Semjon Uralov: Sankce a procesí „lumpen-kreatariátu“

Sonda do „sociologie davu“, revoltujícího proti Kremlu

V procesí „Euromoskvanů“ na podporu „Euroukrajinců“, konaném předminulý víkend, postřehla inscenaci „hypervelmoci“ i řada jejích médií.  Skoro tisícovka rublů, vyplácená za účast, přilákala i tisíce ukrajinských „gastarbeiterů“.

Semjon Uralov však nabízí hlavně „sociologii davu“ s moskevskou adresou:

„Změna sociálně-ekonomického modelu a integrační obrat směrem k Asii povedou nutně k masové nezaměstnanosti tzv. kreativní třídy a vytlačování kancelářských sil na ulici.“ I procesí „Euromoskvanů“ tak bylo „pochodem zítřejších nezaměstnaných a deklasovaných“.

Celý článek: Střípky ze světa

Námět: Hudryper

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
24 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sio
Sio
3. 10. 2014 6:23

Zajímavá analýza. Nabízí se závěr, že vzniká problém s lidmi, jejichž vzděláním je malá násobilka, trojčlenka, hodně drzosti a schopnosti manipulace s lidmi. Přesně takové produkují dnes v hojném počtu naše školy netechnického zaměření, včetně ekonomických. Lidi, kteří nemají pořádnou profesi a v reálné ekonomice jsou jen těžko uplatnitelní. Vlastně jsou tlačeni do pochybného kšeftování, někteří na nižší úrovni jako tzv. šmejdi, další se uplatní třeba jako exekutoři nebo lichváři, přeprodejci čehokoli, vexláci všeho druhu. Nadúroda právníků, mnozí jsou plzeňského typu – co s nimi? Všechno to zapadá, jedná se o záměrné vytváření parazitických tříd ve společnosti, páté kolony, která… Číst vice »

Béda
3. 10. 2014 6:23

http://www.novarepublika.cz/2014/10/nevidim-neslysim-zaoralek.html Dovedu si živě představit Zaorálkovu soukromou sondu do života volyňských Čechů pod fašistickým kyjevským režimem. Inspekční návštěva takové loutky se zajisté neobešla bez oficiálního doprovodu „demokratického“ kyjevského režimu. Chtěl bych vidět volyňského Čecha, který by za takových okolností důvěrně sdělil ministrovi, kterému navíc nemůže důvěřovat, jak je to ve skutečnosti s demokracií na Ukrajině a v jakých podmínkách žijí „neukrajinské“ národnostní menšiny. To by si to rovnou mohl hodit. Myslel, jsem že v politice mně už nic nepřekvapí. Bohužel musím přiznat, že mimikry veleambiciozního prospěcháře „sociálního demokrata“ Zaorálka mně přivedly v úžas.

Béda
3. 10. 2014 6:26

Dovětek (že je Zaorálek jednostranně podjatý je jasné již od majdanu a těsně po něm, kdy se vykašlal na oběti nového režimu a z peněz českých daňovníků podpořil ty, co mají veškerou podporu doma na ukrajině. Raději o tom nebudu víc psát, protože bych se jistě dopustil hrubého prohřešku vůči kodexu diskutéra.

Irena
3. 10. 2014 6:57

http://www.halonoviny.cz/articles/view/29794508
Tady máte trochu popsanou tu demokracii na Ukrajině očima právníka, který tam přijel obhajovat Komunistickou stranu Ukrajiny, kterou chtějí zakázat.

fajt
fajt
3. 10. 2014 9:25

Přes dvacet let budoval americký super kapitál v Rusku buržousty lichváře, kteří si říkali novye russkie – jak asi dlouho bude trvat přerod společnosti na reálné cíle jejich existence a jak dlouho bude buržoustům trvat než pochopí, že nejde o nějakou epizodku na cestě za jejich pohádkovým ziskem , ale o trvalou změnu modelu ( tedy kéž by), no a vzdaj se buržousti bez boje jako bolševici ( ti nakonec z toho v osobní rovině taky profitovali) a nebo to bude končit světovým masakrem. ..)

