Semináře k vodě na Zlínsku otevřely oči nejen senátorům

Semináře k vodě na Zlínsku ukázaly v celé nahotě, jako málo pravdivých informací o „vodě“ mají občané, zástupci politických stran a dokonce i kandidáti do senátu! Pro účastníky semináře toto již neplatí.

Jako dlouholetý konzultant ve vodárenství, jsem vedl v druhém zářijovém týdnu tři semináře týkající se stavu ve společnosti Vodovody a kanalizace Zlín, a.s. (VaK Zlín), s názvem „LEVNÁ VODA NA DOSAH“ a to ve Fryštáku, Zlíně a v Napajedlích.  Celkem 80 občanů Zlínska, mezi nimi i kandidáti do zastupitelstev z 5 politických stran, včetně 2 kandidátů na senátorské křeslo, absolvovalo tříhodinové semináře. Bylo co vysvětlovat a téma a zejména obsah zaujal.

„Myslel jsem si, že vzhledem k tomu, že se ve vodárenství pohybuji, že vše podstatné vím. Byl jsem nepříjemně překvapen, kolik věcí mi uniklo.“ M. Doležel, účastník semináře

Proč přišli lidé a politici na seminář o vodě?  Odpověď byla všude stejná. Drahá voda! Nemáme dotace, které slibovali před privatizací! Koncern nás nutí uzavírat nevýhodné smlouvy a netvoříme zdroje na obnovu infrastruktury. Nedostatek peněz!

Z otázek vyplynulo, že politici, ani občané na Zlínsku, nemají léta pravdivé informace o tom, co se posledních 12 let děje ve VaK Zlín. Ani kandidáti na senátory, s hesly o vodě na billboardech nevěděli, proč tečou peníze za vodu od lidí na Zlínsku do zahraničí. Proč VaK Zlín přišel o dotace z EU? Proč, mají nejdražší cenu vody ve Zlínském kraji?

„Seminář se mi moc líbil a velice poučný. Je obdivuhodné kolik práce a času je za Vámi a jak jste na přednášky připravený.“ Jarmila Sitařová, účastník semináře.

Seminář poskytl informace i návod, co dělat, aby protiprávní a pro lidi i města nevýhodný systém byl zrušen a prodej „vody“ se vrátil zpět do rukou měst a obcí. Prostě, jak ukončit „PRIVATIZACI ZISKŮ A ZESTÁTNĚNÍ NÁKLADŮ“. Vystoupili na něm také hosté. Bývalý předseda dozorčí rady VaK Zlín Miroslav Rafaja. Byl odvolaný jako „nepohodlný“, když začal šetřit protiprávní stav ve Vaku Zlín. Dlouholetý předseda představenstva společnosti Vodovody a kanalizace Přerov, a.s., MUDr. Michal Chromec. Doložil výhodnost chodu okresní vodárny bez vlivu zahraničních koncernů, pro města a občany. Zastupitelka Statutárního města Zlína (SMZ), Mgr. Eva Štauderová doložila, že od vedení Vaku Zlín, ani od radních SMZ, zastupitelé, ani občané, v podstatě nedostávají pravdivé informace.

Poslední část semináře byla určena vysvětlení nutných kroků vedoucích k ukončení protiprávního „tunelování“ VaK Zlín a vysvětlení, že právo je na straně občanů Zlínska. Lidé pochopili, že lze dostat prodej vody zpět do VaK Zlín, lez získat neoprávněné odčerpávané finance a také dotace z EU. Účastnící pochopili, že nic není tak složité, jak někteří „Veoliameni“ veřejnosti prezentují.

Někteří zástupci měst a regionálních firem projevili zájem o zaškolení svých zástupců do problematiky privatizace zisků vodárny tak, aby další pokusy o manipulace ze strany „politiků“ či jakýchkoliv jiných subjektů byly neúčinné. Zájem projevili také občané. Všichni byli seznámeni s možností proškolení prostřednictvím kurzu WATER ACADEMY, který jsem připravil a který bude spuštěn v listopadu.

Účastníci semináře navíc pochopili, že stejné praktiky jako ve vodě se dějí v odpadovém hospodářství, v technických službách, tepelném hospodářství či nemocnicích. Prakticky vždy jde o to dostat mezi občana a monopol překupníka, který ovládne peněžní toky a poté inkasuje největší zisky.

Politici na Zlínsku mají řešení „vody“ na dosah ruky. Čím více lidí a politiků toto ví, tím dříve na Zlínsku bude stejný systém prodej vody jako u jejich sousedů ve Zlínském  kraji. Voda bude spravována pro lidi, města a obce, a ne pro koncern, a peníze za vodu potečou do obnovy sítí, a ne do zahraničí.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
r.m.
r.m.
17. 9. 2014 12:41

Zakladatel hnutí ANO na Táborsku, syn místního vodárenského magnáta zabil autem ženu. Měl v sobě 2 promile alkoholu. Jezdí dál. !!!
Když je holt průměrný volič blbec, stejně jako spotřebitel vody, je to opravdu problém něco zlepšovat.