Seminář v Horském Altaji: Setkání Putina a Trumpa

Přichází jedna dobrá zpráva za druhou…

Překlad a titulky: Irena

Knihy VP SSSR jsou volně ke stažení v CZ/SK překladu na Leva-net. V tištěné podobě je můžete získat na http://ksbpress.cz/.

Transkripce z jiného zdroje:

Přicházejí zprávy – jedna lepší než druhá. Putin s Trumpem řešili mnoho úkolů, přitom ale Trump dostal od Putina vše, co chtěl – to je ta varianta, kdy zemské elity se nepotřebují navážet do Trumpa, ale mít radost z toho, čeho u Putina dosáhl. Putin na druhé straně dosáhl svého za svých podmínek. Je třeba chápat, proč se Putin snaží o spolupráci: My nepotřebujeme konfrontace, ale klidný mírový vývoj situace, protože, bude-li někde válka… K čemu je lidem v Sýrii, na Donbasu? Je-li dialog, je lepší se domlouvat. Je to jako snaha o konvergenci dvou systémů – sovětského a kapitalistického. Tehdy ovšem, díky zradě vedení komunistické strany byl Sovětský svaz smeten. Přitom je třeba říci, že tehdejšímu sovětskému vedení se povedlo vzdát se Spojeným státům pouhého půl roku před jejich nevyhnutelným zhroucením… Právě to, že jsme se stihli vzdát, zachránilo USA a zajistilo jim monopol ve světě. Proč…?

Proč se ale přesto v USA do Trumpa navážejí? Vše, čeho Trump u Putina dosáhl, jsou obecné dohody, ale byly i dohody o spolupráci v různých sférách a za jakou cenu. Tedy – ceny, které Putin navrhl za svých podmínek, jsou pro USA více než přijatelné. A Putin je člověk držící slovo. Proč se tedy zemská elita USA tak hystericky naváží do Trumpa? Washington Post otiskly jakousi insiderskou informaci o tom, že Trump nepoužil během jednání ani jeden z dokumentů, připravených administrativou. Trump ovšem v zásadě nemohl tyto věci použít, protože v době setkání – a setkání bylo připravováno spěšně, protože se na USA řítí takové gigantické problémy, že se mohou jednoduše zhroutit… Byl změněn termín i místo (o tom dále).

V příštím roce čistě ekonomicky, v příštím roce, … pamatujete si „černé úterý“ – státní bankrot Ruské federace (RF) v roce 1998? Sešly se nám platby úroků z úvěrů, plus vyplacení krátkodobých státních úvěrů… Stejná situace nastává v USA. V příštím roce (ale začíná to už letos v listopadu) budou muset zaplatit – za následujících 12 měsíců – počínaje listopadem tolik, kolik činí příjem státního rozpočtu za 15 měsíců! Takže, kdyby nic jiného neutratili, a jen vše dali na splátky, budou potřebovat sumu příjmů státního rozpočtu USA na rok a čtvrt! Pád dolaru si nepřeje nikdo – způsobil by obrovský chaos ve světě. Takže je nutno USA pomalu odsouvat…

Spojené státy mají tedy obrovské vnitřní problémy. Tyto problémy může pomoci řešit RF. Proto americká zemská elita souhlasila se setkáním prezidentů. Jejich tajná myšlenka v souvislosti s tím byla, že potřebovali, aby Putin odjel z RF. Vzpomínáte-li si, tak 1. variantou, navrženou Američany, bylo setkání ve Vídni 15. července, v den zakončení mistrovství světa ve fotbale. Putin navrhl setkat se jinde a jindy a Trump navrhl Helsinky. Vše na co čekali a na co měli připraveny doklady, bylo, že Putin přiletí do Helsinek, ale zpátky se vrátit nemůže, protože v RF proběhne státní převrat. „Rozhořčený lid“ pod vedením milovaného vůdce národa Medvěděva vystoupí proti penzijní reformě (proti níž se přece Medvěděv vyjádřil). Když ale k převratu nedošlo, propadla americká zemská elita hysterii: – proč nás Trump tak podrazil, proč neumožnil ten převrat a hrál s Putinem podle jiných pravidel? Nejdříve chtěli vyslechnout tlumočníka důvěrného jednání prezidentů – to by pro ně ale mohlo být nepříjemné, protože by se ukázalo, jak Trump skutečně hájil zájmy USA a co od Putina požadoval, a že tedy jednal v podstatě správně. Jedna událost ale proběhla jaksi ve stínu Helsinek: – zatčení ruské občanky Marii Butinové v USA. Bylo kolem toho ve světových masmédiích sice trochu hysterie, nicméně…

