Sázka na jistotu

Pokud nejste vyloženě hazardní hráči, můžete si vsadit na jistotu. Třeba na Americkou intervenci ve Venezuele. To je téměř jisté, ostatně USA už v tom mají dlouhou a bohatou tradici, v Americe snad s výjimkou Kanady není země, ve které by USA neintervenovaly. Ale pořád je to jen téměř jisté. Pokud ale chcete absolutní jistotu, můžete si vsadit na to, že až ta intervence začne, bude se její zdůvodnění – z nějakého mě nepochopitelného důvodu mají Američané potřebu své avantýry zdůvodňovat – hemžit frázemi jako „blaho venezuelského lidu“, „podpora demokracie“, „ochrana svobody“, „ochrana lidských práv“ etc.

A stejně jisté je, že ti samí lidé, kteří neustále nasazují na Rusko za anexi Krymu a nikdy neprokázané angažmá na Ukrajině, a kteří kvůli tomu nálepkují Rusko jako nebezpečného agresora, budou USA hájit stejně vášnivě, jako pranýřují Rusko. Možná, že k té intervenci nakonec nedojde, nebo tu špinavou práci za USA udělá někdo jiný (momentálně to vypadá na Kolumbii nebo Českou republiku), ale jestli k ní bude, tak to bude přesně tak, jak jsem právě napsal. Vsadíte se?

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dana
Dana
6. 2. 2019 4:03

Intervence do Venezuely neni jistota, ale jiste je, ze se Spojene Staty angazuji a ovlivnuji politickou situaci ve zhroucenem state, ktery je prakticky na americkem dvorecku. Spousta Venezuelanu ma kulturni i obchodni vazby s USA. To oni zadaji pomoc od USA, coz Spojenym Statum vyhovuje, maji stejne zajmy. Kdyby se Ceska republika hospodarsky zhroutila a masy budou hladovet, nebude fungovat zakladni zdravotni pece ani zasobovani obyvatelstva, pak jsem presvedcena, ze, pokud budete v Evropske Unii, tak to bude Brusel nejak resit, treba i prozatimni vymenou vlady. Cesti podnikatele v cizine by take zadali o pomoc, pan Babis by si take… Číst vice »

Petrpavel
Petrpavel
6. 2. 2019 7:27

Dana je troll, o tom není pochyb. Ale tentokrát docela trefila : až se ČR díky EU zhroutí tak ta jí určitě „přijde na pomoc“. Respektive přijde na pomoc těm, té páté koloně, kdo ji zruinovali. S pravděpodobností rovnou jedné, tedy s jistotou, nepomůže lidem ožebračeným vývozem zisků a vytvářením ztrát v rozpočtu ČR, oněm dolním deseti milionům.

Aleš
Aleš
6. 2. 2019 8:41

Dana: Je otázkou studia historie, kdy se mezi veřejnost provalí: Že mnoho Stalinových následovníků nepracovalo pro Sovětský svaz, ale pro rozpad celého bloku. Že v 68 se nás nikdo (krom Jugoslávie a jedinců v SSSR nezastal), protože okupace ČSSR BYLA V SOULADU S MOCENSKÝMI DOKTRÍNAMI DEEP STATE. Myslím si, že už nikdy přesně nerozklíčujeme situace, kdy souhra zpravodajců pracujících pro SSSR a USA zachránila svět před 3. světovou a kdy naopak síly válečných jestřábů a tajných služeb utržených z řetězu na obou stranách studené války jen zadělávala na problémy tehdejší doby, ale i na problémy v budoucnosti a proto si… Číst vice »

