Retro: TOP 09 aneb Démonické lži z jiného vesmíru

30. srpna 2009

Dlouho jsem si nevěděl rady, jak přistupovat k TOP 09. Ne že bych s nimi v nejmenším sympatizoval nebo, chraň Bůh, o nich uvažoval jako o volební alternativě, ale Ti hoši mi přišli jako z jiného světa. Takové setkání třetího druhu. Vzniklo existencialistické dilema spojené s objektem, který je, ale kterému se vědomí brání a snaží se ho samo eliminovat.

Až nadpis Tribunova staršího článku „Recykláti útočí“ mi otevřel oči. Z tajemného uskupení se stala obyčejná sebranka štamgastů, které dobře známe a jejichž budoucí kroky umíme s devětadevadesátiprocentní jistotou odhadnout na základě prostého pohledu na jejich předchozí činnost. Kníže „radar“ Schwarzenberg a ministr „největší zadlužení během 1 roku“ Kalousek už nemusí utratit ani korunu, aby nám marketingově sdělili, co chtějí dělat. Ten nadpis článku to udělal za ně – přímo a zdarma.

Novináři hrají svou trapnou roličku a chňapají po prvním cingrlátku, které jim hodní pánové nabídli jako malým děckům. Novináři se stali pod taktovkou programátorů volebních výsledků z agentur pro výzkumy mínění občanstva hlavními věrozvěsty šťastných zítřků s vládou recyklátů. Od té chvilky neuplyne ani den, abychom neslyšeli, co a proč Kalousek se Schwarzenbergem zamýšlejí a nikdy se nezapomene na to, že oba chtějí šetřit a přibližovat stát občanům a bla bla bla…

Od Schwarzenberga řeči o právním státě a o naslouchání občanům zní obzvlášť nezdravě. On, který roky pohrdal a dodnes pohrdá míněním 70 % občanů v otázce radaru a jenž v kauze uznání samostatnosti Kosova obešel v parlamentním systému samotný parlament (!!!) a pak i prezidenta! Kalouskovo proroctví o „krizi, která nás nezasáhne“ by se mělo vytesat do kamene na paměť budoucím generacím. A tento pán novináře přesvědčil, že bude šetřit!!!

Jedná se o tak nehorázné lži a drzosti, že normální mozek se začne intenzivně bránit a přistupovat k TOP 09 ne jako k běžnému zdrojí lží a pitomostí, nýbrž už jako k démonickému zjevení z jiného světa. U mentálně slabších jedinců nebo jedinců s oslabenou technologií filtrace příchozích informací se může snadno stát, že svodům tajemného světa z jiného vesmíru podlehnou a budou volit … tyhle recykláty z předpolí smetiště dějin.

Doporučuji všem takto rozhodnutým, aby se rychle mrkli na poslední kauzu pana Kalouska. A opravdu to udělejte rychle, protože než skončí týden, tak bude zametena pěkně hluboko pod koberec. Pan Kalousek vědomě na ministerstvu zaměstnával člověka odsouzeného za daňové podvody!!! A prý to nevadilo, protože panáček dělal u řešení arbitráží, nikoli v daňovém odboru (rozhovor s Kalouskem, MFDnes, 28. 8. 2009). Takže odsouzení pedofilové, hurá vařit do školek. Podle logiky pana Kalouska máte na to plné právo, a pokud budete vařit dobře, nikdo Vás nevyhodí. Odsouzení zloději, vyplňte si přihlášku k dopravní policii, a pokud budete dobře rozdávat pokuty, nikdo Vám nic neudělá. Nu a odsouzení daňoví podvodníci, Vaše místo je na ministerstvu financí a na berních úřadech. Pan Kalousek si to tak přeje a po volbách to tak zařídí.

A co s tím veřejnost udělá? Na chvíli zapochybuje, ale hned dostane dávku morfia v podobě titulků „Kalousek bude šetřit“ a „Schwarzenberg občany miluje“ nebo tak nějak podobně. Hlavně, aby volby dopadly tak, jak si „občan“ přeje.

P. S. Kolik by stála pamětní deska s Kalouskovým výrokem o krizi, která k nám nepřijde? Už její odhalování by určitě bylo moooc zajímavé. A asi tuze nebezpečné…

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments