Retro: Konfident

5. 3. 2014

Včera večer jsem sledoval se zájmem další ideologický výplod umělecké (Národní) fronty. Konfident StB tu oplývá lidskostí. Je to však stejné jako hledat něco lidského u dnešních primitivních „antikomunistů“ nebo dokonce u trollů na OM. Zástupci totální moci by rádi umlčeli ideologicky nepodbarvené novináře jako Stana a jeho kolegy a tak, když internet se prozatím, než ho budou cenzurovat zcela, stává zčásti svobodným prostorem, nastává doba existenčního vyhrožování. Vůbec mě nepřekvapuje, že dobytci, kteří serou na hlavy živým, tohle díky vlastní zbabělosti dělají i těm, jež se bránit už nikdy nebudou, jako v případě močení na pomníky.

Myslím, že je čas podniknout spanilé jízdy kvůli zaujímání pozornosti Putina, Františka I., prezidentů nejen jihoamerických a třeba i říše středu. A je čas i na vozovou hradbu (viz článek na OM o švýcarském obranném systému či osvobození a obrana Sevastopolu Ruskem). Náš prezidentista už obstaral jisté předpolí, i když v rámci udání rytmu pendreků zkorumpovaných hlavounů v EU po něm šlape a okázale plive. Ale všeho jenom do času. Nejenže je Bašár Asad stále prezidentem SAR, ale i my, dnešní disidenti, ještě dýcháme. Přestože některé výhružky se staly realitou, pořád jsme nadějí. Světu. Navzdory orvi a urvi. A navzdory nejednotě a sporům zasetými majiteli zeměkoule.

Je omylem (a zajisté i něčím zlým úmyslem) se domnívat, že nikdo nic nezmůžeme či že nikdo za nic nemůže. Bránit se před drony a tomahawky USA složité je. Nicméně strašným nepřítelem jsou i ti tupci žvanící o mezinárodním právu a jeho údajném pošlapávání. Jejich zlo však ovlivnit můžeme. A začít můžeme šířením pravdy. Pokračovat to může i možnostmi, jak my se můžeme zodpovědně postavit k bezpečnostní vlastní i světové politice a tím přispět k míru. A evidentní je, že k tomu musí směřovat i naše vnitřní politika. Pokud naši političtí představitelé jako jeden muž, jako jedna Národní fronta se budou zastávat násilí a ohrožování bezpečnosti rozsáhlých státních útvarů jako v případě událostí na Ukrajině, zcela účelově budou vykrádat vnímání lidských práv a mezinárodních dohod, budeme skutečně jako nástroje zla vnímáni zbytkem světa. A pokud to víme a nic se s tím nepokusíme udělat, stáváme se spolupachateli. Svým způsobem jsou dnes tak trochu všichni mlčící či přikyvující občané zemí NATO v roli konfidentů CIA. A to je neméně závažné zjištění jako to, že císař je nahý.

 

Ústav pro přepisování historie (veřejně děkuji panu Mirrorovi za výstižný název pro nesmyslnou instituci) tak slouží jako nástroj zla jednoznačně. Ale jako zlo vnímejme i to, co je nazýváno jako vztah loutek a loutkovodičů. Ono kolikrát jde jen o hru na schovávanou. Někdy dochází k tomu, že všechno zlé se hodí na vybraného mouřenína a za tím se schovají ostatní. Jindy zase onen mouřenín či i jiné loutky se začnou vymlouvat na svoje loutkovodiče. Že ony jen plnily rozkazy. A v tomto je důvtip oné hry na schovávanou. Majitelé zeměkoule počítají s tím, že bude vítězit jedna či druhá hypotéza. Ale ludry i jejich servisní jelita využívají obou strategií, jak se jim to zrovna hodí.

Společným jejich jmenovatelem je, že černá je bílá a bílá je černá. A proti tomu můžeme všichni bojovat ve svých každodenních životech. Starší mohou být příkladem dcerám a synům vlasti, mohou radit mladším. Mladší musí zvednout prdel a hlavně přestat držet hubu a krok. Rodinné životy, práce, malá, velká i světová politika se prolínají. VÍCE, NEŽ SI MYSLÍME.

A proto přičiňme se, my živí, v boji za to, abychom zůstali lidmi.

Kdo víno má a nepije,

kdo jídlo má a nejí je,

kdo ženu má a nelíbá,

kdo radostem se vyhýbá,

na toho vemte bič a hůl,

to není člověk, to je vůl!

