Retro: Stanův svět – Září 2012

7. 10. 2012

U příležitosti zahájení nového aktivistického portálu E-republika, který právě teď rozjíždíme s několika dalšími přáteli (seznam oněch dobrých duší, jež byly ochotné poskytnout tomuto podniku s nejistým koncem svoji identitu, naleznete zde), jsem se rozhodl jednak pozdravit naše ctěné čtenáře a jednak v pozměněné formě a pod novým názvem obnovit tradici svých Politických masomlejnů(external link), v nichž jsem glosoval internetové zprávy převážně z nezávislých zdrojů. Doufám, že měsíční frekvence nebude příliš dlouhá, celosvětový záběr příliš široký a výběr zpráv příliš krátkozraký.

Začněme v New Yorku, kde na Valném shromáždění OSN postupně promluvili i Barack Obama(external link) (prý lhal o lynčování a vraždě velvyslance Stevense v Libyi(external link) a o Íránu, věřili byste tomu?), íránský prezident Mahmúd Ahmadínežád (vyzval k novému světovému pořádku(external link), v němž bude vládnout právo a spravedlnost) a konečně nová internetová hvězda v oboru „stand-up comedy“ izraelský premiér Benjamin Netanjahu(external link). Ve svém projevu přirovnal Írán k al-Kájdě a ukázal přísně tajné schéma íránské atomové bomby(external link). A izraelské(external link) i světové(external link) internetové publikum se báječně bavilo.

Září bylo ve světě ve znamení stále rostoucího protestního hnutí, jehož příčinou je většinou sebevražedně upadající ekonomika Západu(external link). Více než milion Katalánců demonstrovalo v Barceloně za nezávislost(external link) na Španělsku, desetitisíce ruských sociálních demokratů, komunistů, nacionalistů a anarchistů se zúčastnily protivládního Pochodu milionů(external link) v Moskvě. V Řecku proběhla generální stávka(external link) proti úsporným opatřením tzv. Trojky (tvořené zástupci Evropské komise, ECB a MMF), která přerostla v násilné střety s řeckou policií(external link), statisícové demonstrace proti hospodářské politice vlád proběhly i v Madridu(external link) a Lisabonu.

Trochu jiné to bylo v islámských zemí, kterými se prohnala další vlna masových demonstrací(external link) proti v USA natočenému a sionistickými skupinami financovanému blasfemickému a islamofobnímu filmu Nevinnost muslimů, v Gruzii(external link), kde asi sto tisíc lidí protestovalo proti diktátorskému režimu Michaila Saakašviliho poté, co vyšlo najevo, že se v gruzínských věznicích mučí vězni, i v Polsku(external link), kde desetitisíce příznivců Kaczyńského strany Právo a spravedlnost společně se členy odborové organizace Solidarita protestovaly nejen proti vládním reformám (např. zvýšení věku odchodu do důchodu na 67 let), ale i proti omezování katolických médií.

Situace ve Fukušimě se normalizuje(external link), takže už není vážná, ale tragická. To však nevadí, protože internetové vyhledávače(external link) to budou s pravděpodobností blížící se jistotě ignorovat. Stejně jako vymírání včel(external link), neúčinnost léků(external link) a toxicitu GMO kukuřice(external link). Naštěstí se vědcům daří zmenšovat mikroprocesory(external link) a mapovat Mars(external link), doufejme tedy, že vymyslí, jak se tam odstěhovat, až to tady na Zemi nebude k žití.

Česká republika žila metanolovou aférou, které jsme věnovali samostatné vydání, a atentátem na prezidenta Václava Klause(external link). K oficiální verzi, podle níž se jedná o čín šíleného sympatizanta KSČM, přidejme možnost, že se jednalo o cílenou provokaci. Důvody(external link) by se jistě našly. Co je na celé věci ovšem nejvíce varující, je fatální selhání prezidentovy ochranky (že by pomsta za …? (external link) ) a státní policie. Atentátník při tomto operetním atentátu(external link) sedmkrát vystřelil z airsoftové pistole do boku a ruky prezidenta, v klidu odešel, dal dvě televizní interview, vykouřil cigaretku, a teprve poté byl zatčen a nespoutaný odvezen k výslechu.

