Rusko na vlastni oči. Údajně

Neměl sem co robit, a tuž sem uvital, když mi jedna česka televiza nabidla, že pro ňu možu natočit dokument o aktualni situaci v Rusku. Ale v opravdovem Rusku. Ne kajsik v Moskvě, kaj na Šeremeťevo dovali kdejaky chytrak a pak prohlašuje, že všude byl a všecko viděl. Take reportery brouky Pytliky mam rad. Řikam: „No a jake su podminky? Co mam točit a fotit? Pravdu?“ „Co furt mate s tou pravdou? Pravda dneska nikoho nezajima, vždyť všeci mame svoje hypoteky, ni? Tuž to natoč a napiš tak, abyzme to mohli odvysilat, bo jinak žadna premije nebude.“

No a mate to. Tak sem se teda na par dnu uvelebil v knajpě Na Rožku, bo doma televizu nemam. Fakt nemam čas na to, abych posluchal zpravy, kere zfalšuje kdosik jiny, to si je raději upravim sam. Za dva dny sezeni Na Rožku jsem měl naprosto přesně naštudovane, jak to ma vypadat, aby muj hypotečni učet dostal fajny honorař za fajně odvedenu robotu.

Tuž par fotek z natačani mate tu. Ručim za ně, že su prave, moje, origynalni a při foceni ani natačani nebylo žadnemu zviřatku ubližene. Teda aspoň udajně.


Rusko pry nema nic proti Mekovi Donaldovi. Ze zdroju, kere nemožu uvest, sem se dozvěděl, že udajně je tady zajem zakazat všecky Meky po celem Rusku. Každopadně nedostatek surovin se už projevuje. Řecky salat došel, bo se nedovaži řecky syr a řecka oliva.


Udajně se ale stejně rozšiřilo hnuti „Smrt imperijalistyckemu Donaldovi“ a Rusi odmitaju ty pomlete koňske placky žrat. Jedini, keři do hnuti zatim nevstupili, su vrabci. Putin už udajně připravuje „Dekret na pticu“.


Ruske obědy, kdysik opulentni a bohate, oplyvajici zeleninou, fčil zchudly. Hlavnim žradlem Rusa tak zustala ryba. Ta jedina zatim nechape embargo a nechce odplut z ruskych řek.


Katastrofalni stav ruskych cest je znamy. Je to udajně tym, že Rus krade asfalt. Zdroj nebyl ověřen.


Takaja kultura. Rasijskaja. Penize za ukradeny asfalt udajně skončily na tajnem Putinově kontě.


Kouzlo nechtěneho. Sovětsky Svaz, mirova hraz! Ale my moc dobře vime, co za timto kolosem plnym bolševicky myslicich lidi stoji. Je to udajně touha Putinovych kagebaku ovladnut Krym, Novorusko a pak cely svět!


Nějakou dobu to ale bude trvat. Jak vidite, Ruske obyvatelstvo je vypasene a připravene na dluhotrvajici stradani.


A tak je to v Rusku ze všim. Navrch huj, vespod fuj. Reklamy na Armanyho a jine šaškarny, v realu zchudla společnost a živořici lid.


Neni divu, že udajně ma Putin 80% podporu. Pry udajně na každem rohu stoji agent KGB, dnes FSB, kdysik NKVD, předtym Čeka. Jakykoliv projev odporu se tresta udajně na mistě.


Rusky militarizmus dokazuje všudepřitomne vojsko na ulicach. Pry udajně su všude.


Udajně když zahlidnete kohokoliv s jinym nazorem, než ma Putin, stači zmačknut tlačitko. Země je stejně tak profizlovana, že policajt stoji na každem rohu. Fakt. Mam jejich obrazky.


Enem zmiltarizovana země može vylepovat plagaty zločinca, kery ma na svědomi desitky milijonu životu.


