Šestá rota

Málem bych zapomněl – v Rusku si dnes připomínají 18. výročí hrdinského boje vojáků 6. paradesantní roty 76. “Pskovské divize“ o kótu č. 76 blízko 36tisícového čečenského města Argun. 84 vojáků, včetně 18 důstojníků se pustilo do boje proti obrovské přesile zhruba 2 tisíc Američany vyzbrojených a financovaných islamistů. Dokázali zastavit jejich postup až do příletu letecké podpory. Během bojů, které trvaly od 13 hodin 28. února do 17 hodin 1. března padla skoro celá rota – na živu zůstalo pouhých 6 jejích bojovníků. Padlých na straně útočníků během tohoto boje bylo mezi 370-700…

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
2. 3. 2018 0:44

Крепость Бадабер. 1 серия
https://www.youtube.com/watch?v=LO5v7_ht5dg
ВЕЧНАЯ ПАМЯТЬ СОЛДАТАМ И ОФИЦЕРАМ ПОГИБШИМ В АФГАНИСТАНЕ…

fajt
fajt
2. 3. 2018 7:48

https://smmsyria.com/2018/03/02/us-led-coalition-continues-airstrikes-in-deir-ezzor-32-civilians-killed/ – na linii fronty s ruskou armádou, Donbas cvaj jako vyšitý. ..)

Irena
2. 3. 2018 8:58

https://tsargrad.tv/news/zaharova-rossija-gotova-k-drugomu-razgovoru-s-ssha_115093

Marie Zacharova okomentovala možnost přímého vojenského střetu mezi Ruskem a USA. Podle jejích slov Rusko udělalo všechno možné, aby nepřipustilo možnost vojenského konfliktu s USA. A je to právě posílení obranného potenciálu Ruska, které je zárukou, že k vojenskému střetu USA a Rusko nedojde. Také dodala, že dosud bohužel ztroskotaly všechny pokusy ruského vedení o navázání otevřené diskuse s Washingtonem na dané téma: „Nyní jsme připraveni ke kvalitativně jinému rozhovoru. Už se nebude jednat o prosby ani vysvětlování toho, co ohrožuje naši bezpečnost. Bude se jednat o rozhovor ze zcela jiných pozic“, zakončila Marie Zacharova.

fajt
fajt
2. 3. 2018 9:30

Irena napsal
Rusko udělalo všechno možné, aby nepřipustilo možnost vojenského konfliktu s USA

mám za to, že amíkům to stačit nebude, ale jako správný parťor se určitě ruská armáda stáhne do palpostů jenom okolo Moskvy ( zbytek je stejně už jaksi rozparcelován korporátkami ). ..)

Irena
2. 3. 2018 10:18

No ono je úplně jedno, kam se ruská armáda stáhne, protože její rakety zasáhnou cokoliv kdekoliv, to nasere fajtíku, že? Třeba se jednou trefí přímo do vaší nevymáchané huby.

http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-49/#comment-117309

fajt
fajt
2. 3. 2018 10:37

Irena napsal Irena ono ani nejsou důležité technické parametry rakety, či technicko-vojenská nadřazenost, ale vůle a rozhodnost tyto zbraně proti nepříteli použít, pak je taky otázkou , kde vlastně Kreml dnes stojí – za svými lidmi ( občany ) a nebo za světovými liberály ( a vybranými oligarchy ) , protože jestli v Kremlu došlo k odluce moci od ruských národních zájmů a od ruského lidu, pak je v podstatě šumafuk, jak sofistikované zbraně mají, protože nikdy proti skutečnému nepříteli použity nebudou … chápu, že vás tyto otázky nesmírně stresují, ale jsou opravdu důležité a stěžejní pro pochopení dnešní situace… Číst vice »

Irena
2. 3. 2018 11:22

Fajtík: Už jste někdy slyšel Liber signatum septem sigillis? Ve vašem případě jde o myšlenku utkvělou.

