Rozřezaný novinář a západní ticho po pěšině

 JamalKahshoggi

Noviny na Západě umně manipulují vraždu svého zaměstnance. Tuto vraždu naopak do detailů odkrývá ruské médium, které Washington Post systematicky obžalovává z manipulace. To je svět, ve kterém žijeme.


V roce 2014 jsem psal dva články o bídě západního žurnalismu, který na Ukrajině a na Blízkém východě mlčí k vraždám novinářů.

A klikněte si v heslech na jména zavražděných novinářek Serena Shim a Yara Abbas. Teď běží případ saúdsko-arabského novináře jménem Jamal Khashoggi. Ten si šel vyřídit nějaké osobní věci na saúdský konzulát v Ankaře. Podle zpráv z různých zdrojů shrnutých v Russia News (ZDE) byl tento novinář mučen speciálním týmem, který pro tento účel přiletěl přímo z Rijádu. Vedl ho neúspěšný šéf tajné policie odpovědný za debakl Saúdů v Jemenu. Tělo novináře bylo rozřezáno na kusy a odvezeno z ambasády. Takovou věc nelze udělat bez příkazu nejvyšších míst, to je jasné.

A nyní se podívejte na reakci korporátního listu Washington Post, pro který Jamal Khashoggi pracoval jako novinář v zahraničně-politické rubrice. Tady je článek WP rekapitulující fakta případu vzhledem k příslušnému řezníkovi. O rozřezání těla a forenzních nálezech turecké policie se tam nic nedozvíte. Přílet vládních katů tam sice popsaný je, ale v podání článku vypadají spíše na saúdské turisty. O politickém pozadí této vraždy si v něm také nepočtete. A přitom tento novinář pro WP pravidelně psal, a to vcelku velmi mírně. Prozápadně vysvětloval, že válka v Jemenu a v Sýrii je dobrá věc na pomoc demokracii a pro svržení nepřijatelných režimů. Ale pokud se vraždění dostalo už příliš daleko (rozuměj – máme to s teroristy prohrané), tak bychom měli respektovat vůli místního lidu. Ale hlavním důvodem jeho vraždy byl fakt, že patřil k politické opozici současného vládce Muhammada bin Salmana.

Korporátní plátek vlastněný Bezosem obětoval vlastního novináře zájmům koncernu. Nikdo přece proti sobě nepoštve hlavní zadavatele reklamy na světě. Jednou jsme seděli s kamarády u piva a zkoušeli jsme odhadnout, kolik stojí Saúdy koupení všech velkých novin. Tuto korupci provádějí proto, aby globálně přikryli politické a teroristické svinstvo, které dělají doma a na Blízkém Východě. U nás je to stojí pakatel, ale západní noviny musí být o dost dražší. Tam to asi třicet stříbrných nespraví a jde o miliardy dolarů zabalené do vývozu zbraní. A to je cena za rozřezaného novináře. A nyní k ruským RT News a k dalším novinám jako Intercept. Ty buď podávají podrobnosti o vraždě (RT), nebo odhalují zázemí amerického mlčení (Intercept ZDE). V posledně uvedeném Greenwaldově článku také najdete vysvětlení, jak a proč rafinovaně mlčí k vraždě vlastního novináře Washington Post uplacený Saúdy.

Tak to shrňme. Prostituce novinářů jim zcela jistě škodí na zdraví. Šílené režimy je rozřežou na velvyslanectví na kusy a pak přivezou do rodné země diktátora, aby ho potěšili tímto zajímavým dárkem. Protože se presstituti prodali korporacím, tak jsou zbytné zboží, stejně jako všichni ostatní korporátní žoldnéři. A když je třeba, tak jsou tito zbytní žoldnéři obětováni pro vyšší zájmy příslušného majitele novin. Tak vznikl zajímavý paradox. Noviny na Západě umně manipulují vraždu svého zaměstnance. Tuto vraždu naopak do detailů odkrývá ruské médium, které Washington Post systematicky obžalovává z manipulace. To je svět, ve kterém žijeme.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
26 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dana
Dana
18. 10. 2018 15:51