A kvůli tomu zapadly daleko důležitější věci, jako je například definitivní uzavření bruselských kohoutů(external link), stoupající deficit českého rozpočtu(external link) a pokračující pokles české ekonomiky(external link). Český marasmus se už dostává i do německých dokumentárních filmů(external link). Dokonce se najdou i české učitelky(external link), které se ptají, co dál. Naše odpověď je jasná – číst e-Republiku a jít k nadcházejícím volbám! Nenechat se zmást zmanipulovanými předvolebními průzkumy (zde(external link), zde(external link) a zde(external link)), ohlídat si, aby nebyly také zfalšovány, a volit slušné lidi. Vaše volba rozhodne pro celích pět let(external link), píše ve svém vzkazu voličům Karel Schwarzenberg. A má (po opravě gramatických chyb) pravdu. A proto vám v tomto čísle e-Republiky nabízíme profily několika spíše namátkou a náhodou vybraných politiků a političek, o nichž jsme přesvědčeni, že jsou to slušní lidé. Ti ostatní slušní ať se na nás nezlobí. Voličům přejeme, aby ty slušné spohlehlivě poznali a volili.

A kdyby se vám tohle moje psaní zdálo být příliš depresivní, tak si zrestaurujte obraz(external link), přečtěte své daňové přiznání(external link) nebo zavzpomínejte na legendárního sovětského rozvědčíka Otto von Stierlitze(external link).

Zdroj: e-republika.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
24. 10. 2019 13:24

Západ na hliněných nohach. Západ jako nastávající zbytna struktura. Západ jako časově docela rychle nahraditelny obsah. Západ jako naprosto zdegenerovana entita, která už teď smrdí více než H2S. Západ jako predstaveni, ze kterého už odcházejí i ti poslední verni? /Verni? Možná tak v úpadku vlastniho mysleni./
Západ jako symbol civilizace, kde už včera bylo pozdě, a zítra jiz zůstanou jen Vzpominky na budoucnost.

https://www.rt.com/news/471707-brazil-china-brics-netflix/

orinoko
orinoko
24. 10. 2019 13:50

Vlak na pomyslné druhé informační koleji právě vjíždí do stanice KOMPLEXNI PRAZDROJ.
Čížek se tuzi. Zvidavejsi jistě zaregistruji odkud kam fouka aktuální povetri.

https://www.armadninoviny.cz/dohoda-v-soci-rozdeleni-sfer-vlivu-v-severni-syrii.html

orinoko
orinoko
24. 10. 2019 13:58

Západní degenerat právě vbiha do svého cile. Oplotit, rozhodně ne oplodnit, zahrnout buldozerem, zabetonovat, a instalovat obří varovné bilboardy: Civilizaci i životu nebezpecno.

http://ceskapozice.lidovky.cz/recenze/posedlost-bezpecim-jadro-vzestupu-mentalnich-potizi-mladych-lidi.A191021_190425_pozice-recenze_lube

orinoko
orinoko
24. 10. 2019 14:11

Rusko jede kolchoz s Afrikou, Rakousko s Araby. Takhle se to dela. A až zase vystrci svůj rypak nějaký vyslechteny degenerat typu spaci pytel , nebo bechynsky frankenstein , tak je třeba mu co nejrychleji dar pár po hube.

https://www.sana.sy/en/?p=176718

orinoko
orinoko
24. 10. 2019 14:39

Světový desperat No 1 si ještě pořád mysli svoje. Měl by zachraňovat svůj Detroit a hořící DOLAC. Na některé věci už může jen blufovat.
A to my tady ani pořádně netusime, jak vypada jeho armádní kolos v praxi.
Téměř polovička všeho , co má hrozit a dobyvat, je ve stavu NEPOUZITELNEM!! Ale hlavně že byl řádně soukromniky podojen státní kvazirozpocet.

https://www.checkpointasia.net/us-has-plan-to-send-part-of-an-armored-brigade-to-secure-syria-oil-fields-amid-withdrawal/

orinoko
orinoko
24. 10. 2019 14:51

Nebýt tohoto clanku, ani bych nevedel, že nějaký FOR um 2000 ještě existuje. Když už tuto „udalost“ právě teď zasklívaji takovi dobroseri , jako ECHO a Seznam, tak to už vážně na povazenou i pro českou TV fasistickou kraksnu.

http://www.nwoo.org/2019/10/23/co-se-deje-noveho-kurdistan-a-forum-2000/#more-284248

orinoko
orinoko
24. 10. 2019 15:02

Zvlastni doba… I tady na OM mě teď pronásledují knizky. Neustále se mi nabízejí publikace o kytaristovi Steve Vaiovi. Přičemž moje první zmínka o něm byla publikována na OM. Bohužel právě ta knížka , která by mě nejvíce zajimala, je v anglictine. Sice s bonusovým CD, ovšem ceština je cestina. Ale nestezuju si. Takovouto reklamu velmi „muzu“.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
24. 10. 2019 17:58

