Retro: Smrt Davida Kellyho – Tajemství vrtulníku

18. 5. 2011

Vrtulník záhadně přistál na místě smrti Dr. David Kellyho jen krátce poté, co bylo nalezeno jeho tělo. Zůstal na místě pouze pět minut, a poté odletěl, což naznačuje, že buď někoho nebo něco vyložil nebo naložil. Podrobnosti z jeho letového protokolu, které byly uvolněny podle zákona o svobodě informací, ukazují, že vrtulník – najatý policií Thames Valley – přistál u Harrowdown Hill v v Oxfordském hrabství 18. července 2003 v 10:55, 90 minut poté, co bylo někým z pátracího týmu dobrovolníků nalezeno tělo. Je příznačné, že záznam letu byl silně pozměněn, takže je nemožné zjistit, kdo byl na palubě, nebo co bylo přesným účelem tohoto letu.Let nebyl zmíněn v ústních svědectvích před vyšetřovací komisí lorda Huttona, která byla zřízena Tony Blairem, aby smrt Dr. Kellyho prošetřila.

Dr. Andrew Watt, který již předtím zpochybňoval závěry lorda Huttona, že se jednalo o sebevraždu, napsal generálnímu prokurátorovi Dominicu Grievemu, aby svoji pozornost zaměřil na tento let. Klinický farmakolog dr. Watt řekl: „Pokud byl účel letu vrtulníku nevinný, musíme se ptát, proč to bylo drženo v tajnosti.“ Tato záhada se připojuje k rostoucímu seznamu nezodpovězených otázek o okolnostech posledních chvil tohoto vládního zbrojního inspektora. A vynořuje se ve stejném týdnu, kdy byli Tony Blair a Alastair Campbell obviněni ze lhaní před Chilcotovou vyšetřovací komisí, které vedlo k válce v Iráku. Deník Mail včera informoval, jakým způsobem odtajněné dokumenty z vyšetřování ozřejmily šéfem špionáže zpochybněné Campbellovo tvrzení a že tento soubor dokumentů nebyl důvodem pro válku“. Vysoce postavený diplomat rovněž obvinil bývalého premiéra z překroucení zpráv expertů o poválečném chaosu.

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2011/05/14/article-1386967-0C0CFB3E00000578-705_470x783.jpg

Říká se, že Dr. Kelly se musel zabít v lese poblíž svého domova poté, co byl jmenován jako primární zdroj zprávy BBC, která obvinila labouristickou vládu ze lhaní, jež zavleklo Británii do války v Iráku. Je zvláštní pro takto podezřelou smrt, že se nekonalo ohledání těla koronerem. Huttonovo šetření místo toho zjistilo, že spáchal sebevraždu požitím léků proti bolesti a podřezáním zápěstí tupým nožem. Dr. Kelly nezanechal žádný dopis na rozloučenou a naplánoval si na 17. července 2003, tedy na den, kdy byl naposledy viděn živý, schůzku se svou dcerou.

Více zde:

Kelly také plánoval, že následující týden navštíví přátele, a ještě ráno v den své smrti rezervoval zpáteční jízdenku do Iráku v souvislosti se svou prací. Nejnovější odhalení přichází teď, když se generální prokurátor Grieve chystá zveřejnit, zda se obnoví vyšetřování smrti Dr Kellyho. S tímto rozhodnutím čekal téměř rok. Grieve naproti tomu řekl soukromě nejméně dvěma členům parlamentu, že měl pochybnosti o aféře Kelly. Poté, co loni v červnu byla vytvořena nová vládní koalice, vyzval kohokoliv s novými informacemi o smrti Dr Kellyho, aby mu je poslal, a za posledních devět měsíců byl informován o několika podstatných důkazech, které nikdy nebyly předloženy Huttonově vyšetřovací komisi. Podstatné je, že nejustiční veřejné šetření, jakým je Huttonovo, nemá žádné právo provést ohledání mrtvoly.

Svědci, včetně Blaira a Campbella, ani nepřísahali před svou výpovědí. Skupina lékařů zahájila právní akce, aby se pokusili zajistit ohledání. Dokumenty, které předložili prostřednictvím svých právních zástupců z advokátní kanceláře Leigh Den & Co říkají, že závěr o sebvraždě je lékařsky nepravděpodobný, a měl by být pečlivě ověřen zkušeným koronerem, nikoli soudcem. Lékaři si založili fond, který získal 25 000 liber na soudní přezkum v případě, že Grieve rozhodne, že neexistuje žádný důvod pro ohledání. Dr. Michael Powers, který zastupuje lékaře, řekl: „Dominic Grieve seděl velmi dlouho dobu na značném množství nových důkazů. Podle zákona je důvod pro koronerovo vyšetřování nezpochybnitelný.“

Převzato z Daily Mail Online

Překlad: Aram

Více:

http://www.outsidermedia.cz/Article.aspx?id=2637

0 0 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bety
Bety
24. 5. 2018 7:20

Ti Britové všechno tak nějak odbývají, šijí to horkou jehlou a spoléhají na to,
stejně jako třeba u Skripalových, že oficiální mínění je svaté.

orinoko
orinoko
24. 5. 2018 10:59

Tak především, britům jde nejlépe kolonialismus. Parazitismus, dealerstvi, rozděl a panuj, zidovina, účel světí prostředky, ale goebbelsovinu nikdy tak úplně nezvládli. Víte například, ze čeští piloti bránící to curcilovo lejno si museli platit munici? Odepisovalo se to z depozita našeho zlata v britské zidovine. Všimněte si, ze čím větší psychopat v politice, tím méně se stara o pravdu!! Opravdu? Opravdu! Co je dneska Británie? Co vyrábí reálné? Kromě zidoviny? Ale tradici maji. To ano . Dodneska jejich slapky maji svoji cenu napsanou na podrazce boty, kterou v baru natáčejí způsobem … budiž nošena viditelné. Dneska je to národ tlustých prasat,… Číst vice »

orinoko
orinoko
24. 5. 2018 11:13

Náhlá TV inspirace. Btw.