abx
abx
2. 3. 2018 11:24

fajt napsal
ono ani nejsou důležité technické parametry rakety, či technicko-vojenská nadřazenost, ale vůle a rozhodnost tyto zbraně proti nepříteli použít,

presne tak. dnesna ruska armada vnima americanov ako zakernych nepriatelov, takze nebudu vahat stlacit gombik, keby im nahodou chcel pristat nejaky Mathias Rust na Cervenom namesti. a este kozacku ludovu pesnicku
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=DUy72ZZx7lI

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
2. 3. 2018 11:36

fajte máte to na konci diskuse k SRO 442 Jedná se o naprostý opak odluky. A postnutý odkaz na „Крепость Бадабер“ určitě využijte, dost realistické, neidealizující pozici konce 80-tých. Nicméně typicky Ruské, správněji řečeno Sovětské. VVP nemůže zachraňovat celý svět proti jeho vůli, nemůže zlikvidovat všechny pátokolonisty najednou ve smyslu rčení „nemožné ihned, zázraky do tří dnů“… Lidé sami musí chtít a za sebe se vzít. Tam u nich i zde u nás. Nikdo to za ně neudělá. Ale VVP to po mém soudu dělá velice dobře, ba výborně. RF se probouzí. Nechtějte vidět jen tmavé stránky. V porovnání s… Číst vice »

fajt
fajt
2. 3. 2018 14:08

abx napsal
presne tak. dnesna ruska armada vnima americanov ako zakernych nepriatelov, takze nebudu vahat stlacit gombik, keby im nahodou chcel pristat nejaky Mathias Rust na Cervenom namesti. a este kozacku ludovu pesnicku
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=DUy72ZZx7lI

tak nevím, ale podle webu Zvezda ( vojenský kanál) ruské a americké jednotky v Sýrii mezi sebou informačně i jinak kooperují ( dle jedněch musí ), izraelské speciály jednu dobu měli i na Tartúsu – snad až ta krizová situace nastane něco zmáčknou. ..)

fajt
fajt
2. 3. 2018 14:25

Irena napsal Fajtík: Už jste někdy slyšel Liber signatum septem sigillis? Ve vašem případě jde o myšlenku utkvělou. to by bylo to nejmenší, kdyby se to dalo ošálit nějakou hláškou, realita je ale, bohužel, daleko tristnější – jako bývalý voják, který za socíku prošel od VMV po bojové útvary a končil v trestním praporem ( jak za Marie Terezie ) bych vám rozhodně válku nepřál, protože v ní nejdříve chcípají civilisté a z armády se stává zvěř, která morálku a jiné civilní blbosti rozhodně neřeší, proto je lépe kardinální společenské problémy raději řešit v míru, než to nechat na proud… Číst vice »

fajt
fajt
2. 3. 2018 14:35

Martin (už bez taky m) napsal Putin jasně řekl, že lidé sami musí bojovat, žít, pracovat pro zajištění své budoucnosti. už o tom i přemýšlejí, že k tomu nepotřebují ani cara ( natož nějakou urousanou americkou zdegenerovanou pijavici ) – to je docela hezký posun od těžkého vazalství k plné osobní svobodě, to jim schvaluji – co na rusech považuji za obrovský plus ( ostatní národy to nemají) je jejich pekelná houževnatost, v případech potřeby pohrdáním vlastním životem a v boji skoro nulový práh strachu a bolesti ( na to maj čas potom u stakana a ženštiny u popa .… Číst vice »

fajt
fajt
2. 3. 2018 14:41

říká se, že násilím se v podstatě nic nevyřeší, ale v kapitalismu bez něj nedosáhnete ničeho pozitivního … krom to sociální smír je dobrý pro sekty a jiné direktivní seance, pro demokracii říznutou korporátním fašismem je to vražedný postoj, pro většinu hotová dobrovolná sebevražda provedena tím nejhorším způsobem. ..)

Bety
Bety
2. 3. 2018 18:23

Ireno – slovy z čs. filmové klasiky JE TO MARNÝ, JE TO MARNÝ, JE TO MARNÝ!!!