Nechapu, čemu mame furt strach z kolosa na hliněnych nohach? Měli byzme Putinovi ukazat co proto. A zautočit by bylo třeba hned. Preventyvně. Udajně se to tak robi. Ale kdo by nam odporoval? Žebraci, ubozi obyvatele Putinova Ruska, nuceni žit v přišernych podminkach?


Tady je jasny dukaz o zapojeni ruskych ozbrojenych sil v konfliktu. Nove, leskle cedulky se jmeny padlych vojaku udajně patři pravě temnym silam nasazenym v Novorusku.


Matka jednoho z padlych, udajně se vraci pravě z tryzny za nebohe. Smutny obrazek.


A plešata zruda, kera je za všecko zodpovědna, furt zhliža na zdevastovane, rozpadajici se ruske města a vesnice…


Jedine zadostiučiněni je, že mu holubi seru na hlavu. Ale nejsem si jisty, jestli holub chape, jaky je rozdil jestli to zrobi Leninovi, Mozartovi nebo Lojzovi Jiraskovi…


Vot kultura. Neni co prodavat, prodame matrjošku…


Prodejna expresnich autobusu. Smutne, kam až može kdysik tak slavny narod klesnout…


Zlata ma Rusko udajně dost. A schovava ho v čelistech svojich obyvatel.


Otřesny stav parkovišť. Udajně se jedna o hlavni autobusove nadraži v Kazani.


Otřesny stav železnic a vagonu, pamatujicich Ukrajinca Kruščova.


Krasne ruske ženy su minulosti. V Rusku dnes už udajně zustaly jen stařeny. Narod udajně podle statystyk vymira…


Ukazka ruske propagandy. Veteranum valky – dustojny život! Kura, když tak počitam, když bylo takemu vojakovi v pětaštyrycatem 25 let, tak maju ti veterani nejmiň 94 roku! Tuž to bude asi hodně voliču…


Ruske tanky s ozbrojenci, bez označeni přislušnosti. Obrazek je udajně z oblasti Luhanska, ale neni možne jej podle hodnověrnych zdroju ověřit…


Dusledky embarga a zhoršujici se situace v zasobovani.


Jak dluho to može trvat, než se lid chopi konzerv a vyžene nadute Putinovy spolupachatele z jejich palacu?


Země je profizlovana a prolezla radary. Na deseti kilometrech trasy jich je udajně až 15. Radary umi nejen změřit rychlost, ale udajně su určene i na rozhaněni nelegalnich demonstraci.


Jednoduche jak facka. Baterka z naklaďaku, radar a online přenos. Jak si pomyslite cokoliv špatneho o Putinovi, data jdou online do centralniho uložiště.


Uzene ryby. Posledni zachrana obyčejneho ruskeho člověka. Kupit si vodku, rybu, zabalit všecko do stareho vydani Litěraturnoj Gazěty a hybaj dodom. Venku neni bezpečno.


Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz
0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
58 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sio
Sio
7. 9. 2014 9:41

To by se mohlo jmenovat „Rosko očima Ladislava Větvičky“. Proti autentičnosti fotografií nic nenamítám, oproti interpretacím a názorům mám námitek hodně. Nepříklad ta o Putinovi jako příčině té bídy. A co Jelcin, toho už v makovičce Větvička nemá? Ty díry v cestách vznikly až díky Putinovi?
Opulentní a bohaté obědy? Kdy a ve kterých vrstvách? U potomků nevolníků, které Mr. Větvička fotil? Nevolníci v zemljankách – je ten „kdysi slavný národ“. No jo, ta hypotéka, zapomněl jsem … tohle jistě v v mainstreamu uveřejní, i zaplatí pořádně. Takže gratuluji.

Sio
Sio
7. 9. 2014 9:43

Tohle je přesně článek pro tu blbější část našeho národa, aplaus zaručen. Ale ode mě ne, o Rusku totiž něco vím.