Emericky Ronald Trump je někdejší italsky DUCE!! Rec těla, gesta, nabubrelost, okázalost buranstvi, potřeba svetovosti, mimika i mimikry, omezenost a stredousa provincialita ho řadí k takovým historickým výtvorům , jako byl král kaše, mameluk divizna, prototip superbowlu, dubové kulky prince měchýře, hey protentokrát, a doterny kadibud.

orinoko
orinoko
24. 5. 2018 11:39

Další vnuknutí.
Ted se dopustim neodPUsTItelNeho a vlastně zrady!!
Nemůžu si pomoci , ale rusky Putin vykazuje svým způsobem rysy českého Švejka.
Nedává JIM šanci už ani na jednu noc.
Už to s tebou balím, je toho i na me moc.
Nás text v úderné muzice.
Švejkova nenápadnutelnost, se kterou boril mocnářství …. ma svoje pokračování.
Putin jim nedává šanci.

orinoko
orinoko
24. 5. 2018 11:51

Putinova prostorekost hodna Švejka.
Írán ze Sýrie odejde ve stejně chvíli jako USA!!
Co s tím ten slepici zidoprojekt Donald bude dělat?
Usere se do sedmiprste rukavice?

Bety
Bety
24. 5. 2018 13:11

orinoko napsal
Víte například, ze čeští piloti bránící to curcilovo lejno si museli platit munici? Odepisovalo se to z depozita našeho zlata v britské zidovine.

Nejen munici. Započítali Československu i každý knoflík a každý sendvič.
Tady se neustále omílá, jak si Britové našich letců považují. No dívala jsem se
kdysi na téměř dvouhodinový britský dokumentární seriál o letecké válce
čekajíc, kdy začnou ty ódy na naše letce. Nekonaly se. Účast jakýchkoli cizích
státních příslušníků byla zmíněna jen letmo, snad v jedné větě, a naprosto
neadresně.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
24. 5. 2018 13:17

Bety napsal
Nejen munici. Započítali Československu i každý knoflík a každý sendvič.
Tady se neustáleomílá, jak si Britové našich letců považují. No dívala jsem se
kdysi na téměř dvouhodinový britský dokumentární seriál o letecké válce
čekajíc, kdy začnou ty ódy na naše letce. Nekonaly se. Účast jakýchkoli cizích
státních příslušníků byla zmíněna jen letmo, snad v jedné větě, a naprosto
neadresně.

Nebýt Vašátka, Peřiny, Františka, Buffky, Vilda, mnoha Slováků, Poláků etc…dneska by možná bývalé impérium žvanilo v horším případě německy, v lepším pak rusky…
Zaplatit se muselo i léčení v nemocnicích, žold, etc…do poslední náplasti, obvazu…

Honza999
Honza999
25. 5. 2018 15:33

Zaplatit se musela i rakev.
A to kupodivu i v případě, kdy pilot padl nad kanálem a nebylo do rakve co dát.

peter.
25. 5. 2018 16:12

Poslednú splátku vyplývajúcu z Lend – Lease Act,splatila RF Spojeným štátom v r.2005. Všetko! Do poslednej šnúrky od topánok.Za našich pilotov ktorí zhoreli nad Kanálom tú výsadu,že smeli zomrieť za kráľa a Britániu, musela zaplatiť ČSR.Horí mi dom a ja budem vyberať poplatky od dobrovoľných hasičov za to,že im dovolím hasiť.Mali sa tí naši chlapci vysr.ť na celú V.Britániu.Nikdy k nám od nej neprišlo nič dobrého.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
25. 5. 2018 17:53

Českoslovenští vojáci prchnuvší z zrazené vlasti chtěli bojovat proti nacistům, Hitlerovi, prostě proti Německu. Jakkoliv, kdekoliv, kdykoliv, neustále naléhali na vedení v exilu aby směli bojovat. Extrémně přitom riskovali při sestřelení (dle Němců vlastizrada za pozvednutí zbraně proti říši) odsouzení a popravu namísto zajateckých táborů s tenisem a bazénem- které čekaly sestřelené Němce např. v Kanadě coby členu Britského „společenství národů“- impéria… Mnozí (např. pozdější bombardovací radiooperátor-letec Vild) pro to neváhali se skřípěním zubů podepsat různé závazky – vč. např. Cizinecké legie v Africe na 5 let (se zrušením v případě války). Běžní letci i pozemní personál (nesmírně důležitý a… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
25. 5. 2018 18:04

Neměli bychom zapomínat čím se II. sv. válka lišila od té např. I. Ze strany agresora kterého podporovala de facto tehdejší „Nacistická evropská unie“ šlo zejména vůči Slovanům O VÁLKU VYHLAZOVACÍ… Osobně mi dost vadí dnešní vynášení např. Německých ponorkových velitelů zodpovědných často na zvěrstva („Rozkaz Laconia“ např. https://cs.wikipedia.org/wiki/Incident_Laconia), když smrt námořníků i civilistů na potápěných civilních lodích byla často strašlivá a bolestná a umírali po stovkách… Nevím co bylo horší: umřít v dlouhé agónii s vnitřnostmi rozežranými mazutem, uhořet v jezeře nafty, utopit se v potápějící lodi, být rozdrcen troskami zasaženého plavidla, či zmrznout v ledovém Atlantiku… A hrdinství… Číst vice »