Retro: Realita současného zdravotnictví očima sester

  • Je běžné, že noční sloužíme o jedné sestře a i přes den je nás sotva pár. Pro pacienty děláme, co je v našich silách, ale mnohdy padáme na pusu. A v domovech důchodců? Klidně jedna sestra na dvě patra. Je to čím dál horší a horší. Na všechno nakonec doplatí hlavně pacient – limity na pleny, podložky. Jedna sestra na noční velmi často pro velkou náročnost nezvládá veškerou potřebnou práci, málo lůžek a pak je pacient nucený ležet uprostřed pokoje mezi dalšími šesti lůžky. Sama se kolikrát opravdu stydím před pacienty, ale bohužel systém, který vymysleli úředníci, nás k tomu nutí.
  • U nás na interně je na noční pouze sama jedna sestra na 23 lidí! U nás na interně jsem dnes na noční napočítala z 23 pacientu pouze 5 soběstačných a orientovaných, zbytek imobilní a inkontinentní, samozřejmě na všechny pouze jedna sestra.
  • Když jsem sloužila v domově důchodců, tak na 180 obyvatel byla 1 sestra a 2 sanitářky. Ovšem ne spolu – každá na 3 patra. Když jste v nemocnici o noční sama a někdo vás napadne, tak se pomoci nedovoláte.

Celý článek na zdravi.e15.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
LiL
LiL
17. 3. 2020 8:17

Je nutno podotknout,že uvedená fakta jsou střípkem ve skládance ,,Naše zdravotnictví,, a napříč českou republikou, je situace v nemocnicích a dalších navazujících služeb stejná. Prostor pro odbornou diskuzi, je omezen pouze na odborné časopisy a veřejnost je politicky klamána jak vše bezvadně funguje. Ředitelé nemocnic jsou dosazováni ani ne tak pro svoji odbornost, ale pouze náklonnost k vedoucí úloze vítěné strany- ,, Je jedno které,, a slouží jako distribuční kanál pro poskytované investice do nemocnic -,,Nespojovat s provozem nemocnic,,. Pak není divu,že máme krásné nemocnice, krásné chodníčky k nim, ale na personální otázku se raději neptejte. Nejsou sestry, nejsou doktoři… Číst vice »