Kdo je to Maria Butina? Je to dívka bezvýznamná a skoro neznámá, která se ale zamotala do tak vysokých her, že si v podstatě ani neuvědomovala, co dělá. Jejím největším problémem jsou velmi blízké vztahy s bývalým senátorem a nynějším náměstkem předsedkyně ruské centrální banky Alexandrem Toršinem. Toršin není figura jednoduchá, stejně jako Butina. Tito dva lidé jsou doživotními členy Národní střelecké asociace USA – v RF takový nikdo jiný není. Přitom prvním doživotním členem se stal v roce 2011 Toršin, a čtvrt roku poté byla v RF zaregistrována mazaná organizace „Právo na zbraň“. Rozpoutala se veřejná diskuse o tom, že každý ruský občan mít právo na držení krátké střelné zbraně. Včele této organizace byla od samého počátku Butina. Když u nás tato organizace působila, zabývaly se bezpečnostní složky otázkou, že tato struktura je nejspíš „zahraničním agentem“ – ona totiž není jen postavena podle amerického mustru, ale je odtud i financována. Organizace kolem sebe soustředila široké spektrum politických činitelů, kteří měli jedno společné – byli proti Putinovi, všechny sjednotila demonstrace na „Bolotné ploščadi“ v roce 2012 (která měl být předehrou svržení Putina – pozn.překl.). Vzhledem k tomu, že organizace nebyla ochotna prokázat zdroje svého financování, byla letos v březnu úřady rozpuštěna. Událo se tak ale za zvláštních okolností: – v roce 2013 předala španělská prokuratura ruské prokuratuře doklady o tom, že Toršin, když byl senátorem RF, vyvážel čistě kriminální peníze, které přes své bankovní struktury „propíral“. Proto, když byl vykopnut ze senátorského křesla, vzala ho Elvíra Nabiulina za svého náměstka, a případ se jaksi nehýbal z místa do doby, než bezpečnostní orgány zjistily, že na bázi organizace „Právo na zbraň“ se v regionech formují struktury které, dle mínění bezpečnostních orgánů, znamenají vytváření kostry budoucích ozbrojených formací. Všechny tyto bojové buňky, vytvořené v zemi, jsou jednoznačně protiputinovské. A už v roce 2016 byl dostatek důkazů o tom, že je Toršin americkým vlivovým agentem. Toršin s Butinou usilovali o povolení volného prodeje zbraní pro civilisty – ovšem amerických, protože v Rusku se takové nevyrábějí – byl by to mnohamilionový trh.

Obecně vzato, americká zemská elita byla zvyklá řešit svoje krize jak? – rok 1913 – světová válka zahájená v roce 1914; rok 1939 – světová válka od roku 1939. Teď se blíží termín splacení… válka měla začít už v roce 2014 (Ukrajina) – nepodařilo se, nicméně oni jsou zvyklí svoje problémy řešit válkou, nebo přeformátováním (viz. rozložení SSSR – pozn.překl.). Oni si zvykli být upíry – tedy americká zemská elita jako upír vysává krev z celého světa, svojí zahraniční politikou ovšem vlezla do globální politiky, aby si zachovala tuto výsadu, čímž se zapletla do her, které jdou mimo ni a které se snaží zabránit zhroucení situace ve světě. Proto bude nezbytné, aby USA prošly procesem přeformátování (něco jako SSSR 1985-1989). Tedy „perestrojka“ – takže Trump je současně jakýmsi Gorbačovem i Jelcinem. On ovšem zemi uzavírá – ale záměnou pojmů je chybně označován za antiglobalistu – on je pouze nepřítelem americké zemské elity, tedy finančního kapitálu. Globalisté válku nepotřebují, protože záložní planeta není, což mládenci za louží nechápou a předpokládají, že to tam v klidu přečkají. Putin je ale v březnu upozornil na velkou zranitelnost USA.

