Retro: Smrt Davida Kellyho – Tajemství vrtulníku

18. 5. 2011

Vrtulník záhadně přistál na místě smrti Dr. David Kellyho jen krátce poté, co bylo nalezeno jeho tělo. Zůstal na místě pouze pět minut, a poté odletěl, což naznačuje, že buď někoho nebo něco vyložil nebo naložil. Podrobnosti z jeho letového protokolu, které byly uvolněny podle zákona o svobodě informací, ukazují, že vrtulník – najatý policií Thames Valley – přistál u Harrowdown Hill v v Oxfordském hrabství 18. července 2003 v 10:55, 90 minut poté, co bylo někým z pátracího týmu dobrovolníků nalezeno tělo. Je příznačné, že záznam letu byl silně pozměněn, takže je nemožné zjistit, kdo byl na palubě, nebo co bylo přesným účelem tohoto letu.Let nebyl zmíněn v ústních svědectvích před vyšetřovací komisí lorda Huttona, která byla zřízena Tony Blairem, aby smrt Dr. Kellyho prošetřila.

Dr. Andrew Watt, který již předtím zpochybňoval závěry lorda Huttona, že se jednalo o sebevraždu, napsal generálnímu prokurátorovi Dominicu Grievemu, aby svoji pozornost zaměřil na tento let. Klinický farmakolog dr. Watt řekl: „Pokud byl účel letu vrtulníku nevinný, musíme se ptát, proč to bylo drženo v tajnosti.“ Tato záhada se připojuje k rostoucímu seznamu nezodpovězených otázek o okolnostech posledních chvil tohoto vládního zbrojního inspektora. A vynořuje se ve stejném týdnu, kdy byli Tony Blair a Alastair Campbell obviněni ze lhaní před Chilcotovou vyšetřovací komisí, které vedlo k válce v Iráku. Deník Mail včera informoval, jakým způsobem odtajněné dokumenty z vyšetřování ozřejmily šéfem špionáže zpochybněné Campbellovo tvrzení a že tento soubor dokumentů nebyl důvodem pro válku“. Vysoce postavený diplomat rovněž obvinil bývalého premiéra z překroucení zpráv expertů o poválečném chaosu.

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2011/05/14/article-1386967-0C0CFB3E00000578-705_470x783.jpg

Říká se, že Dr. Kelly se musel zabít v lese poblíž svého domova poté, co byl jmenován jako primární zdroj zprávy BBC, která obvinila labouristickou vládu ze lhaní, jež zavleklo Británii do války v Iráku. Je zvláštní pro takto podezřelou smrt, že se nekonalo ohledání těla koronerem. Huttonovo šetření místo toho zjistilo, že spáchal sebevraždu požitím léků proti bolesti a podřezáním zápěstí tupým nožem. Dr. Kelly nezanechal žádný dopis na rozloučenou a naplánoval si na 17. července 2003, tedy na den, kdy byl naposledy viděn živý, schůzku se svou dcerou.

Více zde:

Kelly také plánoval, že následující týden navštíví přátele, a ještě ráno v den své smrti rezervoval zpáteční jízdenku do Iráku v souvislosti se svou prací. Nejnovější odhalení přichází teď, když se generální prokurátor Grieve chystá zveřejnit, zda se obnoví vyšetřování smrti Dr Kellyho. S tímto rozhodnutím čekal téměř rok. Grieve naproti tomu řekl soukromě nejméně dvěma členům parlamentu, že měl pochybnosti o aféře Kelly. Poté, co loni v červnu byla vytvořena nová vládní koalice, vyzval kohokoliv s novými informacemi o smrti Dr Kellyho, aby mu je poslal, a za posledních devět měsíců byl informován o několika podstatných důkazech, které nikdy nebyly předloženy Huttonově vyšetřovací komisi. Podstatné je, že nejustiční veřejné šetření, jakým je Huttonovo, nemá žádné právo provést ohledání mrtvoly.

Svědci, včetně Blaira a Campbella, ani nepřísahali před svou výpovědí. Skupina lékařů zahájila právní akce, aby se pokusili zajistit ohledání. Dokumenty, které předložili prostřednictvím svých právních zástupců z advokátní kanceláře Leigh Den & Co říkají, že závěr o sebvraždě je lékařsky nepravděpodobný, a měl by být pečlivě ověřen zkušeným koronerem, nikoli soudcem. Lékaři si založili fond, který získal 25 000 liber na soudní přezkum v případě, že Grieve rozhodne, že neexistuje žádný důvod pro ohledání. Dr. Michael Powers, který zastupuje lékaře, řekl: „Dominic Grieve seděl velmi dlouho dobu na značném množství nových důkazů. Podle zákona je důvod pro koronerovo vyšetřování nezpochybnitelný.“

Převzato z Daily Mail Online

Překlad: Aram

Více:

http://www.outsidermedia.cz/Article.aspx?id=2637

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bety
Bety
24. 5. 2018 7:20

Ti Britové všechno tak nějak odbývají, šijí to horkou jehlou a spoléhají na to,
stejně jako třeba u Skripalových, že oficiální mínění je svaté.

orinoko
orinoko
24. 5. 2018 10:59

Tak především, britům jde nejlépe kolonialismus. Parazitismus, dealerstvi, rozděl a panuj, zidovina, účel světí prostředky, ale goebbelsovinu nikdy tak úplně nezvládli. Víte například, ze čeští piloti bránící to curcilovo lejno si museli platit munici? Odepisovalo se to z depozita našeho zlata v britské zidovine. Všimněte si, ze čím větší psychopat v politice, tím méně se stara o pravdu!! Opravdu? Opravdu! Co je dneska Británie? Co vyrábí reálné? Kromě zidoviny? Ale tradici maji. To ano . Dodneska jejich slapky maji svoji cenu napsanou na podrazce boty, kterou v baru natáčejí způsobem … budiž nošena viditelné. Dneska je to národ tlustých prasat,… Číst vice »

orinoko
orinoko
24. 5. 2018 11:13

Náhlá TV inspirace. Btw.

