Rusko na vlastni oči. Údajně

Neměl sem co robit, a tuž sem uvital, když mi jedna česka televiza nabidla, že pro ňu možu natočit dokument o aktualni situaci v Rusku. Ale v opravdovem Rusku. Ne kajsik v Moskvě, kaj na Šeremeťevo dovali kdejaky chytrak a pak prohlašuje, že všude byl a všecko viděl. Take reportery brouky Pytliky mam rad. Řikam: „No a jake su podminky? Co mam točit a fotit? Pravdu?“ „Co furt mate s tou pravdou? Pravda dneska nikoho nezajima, vždyť všeci mame svoje hypoteky, ni? Tuž to natoč a napiš tak, abyzme to mohli odvysilat, bo jinak žadna premije nebude.“

No a mate to. Tak sem se teda na par dnu uvelebil v knajpě Na Rožku, bo doma televizu nemam. Fakt nemam čas na to, abych posluchal zpravy, kere zfalšuje kdosik jiny, to si je raději upravim sam. Za dva dny sezeni Na Rožku jsem měl naprosto přesně naštudovane, jak to ma vypadat, aby muj hypotečni učet dostal fajny honorař za fajně odvedenu robotu.

Tuž par fotek z natačani mate tu. Ručim za ně, že su prave, moje, origynalni a při foceni ani natačani nebylo žadnemu zviřatku ubližene. Teda aspoň udajně.


Rusko pry nema nic proti Mekovi Donaldovi. Ze zdroju, kere nemožu uvest, sem se dozvěděl, že udajně je tady zajem zakazat všecky Meky po celem Rusku. Každopadně nedostatek surovin se už projevuje. Řecky salat došel, bo se nedovaži řecky syr a řecka oliva.


Udajně se ale stejně rozšiřilo hnuti „Smrt imperijalistyckemu Donaldovi“ a Rusi odmitaju ty pomlete koňske placky žrat. Jedini, keři do hnuti zatim nevstupili, su vrabci. Putin už udajně připravuje „Dekret na pticu“.


Ruske obědy, kdysik opulentni a bohate, oplyvajici zeleninou, fčil zchudly. Hlavnim žradlem Rusa tak zustala ryba. Ta jedina zatim nechape embargo a nechce odplut z ruskych řek.


Katastrofalni stav ruskych cest je znamy. Je to udajně tym, že Rus krade asfalt. Zdroj nebyl ověřen.


Takaja kultura. Rasijskaja. Penize za ukradeny asfalt udajně skončily na tajnem Putinově kontě.


Kouzlo nechtěneho. Sovětsky Svaz, mirova hraz! Ale my moc dobře vime, co za timto kolosem plnym bolševicky myslicich lidi stoji. Je to udajně touha Putinovych kagebaku ovladnut Krym, Novorusko a pak cely svět!


Nějakou dobu to ale bude trvat. Jak vidite, Ruske obyvatelstvo je vypasene a připravene na dluhotrvajici stradani.


A tak je to v Rusku ze všim. Navrch huj, vespod fuj. Reklamy na Armanyho a jine šaškarny, v realu zchudla společnost a živořici lid.


Neni divu, že udajně ma Putin 80% podporu. Pry udajně na každem rohu stoji agent KGB, dnes FSB, kdysik NKVD, předtym Čeka. Jakykoliv projev odporu se tresta udajně na mistě.


Rusky militarizmus dokazuje všudepřitomne vojsko na ulicach. Pry udajně su všude.


Udajně když zahlidnete kohokoliv s jinym nazorem, než ma Putin, stači zmačknut tlačitko. Země je stejně tak profizlovana, že policajt stoji na každem rohu. Fakt. Mam jejich obrazky.


Enem zmiltarizovana země može vylepovat plagaty zločinca, kery ma na svědomi desitky milijonu životu.


Nechapu, čemu mame furt strach z kolosa na hliněnych nohach? Měli byzme Putinovi ukazat co proto. A zautočit by bylo třeba hned. Preventyvně. Udajně se to tak robi. Ale kdo by nam odporoval? Žebraci, ubozi obyvatele Putinova Ruska, nuceni žit v přišernych podminkach?


Tady je jasny dukaz o zapojeni ruskych ozbrojenych sil v konfliktu. Nove, leskle cedulky se jmeny padlych vojaku udajně patři pravě temnym silam nasazenym v Novorusku.


Matka jednoho z padlych, udajně se vraci pravě z tryzny za nebohe. Smutny obrazek.


A plešata zruda, kera je za všecko zodpovědna, furt zhliža na zdevastovane, rozpadajici se ruske města a vesnice…


Jedine zadostiučiněni je, že mu holubi seru na hlavu. Ale nejsem si jisty, jestli holub chape, jaky je rozdil jestli to zrobi Leninovi, Mozartovi nebo Lojzovi Jiraskovi…


Vot kultura. Neni co prodavat, prodame matrjošku…


Prodejna expresnich autobusu. Smutne, kam až može kdysik tak slavny narod klesnout…


Zlata ma Rusko udajně dost. A schovava ho v čelistech svojich obyvatel.


Otřesny stav parkovišť. Udajně se jedna o hlavni autobusove nadraži v Kazani.


Otřesny stav železnic a vagonu, pamatujicich Ukrajinca Kruščova.


Krasne ruske ženy su minulosti. V Rusku dnes už udajně zustaly jen stařeny. Narod udajně podle statystyk vymira…


Ukazka ruske propagandy. Veteranum valky – dustojny život! Kura, když tak počitam, když bylo takemu vojakovi v pětaštyrycatem 25 let, tak maju ti veterani nejmiň 94 roku! Tuž to bude asi hodně voliču…


Ruske tanky s ozbrojenci, bez označeni přislušnosti. Obrazek je udajně z oblasti Luhanska, ale neni možne jej podle hodnověrnych zdroju ověřit…


Dusledky embarga a zhoršujici se situace v zasobovani.


Jak dluho to može trvat, než se lid chopi konzerv a vyžene nadute Putinovy spolupachatele z jejich palacu?


Země je profizlovana a prolezla radary. Na deseti kilometrech trasy jich je udajně až 15. Radary umi nejen změřit rychlost, ale udajně su určene i na rozhaněni nelegalnich demonstraci.


Jednoduche jak facka. Baterka z naklaďaku, radar a online přenos. Jak si pomyslite cokoliv špatneho o Putinovi, data jdou online do centralniho uložiště.


Uzene ryby. Posledni zachrana obyčejneho ruskeho člověka. Kupit si vodku, rybu, zabalit všecko do stareho vydani Litěraturnoj Gazěty a hybaj dodom. Venku neni bezpečno.


Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz

Přejít do diskuze k článku 58 komentářů