Retro: Pluralitní kolotoč Západu

5. 1. 2015

Původním zdrojem xenofobie jsou dobyvačné války západních korporátních fašistů. Pokud budou trvat, pak se bude celý západní pluralitní kolotoč, mazaný korporátní propagandou a poháněný zisky vojensko-průmyslového komplexu, bezchybně a stále rychleji točit.


„Extremizace imigračního problému v Německu,“ píše na Twitteru „reformní“ místopředseda KSČM Jiří Dolejš a přidává odkaz na tento článek v České pozici, v němž se popisuje radikalizace německých fotbalových „hooligans“ pod protiislámskými hesly. Pokusil jsem se mu na Twitteru stručně vysvětlit, že nejde o náhodu, ale o princip fungování současného demokratického systému v jeho bezmezné pluralitě. Zdá se mi to důležité, a proto jsem se rozhodl svoji politickou teorii západní demokratické plurality trochu rozvést.

1. Neocons jako hybatelé děje

Na začátku jsou naši staří dobří neokonzervativci. Poradí se s lobbisty z vojensko-průmyslového komplexu, poberou peníze na volební kampaň od různých super-PACů a s pomocí stejně tak podplacených presstitutek se nechají zvolit do vládních funkcí. Pokud se volby nepovedou, nevadí. Jsou tu ještě místa různých poradců a think-tanků, a to by v tom byl čert, aby se nepovedlo rozpoutat nějakou dobyvačnou válčičku v zájmu korporátních fašistů. Výsledkem jsou rozvrácené země, statisíce mrtvých a miliony uprchlíků na jedné straně a zisky ze zbrojení a uloupené suroviny v cílových zemích na straně druhé.

2. Národně a nábožensky orientovaný odpor v napadených zemích

Proti dobyvačným válkám logicky a zákonitě vzniká odpor v napadených zemích. Když vám raketa rozbije dům nebo dron zabije dítě, jdete se mstít. A stáváte se bojovníkem za svobodu/radikálem/teroristou – záleží jen na úhlu pohledu. Z pohledu první skupiny je velmi užitečné, když se mezi takové lidi povede zasít vnitřní sváry, a oni se pak začnou vraždit mezi sebou. Odbyt zbraní se zvyšuje a beztrestné loupení přírodních zdrojů dané země může v podmínkách všeobecného rozvratu nerušeně pokračovat. A na Západě můžou korporátní média psát o barbarech, co si navzájem podřezávají krky.

3. Liberálové a multi-kulti jako užiteční idioti č. 1

Po bodech jedna a dvě nastupuje druhá pluralitní směna, kterou redakční kolega vtipně nazval Úklidová četa českých humanistů. Jsou to lidé laskaví a milosrdní, kteří se vypraví z křesťanské lásky či hypertrofovaného sociálního cítění pomáhat do utečeneckých táborů. Proto tlačí na vlády Západu, aby přijali co nejvíce uprchlíků z cílových zemí. Ta samá média, která vyvolávají nenávist proti lidem z napadených zemí, přitom šíří multi-kulti báchorky o tom, jakým přínosem pro Evropu budou uprchlíci s naprosto odlišným hodnotovým rámcem. A zapomenou říci, že až do svého útěku ze svého přirozeného prostředí byli systematicky masakrovaní zbraněmi vyrobenými v evropských a amerických zbrojovkách. A že navíc rozvrácení jejich země bylo připraveno nebo přinejmenším ve druhé fázi přímo naplánováno ve štábu NATO, viz příklad Libye, Sýrie nebo Ukrajiny.

4. Vlastenecká pravice jako užiteční idioti č. 2

V okamžiku, kdy se na Západě objeví problémy s rostoucím proudem uprchlíků ze zemí, které předtím on sám rozvrátil, nastupují nacionalisté všeho druhu. „Imigranty nechceme, islám je nedemokratický, jejich hodnoty jsou neslučitelné s našimi hodnotami…“. A začnou mediálně křičet a veřejně protestovat. Korporátní média čekají na první potyčku, aby začala psát o „extrémistech“ a nutnosti bojovat proti nim za použití všech, i nedemokratických metod. A máme válku všech proti všem. Jak píše naše redakce už rok o válce v Sýrii: „Kdo s terorem zachází, ten s ním také schází.“

5. Reformní levice jako užiteční idioti č. 3

Po potyčkách s nacionalisty se aktivizuje levice, od anarchistů až po reformní komunisty. Ti všichni se pustí do boje proti pravicovému extrémismu a za práva všech menšin. Ateistická levice je na straně tolerance vůči uprchlíkům v naději, že oni budou ti, kteří po čase podpoří její agendu. Nic není víc vzdáleno pravdě. Uprchlíci a jejich potomci budou ti, kteří se budou většinově proti ateistům, anarchistům, socialistům a komunistům velmi ostře vymezovat. Snaha získat azyl v Saúdské Arábii nebo v Emirátech by možná takovému ateistovi z Evropy mohla definitivně (např. katovým mečem) změnit úhel pohledu. Ročně je tam takto popravováno celkem dost lidí a je to vcelku humánnější způsob, než tradiční kamenování.

Imigrace je navíc téma, na němž se mohou skvěle vést zástupné války. Liberálové se salónními komunisty v jednom šiku proti konzervativcům a národním socialistům, křesťanští demokraté proti křesťanským socialistům, euroskeptici proti eurohujerům etc. To vše pod silným krytím korporátních presstitutek, které jedním dechem bojují za toleranci k cizímu a vyzývají k netoleranci odlišných názorů u vlastních.

6. Začátek nového kola

Staří dobří neokonzervativci se poradí s lobbisty z vojensko-průmyslového komplexu, poberou peníze na volební kampaň od různých super-PACů a s pomocí stejně tak podplacených presstitutek se nechají zvolit do vládních funkcí… To by v tom byl čert, aby se jim nepovedlo rozpoutat nějakou dobyvačnou válčičku v zájmu korporátních fašistů…

Závěr

Dokud všichni „užiteční idioti“ v systému nepochopí, že problémy nelze vyřešit bez toho, aniž by se řešila prvotní příčina, tak se nikam nedostaneme. Původním zdrojem xenofobie jsou dobyvačné války západních korporátních fašistů. Pokud budou trvat, pak se bude celý západní pluralitní kolotoč, mazaný korporátní propagandou a poháněný zisky vojensko-průmyslového komplexu, bezchybně a stále rychleji točit. A pokud ho všichni lidé dobré vůle, ať už se považují více za liberály, křesťany, vlastence či socialisty, nezastaví, jednoho krásného dne se s námi všemi za ohromného vytí korporátních presstitutek zřítí.

4 18 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
14. 1. 2022 11:08

Tohle je retro? Vůbec si NATO nevzpomínám. Každý dostal svůj díl. A tzv. levice je dneska totálně vymaštěný záhumenek politiky. Ztracený, zmatený, dezORIENTovaný a bez nároku na rehabilitaci.

idiotronic
Reply to  orinoko
15. 1. 2022 13:43

To je FUTURETRO. Viz letopočet.

orinoko
orinoko
Reply to  idiotronic
15. 1. 2022 13:50

Vidíš to, jak jsem blbý a prvoplánový? Upřímně řečeno, OM kauza RETRO mě mate již delší dobu. Skok na špek zvládám bravurně.

PPK
PPK
14. 1. 2022 13:14

Původním zdrojem mimo-kulturní imigrace, z toho plynoucí xenofobie, sociálních a náboženských bouří a následného event. zhroucení západního pluralitního kolotoče prioritně nejsou jen dobyvačné války. Před nimi jsou ještě dva motivy buržoazních jelit světa: 1/ ziskově kolonizovat a vykrádat země třetího světa a 2/ to nejdůležitější – imigračním chaosem odvést pozornost od sociální otázky ve společenské nerovnosti „doma“, dané záměrně vymyšleným, koncepčně špatným a nespravedlivým právním systémem.