Morybundus
Morybundus
7. 9. 2014 9:47

Já si myslím, že autor se „dopustil“ naopak velmi dobrého sarkasmu, za což mu dík.

aram
aram
7. 9. 2014 10:18

Také se domnívám, že jde především o ironii. Teď jen aby to každý pochopil. Ještě, že autor dal do titulku „údajně“ a opakuje to tolikrát kolikrát se to tam vejde. Ten sarkasmus, pokud tomu dobře rozumím, je namířen především vůči našim sdělovadlům, jejichž „údajně“ zaručené zprávy vznikají stejně jako autorovy. Totiž v hospodě Na Rožku.

hudryper
hudryper
7. 9. 2014 10:20

Mně se líbil ten artefakt labutě vyrobený z plastového chrániče potrubního spoje.Jinak si myslím,že se nemusí Sio zlobit,Větvička je
dostatečně sarkastický,za člověkem na fotce je v pozadí pravdivý obraz dnešního Ruska. Ten otřesný stav silnic je ruskou tradicí,
zažíval jsem jej během perestrojky a jak vidno nic se až tak
moc v tomto směru nezměnilo.Někdy mě napadlo,jestli to není schválně
coby přírodní překážky pro potencionálně postupujícího agresora. Má to
ale stinnou stránku,tyhle silnice jen tak hned nějaké auto dlouhodobě nepřežije.Ani to ruské….

Rado Miko
7. 9. 2014 10:27

Sio (:-)) nepochopil
Ladislav Větvička, nezavisly „“reporter česke televize““ zavisly „na hypotece“, Putinovo ubohe Rusko.

Béda
7. 9. 2014 10:39

Na ČT24 u Moravce si právě notují na téma Rusko dva jestřábi – Zadolárek a Schwarzenberg. Zadolárek vypadá antirusky akčnější.

mirror
mirror
7. 9. 2014 10:42

Ten honorář není poctivý. Peníze jsou špinavé. Po celé Evropě by se daly nafotit stejné obrázky. Výjimkou by mohlo být Německo, kde je všechno rovnoběžné a kolmé a natřeno šedou nebo zelenou barvou. Putin dostal 15 let po řádění zločineckých Jelcinovských demokratů. Ani v Evropě se za tuto dobu nepodařilo zahladit stopy WWII. Srovnejte, kolik Ukrajinců a Rusů se potuluje po Evropě a kolik utrácejí.

moje jméno
moje jméno
7. 9. 2014 10:58

http://vetvicka.blog.idnes.cz/c/425193/Jak-sem-robil-nenavistnu-kampan-proti-Rusku.html

tady je pokračování, myslím, že jste nedocenili půvab Větvova sarkazmu :-)

Morybundus
Morybundus
7. 9. 2014 11:21

Akorát dodnes nechápu, jak může Větva se svými názory publikovat na Modré Frontě, výstavní skříni českého „liberálního konzervativismu“, antiputinismu a jiných neblahých -ismů…
Jinak v článku na nějž odkazuje „moje jméno“ je zmíněna (a nafocena) Kazaň. Málo se asi ví, že Kazaň má také vlastní metro s opravdu nádhernými stanicemi (viz: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1486622 )

Jarda
Jarda
7. 9. 2014 11:54

Čeština je krásný, a taky hodně záludný jazyk. Něco napíšete, a každý tomu rozumí jinak. Záleží hlavně na intelektu a selském rozumu – to je umět si dát sdělené do správného kontextu, nečíst jen slova, ale vnímat i to, co je psáno, nebo řečeno „mezi řádky“, a jakým stylem je to podáváno. Tento článek to jasně dokazuje. Jedni od prvního řádku ví, že se jedná o sarkazmus, jiní se „čertí“, že pisatel o Rusku nic neví. Něco podobného před lety spáchali i Kaiser s Lábusem – taky ne každý pochopil:
https://www.youtube.com/watch?v=BQ35xVhcPfI&list=PLA08C40504295B58F

