma s ústředím v zahraničí.

peter.
20. 4. 2017 6:39

Vychádzajúc z priebehu predvolebnej kampane na Slovensku si dovolím zahrať sa na prognostika a popísať moju predstavu o tom,čím budú resp.nebudú politické strany zúčastňujúce sa parlamentných volieb v ČR argumentovať. Tak v prvom rade vás všetky pol.strany budú vo svojej kampani presviedčať o tom,že jedine a práve oni sú schopné viesť ľud ČR k blahobytu a svetlým zajtrajškom.Za súčasný nie najlepší stav republiky budú viniť svojich konkurentov, na sucho neobíde ani EÚ so svojimi neschopnými a skostnatelými riadiacimi štruktúrami a nebude chýbať ani vinník zo všetkých najvinovatejší – bývalý „totalitný komunistický režim“ a komunisti,ktorí sa votreli do porevolučných vlád a… Číst vice »

Béda
20. 4. 2017 7:12

Tady ten „soudruh“ v tom má jasno: http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3844694

J. W.
J. W.
20. 4. 2017 7:21

Volby jsou neškodná zábava pro prostý lid. Jinak by se neorganizovaly v patronátu těch, kteří se předem zvolili sami, bez nás o nás. Před i po 1989 občané volí vždy jen jednu stranu, nějaké pravolevé střední kolísání na cestě všeobecného a zcela zaslouženého úpadku člověka a společnosti nehraje vůbec žádnou roli.

peter.
20. 4. 2017 10:16

Možno,že stávkové kancelárie vypíšu kurzy na to,či sa večný poslanec p.Marek Benda dostane znova do parlamentu,alebo si bude musieť prvý krát vo svojom živote začať zarábať na živobytie prácou.On je český unikát,rekordman a české „rodinné striebro“.Mal by preto obdržať doživotný mandát člena poslaneckej snemovne ČR.
Na politickej strane ktorú bude v parlamente zastupovať – v jeho prípade nezáleží.Jeho životný príbeh od novembra 89 až do dnes,je obdivuhodný a fascinujúci.

fajt
20. 4. 2017 13:33

PS : mám za to, že člověkem stvořitel potvrdil, že mu věci, které ( zbytečně) začínají vnímat okolí a sebe sama vůbec nejdou – měl by toho raději nechat, než si vyrobí něco, co mu v radosti ze své blbosti zakroutí krkem. ..)