(Jan Werich)

5 10 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
6. 3. 2021 12:58

Zajímavé, toho Wericha jsem neznal. A jinak? Prokázaný konfident v čele českého banana stánu má za sebou kromě svých udavačů i mohutnou armádu webových hulibrků. Prošel jsem si různé tzv. diskuse všude možně, abych mohl konstatovat, že koblihovci jedou podle doložitelné šablony a zásadně se jí drží. Někdo napíše co má hlavu a patu o covidu a zásadně následuje reakce – pravil JUDr. Kritika opatření dle bejčáku koblihovy čičolíny – ty si rozhodně zajdi k doktorovi. Koblihova hýčkaná skupina důchodci – ráda bych se nechala opíchat, odpověděla důCHODKYNĚ, ale jsem moc mladá. Čau, lidi, jak se vám žije v policejním… Číst vice »

idiotronic
Reply to  orinoko
6. 3. 2021 13:18

Katapult

orinoko
Reply to  idiotronic
6. 3. 2021 13:25

Chyba – paštikářův svěřenecký fond.

orinoko
6. 3. 2021 13:07

Možné je dneska fšechno. Když se v současném Česku může křížit blbost s pitomostí, a bezduchý trouba s policejní osvětou, proč by emerika nemohla křížit vlastní vypiplané mazlíčky.

https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/clanek/obavy-se-naplnily-v-usa-se-zkrizily-dve-varianty-koronaviru-v-nebezpecny-hybrid-40352995#seq_no=7&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_req_id=ts7r2LSEeUa-202103061302&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

orinoko
6. 3. 2021 14:03

Ještě neuplynul ani týden a ta rusínská flaksa už má jasno:

https://echo24.cz/a/SEZcF/tri-tydny-lockdownu-nestaci-babis-ted-doufa-v-rozvolnovani-po-velikonocich

Po velikých nocech je dost široký pojem. Třeba 31.12.2021 je také po velikonocích. Všechno podle předpokladu. Jen vyděšení bezmozci mají v udírně zavěšenu svatou ohlodanou kost a slintají jak v pornokině.
Oblíbený Šeberák v hledáčku. Influenceři měli dostaveníčko. Pohoršení nebere konce. Já už ovšem vím svoje: Tam budu jezdit tak či onak. Jako zamlada.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
6. 3. 2021 18:03

Generální ředitel společnosti Pfizer Albert Burla musel zrušit svou návštěvu Jeruzaléma, která byla naplánována na 7. března.
Podle „Jerusalem Post“ se ukázalo, že důvodem zrušení bylo to, že ještě nebyl očkován proti koronaviru…. :-))))) Tohle není vtip.
Ten chlap ví nejlíp co dělá a co nemá dělat:
comment image

Last edited 3 let před by Botičky od Diora
orinoko
Reply to  Botičky od Diora
6. 3. 2021 19:08

Velmi dobře si vzpomínám, jak po nás před 10ti lety chtěli, abychom se nechali opíchat kvůli ptákům, prasatům nebo šíleným krávám. – Jeden už se v tom ztrácí.
A před kamerou tehdy mlaskal hlavní hygienik Vít a vedle něj stál už tehdy velký zpochybňovač Klaus senior. A před tou samou kamerou se Klaus Víta zeptal – a vy už jste očkován? Nééééé … méééé ….
Klaus se kolem sebe rozhlédl tím svým posměšným způsobem / chtěl jen dát šach, ale byl to mat / a dál už to nekomentoval. Nebylo třeba.
Do týdne Vít zmizel ze scény.

orinoko
6. 3. 2021 14:49
zart
zart
7. 3. 2021 7:32

Werich – v tom přiblblém veršování jest konzumním měšťákem, čili je zde vůl…

Bety
Bety
Reply to  zart
7. 3. 2021 10:11

To „přiblblé veršování “ je ŽIVOT. Tak nepijte, nejezte, nelíbejte, radostem se vyhýbejte –
když tohle neberu, tak jsem konzumní měšťák a vůl?
Dva Werichovo citáty:
„Jsi-li blbec, nepij, projeví se to“.
„Malí se vždycky bojí velkých, ale stojí za úvahu, že velice velcí se skoro vždycky bojí
nerpatrných“.

Bety
Bety
Reply to  zart
7. 3. 2021 11:14

Omlouvám se – nepatrných. Myslím, že v původní verzi „veršování“ bylo – kdo hrozny má a nejí je. Na popud svých o dost starších brášků jsem kdysi přečetla všechny díly her Osvobozeného divadla. Kdyby si je dnes četla naše mládež, tak by se v tom politickém zmatku orientovala lépe. CO NA SVĚTĚ MÁM RÁD…. Nebuďte lidi, hluší a nastavte uši, Chceme vás, na mou duši, upřímně varovat: Nemáte ani zdání, že jsou s vámi páni, Falešně hrají s vámi, chtějí vás obehrát. Co na světě mám rád, nedám si brát, Než s lumpy tancovat, to se chci radši prát! Nebuďte,… Číst vice »