Nu, v americke televizi je spousta informaci o Khashoggim, internet je toho take plny, lieralni media maji vanoce. V americkem senatu se organizuje petice na vypovezeni prodavani zbrani Saudske Arabii. Z teto zaplavy informaci si muze udelat kazdy svuj obrazek. Kdo mlci, je arabsky svet. Logicke, protoze likvidace oponentu v muslimskem svete je normalni zjev , deje se tak od pradavna, nadto Khashoggi byl liberalne progresivni muslim, ktery propagoval Arabske jaro, bouril proti muslimskym theokratickym vladam a hlasal sireni islamu mirovou cestou, pac islam je nabozenstvi miru.. Tak urcite. To boureni proti autokrativnim diktatorum tezce nesl Erdogan, ale ted nejvice… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
18. 10. 2018 18:18

Tereza S na PL: Tereza Spencerová nad křikem kvůli Vondráčkovi v Moskvě: a to ještě nevíte, co chystá Putin. To bude něco https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Tereza-Spencerova-nad-krikem-kvuli-Vondrackovi-v-Moskve-a-to-jeste-nevite-co-chysta-Putin-To-bude-neco-555841 Americký novinář, který byl 2 roky v zajetí Syrské odnože Al-Kaidy: Naprosto nevíme komu ve skutečnosti dodáváme zbraně, opakovaně mi „rebelové“ říkali, že k zničení nevěřících jsou ochotni použít jakékoliv zbraně. USA dodávané zbraně jsou na teritoriích pod kontrolou „rebelů“ naprosto bez kontroly kde (v čích rukou) nakonec skončí… Jelikož nemáme do prostoru faktický přístup, a nevedli jsme žádné vyšetřování, tak naprosto nemůžeme určit viníka použití chemických zbraní- je „okruh podežřelých“ ale jmenovat konkrétní lidi či organizace… Číst vice »

racek
racek
18. 10. 2018 19:51

Odpověď ameriky bude zřejmě drtivá. Zakáže okamžitě export křížků na krk, omezí pastorační činnost Jehovistů v Saúdské arabii, a vyhlásí embargo na dovoz Saúdské elekroniky a sofware do USA. A pokud se to bude ješě tak 50x opakovat, zváží i embargo na dovoz minerální vody do USA.

Admirál
Admirál
18. 10. 2018 20:09

Rozřezávání lidí na ambasádách je zřejmě docela normální – jinak by se naše ambasáda musela stáhnout ze S.A. a vyhostit jejich diplomaty od nás.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
18. 10. 2018 21:34

Úchylnost- jiné slovo (výraz) neodpovídá- „medrialistů“ nad „svébytným“ sebeničením sebe sama mi již brání nazývat je „novináři“. Již nic NOVÉHO „nepřináší“- toliko úplnou korporátně-konzumeristickou lobotomii. Úpadek některých jiných profesí existuje- ovšem úpadek žurnalistiky a reportážní práce- její kvality- to je prostě NAPROSTÁ HRŮZA. O to horší, že mnozí „merdiáni“ moc dobře vědí, kam toto úplné vychcípání „hlídacích psů“ vede…i kam dospěla i společnost poté, co některé „veřejnoprávní profese“ se „perevernuli“ v S-prostý „byznys“…
Byznys s „lidstvím“ a PROTI ČLOVĚKU.
A říkají si „humanisté – ti universální lháři se stoupající patologií…

Dana
Dana
19. 10. 2018 0:08

Stan napsal Tak tohle je typický příklad koncentrovaného diskusního smradu. Myslel jsem si, že Dana je chlap, ale on to spíš bude nějaký zvrácený druh umělé inteligence. Stane, je sice hezke mit spravedlive emoce, ale dejte si pozor, abyste nebyl kvuli rozhorceni manipulovan jednim smerem. Pry novinar. Ano, ale Khashoggi byl novinarem jen castecne, vetsinu verejneho zivota stravil v okruhu saudske kralovske rodiny, kseftoval, a prakticky jen posledni leta se stal dissidentem. To jako je pro vas verohodne, ze po rozhadani se s monarchii , bratrickovani se s Muslimskym Bratrstvem, najednou obratil a stal se mezinarodni hlasnou troubou pro progresivni… Číst vice »

Bety
Bety
19. 10. 2018 7:55

Inu mě udivuje, že se o tom vůbec píše. Vraždy jiných západních novinářů v téhle oblasti prošly takřka bez povšimnutí. Saúdský princ možná začíná být až příliš nezvladatelný – ne z hlediska odstraňování svých odpůrců, to se nebere na vědomí, ale z mezinárodně politického – a tak potřeboval dostat jednu malou za uši. Jeho zřejmě stačí trochu popíchnout a ostatní už zařídí sám. Dotyčný se spolehl na americkou ochranu a v tom se projevil jako trouba. Nebo myslíte, že je něco takového nemožné? A Dano – mučení a vražda, je mučení a vražda. A nic na tom nemění to, že… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
19. 10. 2018 9:56

Že by „Texaský masakr motorovou pilou“ v SA provedení?? Holt země jako vzor lidských po-prÁÁÁÁv… Vyskakuje další a další špína k této zrůdnosti… Obávali se Saúdové a CIA, že Chášakdží přijde se šokující zprávou o útoku 9/11? http://www.zvedavec.org/komentare/2018/10/7732-obavali-se-saudove-a-cia-ze-chasakdzi-prijde-se-sokujici-zpravou-o-utoku-911.htm Už jenom za ty genocidované Jemence by si tento „stát“ dávno, dávno zasloužil zmizet v propadlišti dějin. Tak oč se „opírá“ petrodolar… Přeji Jemencům, ať se trefí některou tou příští raketou pořádně. Světu by se ulevilo. A mimochodem svědčí to i o „bezpečnosti“ v Sultánově říši… O „bezpečnosti“ v EU si již iluze též netřeba dělat… Holt „hlídací psi j“demo“okrást i je… Číst vice »

Punta
Punta
19. 10. 2018 10:01

Stan napsal

Tak tohle je typický příklad koncentrovaného diskusního smradu. Myslel jsem si, že Dana je chlap, ale on to spíš bude nějaký zvrácený druh umělé inteligence.

Stane, proč? Vždyť napsal/a jen pravdu o reálném světě s trochou ideologického balastu – nejspíš aby vás vytočil/a :). Tereza Spencerová napsala némlich to stejné, možná jen s menší dávkou cynismu.

hudryper
hudryper
19. 10. 2018 10:06

Bety napsal Saúdský princ možná začíná být až příliš nezvladatelný – ne z hlediska odstraňování svých odpůrců, to se nebere na vědomí, ale z mezinárodně politického – a tak potřeboval dostat jednu malou za uši. Jeho zřejmě stačí trochu popíchnout a ostatní už zařídí sám. Dotyčný se spolehl na americkou ochranu a v tom se projevil jako trouba. Vládnoucí princ nezačíná,on už dost dlouho terorizuje členy své „rodiny“ a vydírá je pod hrozbou osobní likvidace. Proč by se mu nemohli tito potencionální vládci pomstít provedením skoro veřejné popravy cenného amerického agenta jeho jménem ? Proto na zastupitelském úřadě Saudské Arábie… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
19. 10. 2018 10:56

V Istanbulu- toť na pomezí „Evropských h(L)odnot“… Na kterém že místě leží to „vel“vySRANECTVÍ??? Takže „na přechodu pro chodce drtí Tatra…“ bylo nejspíše motorřetězově-kyselinotvorně „upgradováno“ do „moderních“ poměrů… Ať žije „svoboda“ slova a přesvědčení… Ať žije boj „s totalitními ideologiemi“…. Co na to JANDOFILOVÉ?? Která h(L)odnota je „Evropštější“- ta „pilová“ – či ta „kyselinová ?? No nejspíše v neocons-liberální ideologii „svobodného“ podsvětí trochu tak nějak „Sqřípe“. Jak že to říkal onen pověstný „Komisař Cattani“ v nadčasovém seriálu Chobotnice když se na něj rozjel vrah na motorce?? „Já čekám“… A Ev-ROPA?? Nejspíše čeká na wahábbistický „šavlový tanec“…ověnčený „příslušnou funkcí“ „království“ i… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
19. 10. 2018 11:02