zajoch
7. 9. 2014 12:08

Řekla bych, že při hodnocení a kritizování Ruska (třeba silnice), by se mělo přihlédnout k jeho rozloze. Ono jinak se buduje a udržuje u nás, kde máme z jednoho konce státu na druhý pár set km a dost zalidněné území a v Rusku, kde mají takto několik tisíc km a hustotu obyvatel 8,4 na 1 km2. Vím, že je to průměr a že do něho spadají neobydlené nebo téměř neobydlené oblasti, ale i tak bude jistě menší než našich 133. Další problém jsou extrémní rozdíly v počasí. Víme co udělá naše mírná zima na našich silnicích. Zkuste žít třeba v… Číst vice »

Sugar Ray
Sugar Ray
7. 9. 2014 12:38

Pěkný , fakt jsem se upřímě zasmál . Nedávno jsem se koukal na dokument o Alexi Ovečkinovi , točila to US televize . Z roku 2010 myslim během letní pauzy kdy byl doma v Rusku , maj barák , zahradu , jeho matka pěstuje zeleninu ,ale ten vocas se jezdí stravovat do Mekáče , s celou kohortu kámošů . To jsou stejný volové jako tady v protektorátu . Ale ta rodinná soudržnost to US humatoni neznaj , nechápaly že ho vychovaly rodiče a prarodiče jako člověka i hokejistu . V USA se prdne dítě do programu jak tomu řikaj a… Číst vice »

Sio
Sio
7. 9. 2014 13:07

Celou dobu jsem se v tom snažil hledat sarkasmus. Pokud v tom tedy opravdu jen sarkasmus je, pak pro mě skutečně nepochopitelný, nebo spíše je to velmi zvláštní forma sarkasmu. Ale budiž, třeba to nesedlo jen mi.
A vůbec všichni jste blbci. (ironická sebereflexe, pokud je někdo stejně nechápavý, jako ja.)

Sio
Sio
7. 9. 2014 13:10

Béda napsal

Na ČT24 u Moravce si právě notují na téma Rusko dva jestřábi – Zadolárek a Schwarzenberg. Zadolárek vypadá antirusky akčnější.

Oba jsou to debilové. To NENÍ sarkasmus. :-)

Sio
Sio
7. 9. 2014 13:14

Sugar Ray napsal Pěkný , fakt jsem se upřímě zasmál . Nedávno jsem se koukal na dokument o Alexi Ovečkinovi , točila to US televize . Z roku 2010 myslim během letní pauzy kdy byl doma v Rusku , maj barák , zahradu , jeho matka pěstuje zeleninu ,ale ten vocas se jezdí stravovat do Mekáče , s celou kohortu kámošů . To jsou stejný volové jako tady v protektorátu . Ale ta rodinná soudržnost to US humatoni neznaj , nechápaly že ho vychovaly rodiče a prarodiče jako člověka i hokejistu . V USA se prdne dítě do programu jak… Číst vice »

Alena
Alena
7. 9. 2014 13:20

Sio napsal
Oba jsou to debilové. To NENÍ sarkasmus.

U Moravce padl fakt průkazný argument z úst knížete o domnělých Rusích na Ukrajině- mají jiný přízvuk, nemohou to být Ukrajinci – pěkně jsi to na sebe, kníže vyžvanil

Jarda
Jarda
7. 9. 2014 13:33

Oprava a omluva – v článku samozřejmě nejde o sarkasmus, ale o ironii. Jinak Láďu čtu hlavně pro pobavení a humorné „vypíchnutí“ blábolů kolem nás šířených médii, a jejich zesměšnění.