Aleš
Aleš
3. 10. 2014 10:34

Béda: některé hrubé prohřešky za to stojí a některé ne…

Thor
Thor
3. 10. 2014 11:35

Velmi dobré čtení.Pokud ten lumpen-kreatariát trápí RF jen v Moskvě,tak jsou na tom dobře.S WW3 za dveřmi, nezbyde Putinovi než jít stalinsky do útoku,pátá kolona v týlu,to je zákonitě nepřijatelné.S 80%podporou,vlastenectvím znovuzrozeným z pocitu akutního existenčního ohrožení ruského světa se s deratizací nebude sr*t.Jde jen o timing.Jinak nepřežije.Útočí na Rothschildovu Ruskou centrální banku,to nepřežil Jackson,Kennedy a další,kostky jsou vrženy na půli cesty se nejde zastavit.-Co ale v ČR?Vyrostla tu též celá generace sebevědomých nul se silně omezenou využitelností mimo parazitní instituce státu a tercionálního sektoru.V blízkém kolapsu kasina přijdou nejen o zaměstnání,iluze o světě i svojí vlastní ceně a použitelnosti… Číst vice »

Thor
Thor
3. 10. 2014 12:11

Pokr. Co udělá totálně konzumní generace,až se rozpadne mezinárodní obchod,nevyplatí se vozit brambory a vajíčka ze Španělska,maso z Dánska,textil odevšad a auto bude stát pro nedostatek benzínu.Nám se smáli,že jsme stáli ve frontách na vložky,hajzlpapír apod..Labelová generace se bude muset smířit s tím,že chrámy konzumu zmizí(kdo nevěří,ať se jede podívat již dnes do USA-už to probíhá),z Karibiku cukr nepřijde(sami už cukrovary nemáme),že s jí bude zdát o levném oblečení z Asie.Bude zvracet při otázce:“Co umíš?“,“Čím můžeš být užitečný?“, „Jak si chceš vydělat na živobytí?“Vymírají u nás nejen celé profese a sektory reálné ekonomiky,ale i celá sportovní odvětví-viz volejbal.Jak dlouho ještě… Číst vice »

idiotronic
3. 10. 2014 12:13

Jarní a podzimní demonstrace odborářů byly demonstrace lidí reálné ekonomiky.V tomto směru jsem byl na jejich straně. Na Staroměstském náměstí probíhá nácvik na záchranu oligarchů, sebevědomých nul a nejen ukrajinských.

Neználek
Neználek
3. 10. 2014 12:22

Thor napsal
Co udělá totálně konzumní generace,až se rozpadne mezinárodní obchod

Majdan.

peter.
3. 10. 2014 14:40

Irena napsal

http://www.halonoviny.cz/articles/view/29794508
Tady máte trochu popsanou tu demokracii na Ukrajině očima právníka, který tam přijel obhajovat Komunistickou stranu Ukrajiny, kterou chtějí zakázat.

p.Irena:
niečo na rozveselenie pre vás:
https://www.youtube.com/watch?v=KI_hDS4WiP8&feature=youtu.be

Irena
3. 10. 2014 15:32

peter. napsal
peter.

Bylo to nádherné! :-)

zedd
zedd
3. 10. 2014 17:04

Člověk by nějak tak čekal, že ta nastupující generace bude schopná alespoň v IT – v prostředí, ve kterém na rozdíl ode mne vyrůstala a ve kterém povětšinou žije. Bohužel se spíš potkávám s tím, že jsou schopni velmi rychle provést sérii úkonů, o jejichž podstatě nic nevědí a ani vědět nechtějí. Čirá magie. Moc netuší, že je v pozadí nějaký standard a za tím standardem nějaká nějaká logika. To se kupodivu týká i programátorů. S nárůstem výpočetního výkonu zmizel u většiny aplikací tlak na maximální využití zdrojů a u programování se přestalo přemýšlet. Prostě se to tak nějak poslepuje… Číst vice »

zedd
zedd
3. 10. 2014 17:25

Mimochodem tohle je jeden z důsledků masivního rozšíření Windows. To zdánlivě „uživatelsky přívětivé“ prostředí vede ke vzniku třídy „klikacích mágů“, kteří vskutku netuší, co činí a ani nemají možnost to zjistit, protože způsob, jak se vyvíjí proprietární software je postavený na hlavu: Často ani netušíte, na čem pracuje kolega v sousední kanceláři, protože všechno je postaveno striktně na „need to know bases“. Výsledky pak lepí dohromady pyramida „project managerů“, kteří si opět navzájem nevidí do karet a navíc si šlapou po krku. Výsledkem jsou Windows …

zedd
zedd
3. 10. 2014 17:33

Vachrlatá soustava kódů, které původně vycházely z nějakých standardů, ale protože spolu vývojové týmy doslova nesmějí mluvit, je třeba zavést oslí můstky a tím pádem se odchýlit od standardů. Většinou problém není v tom, že „něco není kompatibilní s Windows“, ale v tom, že Windows nejsou kompatibilní se zbytkem světa.

