Sara Cunial: Vezmete nám svobodu a řeknete, že jsme o to žádali

Projev poslankyně Sary Cunial (Gruppo Misto) v italském parlamentu.

Námět: Hudryper

4.5 8 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
38 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Gatta
Gatta
9. 12. 2020 7:11

Dvě věci … 1. Bill Gates i Musk, zakladatelé Googlu, Amazonu, Facebooku … byli a jsou schopní lidé, ale nevěřím tomu, že jejich úspěchy jsou poze jejich zásluhou. Všem těmto firmám prostě BYLO DOVOLENO (a podporováno) vyrůst do svých obřích rozměrů někým vyšším. Prostě byly účelově vybrány, i spolu se svými všohoschopnými zakladateli. 2. Za mala jsem viděl ještě válečné přídělové lístky. Takový arch papíru, kde se vystřihonali natištěná políčka “ mouka – 500g“, „margamín – 200g“, „mýdlo – 50g“ … … Myslím, že by to byl dobrý a osvědčený způsob jako náhrada za stravenky i výplatu. Vyřešila by se… Číst vice »

Bety
Bety
Reply to  Gatta
9. 12. 2020 16:42

O Gatesovi se říká, že o práva a patenty ošidil koho mohl – takový „úspěch“ není hoden úcty, kteří k němu mnozí cítí. Ale celkem není se čemu divit, vždyť ti různí naši či zahraniční miliardáři přišli ke svým miliardám způsobem, který nikdo nemůže nazvat poctivým. A říkat, že si je vydobyli těžkou prací může jen naprostý patolízal, nebo pitomec. Přesto lidé uznávají moc, kterou tím získali, což já opravdu nechápu. Co ale vím je to, že si v žádném případě nenechám píchnout nějakou rychlokvašku s bůhvíjakými – a možná fatálními – vedlejšími účinky, aby byl Gates a spol. ještě… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
9. 12. 2020 10:51

Podle zprávy amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) zemřelo během pokusů s koronavirovou vakcínou od amerického farmaceutického gigantu Pfizer a německé společnosti BioNTech šest lidí.
comment image

malymax
malymax
9. 12. 2020 16:06

Projev jsem vyslechl celý. A potvrzuji si, že italští poslanci se nijak neodlišují od těch, které sleduji v přenosech z panoptika, zvaného Bundestag. Pískot a řev těch, kteří jsou přesvědčeni o tom, že pronesená pravda je dezinformace. Lidská špína Bill Gates a Comp. bohužel ovládají veškerá veřejnoprávní média a také politbyro EU Brusel. Vše jde podle plánu, nyní je fáze, kdy se předhánějí politici a veřejně známé loutky v tom, KDO se nechá první očkovat. Je přece třeba, přesvědčit tu blbou veřejnost, že NIC nehrozí, že se nemusí ničeho obávat. Je „naprosto bezvýznamné“ , že vakcína – fuck od koho,… Číst vice »

idiotronic
Reply to  malymax
9. 12. 2020 18:00

V roce 2009 zabránil odpovědný pracovník maléru na poslední chvíli.
Články jsou ještě dostupné, stačí zadat – baxter vakcína fretka. Ale to šlo o úplně jiný virus H1N1…

orinoko
orinoko
Reply to  malymax
9. 12. 2020 18:43

Na tu poslední way se vydám , a Rusům budu děkovat , že mi umožnili žít dodneška s Ježíškem bez toho idiota, Santa Svini.
V emerice prý chcípaj na tu jejich koronu. A pořadí má systém právě momentální váhy.
Covid údajně právě teď kosí hodnotu 160 kg.

