Retro: Život pod drobnohledem bonmotáků II

1. prosince 2009

Naklonil se ke mně a povídá: „Doba je těhotná.“ Asi jsem neměl příliš chápavý výraz, a tak spiklenecky dodal: „Už dlouho.“ Ale nejspíš se to u mě moc nelepšilo a tak zničehonic vybuchl: „Je už přenošená! … Hotový potrat!“

***

Očekával postup. Ale přišel růst. Do bezvýznamnosti.

***

Nerozdělil je úspěch. Nerozdělil je neúspěch. Ba ani totalita. Až Samet byl úspěšný.

***

Před aktem se mohutně rozcvičovala. Šel z ní skoro strach. Začal se rozhlížet, kde nechal tesař díru. Najednou ho prudce strhla k sobě. „Neboj, já jenom nemám ráda, když mi přitom vržou klouby.“

***

Čo bolo, to bolo. Terazky som Plk.

***

Darwinova teorie o původu druhů má velký nedostatek. Nikam se jí nevejde český sametový zákazník. A tak je zatím v provizorní kolonce: Něco mezi kobylkou a slepicí.

***

Tloušťka mu nehrozila. Měl pořád plnou hubu svobody.

***

Po slavném Sametu začali přicházet do Čech různí cizinci. I Američané. I jim se líbili české holky. A tak se velmi rychle naučili zásadní komunikační větu: „Ja mam kolík, pro tvuj dolík.“ Ale doba se změnila! Do Čech začali přicházet poněkud jiní Američané. I ta slavná věta už zněla jinak: „Ja mam radar pro tvojí kotlinu.“

***

Má Bůh smysl pro humor? No ježíš!

***

Byl to dobrák od Kosti. Bratra měl v Řitce a sestru v nápravném zařízení.

***

Nastoupil do vlaku. Jak se ale za chvíli ukázalo, tak do špatného. Ocitl se totiž ve vleku událostí.

***

Uslyšel: „Akce!“, a tak vystartoval. U regálů chtěl být mezi prvními. Ale něco nedomyslel. Byl vlastně úplně první. Ale v záběru kamery. Dokonce dříve než hlavní hrdina.

***

Založili unikátní politickou stranu. Univerzální a pro všechny časy. Ani název netajil vysoké ambice: Sametová splachovací.

***

Televize Prima uvažuje o dalším vysílání svého někdejšího trháku – Vyvolení. Ale s inovovaným názvem – VyVRCHOLení09.

***

Plk. – Diadoch Sametu.

***

Chtěl jí něco hezkého říci. Ale zapomněl si doma Google.

***

TOP09! Vysoká partajní vírokracie? Anebo virokracie? – Český Sametový volič má novou stranickou vakcínu proti plné peněžence.

***

Na letošní, světově dietní, vánoce se v Čechách u příležitosti dvacátého výročí pádu totality chystá prodej Sametových pomyjí.

***

Poslední dobou byl velmi podrážděný. Stále nemohl najít bod G svého humoru.

***

Chtěl se dobrat neutěšeného stavu a tak napsal: Ponorková nemoc. – Mylná diagnóza. Správný nález zní: Sametová samota. Té se bál Bohumil Hrabal nejvíce. Měl raději hlučnou. Byť za totáče.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
5. 12. 2016 8:23

comment image?oh=10caa25fba39adab32898d91570f3c07&oe=58C24CDB

orinoko
5. 12. 2016 15:42

Ty brdo, není to az tak na jedno brdo. Ziram.Já jsem strašný bordelar. Po rozvodu ani nevím, kde co je. Na krku máme vánoce a v krku potenciálně kost kapra. NeBudme /sic/ labutě … a po dobre duševní stravě … a telesnu ženy nebojně se jít na kute. Máme , co jsme chtěli? ANO! Ženy zůstaly furt ženy. NepreZenme proto svátky ducha, Proč? Ze všeho jde hrozné hlava kolem. Jaká je dneska sexuální orientace? No přece OM! Hoši , hlava mi jde kolem, je těžká filosofia. Pridam něco z Rokoka. Teprve Werich a Voskovec udělali z humoru vážnou věc. –… Číst vice »

Aleš
Aleš
6. 12. 2016 6:54

Od včerejška mi přibyla další výzdoba kanceláře. Nejslavnější „konspirační“ bonmot George O. Říkat pravdu v době všeobecného klamu je revoluční počin. A jiné cesty z toho není, jde o NATO rozpuštění. A označení „konspirační“ je právě použití jazyka doby všeobecného klamu, kdy černá je bílá, válka je mír, totalita je demokracie. Jsem zvědav, jak se s mým požadavkem vypořádá Mr. Prezident. S podporou Bureše vystupovat z teroristické organizace. Jsem zvědav jak se naše marionety v roli ministrů s tím poperou. Jak se vžijí do rolí, zda uchvátí zas okolí. Talentu a iniciativě se meze nekladou. Jak bude zítra? Zítra bude… Číst vice »

Aleš
Aleš
6. 12. 2016 9:30

Nejhorší kult osobnosti se vyskytuje u těch, kteří osobnostmi nikdy nebyli.
A není to otázkou jen českého Turkmenbašiho.
Letiště v Praze by se mělo přejmenovat podle průkopníka aviatiky Jana Kašpara.
Letiště Kašpara Václava Havla.