ducatista
ducatista
7. 9. 2014 14:38

Sugar Ray napsal Pěkný , fakt jsem se upřímě zasmál . Nedávno jsem se koukal na dokument o Alexi Ovečkinovi , točila to US televize . Z roku 2010 myslim během letní pauzy kdy byl doma v Rusku , maj barák , zahradu , jeho matka pěstuje zeleninu ,ale ten vocas se jezdí stravovat do Mekáče , s celou kohortu kámošů . To jsou stejný volové jako tady v protektorátu . Ale ta rodinná soudržnost to US humatoni neznaj , nechápaly že ho vychovaly rodiče a prarodiče jako člověka i hokejistu . V USA se prdne dítě do programu jak… Číst vice »

aram
aram
7. 9. 2014 14:45

Jarda napsal

Oprava a omluva – v článku samozřejmě nejde o sarkasmus, ale o ironii. Jinak Láďu čtu hlavně pro pobavení a humorné „vypíchnutí“ blábolů kolem nás šířených médii, a jejich zesměšnění.

Nemyslím, že je třeba opravy a omluvy. Sarkasmus a ironie jsou si tak blízcí jakoby to byli sourozenci.:-)
Obzvlášť v psané podobě, kdy neslyšíme intonaci.
V obou případech však to co je psáno není myšleno doslovně. Ba naopak. :-)

Dolmen
Dolmen
7. 9. 2014 14:52

Pěkný a inteligentní sarkasmus, bohužel pochopit ho dokáže jen inteligentnější část národa…., dokonce to vypadá, že ani všichni diskutující na OM nepochopili….a to mám zato, že sem chodí jen ti, co nemají v hlavě jenom nezaplněnou dutinu.

Sugar Ray
Sugar Ray
7. 9. 2014 14:57

Já mám Ovečkina rád , já to nemyslel zas tak zle . S tim Mekem to je mimo moje chápání globálně to je druhá věc . On je člověk na rozdíl od Crosbyho třeba , to je robot nebo co to je , humaton , emerickej úsměv , připravený fráze a vzorce chování ,ikdyž hokejista asi nejlepší na světě . Mě se právě líbí to pojetí rodiny u Ovečkinů a ten patriotismus , jak dával Sio ten odkaz teď zase ukázal že má srdce , samozřejmě reakce demokratů – zabít , zničit , miluje Putina , idiotský humatoni . Pamatujete… Číst vice »

Admirál
Admirál
7. 9. 2014 15:26

Ty fotky – tak si Rusko pamatuji, když jsme byli v 2002 v Rusku na Volze. Výběr dělal někdo s „okem“.

Ty uzené ryby jsou naprosto skvělé.

ducatista
ducatista
7. 9. 2014 15:33

Jo, Crosby je umělotina, Kanada nutně potřebovala druhého WG, tak ho prostě marketingově vyrobila. ALe jako hokejista extraklasa, to je jasné. K reakcím na AO – zdejší mainstream si vybere jen ty negativní reakce. Sem tam sleduju diskuse pod články na amerických serverech a opravdu hodně lidí tvrdě kritizuje zahraniční politiku vměšování USA, jsem přesvědčen, že mezi fanoušky Capitals bude mít AO spoustu zastánců i v otázce UA. Stejně jako měl tehdy i Tim Thomas, od něho to byl opravdu téměř hrdinský čin, na to je potřeba „mít koule“. Ad nejlepší na světě – Crosby, Malkin nebo Ovečkin? Já říkám… Číst vice »

mirror
mirror
7. 9. 2014 15:40

V londýnské Tate Gallery visí černobílá fotografie s titulkem Flour shortage 1977, na které je vidět fronta venkovských děvušek před pekařstvím kdesi v UK. Zjev frontových bojovníc je stejný jako na fotkách pana Větvičky z Ruska. Také byste se zasmáli. U nás chyběl hajzlpapír, protoře vyhořela papírna v Harmanci, v Uk si zastávkovali mlynáři nebo pekaři.