PPK
PPK
9. 12. 2020 21:24

Bude to delší, ale nemohu jinak: Opakující se systémová krize kapitalismu byla donedávna bohorovně tolerována lidmi z maloburžoazního prostředí, kteří si mysleli, že jich – coby tzv. střední třídy – se problém krize týkat nikdy nebude a že dál si budou ve svých živnostech a spekulacích svobodně „podnikat“, platit malé daně a jezdit v létě k moři a v zimě do velehor. Jenže nadnárodní bankovní a oligarchické elity podpora od střední třídy zajímá jen před volbami vhodně poslušných politiků a víc nic. Přitom právě nyní světový korporátní oligarchiát – aby se udržel u moci i nadále – musí řešit své… Číst vice »

fajt
fajt
Reply to  PPK
10. 12. 2020 8:29

vy jste na dnešní svět moc civilizovaný, mám za to, že obecně je motivace a tah za osobním prospěchem elitářů dnes daleko přímočařejší a v podstatě bez velkých snah to vyargumentovat konkurenci, odborné i laické veřejnosti, jenom hrubá síla a zneužití všech vědomostí ( technických, sociálních a systémových) předchozích generací, kteří věřili na budoucí civilizaci, je pro ně jediná relevantní politika, tedy snaha vyjít ze zvířecího druhového boje jako nikdy nekončící nenažraní vítězové. ..)

Gatta
Gatta
Reply to  PPK
10. 12. 2020 8:43

No, to mi nedá … Ano , i podle „Kolapsů složitých společností“ jsme ve stadiu, kdy mocenské centrum „vyžírá“ rezervy z vlastního obyvytelstva. Bezdomovcům a spol. neni co vzít a skutečně bohatí jsou zákony nejen ochráněni, ale i zvýhodnňováni. Stačí se jen zamyslet nad těmi státními dluhopisy – kdo je kupuje a kdo je bude platit. Tekže se bere těm co něco mají a nejsou schopni si to ubránit. To je nakonec třeba i každý majitel jakékoliv nemovitosti. Co se týká té střední třídy, zde mám výhrady. Jednak je třeba oddělit vrstvu prudukční (živnostníky, drobné a střední podnikatele, samostatné zemědělce… Číst vice »

Last edited 2 let před by Gatta
PPK
PPK
Reply to  Gatta
10. 12. 2020 10:51

Milý pane Gatto, nejsme ve sporu, jen si nerozumíme. Kolapsy složitých společností přece nevznikají kvůli jejich SLOŽITOSTI, ale kvůli NEPOCTIVOSTI algoritmu funkce, když právě ten je jejich základem. A to u kapitalismu takhle přece je a vždycky bylo. Proto jsem také na konci napsal, že ta paní Sára je mluvčím sociální třídy, která se na kapitalismus zřejmě kdysi těšila a netušila, že NEPOCTIVOST režimu kapitálu postihuje vždy a důsledně všechny ty, kteří kvůli své cti mají o trochu méně peněz než ti, co jsou na vrcholu pyramidy moci, kam i jen o trošičku chudšího už nikdy nepustí. Mě, Vám i… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  PPK
10. 12. 2020 12:19

Jo . jo – slova jsou jen slova, jsou tvrdá a někdy si je každý vykládá trochu jinak. K těm Kolapsům – podle autora knihy s nímž jsem se svým vlastním pohledem ztotožnil – vzniká kolaps, pokud zdroje nejsou schopné pokrýt potřeby společnosti. A to s tím, že ty potřeby a náklady na na složitost rostou rychleji než potřebné zdroje. A konečný stav je vždy nedostatek potravin. Jistě znáte, všemožně oblíbené geniální pravidlo 20:80. Tedy zde 80% výkonnosti získáte s 20% úsilím, ale na zbylých 20% k dosažení dokonalosti musíte vynyložit 4* tolik úsilí. Se zvyšováním složitosti (čehokoliv) klesá efektivita.… Číst vice »

Irena
Reply to  Gatta
10. 12. 2020 12:47

Promiňte, ale tohle je přesně to, co potřebuje vrcholek pyramidy, abychom si mysleli. Co se týče zdrojů, tak těch je dost, jen jejich přerozdělení jaksi pokulhává, a když ti nahoře začnou krást příliš, tak potom vzniká ten nedostatek, kdy zdroje „nejsou schopny pokrýt potřeby společnosti“. Navíc se takové nedostatky i uměle vytvářejí, jednak aby dole neustále panoval boj o přežití, nebo aby to například vedlo ke změně systému, jako ty slavné „deficity“ v SSSR (kde po Stalinovi řízení převzali trockisté a vedli to pomalu ale jistě a zcela plánovitě do kopru). Takže to není o nedostatku zdrojů, vždy je to… Číst vice »