Vypadá to na to, že desková hra „Člověče- nezlob se!“ již není aktuální, a proto v rámci „inovace na trhu“ do „mobil-smartphon-notebook verze“ přijde nová úžasná – „toliko virtuální“ „hra“ s názvem nejspíše něco jako „RozŘeš si svého novináře“…
Těžko říci, kdo poté dá této „civilizaci“ její „rozHřešení“…
O „posledním pomazání“ kyselinou bych totiž nepochyboval…

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
19. 10. 2018 11:19

Aby bylo JASNO: bez „Západu“ by dodnes byla SA „královstvím mrtvých písečných dun“… Takto pomohly šílené zisky k zešílení kmenových vůdců…“království“ STŘEDOVĚKU s „plnými svobodami“… Inu to je tak, když KONZUMEM POSEDLÝ „ODBĚRATEL“ nechce vidět ani střípek problémů způsobených jeho OKÁZALÝM NEZÁJMEM o problémy skutečné… vyvolávané také a zejména jeho chováním MNOHÉ IGNORUJÍCÍM… Souboj kordů nejspíše brzy přejde v souboj „jinými technikami“. Ne- není zvrácený jen „rozvoj“ v daleké Dubaji (například), ale i „Západní“ poživačnost bez sVĚDOMÍ… No: hlavně nás Jandofilové dále strašte „strašným“ Íránem či „agresivním“ Ruskem… Proto našim „hlídacím psům demokracie“ nezbývá, nežli se k tomu všemu spoluzpůsobenému… Číst vice »

racek
racek
19. 10. 2018 13:07

Dana napsal
Khashoggiho

No, Dano, opravdu zajímavé informace o osobě Khashoggiho. Opravdu to hodně mění pohled na věc. Prostě klasický zmrd stejně jako Skripal. I když tý verzi o jeho vraždě Rusy moc nevěřím. Spíš nějaká hra s již vyhaslým profláklým agentem. Khashoggi byl ovšem hodně aktivní.

Gatta
Gatta
19. 10. 2018 13:08

Martin (už bez taky m) napsal

Vypadá to na to, že desková hra „Člověče- nezlob se!“ již není aktuální, a proto v rámci „inovace na trhu“ do „mobil-smartphon-notebook verze“ přijde nová úžasná – „toliko virtuální“ „hra“ s názvem nejspíše něco jako „RozŘeš si svého novináře“…
Těžko říci, kdo poté dá této „civilizaci“ její „rozHřešení“…
O „posledním pomazání“ kyselinou bych totiž nepochyboval…

Možná s ním jen hrály hru „Vadí – nevadí“ – a když se ptal, tak říkaly že „Ano – je to bežpečné“.

https://www.youtube.com/watch?v=c-OviftusB8

Dana
Dana
19. 10. 2018 15:48

racek napsal No, Dano, opravdu zajímavé informace o osobě Khashoggiho. Opravdu to hodně mění pohled na věc. Prostě klasický zmrd stejně jako Skripal. I když tý verzi o jeho vraždě Rusy moc nevěřím. Spíš nějaká hra s již vyhaslým profláklým agentem.Khashoggi byl ovšem hodně aktivní. Pane Racek, Khashoggi je dle meho mineni zinscenovana afera, nemam tuseni, kdo jsou hlavni hraci v pozadi, ale ocividne je v tom take vnitrni boj mezi muslimy. Moje informace si muze kazdy overit. Ja pozoruji modus operandi v urcite kulture, rezani a muceni je tam normalni. . Mne je vice lito zen, ktere jsou ukamenovane… Číst vice »

orinoko
orinoko
19. 10. 2018 16:55

Martine, Ty rádis… Ale ono je to třeba… Něco osobního… Dneska a včera jsme měli v práci obr audit. Ptám se mistra – kolik Němců přijede? Prý….Bude jich tu víc než za druhé světové. Nějak se to zpozdilo, ale i masiny v sobě našly odpovědnost. Dneska me vzal záchvat hysterického smíchu. Tak soustredene Cechy , velmi ostře makajici, jsem snad ještě neviděl. Nikde žádný gastarbeiter, pruser, ktery Ceši vyřešili neuvěřitelně bleskurychle, údržba připomínala záchranou akci, jen kapacka chyběla … Prý je v kapse další zakázka. Ale na neco jiného. Němci mi byli sympatičtí, ačkoli to nebyli Sasici. Venku hulili, všichni… Číst vice »

orinoko
orinoko
19. 10. 2018 17:07

Omlouvam se za hroznou zkratkovitost.
V předchozím textu ma byt …. Technicky problem Češi..

