Šanci jako dnes lež ještě nikdy neměla

Jsme svědky přezajímavého úkazu. Národ je rozdělen na dvě zhruba stejné poloviny, ale média stojí sjednocená jako jeden muž. O čem ta nerovnoměrnost svědčí? Jsou současní mediální šmoci a inkousti tak nemožní, že přes veškeré jejich pinožení a přes širokou a stále se rozrůstající škálu současných sdělovacích prostředků zůstává polovička národa médií neovlivněna, anebo je to tak, že nemožná je ona sama materie, kterou se novinářští slouhové z pověření svých pánů snaží do našich hlav nacpat? Pravda, zatím neúspěšně, protože jsme možná nejvytrénovanějším národem světa v umění rozpoznávat pravdu od lži, takže jsme tu lež nejmodernější rozpoznali jako lež snad už s dopomocí pouhé naší první signální soustavy. Prostě té nové lži nevěříme, protože naše životní zkušenost a rozum nám napovídají, že je pravým opakem pravdy. Že pravda je jinde, ale je lží z našich životů tlačena na samý okraj našeho vědomí, že jsme dnes zkrátka obelháváni tak, jak jsme s výjimkou nacistické éry snad ještě nikdy v naší historii obelháváni nebyli.

Nemyslíte, že i proto ubývá posluchačů rozhlasových a televizních zpráv, že proto mizí novinové kiosky z našich ulic a náměstí, snižuje se počet odběratelů tisku – protože řekněte mi, kdo je zvědavý na pusté lži? Kdo je zvědavý na pověsti, že Rusko je hrozba a Amerika záštitou míru, kdo si nedovede na prstech spočítat, proč asi mají USA vojenské základny ve 150 zemích světa, který to stát jen v tomto novém století intervenoval, někde dokonce přímo vojensky, už v 17 zemí světa, nebo zásluhou které to země se nám z rozkotaného a rozbombardovaného Středního východu a severní Afriky valí na evropské břehy záplavy uprchlíků, kteří mají nás Evropany, podle amerického filozofa Thomase Barnetta, proměnit na rasu světlehnědou, s IQ menším než 100, která už nebude znát hranice, státy a národy, a bude robotovat pro svoji panskou zemi za Atlantikem?

To je strategický cíl amerického neokonzervatizmu a v jeho zájmu dnes média lžou. A teď se zamyslete. Máte za to, že lidé, kteří dnes u nás v těchto médiích pracují, nic o shora uvedeném nevědí? Že jsou tak neiformovaní a naivní, že tomu, co pro nás píší či nám povídají v televizi a rozhlase, skutečně věří? Že to vychází z jejich srdcí?

Ne, vychází to z jejich žaludků, z potřeby být zaměstnán, vydělávat si na chléb anebo na luxusní zahraniční zájezdy, to už podle toho, jak se který novinář umí otáčet. Lže se za peníze, za pocty, za pocit být důležitý či známý – a pokud se najde ještě někdo, kdo chce psát pravdu, má jedinou možnost: odejít do podzemí internetu a psát zde zadarmo. A jak se proslýchá, dokonce i sem mají hlídači jediného správného světového názoru i se zabavovacími dekrety v aktovkách údajně už namířeno.

Jste mladý náruživý psavec? Máte dvě možnosti: Psát pravdu a hladovět, anebo lhát a jíst, někdy dokonce i hodovat. Tento skvělý výběr vám poskytuje země, která si říká demokratická a svobodná. Takže ještě jednou: za lež se u nás platí a pravda se píše zadarmo. Což ovšem pořád není pro současný náš demokratický režim, nejideálnější stav. Ten přijde, až se pravdu podaří vymýtit do poslední její částečky, aby se pak už neohroženě, v klidu a slavnostně mohla lež prohlásit za pravdu. Za jedinou pravdu světovou. A to na věčné časy.

Pravda, až dodnes to specielně u nás stále ještě jaksi drhne, jak vidno ze stávajícího a shora uvedeného rozdělení národa Čechů na dvě téměř identické poloviny, ale ono to půjde, bude třeba podchytit mládež, počkat, až staří nedůvěřivci a mudrlanti odejdou, a věc se víceméně sama od sebe poddá.