Emericky Ronald Trump je někdejší italsky DUCE!! Rec těla, gesta, nabubrelost, okázalost buranstvi, potřeba svetovosti, mimika i mimikry, omezenost a stredousa provincialita ho řadí k takovým historickým výtvorům , jako byl král kaše, mameluk divizna, prototip superbowlu, dubové kulky prince měchýře, hey protentokrát, a doterny kadibud.

orinoko
orinoko
24. 5. 2018 11:39

Další vnuknutí.
Ted se dopustim neodPUsTItelNeho a vlastně zrady!!
Nemůžu si pomoci , ale rusky Putin vykazuje svým způsobem rysy českého Švejka.
Nedává JIM šanci už ani na jednu noc.
Už to s tebou balím, je toho i na me moc.
Nás text v úderné muzice.
Švejkova nenápadnutelnost, se kterou boril mocnářství …. ma svoje pokračování.
Putin jim nedává šanci.

orinoko
orinoko
24. 5. 2018 11:51

Putinova prostorekost hodna Švejka.
Írán ze Sýrie odejde ve stejně chvíli jako USA!!
Co s tím ten slepici zidoprojekt Donald bude dělat?
Usere se do sedmiprste rukavice?

Bety
Bety
24. 5. 2018 13:11

orinoko napsal
Víte například, ze čeští piloti bránící to curcilovo lejno si museli platit munici? Odepisovalo se to z depozita našeho zlata v britské zidovine.

Nejen munici. Započítali Československu i každý knoflík a každý sendvič.
Tady se neustále omílá, jak si Britové našich letců považují. No dívala jsem se
kdysi na téměř dvouhodinový britský dokumentární seriál o letecké válce
čekajíc, kdy začnou ty ódy na naše letce. Nekonaly se. Účast jakýchkoli cizích
státních příslušníků byla zmíněna jen letmo, snad v jedné větě, a naprosto
neadresně.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
24. 5. 2018 13:17

Bety napsal
Nejen munici. Započítali Československu i každý knoflík a každý sendvič.
Tady se neustáleomílá, jak si Britové našich letců považují. No dívala jsem se
kdysi na téměř dvouhodinový britský dokumentární seriál o letecké válce
čekajíc, kdy začnou ty ódy na naše letce. Nekonaly se. Účast jakýchkoli cizích
státních příslušníků byla zmíněna jen letmo, snad v jedné větě, a naprosto
neadresně.

Nebýt Vašátka, Peřiny, Františka, Buffky, Vilda, mnoha Slováků, Poláků etc…dneska by možná bývalé impérium žvanilo v horším případě německy, v lepším pak rusky…
Zaplatit se muselo i léčení v nemocnicích, žold, etc…do poslední náplasti, obvazu…

Honza999
Honza999
25. 5. 2018 15:33

Zaplatit se musela i rakev.
A to kupodivu i v případě, kdy pilot padl nad kanálem a nebylo do rakve co dát.

peter.
25. 5. 2018 16:12

Poslednú splátku vyplývajúcu z Lend – Lease Act,splatila RF Spojeným štátom v r.2005. Všetko! Do poslednej šnúrky od topánok.Za našich pilotov ktorí zhoreli nad Kanálom tú výsadu,že smeli zomrieť za kráľa a Britániu, musela zaplatiť ČSR.Horí mi dom a ja budem vyberať poplatky od dobrovoľných hasičov za to,že im dovolím hasiť.Mali sa tí naši chlapci vysr.ť na celú V.Britániu.Nikdy k nám od nej neprišlo nič dobrého.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
25. 5. 2018 17:53

Českoslovenští vojáci prchnuvší z zrazené vlasti chtěli bojovat proti nacistům, Hitlerovi, prostě proti Německu. Jakkoliv, kdekoliv, kdykoliv, neustále naléhali na vedení v exilu aby směli bojovat. Extrémně přitom riskovali při sestřelení (dle Němců vlastizrada za pozvednutí zbraně proti říši) odsouzení a popravu namísto zajateckých táborů s tenisem a bazénem- které čekaly sestřelené Němce např. v Kanadě coby členu Britského „společenství národů“- impéria… Mnozí (např. pozdější bombardovací radiooperátor-letec Vild) pro to neváhali se skřípěním zubů podepsat různé závazky – vč. např. Cizinecké legie v Africe na 5 let (se zrušením v případě války). Běžní letci i pozemní personál (nesmírně důležitý a… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
25. 5. 2018 18:04

Neměli bychom zapomínat čím se II. sv. válka lišila od té např. I. Ze strany agresora kterého podporovala de facto tehdejší „Nacistická evropská unie“ šlo zejména vůči Slovanům O VÁLKU VYHLAZOVACÍ… Osobně mi dost vadí dnešní vynášení např. Německých ponorkových velitelů zodpovědných často na zvěrstva („Rozkaz Laconia“ např. https://cs.wikipedia.org/wiki/Incident_Laconia), když smrt námořníků i civilistů na potápěných civilních lodích byla často strašlivá a bolestná a umírali po stovkách… Nevím co bylo horší: umřít v dlouhé agónii s vnitřnostmi rozežranými mazutem, uhořet v jezeře nafty, utopit se v potápějící lodi, být rozdrcen troskami zasaženého plavidla, či zmrznout v ledovém Atlantiku… A hrdinství… Číst vice »