Rozhovor Vladimira Putina s americkým novinářem Charlie Rosem

Jak se bude Rusko angažovat v Sýrii? Jak získává informace z Ukrajiny? Co je příčinou popularity ruského prezidenta? Proč považuje rozpad SSSR za tragédii?

Překlad a titulky: Irena

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
27 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
29. 9. 2015 4:30

Tisková konference Putina – asi po projevu v OSN
https://www.youtube.com/watch?v=N20Mcd5Yqw0

hudryper
hudryper
29. 9. 2015 8:20

Je jasné,že se na tiskovce nedovíme nic o obsahu dvoustranného jednání Putin-Obama. Termín o překvapivé otevřenosti tohoto rozhovoru říká,že si nebrali ubrousky a že se věci a lidé pojmenovávaly pravým jménem. Což je z hlediska návratu Ruska do nejvyššího klubu supermocností asi dobře. Náhlost příletu a příchodu Putina a krátce nato bez přespání v NY návrat chápu jako součást bezpečnostního manévru ruské strany,který při Putinově zdraví je ještě únosný,i když na hraně. Ten člověk se přitom dokáže dokonale ovládat a nepropadne ani jednou reakci,která by ho mohla prozrazovat jako stratéga,jenž musí kalkulovat i s vlastními ztrátami. Rusko a všichni mírumilovní… Číst vice »

petr
petr
29. 9. 2015 10:08

– Lukašenko po měsících odložil diplomacii a tvrdě zaútočil na Západ – http://www.eurasia24.cz/zpravy/108-lukasenko-po-mesicich-odlozil-diplomacii-a-tvrde-zautocil-na-zapad
– Video: Ukrajinská delegace byla vyvedena ze sálu OSN
http://aeronet.cz/news/video-ukrajinska-delegace-byla-vyvedena-ze-salu-osn/

Viky
Viky
29. 9. 2015 10:58

Hudrypere, „“… Náhlost příletu a příchodu Putina a krátce nato bez přespání v NY návrat chápu jako součást bezpečnostního manévru ruské strany…““ Bezpečnost je jenom jedna stránka věci. Krátkým, nasyceným, pobytem Putin eliminuje příležitost k provokacím a k „vytváření atmosféry“. Prostě nedostanou příležitost. Snaha samozřejmě byla, ale moc se nezadařilo. Mluvím o delegaci Ukradiny v čele s Postrachčenkem, kteří v sále protestovali při projevu Putina. Nikdo se nepřidal a všichni raději poslouchali co říká. Tak bude mít bulvár krmi, když ovšem věc nafoukne, myslím, že i ten poblitický bulvár bude opatrný, protože obsah projevu a mávání ukrdinskou vlajkou je hodně… Číst vice »

Amenre
Amenre
29. 9. 2015 11:47

Díky paní Ireno za titulky.

orinoko
orinoko
29. 9. 2015 13:40

V koalici proti Daesi v Syrii je udajne Belorusko, ktere uz poslalo nebo hodla poslat do oblasti svoje vojaky.
Putin pred lety mluvil o sedmi rocich. Rok 2015 je opravdu rokem silneho ruskeho toporeni. A to je vlastne teprve zacatek.
Rusko uvedlo myslim do provozu vlastni SWIFT a do dvou let … obsadi Mesic bez Hollywoodu.

Béda
29. 9. 2015 17:56

Z celé přehršle posledních projevů V.V.Putina se mi nejvíc líbily 2 věci: 1/ když se západních „demokratů“ zeptal jestli vědí co v Africe a na blízkém a středním východě způsobili? 2/ když se těch největších „demokratů“ v souvislosti s prezidentstvím B.Asada zeptal, odkdy jsou západní „demokraté“ (kteří si osobují právo určovat kdo kde bude a nebude prezidentem) občany Sýrie? Na co jsou potom volby? A pak se nikdy nestačím divit, když slyšímv mainstreamu (naposled dnes v ČRO) když jakýsi komentátor anebo politolog promlouvá o lidských právech a hrozných diktátorech a vůbec si při tom nevzpomene na Saudské přátele (naposled včera… Číst vice »

Béda
29. 9. 2015 18:00

Z celé přehršle posledních projevů V.V.Putina se mi nejvíc líbily 2 věci: 1/ když se západních „demokratů“ zeptal jestli vědí co v Africe a na blízkém a středním východě způsobili? 2/ když se těch největších „demokratů“ v souvislosti s prezidentstvím B.Asada zeptal, odkdy jsou západní „demokraté“ (kteří si osobují právo určovat kdo kde bude a nebude prezidentem) občany Sýrie? Na co jsou potom volby? A pak se nikdy nestačím divit, když slyším v mainstreamu (naposled dnes v ČRO) když jakýsi komentátor anebo politolog promlouvá o lidských právech a hrozných diktátorech a vůbec si při tom nevzpomene na Saudské přátele (naposled… Číst vice »

Bety
Bety
29. 9. 2015 19:52

Z toho Obamy je mi na zvracení. Prý nic nemůže zastavit pád diktatur a USA za nic nemůže, napomáhají tomu prý moderní technologie jako jsou média a touha lidí po svobodě.
Ale Saudové jsou spojenci, takže s požehnáním USA bude nejtvrdší diktatura hájit lidská práva!!!
Lháři zasr.ní!!!

karpi
karpi
29. 9. 2015 20:24

Debata naprosto preciní, otázky na dřeň. Tím více pak dávají vyniknout Putinovu nenucenému, přirozenému lidství a jednoduché, sroumitelné, bezrozporné a otevřeně prezentované mírové politice.
Díky.
Díky, díky díky.