Aleš
Aleš
6. 2. 2019 9:10

http://www.novarepublika.cz/2019/02/proc-zrovna-venezuela.html České mírové fórum zase zdůraznilo takové úhly pohledu: http://www.novarepublika.cz/2019/02/ruce-pryc-od-venezuely-prohlaseni-cmf-k.html A téměř vždy skvělá glosátorka a znalkyně především Blízkého východu to včetně ostatní světového dění okomentovala takto: http://www.novarepublika.cz/2019/02/522019-svet-pri-uterni-ranni-kavicce.html Na pozadí těchto událostí je jasné, pokud jakékoliv dohody myslí Trump vážně, k intervenci do Venezuely nedojde. https://cz.sputniknews.com/svet/201902069132724-Trump-smlouva-INF-nahrada/ A v tomto světle je bizarní chování Macrona, který neumí řešit problémy vlastní země a proto by se chtěl vytahovat na Rusko („odpověď na Avantgardy“). Někdo by mu měl taktně naznačit, že Makaron není Napoleon a že ani Napoleon nedopadl dobře. A internacionální pomoc a dohody včetně Mnichova, máme s nimi jisté zkušenosti. Chování… Číst vice »

Bety
Bety
6. 2. 2019 10:53

Aleši – pěkný výběr. K tomu Nauč se programovat. Kromě toho, že tento program byl na Úřadu práce naprosto k ničemu (zkušenost z příbuzenstva), mi připomněl bývalou ministryni Kořínkovou z počátku devadesátých let. Ta se vyznamenala tím, že vehementně prohlašovala že: 1. těžký průmysl je nám k ničemu 2. i lehkého máme zbytečně moc 3. naši budoucnost zajistí TURISMUS. Počítám, že si představovala takové Thajsko ve středu Evropy a nás dílem na zádech, dílem v uctivém předklonu. Trochu jsem se zajímala, čím se teď zabývá. No je členka dozorčí rady Pražských vodáren a kanalizací, což není špatný flek – podle… Číst vice »

Aleš
Aleš
6. 2. 2019 11:22

Bety: Za zásluhy – K budování reálného kapitalismu vždy připraven. S SSamerickými a Nadnárodní Americkou Teroristickou Organizací na věčné časy a nikdy jinak!!! Včera jsem provozoval konferenční turismus v Praze. Za 24 Kč se po Praze člověk dostane do vzdáleností, které u nás stojí hromadnou popravou s 2 hodinovou frekvencí a (taktéž někdy i rychlostí) asi 70 Kč. (Také jsem zjistil, že i ČD dokáží jet 2 hodiny napříč nejen jediným okresem ale i ze střední Moravy do metropole středních Čech.) Kdo jinému jámu kopá, sám do ní sám. Přeju našim milým Pražanům více euroatlantských západních hodnot, nejen pochody homosexuálů.… Číst vice »

PPK
PPK
6. 2. 2019 13:17

Dana napsal Cesti podnikatele v cizine by take zadali o pomoc, pan Babis by si take chtel zachranit sve imperium. Naprosto logicke. Inu, logické jen pro toho, kdo neví, co je to stát a jeho parametry podle mezinárodního práva. Mezinárodní právo totiž stanoví, že všechny státy světa mají politicky rovné a nezávislé právní postavení, pokud se smluvně nedohodnou jinak. Demokratickým a svrchovaným státem se přitom rozumí taková institucionalizovaná forma organizace společnosti, která se mj. vyznačuje vlastní měnou a hranicemi území, přičemž je to území spravováno vlastní suverénní státní mocí, demokraticky zvolenou tam trvale žijícím občanským obyvatelstvem. Neexistuje tedy ani přírodní… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
6. 2. 2019 19:33

Hrozí mnohem spíše zavraždění Madura „nějakým poctivě naštvaným občanem“ přátelským k CIA, příp akce typu Blackwater, příp. „alespoň“ občanská válka či co možná nejdelší guerillová válka části případně koupené armády proti „vládním“… Na Kolumbii a jejím ohrožení USA nezáleží ani v nejmenším. K plné intervenci a la Irák či Afghánistán po mém soudu nedojde. Venezuela není Irák a již vůbec ne Afghánistán, a USA mají nyní mnohem méně sil a mnohem horší mezinárodní postavení. USA by následně mohly „získat“ Venezuelu (dočasně, velmi povrchně a neudržitelně) a ztratit zbytek J. Ameriky. Na takovou „sázku“ tam myslím zbytek soudných rozhodně nepůjde. Otevřená… Číst vice »

idiotronic
idiotronic
7. 2. 2019 2:41

Bety napsal
Ta se vyznamenala tím, že vehementně
prohlašovala že: 1. těžký průmysl je nám k ničemu 2. i lehkého máme zbytečně
moc 3. naši budoucnost zajistí TURISMUS. Počí