PPK
PPK
Reply to  Irena
10. 12. 2020 14:24

Ano, přesně tak to je!

fajt
fajt
Reply to  Irena
10. 12. 2020 20:20

socrealismus (neplést si to s teoretickým socialismem, protože ten tady nikdy nebyl) v dobách své reálné slávy byl brzdou, přímo uzdou liberalismu – po jeho pádu (který byl jedním dílem zrady vlastní servisní elity a pak  prací zájmových subjektů, agentů a jejich stagnačních a sabotérských  technik v táboře socialismu) v podstatě už v globálním světě nebyl nikdo vlivný a stejně silný, aby jakkoliv k absolutní moci dobraným psychopatům mohl zabránit v jejich nezřízené ( druhově sebevražedné) žranici panglobálním žitě, no a ti po desítkách let od vzteklých parazitních hyen, držených na hranicích evoluční ideologie, která i přes všechny vyjmenované nedostatky byla dost vlivná a mocná na to, aby… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Irena
11. 12. 2020 14:27

„Vím, že po mé smrti bude na můj hrob navršena hromada špíny, avšak vítr dějin ji nemilosrdně rozptýlí.“

Pokud máte 7-8 min času navíc:
Chelemendik, „CCCP za Stalina – jen fakta“

http://www.chelemendik.sk/ZSSR_za_Stalina_iba_fakty__280008929.html

comment image

Last edited 2 let před by Botičky od Diora
fajt
fajt
Reply to  Botičky od Diora
11. 12. 2020 19:05

jak říkal Al Capone, náš svět patří maximálně dvaceti rodinám, ale pouze dvě tomu všemu vládnou, ale je tady jedna říše, která má skutečného světového vládce, jmenuje se Stalin. ..)

Aleš
Aleš
9. 12. 2020 23:00

Ryba vždy smrdí od hlavy.

orinoko
orinoko
Reply to  Aleš
10. 12. 2020 12:32

A česko-cizí zmetek od neutřené bábovky.

Aleš
Aleš
10. 12. 2020 10:05

Člověk v Plísni (působící v mnoha afrických zemích) Šimon Pánek dnes v TV dostal otázku čím to je, že Afriku zatím nijak koronakrize nedostihla. Ve snaze najít odpověď bloumal, probral několik možností a na nic kloudného nepřišel. Navzdory miliardám pumpovaným do jeho činnosti zahraničního agenta. Odpověď je jednoduchá. Desinformace o covid19, které jsou pokládány v oficiálních zprávách za jediné správné informace, odpověď nikdy najít nemohou. A proto je jasné, že kdokoliv, kdo se na svět kouká optikou ZÁCHODU, řěšení nikdy nehledal, nehledá a nenajde. Záchod a jeho korporace se děsí okamžiku, kdy lidstvo zvýší svoji přirozenou imunitu a např. situace,… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  Aleš
10. 12. 2020 11:54

Kde se nic neměří – tam se nic nenaměří.

orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
10. 12. 2020 12:41

Poprvé v životě jsem si chtěl zkusit měřit tělesnou teplotu přes konečníkovou bázi. Ale bylo to nějaké složité. Všechno jen ve FahrenHI-tech.
451 stupňů Fahrenheita

11fuunny-beach-768x477.jpg
Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
11. 12. 2020 14:30

Dokonalej cvok :-))))

orinoko
orinoko
Reply to  Botičky od Diora
11. 12. 2020 14:53

Víš, tím si nejsem úplně jist. Myslím, že ONA se prostě nudila. Proto u ženských MÝVALOVÉ měli šanci vedle různě sebestředných a teplých ze žurnálu. Krasavec s bicepsy, bujnou kšticí a uhrančivým pohledem je jen úkazem rychlého úpadku. Věci se rychle okoukají, ale zkus ženskou bavit třeba celé roky. Pár mi jich řeklo – s tebou se člověk opravdu nenudí … když jsme museli spolu přespat v parku, když jsem je tahal po koncertě za kapelami do zákulisí a na afterparty /sic/ , když nás při souloži jednou očuchával vlčák majitelů bytu, když jsme píchl duši na kole a náhradní… Číst vice »

orinoko
orinoko
10. 12. 2020 12:27

Připravuji se na nejhorší. Zakoupím dron, možná dva. A zároveň jim přikoupím roušku. Jeden nikdy neví.

orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
10. 12. 2020 12:48
PPK
PPK
10. 12. 2020 15:46

Pane Gatto, ještě něco bych doplnil: V souvislosti s tou knihou J.Taintera si prosím položte dvě logické otázky: 1/ Víme, že autor je archelog a jeho tvrzení není nic víc, než osobní teorie jeho vlastních představ, nikoli popis dnes existující reality. Proč tedy věřit pouhé „teorii o minulosti“, která nedokazuje nic víc, než dohady nějakého archeologa? Jako bývalý projektant a vývojář systémů vím, že např. složitost detailů v technických řešeních je dnes v kde čem a nevadí. Záleží vždy jen na kvalitě projektů v předvídavé provázanosti ŘÍZENÍ souhry detailů toho systému. Navíc v ekonomii a v politice jde především POCTIVOST… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  PPK
10. 12. 2020 17:58

Re Autor je archeolog, antropolog a historik a knihu vydal v roce 1988. A to ji určitě neměl napsanou za 14 dnů. Já se o ní douvěděl zde v diskuzi a kolik se jí dnes vydává netuším a ani mě to v podstatě nezajímá Také se mi ta jeho teorie zprvu nezdála a říkal jsem si, že si to dost zjednodušil. Potom jsem o tom déle přemýšlel a tu myšlenku vzal za „svoji“. Jistě je to teorie – jako spousta jiných teorií které se hodí či nehodí na tu či onu situaci. No praxi možná ještě stihneme zažít. Jistě složitost… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  PPK
11. 12. 2020 8:14

Už jen poznámka – špatné přerozdělování sice vede k chudemu či přímo zbídačenému obyvatelstvu a na druhé straně se projevuje třeba vevídaně okázalými satvbami, ale samo o sobě není důvod k celkovému kolapsu, ale k povrstáni s cílem změny elit.

Případná následná občanská vàlka ovšem může tak omezit zdroje, že výsledkem může být i ten kolaps – tedy zásadní změna fungování společnosti.

Pozn: Kolaps není konec světa, ale přechod společnosti na efektivnější (jednodusšši) způsob existence. Tento přechod ale může být i značně bolestivý.

estanislao
estanislao
10. 12. 2020 18:24

Nepřipouštíme, aby autobus, letadlo či vlak řídil psychopat. Připouštíme ale, že tyto asociální zjevy se bez potíží dostávají do funkcí, ve kterých mohou negativně ovlivňovat životy lidí normálních. Více než desetiletí jsou k disposici metody, kterými se dají diagnostikovat. http://elyna.wz.cz/jak_jednat.htm, ale pouze četbou o nich ničeho nedosáhneme. Některé firmy v Austrálii údajně nechaly své vedoucí pracovníky vyšetřit a provedly změny v jejich zařazení. U politiků by to měla být nezbytnost ze zákona tak, jako u těch řidičů a pilotů.

Gatta
Gatta
Reply to  estanislao
10. 12. 2020 20:11

To už bylo na vojně. Při bojovém poplachu všichni řidiči musali dýchat a velící plukovník byl ožralej jak doga.
Nějak jsem si u toho vzpomněl na jednoho Mirdu …

PPK
PPK
Reply to  estanislao
11. 12. 2020 1:28

Děkuji za tento link!

Gatta
Gatta
10. 12. 2020 20:20
orinoko
orinoko
11. 12. 2020 15:08
zart
zart
12. 12. 2020 7:45

HUDRYPER NA HRAD!
Velice záslužný počin, že nám na OM zaslal to video.

(Vypadá to, že poslední bitva vzplála. Když se nechá veřejnost zlomit, souhlasí s se svojí genocidou a obrat v nedohlednu. Při
Podivné, jak Čína byla vymazána „z povrchu zemského“ (z médií). Známý Číňan tvrdí, že tam virus zlikvidovali až na „pár případů“ a v klidu očekávají další bioútok ze Západu.)