Last edited 1 rok před by PPK
Gatta
Gatta
Reply to  PPK
14. 1. 2022 21:16

Zdravím – snad je vhodná příležitost napsat o našem obvyklém diskuzním tématu – Kolapsy složitých spolecností. Už dlouho se k tomu chystám … Zuste to brát tak, že autor, krom jiných postřehů a úvah, definoval jeden zásadni zakon problematiky rozvoje společnosti. Klesající efektivitu v zajišťování zdrojů spojenou se stoupajíci jedincovou spotřebou složitostní společnosti. V podstatě bannálni zjištění, že? Stejně jako, že s kvantitou se mění kvalita a všechny problémy se násobí, či přímo mocní jejich množstvím. Třeba i počtem lidí. A autor také uvádí, že takové společnosti může DOČASNĚ pomoci vykradení sousedů, nebo zásadní technický pokrok. Pochopitelně ta klesající efektivita… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  Gatta
15. 1. 2022 9:59

PS – ano – malá dobyvačnà válčička – jen na zlepšení rozpočtu a zvýšení popularity … tak to obvykle vždy začíná. Mluví se o ctnostech a přitom jde jen o zdroje. A pak je z toho mnoholetá krvavá záležitost. Problém třeba vietnamské vàlky USA nebyl jen morální šok, ale tato nekonečná válka byla hlavně PRODĚLKOVÁ. Finančně i geopoliticky. A to byla ta největší prohra. V Afganu to asi, i s obchodem s opiem, nebylo ani za 20 roků ziskově nic moc, když to nakonec tak rychle ukončili. Tedy opět dvojitá prohra. To stejné je teď s Ruskem – USA potřebují… Číst vice »

Tom1622
Tom1622
14. 1. 2022 19:32

Článek je retro z 5.1.2025 ? Vy iz buduševo ?

orinoko
orinoko
15. 1. 2022 12:19

Jen tak na okraj: Hospoda se právě zaplnila několikerými Třemi kraly, kteří si objednali několik pizza kousků.
Svět se mění, až svatému duchu zrak přechází. Až na dva kousky jsou tři králové samé holky. Není čas na změnu?
Místo tří králů … tři královny?
Mají slušnou výslužku.

orinoko
orinoko
15. 1. 2022 13:23

Zase trochu pel mel do kotlíku.
Holandští zabodanci a boostrati na nizozemské hospody uvalili lockdown. Opichana prasátka nemají , kde by se podelila o pocity ze svojí tribunne boostrace. Tomu říkám covid progrese. Být napumpovaný sajrajtem, pouštět prdy vaxeru, a nesmet do míst neřesti, to je tribunny vymyk.

Aleš
Aleš
15. 1. 2022 21:35

Vyřešit prvotní příčinu znamená defacto zrušit NATO. Je to o mojí oblíbené veršovánce „JINÉ ŠANCE TADY NENÍ NEŽ-LI NATO ROZPUŠTĚNÍ.“ Je několik cest, jak toho dosáhnout. První způsob vystihuje prvotní téměř identická veršovánka “ JINÉ ŠANCE TADY NENÍ NEŽ-LI NATO OPUŠTĚNÍ.“ NATO je v systému organizací natolik specifickou, že si stojím za tím, že odchod jednoho státu bude znamenat blízký konec. Další možností je kapitulace, která bude možná jedinou mírovou cestou. Na cestu podobné rozpadu SSSR moc nevěřím, v USA žije moc „bohatých“ a mocných psychopatů, kteří se mohou dostat k jadernému kufříku i ke konvečním, biologickým či chemickým zbraním.… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
Reply to  Aleš
18. 1. 2022 11:50

Tisíce Srbů připravují žaloby proti NATO kvůli bombardování radioaktivní municí
https://www.czechfreepress.cz/evropa/tisice-srbu-pripravuji-zaloby-proti-nato-kvuli-bombardovani-radioaktivni-munici.html