Projevuje se pozoruhodný pokles úrovně této elity jak v informační, tak i v řídící sféře. Podívejte se na průběh případu M.Butinové: Když ji zatkli, její advokát řekl, že je to divné, protože ona už několik měsíců spolupracuje s FBI, před pár měsíci vypovídala 8 hodin před uzavřenou komisí amerického senátu, v dubnu u ní provedli domovní prohlídku. Tato data jsou důležitá. V březnu byla zakázána organizace „Právo na zbraň“, před několika měsíci vypovídala pře senátní komisí. „Před několika měsíci“ – to bylo kdy? – v lednu – kdy začala mít problémy, v únoru, březnu… Ale v dubnu byla u ní domovní prohlídka, ovšem také byl Toršin zapsán do sankčního seznamu USA! Proč? Bylo to varování našim „podpindosníkům“**), že pokud nesvrhnou Putina, tak špatně skončí (proto má třeba velké problémy metalurgický magnát Děripaska a někteří další – pozn.překl.) – podle taktiky tlaku na vlastní, aby se cizí báli. Takže vlastně americká zemská elita deaktivovala element, na který se spoléhala v souvislosti se státním převratem – jsou to „machři“! V důsledku toho naši „podpindosníci“, kteří na převrat sázeli a měli ho provést, zůstali viset ve vzduchu… Když Butinu zavřeli, stojí „podpindosníci“ před otázkou – co dělat? – a Putin jim připomněl, jaká „odměna“ je tam čeká za jejich služby proti Rusku. Samotná Butina, společně s Toršinem jsou jen pěšáky. Ale my jsme dostali do ruky silnou páku pro nátlak na naši vnitřní „elitu“. Naše zamini chytře zareagovalo, jakože: – co je to za stát, kde pod vymyšlenými záminkami chytají a zavírají naše občany – takže budeme muset přehodnotit naši politiku vztahů s USA…

A to bylo uděláno jako dárek Putinovi k setkání s Trumpem. Patnáctého byla zatčena Butina a šestnáctého se konalo setkání prezidentů. Oni ovšem zadržení Butinové zveřejnili až po tomto setkání. Mnozí se tedy domnívali, že byla zatčena až po setkání – šlo ovšem o dávno připravovanou akci. Samy USA neskrývají, že Butinu zadržely ne jako někoho bezvýznamného, ale jako osobu blízkou významnému korupčníkovi… No, a jestliže Toršina označily za korupčníka, nečeká ho nic dobrého. Oni samozřejmě vždycky konají podle zásady: – on je sice čubčí syn, ale je to náš čubčí syn. To ovšem mohou provozovat pouze v prostředí, kde diktují svoji vůli. Tam, kde nemohou – svého agenta anulují.

*) FKT – Fond konceptuálních technologií – expertní a vzdělávací organizace, jejíž východoruskou – altajskou pobočku vede V.V.Pjakin.

**) „Podpindosníci“ – označení má původ v srbském hanlivém pojmenování amerických vojáků z dob války proti Jugoslávii. Ti totiž v rámci své pojistky museli tahat s sebou kompletní vybavení, takže vypadali jako tučňáci – „pindosi“. Tento název se vžil i v obecné ruštině a výraz „podpindosníci“ označuje lidi sloužící Američanům – pindosům..

Překlad: st.hroch 180815

0 0 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments