Rusko a „Great Reset“: Vytrženo z kontextu?

Paní Lauterbachová, jakkoliv se dobře orientuje, není ve svém článku úplně korektní. On celý kontext Putinova projevu popírá to, co o něm ona tvrdí. Nevím, jestli je Putin globalisticko-satanistický spřísahanec, ale v tomto projevu se odhalil spíše lidštěji. Nakonec, přečtěte si to každý sám. A co se týče rétoriky, kterou občas používá, tak Stalin přece také využil marxismus k odrážení útoků na směrování společenských procesů a historicky vidíme, že uspěl. I kdyby jej nakrásně vytvořil Schwab či jiní, tak Oni se velmi bojí, že je jejich učeň je přeroste a obrátí se s plným vědomím všech skutečností proti jejich řízení.

Ať tak či onak, uvádím odkaz na plné znění projevu VVP ZDE, ať si každý učiní své vlastní závěry.

4.7 17 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
37 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
M.C.
16. 7. 2022 8:11

Já si myslím, že už se stalo. Že už je Putin svou úrovní uvažování výrazně překonal a oni už žijí hlavně z toho, co všechno se jim v minulosti podařilo nahrabat a kolik lidí si zotročit.
Jenže poměr sil na hřišti se začal měnit v jeho prospěch, což bude mít svoje nevyhnutelné důsledky a tak se oni pravděpodobně pokusí tomu nějak zabránit.

fajt
fajt
Reply to  M.C.
16. 7. 2022 8:51

na konvenční válku západní bažina nemá, takže jim zbývá pouze jaderný úder – nakonec ho asi americká korporace, ovládaná nejhoršími psychopaty lidské éry, prostě udělá – samozřejmě bez varování a hodně zákeřně – i proto byl v pátek potlach v Kremlu a trochu se zahýbala škatulata – jinak dal VVP taky najevo, že eu je pro Rusko definitivně mrtvola – mělo by to být varování pro evro ovčany, jenže tady je už evolučně a lidsky dávno mrtvo. ..)

M.C.
Reply to  fajt
16. 7. 2022 14:12

Přestává se mi to líbit.
Ještě nedávno byli všichni silní jak silnice a vedli svalnaté řeči a teď se předhánějí v líčení černých scénářů, co se stane, když Rusové ten plyn už nepustí.
Kvičí tak nahlas, že si o to přímo říkají.
Potěš nás pánbu. Jdu řezat dřevo.

Gatta
Gatta
Reply to  M.C.
16. 7. 2022 14:50

Myslím , že je vše v nejlepším pořadku a mnohým se plní i dříve nemyslitelná přáni.
Ukrajinci se konečně dočkali toho „Moskali na nože“, EU se konečně a úplně zbavuje závislosti na ruském plynu …

Nebo, že by platilo to: „Boj se svých přání, aby se ti náhodou nesplnily“ ?

M.C.
Reply to  Gatta
17. 7. 2022 12:39

Svým způsobem to v pořádku je.
Existuje určitá, ne úplně malá šance, že se následkem této krize dají věci v Evropě zase trochu do pořádku, protože současný stav, i ten před rokem, už nic dobrého nesliboval.

Gatta
Gatta
Reply to  M.C.
17. 7. 2022 14:15

Já vím: „Optimismus je pro vše živé povinný, a naděje umírá poslední“.

Ač se považuji za životem poučeného paranoidního skeptika, tak si občas říkám, že: „Zase jsem byl naivní pitomé kachňátko“.

Jo, něco se změní.
K čemu … kdo vì, kdo bude určovat pravida … u koho bude SÍLA ? !!!

Alva
Alva
Reply to  M.C.
17. 7. 2022 22:44
Hudryperman
Hudryperman
Reply to  Alva
18. 7. 2022 10:44

Velmi dobrá úvaha z ruských pozic. Podle mého názoru to má ruské vedení skvěle rozehráno a pokračuje v překvapivě klidném tempu ke kýžené změně postojů Evropy k Rusku.
Zároveň není bez významu pro budoucnost Ruska propojení evropských předností s ruským hospodářstvím,což by jistilo
mocenskou pozici obou částí Evropy + ruské Asie vůči stále rostoucí Číně.O osudu USA v blízké budoucnosti není třeba spekulovat.