Dana
Dana
7. 9. 2014 16:19

Sarkasmus ironii pouziva. Je tezke z obrazku vycist nejakou ironii, protoze v ironii-sarkasmu vysloveny nazor se mini uplne opacne. Ale zdejsi fotografie jsou fakty. Jak najit ironii v predlozenych faktech ? Jak se da ironisovat priserna infrastruktura silnic v Rusku ? Ze ve skutecnosti maji perfektni dalnice ? To jiste ne. A co se sochou Lenina, 20 let po padu Sovetskeho Svazu ? „““““““…A plešata zruda, kera je za všecko zodpovědna, furt zhliža na zdevastovane, rozpadajici se ruske města a vesnice……“““““ Jake by bylo oposicni, zkryte mineni ? Ze jako, v teto prosperujici ruske zemi je Lenin nedulezity ? ———–… Číst vice »

Béda
7. 9. 2014 16:27

Dana napsal Sarkasmus ironii pouziva. Je tezke z obrazku vycist nejakou ironii, protoze vironii-sarkasmu vysloveny nazor se mini uplne opacne. Ale zdejsi fotografie jsou fakty. Jaknajit ironii v predlozenych faktech ? Jak se da ironisovat priserna infrastruktura silnic v Rusku ? Ze ve skutecnosti maji perfektni dalnice ? To jiste ne. A co se sochou Lenina, 20 let po padu Sovetskeho Svazu ? „““““““…A plešata zruda, kera je za všecko zodpovědna, furt zhliža na zdevastovane, rozpadajici se ruske města a vesnice……“““““ Jake by bylo oposicni, zkryte mineni ? Ze jako, v teto prosperujici ruske zemi je Lenin nedulezity ? ———–… Číst vice »

Béda
7. 9. 2014 16:28

Oprava: Kecko. Lenin může za dění v Rusku akorát tak mezi lety 1917 – 1922…

bublin
bublin
7. 9. 2014 17:01

A teď jsou všici zmateni, fotky vypadají jak z rovníkové afriky. Velikánova socha po.rána, vše marné, to jen tak
okecat nepůjde. Sio byl tak vyveden z míry, že zapomněl na obranu velikána z rozežraným mozkem.
Mít pochopení pro tento marasmus chce pořádný kus …..

bublin
bublin
7. 9. 2014 17:08

aram napsal

Tak schválně Kecko
http://damartina.rajce.idnes.cz/Detroit/#DSC00316.JPG
http://damartina.rajce.idnes.cz/Detroit/#DSC00317.JPG
http://damartina.rajce.idnes.cz/Detroit/#DSC00383.JPG
a takových najdu, když se mi bude chtít…

Skončila soutěž zmateného Bédy o nejhodnějšího protektora
a vy vyhlašujete novou :

“ o nejhnusnější aglomeraci“

poukazování „ale dyť tam je to stejný“ vaši lásku nespasí
V Rusku je smrad,svrab, neštovice a boševická mentalita.
Jelcin se tak snažil, stačilo jen vydržet dvě, tři generace.

Béda
7. 9. 2014 17:14

p. bublino,

o co se Jelcin tak snažil?

aram
aram
7. 9. 2014 17:22

bublin napsal Skončila soutěž zmateného Bédy o nejhodnějšího protektora a vy vyhlašujete novou: “ o nejhnusnější aglomeraci“ poukazování „ale dyť tam je to stejný“ vaši lásku nespasí V Rusku je smrad,svrab, neštovice a boševická mentalita. Jelcin se tak snažil, stačilo jen vydržet dvě, tři generace. A to je ironie nebo sarkasmus? Tady nejde o lásku milej zlatej. Tady jde o ten článek pana Větvičky míněný, podle mého názoru, ironicky a to směrem k médiím a jejich selektivního informování. Sednuv si do hospůdky jal se vydělávat na hypotéku a výsledek musel být takový, aby v rámci všeobecného nastavení mainstreamu vůbec něco… Číst vice »