Béda
3. 10. 2014 18:00

Zajímavé- žeby ukrajinští „demokraté“ měli podobný plán jako němečtí nacisté? http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/1736-na-ukrajine-stoji-koncentracni-tabory-media-svorne-mlci

aram
aram
3. 10. 2014 20:22

Béda napsal

http://www.novarepublika.cz/2014/10/doneck-letiste-je-nase-slava-zivym.html

Na letišri v Doněcku se jako první opolčencům vzdali žoldáci z Polska. Oznámil to úřadující ministr státní bezpečnosti DNR L.Baranov.“Žoldáků pracuje (na straně ukr. armády) velké množství, zvláště se to ukazuje na letišti v Doněcku, které se drží nejdéle. Jsou tam pouze profesionálové, nejen Američané, mluví se tam různými jazyky. Ta informace je potvrzena a nyní je možné s jistotou říci, že jsou tam cizinci“.
http://novorus.info/news/policy/28624-aeroport-vzyat-pervymi-sdalis-v-plen-naemniki-iz-polshi.html

dvx
dvx
3. 10. 2014 21:21

zedd Nac to okecavat. Kazdemu bych dal do ruky Attiny13 a uvidelo by se kdo, kolik a co z toho vymackne. Ten uC ma 64B Ram a 1kB flash… Co me udivilo, resp. mi vnutilo myslenku testovat kvalitu programatoru prave u Attiny13, byl jeden kod, na nemeckych strankach, kdy se „radobyprogramator“ pokousel o vypocet s double, ktery sam o sobe zabere celou Ram. Aby to nestacilo, tak jeste o tom rozepsal celou stranku a cilil se, ze mu to „nejede“. Jako perlu jsem pokladal jiz predem pripraveny plosak – ktery ovsem (stejne jako schema) opomijel zaklady vf techniky. Uz vubec… Číst vice »

dvx
dvx
3. 10. 2014 21:39

zedd Jen tak naokraj dodam, ze na uzivanem OS tolik nezalezi. Je to stejne, jako kdyz si koupi RPi a cekaji co kdo na to hodi v gitech ven, zkompiluji to a nazyvaji se programatori. V linuxu, prosim. O programatorich ve skryptovacich jazycich nepisu, protoze si scriptovaci jazyky (snad krome lua, ktery pro nektere ucely pouzivam) namam duvod vazit. Je to platforma nad platformou. Je prenositelna, samozrejme, script je jednodussi, nez vse upravovat pro dane prostredi, architekturu. Ale prave tim scriptem totalne opomijeji JAK to vlastne funguje. Nemaji sanci to pochopit. No ne, vracim se k zakladum kvuli jinym vecem.… Číst vice »

dvx
dvx
3. 10. 2014 21:47

zedd Jsem zvedavi, az zjisti, ze jim jednoduse nikdo nic ven neda. Co bude, az zustanou ty placky bez podpory, zustane cisty HW. A budou muset zacit sami od nuly. Vyrobce samozrejme proto, aby prodal, musi vyhodit nejnutnejsi veci ven. Aaaale, uz nebude nikdo, kdo by to zpracoval do konkretni podoby, navic si korporace muzou zajistit, aby vedomosti meli pouze jejich, predem vybrani studenti a tlacit na vyrobce, aby dalsim stupnum nanotechnologie utly verejnou podporu. Moznosti je hodne. Muze prijit doba, kdy se sami programatori rozhodnou ukoncit dodavku „zabavy bez pohnuti zavitem“, nebo zjisti, ze ten smer je kontraproduktivni pro… Číst vice »

Béda
4. 10. 2014 4:49

Máte to marný chlapci. Někteří z těch „programátorů“ byli úplně první (anebo mezi prvními ve zdejším prostředí), kteří upozornili na to, že USA jsou „římské“ impérium ve stadiu svého úpadku (mladí perspektivní „programátoři“ jim tvrdili přesný opak. Prý jde jenom o technické detaily, které se doladí úpravou úroků etc.) Byli mezi prvními, kteří si všimli fašizace USA, blížící se další světové války (takové malé Déja vu), byli mezi prvními, kteří si všimli, že žádná krize nekončí ale že jde o systémovou krizi kapitalismu, byli mezi prvními ve zdejším prostředí, kteří si všimli těžkých nesrovnalostí kolem oficiální verze 11/9, účelu vnucovaného… Číst vice »

dvx
dvx
4. 10. 2014 5:37

Bedo, takto. Je prirozene, ze programovani obrovsky a velmi rychle ovlivnuje schopnost analytickeho a logickeho mysleni. S tim, jakou kadenci a jak casto programujete to nekoho posune dal, nekoho ne. Dalsi stupen je kognitivni. Je to normalni, ovsem to samotne jeste nemusi napovidat nic o cloveku. Programovani musi jednoduse bavit, nemuze z toho videt pouze zisk. Pouze tim + chtenim, hltanim vedomosti, se stane clovek dobrym programatorem. Rozdil v jejich pohledech je dan jak skolstvim, tak i pres 20 let trvajici amerikanizaci v mediich. A v silene antikomunismu nebyl dan prostor kritickemu pohledu. Jak ocekavat, ze mlady clovek bude uvazovat… Číst vice »