Hudryperman
Hudryperman
Reply to  Hudryperman
20. 7. 2022 15:56

Další argumenty pro předchozí tvrzení: Smrtonosná past pro USA 20.7.2022  Jeff J. Brown KOMENTÁŘ: New York Times s odvoláním na americké představitele uvedly, že USA a evropští spojenci nebudou schopni udržet současnou úroveň podpory Kyjeva po delší dobu. Navzdory tomu, že prezident Biden slíbil, že bude stát při Ukrajině „tak dlouho, jak bude třeba“, nikdo neočekává další miliardovou podporu Ukrajině, až ve druhém čtvrtletí roku 2023 vyprší v současnosti schválený balík vojenské a další pomoci ve výši 54 miliard dolarů. Taktika neuspěchaných vojenských operací na Ukrajině stále mate i ty nejlepší analytiky Pentagonu a jen málokdo začíná tušit, že hlavním… Číst vice »

Irena
19. 7. 2022 9:21

Z internetu: Stephen King měl plodný rozhovor s Vovanom a Lexusom (vtipálci, kteří obvykle telefonují známým lidem a vydávají se za někoh jiného, aby je donutili říkat to, co si myslí, či jak skutečně jednají) Světoznámý spisovatel, idol více než jedné generace, se nedávno prakticky zbláznil z podpory „mladé ukrajinské demokracie“. Je to tak šílené, že medicína je bezmocná… Obecně se King stal další obětí ruských vtipálků Vovana a Lexuse. Vtipálci během rozhovoru navrhli, aby napsal děsivý příběh o tom, jak ruští vojáci zesměšňují ukrajinské nacionalisty a dokonce znásilňují svého velitele ve sklepě. Jako, napíšete Steve a my budeme tento… Číst vice »

Bety
Bety
Reply to  Irena
19. 7. 2022 17:06

No King je bidenovec a k tomu byl vychován jako každé americké dítě- ale nejen jeho generace- (padesátá léta) v nenávisti a strachu z komoušů zosobněných Ruskem. Citace z jeho románu To, popisující strach šestiletého kluka z temného sklepa: „Sešel tedy čtyři schody k polici, srdce mu bušilo až v krku, vlasy v týlu zježené, oči vytřeštěné, ruce studené, přesvědčený, že každou chvíli se dveře do sklepa samy zabouchnou, světlo přicházející z kuchyně zmizí a on pak uslyší To, co je horší než všichni komoušové a zabijáci na světě, horší než japončíci, horší než hunský Atilla, horší než cokoli ve… Číst vice »

leviathan
leviathan
19. 7. 2022 14:38

Putin používá „geat reset“ a „new world order“ stejně jako Stalin používal marxistickou terminologii. Pod těmito pojmy však buduje národní suverenitu a nové lidské uspořádání světa. VS RF jsou toho důkazem, když na Ukrajině likvidují pokus o vzkříšení Chazarského Kaganátu – satanistické kabaly a globální mafie. Nenechte se tím zmást, je to klasický šachový manévr ukolébávající protivníka. Podceňovaný soupeř je totiž téměř jistým vítězem v zápase o lepší svět. GESARA je globální zákon a RF se jím fakticky řídí. Někteří jiní včetně nás globálních a národních systémových reformistů. Poslouchejte Svobodný vysílač, pořady maní magistry Svobodové a budete společně s námi,… Číst vice »

Irena
20. 7. 2022 13:02

Putin, na zasedání fóra Agentury strategických iniciativ Silné ideje pro novou dobu: „Unipolární světový řád byl brzdou rozvoje, idea dominance „Zlaté miliardy“ má rasistický a neokoloální charakter.“  Povšimněte si Overtonova okna, zatím Putin neřekl, že měla na světě zůstat na živu jedna miliarda, ale vnáší do politiky oficiálně obrat „Zlatá miliarda“, aby lidem utkvěl v paměti a vymanil se pro začátek z konspiračních teorií… Putin: „Západ zaujal ve světě přední místo především díky okrádání jiných národů a nemůže nabídnout svůj vlastní model budoucnosti.“ To asi není třeba komentovat, i když nevím, zda to někdy od něj zaznělo takto jasně a… Číst vice »

Irena
21. 7. 2022 5:16

Ředitel CIA prohlásil, že Putin je příliš zdravý…

„Šíří se mnoho fám o zdraví prezidenta Putina, ale podle našeho soudu je příliš zdravý. To je neformální hodnocení rozvědky,“ řekl Burns na Aspenském fóru.

https://ria.ru/20220721/putin-1803918173.html?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop

Last edited 10 měsíců před by Irena
PPK
PPK
21. 7. 2022 5:39

Přišlo mailem:   Host si objedná pivo.  Hospodský: „200 korun.“  Host: „Cože??? Cože?? … 200 korun?? Stojí přece padesát, a to i s tringeltem?!“ Hospodský: „Dnes 200.“  Host: „Co to má, sakra, znamenat?“  Hospodský: „Máme nové nařízení. Vysvětlím: 50 korun je pivo, 50 je na pomoc Ukrajině, 20 jde na pomoc evropským zemím, které uvalily sankce a nejsou členy EU, no a zbývajících 80 jde na fond EU, který pomůže sankce zachovat.“ Host ohromeně kouká, ale po chvíli vytáhne dvoustovku a tiše ji podá hospodskému. Hospodský vezme peníze a vrátí hostu 50 kaček. Host nechápe: „Co to zase je? Říkal jsi,… Číst vice »

idiotronic
22. 7. 2022 2:19

Podobný děj, pokus o koupi jízdního kola

Zkolo.jpg
Gatta
Gatta
22. 7. 2022 6:39

Třeba sem – neni kam jinam ?