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
19. 10. 2018 19:13

Něco k „zmizelému novináři“, zajímavé souvislosti rodů, klanů, rodin…
Углубление в расчленение. Дмитрий Джангиров
https://www.youtube.com/watch?v=R3gEeyrWXzo

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
20. 10. 2018 7:54

Vážení, víte prosím co tohle „přiznání bitky a smrti“ znamená?? Myslíte si že SA to uchrání od „zemětřesení“?? Co na to ke všemu ochotní jídášští „mouřenínové“?? Myslíte si, že věc vyřeší „komise“??? A KDE JE TĚLO??!! „NevyJEVIL“ by jeho STAV oč skutečně šlo?? „novinář“ vcházející do budovy nevypadal, že šel „do bitky“, navíc s nezvládnutelnou přesilou (pokud neovládáte kung-fu jako Bruce-Lee či alespoň jako jeho US parodující implantát Chuck Norris). Opakuji: kde je to tělo?? Bez jeho „zjevení“ (a ověřené NEZÁVISLOU DNA analýzou nejméně) rozhodně nebudu tak „pohodlný“ jako D. Trump, jemuž -údajně- „toto vysvětlení stačí“… Projevená USA mentalita je… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
20. 10. 2018 8:11

Jistý německý novinář (alespoň v konci nejspíše skutečný novinář) něco řekl o psaní na zakázku největší a jedné z nejodpornějších teroristických státy zneužívajících zednářských organizací světa (píši o tzv. „CIA“) ějak následně „zemřel“… Všichni kdož ještě SKUTEČNĚ ČTEME (tj. zajímáme se i o vypovídací hodnotu nejen užitých termínů a jejich významů, ale i důvodech proč konkrétní pisatel tyto a právě takové „zvolil“) jistě chápeme (ne že vyjadřujeme souhlas) s tímto, že určitá AUTOCENZURA přispívavší výrazně k HLUBOKÉMU ÚPADKU merdiálních „žurnalistů“ a „redaktorů“ mnoha „veřejnoprávních“ merdií nyní dostala další „hmatatelné obrysy“… Nejen že hrozí, že pokud zabřednete do špíny skončíte jako… Číst vice »

hudryper
hudryper
20. 10. 2018 8:15

https://ac24.cz/-/saudska-arabie-po-17-dnech-priznala-novinar-chasugdzi-je-mrtvy?redirect=%2F
Jak tomu nasvědčuje oficiální reakce Rijádu, je nejpravděpodobnější motivací
zabití toho novináře na ambasádě rodinná roztržka mezi upozaděnými adepty na
královské křeslo a jeho nynějším držitelem.Jeden z vykonavatelů je po smrti a 18
dalších z řad saudské rozvědky momentálně na mučidlech. Včerejší vysvětlování
aeronetu obavou USA ze zveřejnění pozadí k 11/9 mi nepřipadá pravděpodobné.
Též Trumpův povel tomu vládnoucímu princi,aby nedělal nic dokud s ním nebude
předem dohodnut,ukazuje na to,že tou akcí byla vážně ohrožena pozice dolaru a
Washington se snaží i minumalizaci nepříjemných následků..

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
20. 10. 2018 8:37

Ruská diplomacie by si za „získání“ ErDOGAnovic Sultanátu zasloužila metál…

A nejen pro „ty naše“…
„Hle pohleďte na ně jak že se perou“…K. Kryl…
https://www.youtube.com/watch?v=ZhnJQY7ejOU
https://www.youtube.com/watch?v=pNAMi7Ha_lw
A pro nás všechny…
https://www.youtube.com/watch?v=prADw1-9TlE