Bezbřehá obhajoba „demo“krást i je a či liberal-ISMU není mé hobby, určitě ne se vším napsaným níže v odkaze souhlasím, ale za přečtení to stojí
Osvícenství mi vždy bylo blízké, i když hodně záleží na pojetí i podání.
http://ceskapozice.lidovky.cz/tema/svet-se-do-zahuby-neriti.A190628_183820_pozice-tema_lube

PPK
PPK
24. 10. 2019 19:51

Pár slov k odkazu http://ceskapozice.lidovky.cz/tema/svet-se-do-zahuby-neriti.A190628_183820_pozice-tema_lube Podle mého názoru – skákat na špek nějakému Pinkerovi jen proto, že ho jeho kamarádi udělali profesorem, to je ztrátou času a za přečtení to vůbec nestojí. Není totiž důležité, co si myslí on a podle toho fabuluje do polopravd své řeči a tzv. „grafy“. Důležitá je realita, spravedlivost a společenská poctivost světa, nikoliv žvanění o představách dokonalosti kapitalismu. Každý společenský systém je totiž vždy někým řízen a nic v něm neprobíhá bez vůle těch, kteří mají v rukách moc a peníze na propagandu chvály té své moci. A že druhý hlavní úkol propagandy je… Číst vice »

kedu
kedu
25. 10. 2019 10:41

Zmínka o Kotrbovi v roli analytika, je opravdu scestná. Nikdy žádnou analýzu nevytvořil, jen vytváří své ideové výklady na všechna možná témata, kdy pouze realitu manipulativně vymodeluje do jím požadované podoby. Někdy je blíž pravě jindy zcela vzdálen, prostě střelba brokovnicí do hejna s vědomím, že vždy něco trefí. A pro pořádek co je analýza: rozbor dané události nebo jevu z hlediska příčin a důsledků jejich jednotlivých prvků a taktéž jejich vstupů a výstupů, postup od abstraktního ke konkrétnímu (slovníkový výklad) https://cs.wiktionary.org/wiki/anal%C3%BDza

orinoko
orinoko
25. 10. 2019 12:43

Zahlédl jsem výborný kreslený vtip. Něco jako teroristický triangl.
Pistole v rovnoramennem trojuhelniku.
Al Kajdan míří na Daesana a opacne, a jim oběma míří na palice svoji levou i pravou pazourou v úhlu 90 stupňů turecky erdragon.
Já bych to ještě vylepsil.
Uprostřed toho trojuhelniku, v pruseciku os pomyslnych stran, by stála slavná Socha Svobody , a na vrcholu fakule by hořelo hovn.o.

orinoko
orinoko
25. 10. 2019 12:55

Rychlý informační pel mel, křížová zdrojova palba… Pozor u druhé koleje! Na druhou kolej přijíždí vlak od Vizovic. Nastupuje se za jizdy! A vlak uhani pořád dál a dal…

http://www.novarepublika.cz/2019/10/25-10-2019-svet-pri-patecni-ranni.html#more

orinoko
orinoko
25. 10. 2019 13:14

Znicehoz nic jsem si vzpomněl na druhdy těžce módní obrat, že něco je prvoplanove, a něco jine, patrně více vrstevnate. O prvním plánu tu máme jasno. Vládnoucí nadhovada a jejich informační rektalni motorek nikdy nemůžou mit nic ,než první plan. Muzou ho modifiKOVAT. Ale pořád je to jen ten první plan. Ve skutečnosti vůbec není možnost s prvoplanovym cílem hybat, protože to by musela vládnoucí nadhovada nakopat sama sebe do ztucnele Zlaté zily, takto hemeroidu, a vyhlásit stav stanice Poznani: Tyto koleje dal nevedou. Přičemž vlak na druhé koleji dal uhani , protože nemá v plánu žádný plan. A ten… Číst vice »

orinoko
orinoko
25. 10. 2019 13:37

Další netusene úskalí v Syrii. Erdragon prohlasil, že mu mají soudruzi emici vydat jakéhosi velitele teroristu, takto nějakého veliTELE SDF. Nějaká variace na toho Ocelana, ci jak se jmenoval?
Co s tímhle má proboha společného Česká armada, aby musela poslouchat český dobytek narazeny v emerickem rektu, že má jít do Sýrie dělat poradek?
Inseminacni stanice sametového průsmyku ať už si konečně vylize…
Bohnice by měly už brzy otevřít oddělení pro popirace reality. Troufám si tvrdit, že český ideovy sametový dobytek už se dostal na úroveň popirace holokaustu.
Popírat realitu může, pokud vím, zakládat trestný cin.

Bety
Bety
25. 10. 2019 20:35

K Soči – Putin tedy není žádný troškař, že? A to v mnoha ohledech.