Sio
Sio
29. 9. 2015 21:28

Putin má neuvěřitelnou schopnost odrazit kultivovaně jekékoli podpásovky a obvinění obsažené v otázkách novinářů. Vyšel z toho zase silnější, než předtím.

Irena
30. 9. 2015 3:48

Sio napsal

Putin má neuvěřitelnou schopnost odrazit kultivovaně jekékoli podpásovky a obvinění obsažené v otázkách novinářů. Vyšel z toho zase silnější, než předtím.

A to nemluvím o jeho zvláštních schopnostech okouzlovat lidi, které tak odborně rozpoznali v CIA, například já jsem okouzlena zcela :-)

fajt
fajt
30. 9. 2015 5:40

strategie neoconů ( a všech elitářů, kteří tlačí na zavedení tyranie NWO ) je jasná – přežít Putina…pak nepřipustit naprosto žádné pochybení své zlovolné činnosti, důsledněji přemalovávat černé na bílé a permanentně vést propagandu proti Putinovi ( a jeho činnosti ). Protože v Rusku je stále silná pátá kolona, která je rozmístěna na strategických místech, opravdu jim stačí pouze vyčkávat ve správně zadýmeném prostoru propagandistické a sabotérské činnosti a pak po Vladimírovi ( ze kterého udělají zcela bezvýznamné a pomýlené intermezzo dějin ) nastoupit do frontálního útoku další barevné kolomajzny. ..

fajt
fajt
30. 9. 2015 5:59

to Peter

http://www.imghosting.cz/images/66WP_20150929_003.jpg
http://www.imghosting.cz/images/44WP_20150929_063.jpg

chladno, ale jinak nádherně, když k tomu přidám večery zo slaninou, strapačkami, pak pirohy s brynzou, vše prokládané jafery v domácom vysoko oktanovom náleve…co člověku vlastně chybí ke štěstí, že. ..)

peter.
30. 9. 2015 7:14

fajt napsal
chladno, ale jinak nádherně,

fajt! Ďakujem!Veď to sú fotky z kraja,kde žijem.Presne takto to u nás vyzerá.A keby ste počuli ten koncert ručiacich jeleňov…

hudryper
hudryper
30. 9. 2015 7:26

Trochu optimismu po ránu nezaškodí ani Vám, Peter,uprostřed úžasné říje. Jde sice podle mého o apologetiku Obamovy neschopnosti ovládnout aspoň bílou chýši,ale vysvětluje do jisté míry neskutečně špatnou zahraniční politiku USA.
http://www.zvedavec.org/komentare/2015/09/6604-zadna-treti-svetova-valka-nebude.htm

hudryper
hudryper
30. 9. 2015 7:40

Putin se obratil na Federální shromáždění, aby povolilo používat vojenskou sílu mimo Rusko !

Více: http://cz.sputniknews.com/svet/20150930/1260035.html#ixzz3nCnNMx5K

fajt
fajt
30. 9. 2015 8:09

peter. napsal
fajt! Ďakujem!Veď to sú fotky z kraja,kde žijem.Presne takto to u nás vyzerá.A keby ste počuli ten koncert ručiacich jeleňov…

určitě to není od vás moc daleko ( sedlo Vabec směr Tatry a podhůří Eliášovky ) a s těmi jeleny máte pravdu, teď neskutečný koncert ( a jak se to majestátně nese horou ), na večer docela strašidelný ( gor když je člověk na kolibě skoro sám), ale i tak naprostá nádhera – přejí hezký den a příjemný poslech ( já se na čas odpojím od techniky a zase a rád ponořím do slovenské přírody ). ..)

Irena
30. 9. 2015 8:42

hudryper napsal

Putin se obratil na Federální shromáždění, aby povolilo používat vojenskou sílu mimo Rusko !

Více: http://cz.sputniknews.com/svet/20150930/1260035.html#ixzz3nCnNMx5K

Rada federace mu to jednohlasně schválila bez hlasů proti ani těch, co by se zdrželi.
http://politikus.ru/v-rossii/59099-sovet-federacii-razreshil-ispolzovat-voyska-rf-v-sirii.html

Irena
30. 9. 2015 8:45

Pozice USA vzhledem k Asadovi se prý změnila – řekl Kerry
http://politikus.ru/events/59091-kerri-rasskazal-o-peresmotre-vashingtonom-trebovaniya-ob-otstavke-asada.html

Washington prý souhlasí s jeho postupným „řízeným“ stažením, aby se zabránilo v Sýrii otřesům.

Irena
30. 9. 2015 13:10

Dříve ve středu televizní stanice s odkazem na zdroj informovala, že ruské úřady oznámily USA, že nad Sýrií teď budou létat ruská letadla a oficiálně požádaly USA, aby jejich letadla okamžitě přestala v syrském vzdušném prostoru létat. Podle slov vystupujícího ve Fox News byla tato žádost předána diplomatickými kanály.

Источник: http://politikus.ru/events/59113-sobytiya-razvivayutsya-stremitelno-forbes-soobschaet.html
Politikus.ru

Viky
Viky
30. 9. 2015 14:06

Ireno, „“Washington prý souhlasí s jeho postupným „řízeným“ stažením, aby se zabránilo v Sýrii otřesům.““ Skoro si to neumím představit, teda, no, umím. Ale dost se při té představě směju. Bašár Assad je značně světský a současný člověk. Mezi to, co ovládá, patří i IT. Znalost angličtiny je samozřejmá, vždyť tam studoval. Takže není závislý na pouhých svodkách jeho tajných služeb. Pustí internet anglické noviny a Cameron říká – zatím ať si bojuje, odstraníme ho potom. Pak otevře emerický tisk a Kerry oznámí – v rámci současné situace ať si je zatím tím prezidentem, odstraníme ho postupně potom. Jo, jasně.… Číst vice »