Roman Joch by v Afghánistánu střílel dál

Je to Bidenova chyba, Američané se neměli z Afghánistánu stáhnout všichni, měl tam zůstat omezený kontingent, který by ve válce proti Talibanu pokračoval dál, prohlásil dnes na ČT 24 Roman Joch, typický představitel oficiální proamerické publicistiky u nás a jinak též ředitel Občanského institutu a poradce premiéra Babiše pro zahraniční politiku a lidská práva.

I když jsem jeho jméno už dříve několikrát zaslechl, seznámit se s jeho myšlenkami jsem dosud možnost neměl, došlo k tomu tedy až dnes v poledne. A výsledek? Úžas! Hleděl jsem na obrazovku, poslouchal ho a divil se, že prezidentu Bidenovi ještě neporadil i to, jak početný by onen jím navrhovaný omezený kontingent, který by dle jeho rady v Afghánistánu zůstal, měl být, aniž by jej ovšem dnes vítězným duchem naplnění Talibánci během pár dní do posledního vojáka nevystříleli. Což by dnes, kdy ovládají celou zemi, byla pro ně hračka, uvážíme-li, že dokázali – a nakonec vítězně – po dvacet let vzdorovat stotisícové americké expediční armádě.

Radu ohledně onoho počtu vojáků omezeného amerického kontingentu zůstal Roman Joch tedy Bidenovi dlužen a teď už je na ni, bohužel, vlastně už pozdě.

Škoda, Roman Joch mohl být světový, a my, jako jeho krajané, spolu s ním.

5 12 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
18. 8. 2021 9:06

Roman Joch žvaní jako čistý idiot. Není divu, že politika soudruha Babáka s takovouto personální výbavou a socanskou kohabitací na zamini vypadá tak, jak vypadá. Toto lejno by mělo okamžitě namakat do Afghanistánu a ukázat emerické khaki krevní tučnici, jak se vyhrává. Pokud takovéto bláboly slyší nebo čte nějaký soudnější emík, tak jediná koncovka může být jen pohrdání směrem k českému debilovi. Joch je klasickým představitelem politického hulibrctví. Ostatně … a tak dále. Ve vnímání takovýchto exotů, dalších klonovaných Šafrů a podobné bezmozkové skrumáže je stávající stav cestou do nejistoty podobně jako covid vakcína určená zdravým. Joch dostal kopanec mezi… Číst vice »

ZaTYKAČ.png
Alva
Alva
Reply to  orinoko
18. 8. 2021 9:29

Existuje věta, která se už stala téměř rčením: „Američané války začínají, Rusové je ukončují“.
Rusové prý v Afghánistánu zůstávají a nějak mi nad tím faktem chybí očekávaný novinářský řev.
Něco jsem snad přehlédla, nebo se dostaví později?

orinoko
Reply to  Alva
18. 8. 2021 9:44

Projevuje se konkrétní výsledek jednání Talibanu s Rusy. Údajně ambasádu hlídají speciálové Alibaby před možným napadením. S emíky Talibové jednali také, ale výsledek je úprk. Říká se tomu – nebe a dudy. Dnešní Taliban nejsou žádní nevzdělanci. Měli by co nejvíce mírnit formu trestu za kooperaci-kolaboraci a rovněž tak nebránit běžným formám života byť třeba trochu se sebezapřením. Příklady mají všude kolem sebe. Vynechám potenciál možného přírodního bohatství, ale konstatovat lze fakt, že Afghanistán je klasická tranzitní země. Na tom lze do budoucna stavět, tedy samozřejmě kromě jiných věcí. Na webu jsou dost srandovní videa, jak se chlapi-talibové vyblbli v… Číst vice »

Irena
18. 8. 2021 9:59

Citace proložené /komentáři/: Určitě ano. A ještě se naplní, protože scénář bude mít pokračování, které znamená, že Tálibán na území Afghánistánu vytvoří teroristické centrum. Tím se obnoví teroristické útoky v podstatě po celé zeměkouli. /teprve ho vytvoří? Ony se obnoví nebo prostě budou pokračovat…/ (…) Dodal bych ještě, že Tálibán může žít z výnosů z opia, protože Afghánistán je největším producentem opia na světě, takže nebude mít žádné problémy s financováním. /To jistě všichni členové NATO vědí nejlépe, jaký tam je zisk z opia…/ (…) Naši vojáci neumírali zbytečně. Zastávám názor, že hlavní cíl NATO je bojovat proti mezinárodnímu, chcete-li islámskému,… Číst vice »

Irena
Reply to  Stan
18. 8. 2021 12:32

Jo, v celku konzistentně s ostatníma pracoval na tom, aby nás do toho spolku dostal a teď se „situace změnila“. Ona se změnila jen v tom ohledu, že jsou USA odepisovány, na to nemá vliv Zeman ani k tomu sám nijak nepřispěl, ale může si na tom přihřát polívčičku, co by ne. To, že jiní jsou horší, nic nemění na tom, že on sám má hlavu v kýblu s máslem až po krk. Je to jedna banda rozehrávající nám tady šarády. I menší zlo je pořád stále ještě zlem, na to netřeba zapomínat. Vlastně jsem to jen tak přelétla, protože… Číst vice »

Dolmen
Dolmen
Reply to  Irena
18. 8. 2021 16:39

Však je hradní pán také autorem výroku, že jenom blbec nemění své názory. Zřejmě chce světu světu sděli, že není žádný blbec. Blbec možná není, ale pokrytec určitě.

orinoko
Reply to  Dolmen
19. 8. 2021 6:27

Znám jeden výrok, který praví: Každý může změnit názor podle měnících se okolností. Jen blbec dělá pravý opak.

AMI covid.jpg
Gatta
Gatta
19. 8. 2021 16:56

Na AK – od níže uvedeného článku dále – Afganistán pohledem Ukrajiny.

od puma » 18 srp 2021, 15:00
Denis Pušilin: Na Ukrajině se vše rozpadne jako v Afghánistánu

http://www.aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=14&t=5&sid=7c006998fea0af473c91b9108bd9e30f&start=6120