Jeden odkaz na téma „pomoc uprchlíkům“.
comment image

A druhy „kaciřský“ – kde autor poukazuje na to, že podle počtu ruskoustranou vykazovaných ukrajinských ztrát, by i s dodávkami NATO, by UA armáda uz dávno neměla mít žádnou techniku. A ona ji stále má.
https://topwar-ru.translate.goog/199233-magija-chisel-skolko-tehniki-vsu-bylo-unichtozheno.html?_x_tr_sl=ru&_x_tr_tl=sk&_x_tr_hl=en

orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
22. 7. 2022 9:38

Na Globusu to začíná bublat. Cosi jako – zbav nás aspoń jednoho bideta!! Toho duševního mrzáka, který pobytem v útrobách emero osla dorostl až do sklepení BD, kde zcepení. „Já jsem environMENTÁL.“ – tvrdil zcela vážně s výrazem kobry a fšechny kolem sebe mohutně kurizoval. A při projevu kohosi za jeho zády klidně ochmatával veřejně jeho manželku. Také mohutně ochmatával Hitlery Clinton, což jsem oběma z heartu přál. Běží první opus Planety opic!! Globální Prediktor je OrangUTAH a ta černá hruška v Pětikolce je v něm exekutor!! Pán Bůh hraje ferbla s LuciFEREM!! Už zase se hledá Golem a génius,… Číst vice »

Last edited 10 měsíců před by orinoko
Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
22. 7. 2022 21:04

Ten Biden kolotoč – POVEDENÉ.

orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
22. 7. 2022 9:47

American dream … hledat dno a nikdy ho nepoznat!

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
22. 7. 2022 21:07

Jak ríkal Dani de Vito v jednom filmu (Válka Roseových ??)..

„Americký sen“ …??? … prachy, prachy, prachy … a kdo umře nejbohatší, ten vyhrál“.

orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
22. 7. 2022 11:16

V Izraeli měli problém: Málem metali v kostky, kdo si emero Gule od Mamule – srovnatelný kretén – dojde uvítat na letiště. Kdosi kdesi oficiálně napsal – Biden letěl do SA, kde neměl v záměru nic řešit. Cílem byl důkaz, že ještě zvládne Brežněva v letadle směrem na BV. – Tolik měli společného Izrael se Saudskou Arábií. A soudruh Bééééé v Izraeli nezklamal! … Holocaust nebo horrorcaust … kdo by to řešil? To jenom my bychom byli v nebezpečí poznat také Placatkovy vnútorné nápisy v Ruzyni. Ona ta hrůza nakonec vyjde nastejno, ale tuto možnost výraziva bych ponechal na těch,… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
22. 7. 2022 13:12

Aby to nebyly jen větrové bonBONY. Voda stoupá a s ní míra jurské horečky:

https://zvedavec.news/komentare/2022/07/9245-proc-zapadni-slovane-chvalabohu-nepatri-na-zapad.htm

Irena
22. 7. 2022 13:26

Z internetu, jedná se mimochodem hlavně o testy na koronavirus, slyšela jsem zatím jenom část:

Pred pár dňami Danny Kollár zverejnil informáciu o tom ako „nečakane“ dobré zarobil Pavol Čekan a jeho Multiplex Dx. Advokát Peter Weiss zverejnil zaujímavé informácie o Čekanovi Esete Mikasovi atď. Ponúkam vám skrátenú verziu relácie infovojna

https://youtu.be/ury7SlCDXdo

Bety
Bety
22. 7. 2022 19:02

Trochu mimo, ale… Topolánek prý nechápe, co mají lidé proti dvěma zaměstnáním, protože on má tři a zvládá to bez problémů… Bylo by to trochu sci-fi, pracovat 24 hodin den co den, ale co je to na Topolánka, že? Ledaže by šlo o „práci“v několika správních radách, kde se vždycky po pár měsících zajímá o to, kolik hodí dividendy. Ale národu by naordinoval makat 16 hodin denně, proč ne? Koneckonců, chátra takhle pracovala celá staletí, tak je na čase, aby se tyhle blahé časy vrátily, no ne? A když jsme u toho, Brusel si schválil nárůst platů o 8,5% –… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  Bety
22. 7. 2022 19:30