To je ona vrcholná strategická meta, za kterou náš západní, svobodný a demokratický svět dnes pospíchá. A jak mocné tsunami nás tahne s sebou.

Tak parádní šanci lež zkrátka ještě nikdy neměla.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
2. 2. 2018 20:24

Škoda,že som taký „nanič“ekonóm.Ale spolieham sa na to,že sa k uvedenému vyjadria diskutéri kompetentnejší ako som ja.
http://www.skrytapravda.cz/ekonomika/1420-pry-jsme-inkasovali-z-evropy-o-55-4-miliardy-vic-nez-zaplatili-a-jeste-nam-to-pry-nestaci-proc-lzou

Petrpavel
Petrpavel
2. 2. 2018 20:45

Možná si ni neuvědomujeme jak hluboko už jsme. Na palubě se tančí, šampanského a kaviáru dost, v nouzi stačí krabicové a houska.
Ale morálka, hrdost, slušnost – kdy ty jsou?

hudryper
hudryper
3. 2. 2018 0:45

Vážený Peter, na zjištění pravdy o odvodech zemí do EU a o poskytnutých dotacích těmto zemím vůbec nemusíš být ekonom. Bruselský desítitisicový štáb s měsíčním příjmem v průměru vyšším,než má náš prezident či premier a statisíce Bruselem financovaných poskoků ,vesměs v „neziskové poloze“ samozřejmě něco stojí. Podmínky pro uvolňování dotací jsou nastaveny principiálně tak,aby tyto peníze fungovaly v jednotlivých zemích korupčně a aby byli kompromitováni neposlušní. Když nemohou na Orbána osobně,vystartují na jeho zetě,když nechtějí v čele ČR nedostatečně ochotného premiéra,vyhrabou po dlouhé době Čapí hnízdo. Těch je v Evropě na tisíce a všechna jsou potencionálně využitelná,když by byla potřeba.… Číst vice »

peter.
3. 2. 2018 6:07

Pozdravujem hudryper.
V tomto roku sa uskutočnia dôležité voľby v Taliansku,Maďarsku,Švédsku a v Rusku.
Podľa prieskumov verejnej mienky sa k moci derú tzv.“populistické“strany (podľa liberálov).Nie sú populistické!Sú len pronárodné,protiimigračné a sú vedené obyčajným pudom sebezáchovy.
https://www.hlavnespravy.sk/pozrite-si-prehlad-volieb-v-europskych-krajinach-ktore-sa-budu-konat-v-roku-2018-favoritmi-su-vlastenecke-politicke-sily/1298842

fajt
fajt
3. 2. 2018 7:32

hudryper napsal
hudryper

tohle jsou spíše alternativy pro neoliberály ( viz řecká SYRIZA – kdo si dnes na ně vzpomene jako na šanci se dostat z evropské finanční mlýnice a nadnárodního koncentráku – dnes jsou poslušnější než jejich rivalové – prostě přetlak byl eliminován v zájmu kapitálu) , když tedy jejich standardní politické nastroje kolabují, uskupení, která by mohla znamenat změnu už v zárodku likvidují, krom toho na jejich hřišti nevznikne nikdy nic dobrého a autenticky prospěšného. ..)

PPK
PPK
3. 2. 2018 20:04

fajt napsal
tohle jsou spíše alternativy pro neoliberály ( viz řeckáSYRIZA – kdo si dnes na ně vzpomene jako na šanci se dostat z evropské finanční mlýnice a nadnárodního koncentráku – dnes jsou poslušnější než jejich rivalové – prostě přetlak byl eliminován v zájmu kapitálu), když tedy jejich standardní politické nastroje kolabují, uskupení, která by mohla znamenat změnu už v zárodku likvidují, krom toho na jejich hřišti nevznikne nikdy nic dobrého a autenticky prospěšného. ..)

Souhlasím, pane Fajt, ta SYRIZA, to je trefa do černého!
Autorovi dík za přesný popis situace.