Revoluční návrh soudruhu Dvořákovi a jeho klice z ČT

Všichni chtějí vyhodit TV-bednu oknem, protože ji nenávidí. Proto dávám soudruhu Dvořákovi a jeho klice revoluční nápad: Co tak mluvit pravdu?

Na telku se nedívám, ke své práci potřebuji duševní zdraví a jistou míru klidu. Ale ledva vyjdu za dveře, hrnou se mne stížnosti dvou druhů. Společné mají to, že chtějí tu vaši TV-bednu vyhodit oknem. Jedni proto, že lhaní v ČT se dostalo na úroveň kabaretu. Druzí proto, že ničemu nerozumí, jsou z toho všeho úplně vyplašení, a tu negativní bednu pozitivně nenávidí. Proto dávám soudruhu Dvořákovi a jeho klice revoluční nápad: Co tak začít mluvit pravdu?

Já vím, že to nejde hned. Česká televize lže už od svého založení, má to vepsáno v mediálních genech. Lezla a leze do zadku všem mocným, kteří od založení této kdysi komunistické, dnes korporátní hlásné trouby dohlížejí na její provoz. Takže není zvyklá říkat pravdu a ani neví, kde by ta „pravda“ měla být. Ve které zájmové skupině, na straně, kterých zájmů? Nebo někde uprostřed? Navíc zcela souhlasím s tím, že i kdyby se tato „pravda“ našla, nelze ji lidu servírovat jen tak. To by se lidi vyplašili na ultimo, protože by viděli úplně jiný svět, než na jaký jsou zvyklí v korporátním opiu lidu. Uznávám, že by to bylo značné riziko spojené s odvážným, a nad podiv neobyčejným krokem do neznáma. Ale podívejme se na důvody, které pro tuto odvážnou variantu mluví samy za sebe.

Za prvé, nastal zásadní problém s tím, jak vlastně lhát, tedy komu do kapsy. Naši kolegové, kteří veletoče TV sledují on-line, přes zřejmý a nutný odpor k tomuto mediálnímu slizu, začínají už tak trochu litovat zdejší bezradné cenzory. Kapes na lhaní je dnes příliš mnoho, viz domácí scéna. Vyedituji Milouše Zemana kvůli našemu hochu Bakalovi, s nimž pochopitelně mluvíme, protože je vážený občan USA. Jenže pak se naštve nejspíš proruský oligarcha Babiš, Zemanův pseudo-kámoš, který tohoto agenta StB pustil do politiky, nejspíš po předchozím ujednání. Onen B. sice M. nemusí, ale zase mu vadí, když z něj dělají hlupáka, navíc kvůli jinému Béčku. Takže editování prezidenta se ukázalo jako kontraproduktivní a dříve vzorný US-hošan Dvořák je nejspíš odepsán.

A pojďme k zahraniční politice, kde se lhaní v posledních časech lidstva (latinsky: novissimum) stalo naprosto strašidelnou záležitostí. Vezměme tu šílenou Ukrajinu, kde stačilo sledovat linii vzorného proamerického hocha Zaorálka. Jenže ten v poslední době zatáhl za ruční brzdu, protože EU je rozpolceno a americká politika ničí EU. Jistě, Zaorálek může žvanit jak chce, protože tuto českou zahraniční hvězdu nikdo nebere vážně. Jenže ČT není geniální Zaorálek a nelze ji obracet na obrtlíku! To je, prosím, lhoucí tanker, který má zásadní setrvačnost! Jeho plavba stojí miliardy a na palubě tohoto mediálního titaniku tančí příliš mnoho nemyslících lidí. Národ nelze najednou překlopit do sraček, pardon, do reality. Lze pouze ubrat plyn, navést jej do menšího puchu a postupně přejít… no a kam vlastně?

Takže zpět k tomu revolučnímu návrhu pro korporátního soudruha Dvořáka. Chápu a vím, že doba je zlá, a ty časy, kdy se lhalo na novácký způsob, jsou už dávno pryč. Tehdy stačilo být proamerický a proklausovský a vysílat totální americké sračky. Jenže dnes nejen, že nestačí být proamerický, ale je třeba být i proevropský, a tak trochu i proruský, i když tato revoluční teze se zatím nesmí říkat nahlas. Nyní je jasné, v jakém gruchtu se ČT ocitla. Americká politika je naprosto nečitelná, protože ji ovládají protikladné zájmové skupiny dosti šílených korporátních skupin. Pro koho v USA lhát a jak? Toť otázka vskutku hamletovská. A teď EU. Ale jaká EU? Čí EU? EU Německa, Francie, Španělska, nebo Bruselu, EU banskterů a korporátních zlodějů, nebo EU občanských aktivistů? No, a teď to Rusko. A jaké Rusko? Putinovo, prozápadních liberálů, nadnárodních ruských komunistů, nebo ruských národovců? To je tak děsný gordický uzel, že v něm už poctivě a profesionálně ani lhát nelze.

A jsme u jádra pudla, tedy u mého revolučního návrhu. Dnes je situace na lhací frontě tak složitá, že je z taktického hlediska úplně nejlépe říkat pravdu. No, já vím, tedy skoro-pravdu. Jaké jsou výhody tohoto revolučního postupu, který by ČT zkusila asi poprvé ve své existenci? Vyjmenujme je v bodech:

  • Koncesionáři by dostali to, na co mají ze zákona nárok, totiž pravdivé a vyvážené zpravodajství.
  • Právě tím by soudruh Dvořák mohl argumentovat, až ho budou chtít vyhodit, že špatně zalhal to či ono. Nezalhal, prostě řekl pravdu. Já vím, ono to zní v ČT bizarně. Ale pravda je někdy dobrá věc sama o sobě.
  • Když ČT přestane okatě lhát, nezávislá média ji začnou brát aspoň trochu vážně. ČT dostane naši podporu, když po ní někdo půjde z mocenských důvodů. Teď je nám osud soudruha Dvořáka a jeho kliky naprosto a úplně ukradený. Prostě, jednoho poskoka vymění za druhého.
  • Postupně by mohl dostat místo lhací námezdné tlupy do ČT i pár slušných lidí, kteří by mu to nezapomněli, protože jsou slušní a protože něco umí.

A my také nezapomínáme, ba právě naopak. Viz naši analýzu: Lže nám česká televize?

Přezvato z e-republika.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
proradost
proradost
17. 3. 2015 22:57

Nemáme televizi už od zrušení hlasatelů, tj asi 10 let a nechybí nám.

orinoko
orinoko
18. 3. 2015 20:16

Co se z České TV kraksny nikdy nedozvíme:

Syrská armáda sestřelila slavný emerický bezpilotní sajrat v místech, kde Daeš nemá svůj operační prostor ani náhodou. V oblasti Lattakie, na severozápadě Sýrie.
Jaká je prozatímní cikánova přímá /nikoli proxy-hybridní/ bilance v Sýrii?
– Dva sestřelené Tomahawky , jeden sestřelený dron-trubec. Mohli by tam poslat Raptora. A započítat ho rovnou do ztrát.

http://www.presstv.ir/Detail/2015/03/18/402405/hsn-Syria-shot-down-US-drone-for-spying

peter.
18. 3. 2015 20:40

orinoko napsal

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Byvaly-mladeznik-ODS-napsal-od-plic-Miroslave-Nemcove-Popsal-i-misto-kam-by-se-mela-odebrat-366863

orinoko
pani Nemcovú aj šľak trafí,keď sa dozvie,že ide na tie oslavy aj Merkelová.