Buran se nezapře. Prostě to ani nejde. Takový mimořádně vykloktaný mozeček má limity, s nimiž nelze vést polemiku o světě kolem. Buran koukne do nočníku, obrátí se ke všem, a sdělí – také máte takové lejno? To moje zaujímá trojnásobnou hodnotu v kosmíru! Sám sobě je lejnař cílem i cestou. Nápovědou i konečnou hodnotící instancí. Smrad, který šíří ho netankuje. Nakeťasil, a tak dneska zkouší přes webové info spoluvlastnictví, jestli by o jeho trojnásobně zduřelé, hnědé tučnice, mohl být ještě zájem. A protože Čížci jsou národ kreténů, tak není vyloučeno, že hnědý narativ může bodovat. Lejnaři mají jeden kosmírný problém:… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
22. 7. 2022 21:29

Hele – něco krásné zpěvne muziky s hlubokým textem „bez nápovědy“.

https://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/pink-floyd/lost-for-words-33832

Gatta
Gatta
Reply to  Bety
22. 7. 2022 21:11

On je rozdíl mit „práci“ nebo „zaměstnáni“. Nebo dojonce jen „funkci“.

idiotronic
Reply to  Bety
23. 7. 2022 22:43

Ale od let desátých – čas oponou trhnul…na snímku v pruhovaném tričku (ten vyšší v modrém vedle je tam jen kvůli jeho vyšší bezpečnosti) je manager
stavební firmy, kde se skutečně pracovalo 25 hodin denně, až se z toho pracující roznemohli a doktorku, která se ujala jejich léčby zatýkala URNA, jak prosvítá z okolního textu, neboť se jednalo o finanční podvod zvláště velké společenské nebezpečnosti. Manager na to absolvoval dokonce zvláštní školu (několik tříd). Převzato z Petr Kubáč Blog záloga

Zurna25.jpg
Bety
Bety
23. 7. 2022 5:54

Včera jsem narazila v AC24 na článek, ze kterého zřejmě paní Květa vycházela – takovou snůšku aby pohledal, ani jsem to nedokázala dočíst.
Tvrdí se tam mimo jiné, že hlavním městem světa bude Jeruzalém a Putin spolu s čínským vedením všechno co dělá, dělá za jediným cílem – aby v celém světě
zavládl hladomor…

orinoko
orinoko
Reply to  Bety
23. 7. 2022 9:25

Autor patrně nějaký Holanďan. Na konci píše, že se Putin a Xi ztoporili a už Great Reset nejedou. Njn, jak v muzice. Tady se inspiruju, tady si něco málo vypujcim, něco slohnu, něco primyslim … a mám vlastní práci. Že je vnitřně rozpolcená? Kolik lidí ze 100 si toho všimne?

Bety
Bety
Reply to  orinoko
23. 7. 2022 10:50

Vnitřně rozpolcená je slabý výraz. Řekla bych, že autor nejenže sčítá hrušky
a jablka, ale přidal k tomu i švestky a slívy spolu s pytlem prošlých psích granulí.

fajt
fajt
23. 7. 2022 8:43

dle výstupů jde speciální operace RF do další fáze, politické, dolarová část Ruska se začíná aktivizovat a liberální byrokracie prudí ještě více, příkladů, jak přesvědčivě vyhrát bitvu a pak naprosto podělat špatný mír je více, než je prostý ovčan schopný možečkem pojmout. ..)

PPK
PPK
23. 7. 2022 14:09

Přijde pán k psychiatrovi a říká: „Pane doktore, trpím těžkými depresemi, že jsem zničil české zdravotnictví. Budu spoluzodpovědný za smrt tisíců lidí. Nemůžu kvůli tomu spát, myslím jen na to…“ Doktor píše do počítače: „Agitovaná paranoidní psychóza. Bludy, autoakuzace… A čím vy se vlastně živíte?“ „Já jsem náměstek ministra Válka…“
(Pro média: Nepřebírejte do zpravodajství, jde o anekdotu. Zatím.)

Gatta
Gatta
Reply to  PPK
23. 7. 2022 15:33

Taky přidám jeden socialistikej v původním zněni.

Stojí chlap nahoře na Václaváku opřenej o zábradlí a zvrací.
Jde okolo druhý a říká: „Ani se vám nedivím“.

Last edited 10 měsíců před by Gatta
Gatta
Gatta
24. 7. 2022 18:24

Velmi dlouhý a velmi kvalitní Iščenkův članek o postsovětské Ukrajinė.

https://www.novarepublika.online/2022/07/koncepce-ukrajinstvi-jako-pricina-nevyhnutelneho-kolapsu-ukrajiny