Bety:
Ano, někdy je dobré zalistovat ve starém tisku. Některé knihovny vedou (mimo katalog ) přes 30 let staré tisky (městské knihovny). Na webu ŠINÁGL jsem shlédl besedu na ORF s Václavem Klausem z léta ´89. Je správné vnímat historii v dlouhodobém kontextu, jinak není srozumitelná. Ovšem pro mne je nesrozumitelná stále ještě spousta věcí…

Bety
Bety
7. 2. 2019 7:51

Zeman asi dostal telegram z Izraele.
Teď to nemůžu najít, ale včera jsem si přečetla, že na kurs Venezuela zamířilo
na 300 izraelských vojenských specialistů.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
7. 2. 2019 7:56

No, pokud je Guaidó fanaticky podporovaný „výqětem“ poblitiků „E“U yní i jeho favorit, protežovaný či doslova připravený podobným „výqětem“ z USA k dalšímu vykrádání země, pokud si Miloš Zeman myslí, že to co se děje ve Venezuele je paralela k převratu u nás v r. 89, pokud si Miloš Zeman myslí, že po třiceti letech od majetkovo-mocenského převratu máme co slavit, pak na Hradě může sedět klidně i samozvaná „excelence“ DrahoUš… A těch pár procentíček rozdílu… Holt ne nadarmo jsem se rozčiloval i zde, když chtěl Miloš coby prezident poslat vraždící komando na Kima… Nemají holt ve Venezuele či v… Číst vice »

Aleš
Aleš
8. 2. 2019 20:12

http://www.novarepublika.cz/2019/02/venezuela-ze-zcela-jineho-uhlu.html
Každá doba si žádá svého Milouše. Asi i PROTENTOKRÁT§§§

orinoko
orinoko
8. 2. 2019 21:05

Od Zemana prý to byla ironie.
Ta venezuelská věc.
Mně osobně je to úplně jedno.
NATO, co tento člověk mohl pro tuto zemi ucinit dobrého. už dávno učinil. Teď sám sobě velmi správně zasazuje svůj vlastní dobový kontext a vlastní svéráz.
Aby se nakonec nedivil.
K jakým koncům vedou kujebakoviny že sloufova kabinetu.

orinoko
orinoko
8. 2. 2019 21:32

Nepisu nic objeveného: Největší srackou fake news je bohapusta realita.
Tato prdelni bananovka, tento český sametově politický výkvět, tohle popření vseho našeho historického vnímání je nutno zasadit do logického kontextu:
Soudruhu Zemane , takto prezidentisto, stvořil jste neskutecne deja vu…
emerickeho Bilaka jste povýšil na tu správnou politickou kurvu.
Aha, 2019… Rok venezuelské normalizace.
A český Ulbrich Zeman z toho má údajně prd.el.
Budiž ti zeme těžká. Naše půda česká.
Jsi , soudruhu, za zenitem.
Jen pár kroků té dělí od role priteze TV Barrandov.

orinoko
orinoko
8. 2. 2019 21:56

Tak… a je to skoro definitivní…
Byly to dost šílené debaty tady i jinde.
Já tady byl za vola a ten druhý za debila u sebe.
A jak to dopadlo?
Já i vlk jsme měli pravdu.
Řekl bych , že tím hůře pro nás.
Jde o soudruha Zemana.
Pokud jde o něj, pravda se nepromíjí.
K té musí vědecká sešlost místní i jiná teprve dospet. Když volstvo už je rozdáno.