Ibrahim Ag Alhabib
Ibrahim Ag Alhabib
7. 9. 2014 17:25

s jelcinem by rusko dávno padlo

orinoko
orinoko
7. 9. 2014 17:29

Tragédie zvaná Větvička. A přitom stačilo tak málo: Nedráždit vážné věci debilotinami zvíci humoru. Njn, adminova míra pro pluralitu asi tak jako v případě moravských kulturních ohlášek.

bublin
bublin
7. 9. 2014 17:33

aram napsal A to je ironie nebo sarkasmus? Tady nejde o lásku milej zlatej. Tady jde o ten článek pana Větvičky míněný, podle mého názoru, ironicky a to směrem k médiím a jejich selektivního informování.Sednuv si do hospůdky jal se vydělávat na hypotéku a výsledek musel být takový, aby v rámci všeobecného nastavení mainstreamu vůbec něco dostal. Kdyby tomu tak nebylo, tak by použil toto http://vetva.rajce.idnes.cz/2014-9_Rusko_2/ a to jak musíte uznat za to by dostal P.R.D. Ovšem fotky jsou to krásné, žeano? Jo, o výkladu víry se nežertuje. Podívejte na soudruha Sia, červíček se uchytil a hlodá. Větva je homimo,… Číst vice »

bublin
bublin
7. 9. 2014 17:45

Béda napsal

p. bublino,

o co se Jelcin tak snažil?

Jelcin je gigant, který v dějinách ruska teprve čeká na své
ocenění. Vyrval a přenesl Rusko ze středověku do moderní doby. Jeho cíle : pluralita, modernizace, odstranění negramotnosti a zlepšení stravovacích návyků, to je vám málo.

orinoko
orinoko
7. 9. 2014 17:50

Ani bych se nedivil, kdyby se soudruh bubble gum bublin brzy oprznil společně s Větvičkou ve Stodolní u stánku s klasickým moravským pančákem.

bublin
bublin
7. 9. 2014 17:50

Ibrahim Ag Alhabib napsal

s jelcinem by rusko dávno padlo

S Jelcinem by naopak vzkvétalo, to Putin ho přivedl pomocí svých agentů k alkoholu. Alkoholu, který zničil největší naději Ruska.

Béda
7. 9. 2014 17:53

bublin napsal
Jelcin je gigant, který v dějinách ruska teprve čeká na své
ocenění. Vyrval a přenesl Rusko ze středověku do moderní doby. Jeho cíle : pluralita, modernizace, odstranění negramotnosti a zlepšení stravovacích návyků, to je vám málo.

Vidím, že začínáte konkurovat panu Větvičkovi. Demokrat Jelcin nechal střílet na parlament a rpzkrást stát. Za něj lidé v Rusku běžně čekali na důchody a platy půl roku. Kdyby vládl déle, Rusko by se asi rozpadlo na desítky oligarchátů.

aram
aram
7. 9. 2014 17:55

bublin napsal Jo, o výkladu víry se nežertuje. Podívejte na soudruha Sia, červíček se uchytil a hlodá. Větva je homimo, co fotí sobě předložené talíře a má rozhled průměrného hominida z ostravy. Vždyť Sio může začít pochybovat a být pro vaši věc ztracen. Dobrý pokus o úhybný manévr směrem k siovi, ale já se zmást nenechám :-) Jéžišikriste dospělý lidi a je to jak u Bucků, když zhasnou. Jděte, aspoň pro tuto chvíli, do háje s Jelcinem, vírou, naší věcí a vraťte se na start a čtěte ten článek v klidu a pomalu znovu. Především Vy a Kecka, zdá se,… Číst vice »

bublin
bublin
7. 9. 2014 18:04

orinoko napsal

Ani bych se nedivil, kdyby se soudruh bubble gum bublin brzy oprznil společně s Větvičkou ve Stodolní u stánku s klasickým moravským pančákem.

Vy jste nešťastný, že vás nikdo nebere vážně, co? Vaše alkoholové debaty s kamarády nikam nevedou a nerozumíte okolnímu světu, který se hospůdce tolik vymyká. Ale v jednom máte pravdu. Admin se začíná chovatpodezřele.
Zbaběle opustil standartu Novoruska a napsal jeho nekrolog. Učinil sebekritiku? Uvažoval o své terminaci?
O to se starejte. Musíte si uvědomit, kam patříte, vím,
je to dost ubohé, ale když se budete snažit i vaše „práce“
může přinést své plody.

bublin
bublin
7. 9. 2014 18:09

aram napsal
Dobrý pokus o úhybný manévr směrem k siovi, ale já se zmást nenechám
Jéžišikriste dospělý lidi a je to jak u Bucků, když zhasnou.Jděte, aspoň pro tuto chvíli, do háje s Jelcinem, vírou, naší věcí a vraťte se na start a čtěte ten článek v klidu a pomalu znovu.
Především Vy a Kecka, zdá se, nemáte smysl pro ironii. Možná tak pro tu vlstní, ale na tu druhých se tváříte, jak když to vidíte poprvé.

Ale mám, ale musíte zachovat vážnou tvář. Je to celé jen legrace.

Rado Miko
7. 9. 2014 18:10

Stačí se podívat na nějaký známý film, natočený před rokem 89. Je plný ironie, dvojsmyslnosti, sarkasmu, narážek, jinotajů a podobně. Jen člověk, kromě zábavy, musel také přemýšlet, ale to se už dnes nenosí – to přemýšlení.

bublin
bublin
7. 9. 2014 18:17

Béda napsal Vidím, že začínáte konkurovat panu Větvičkovi. Demokrat Jelcin nechal střílet na parlament a rpzkrást stát. Za něj lidé v Rusku běžně čekali na důchody a platy půl roku. Kdyby vládl déle, Rusko by se asi rozpadlo na desítky oligarchátů. Co mohl dělat? S parlamentem měl na rozhodnutí jen 3 minuty. Zvolil silové řešení. V opačném případě hrozila světová válka. To se vám to mluví, když nemáte žádnou odpovědnost a nemusíte se rozhodnout hned. Důchody. Těžko se dá zvládnout vše, když máte v rukou doslova osud lidstva. Chtělo to více trpělivosti. Naštěstí se v EU o limitním věku 8O… Číst vice »

bublin
bublin
7. 9. 2014 18:18

Oprave 80 let.

Béda
7. 9. 2014 18:20

bublin napsal
Co mohl dělat? S parlamentem měl na rozhodnutí jen 3 minuty.
Zvolil silové řešení. V opačném případě hrozila světová válka. To se vám to mluví, když nemáte žádnou odpovědnost a nemusíte se rozhodnout hned.
Důchody. Těžko se dá zvládnout vše, když máte v rukou doslova osud lidstva. Chtělo to více trpělivosti. Naštěstí
se v EU o limitním věku let.

Světová válka? O čem to mluvíte?

Sugar Ray
Sugar Ray
7. 9. 2014 18:21

Bublin je dneska ve formě :-)

bublin
bublin
7. 9. 2014 18:27

Béda napsal
Světová válka? O čem to mluvíte?

Vidím, že jste Jelcina příliš nenastudoval. Šlo o výzvu
k podniknutí rázné akce proti parlamentu a vojenským jedntkám, které ho podporovali. Tyto jednotky se chtěly zmocnit části jaderného arzenálu. Pokud by jelcin v limitu nezasáhl, hrozily preventivní údery a intervence.

orinoko
orinoko
7. 9. 2014 18:40

Selfdeklarovaní levičáci jsou skutečná civilizační hovada. Ochotni vést plky i s přeskakující deskou. Neschopni strávit bláboly, které zavánějí jakousi utkvělou jinou stranou.
Kanonefutr pro Íčkovy rychlokavšky.