Si Ťin-pching ve Washingtonu: Aktivisté s tibetskými vlajkami zůstali v Praze

Všichni jsme v minulých dnech byli svědky, s jakou nenávistí přijímali vysedávači pražské kavárny Kalousek, Schwarzenberg, Štětina, Bursík a Kocáb návštěvu čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Praze, s jakým pohrdáním zostouzeli slavnostní ceremoniál z jeho přijetí na Hradě, jak se s průvodem svých parťáků , ježícím se tibetskými vlajkami a protičínskými transparenty, snažili proniknout na Hradčanské náměstí, aby zde veškerou důstojnost probíhající návštěvy zadupali do země a ukázali tak národu v přímém TV přenosu, že nejsou a nikdy nebyli ničím jiným než výtržníky a chuligány, že tohle a nic jiného patří do jejich lidského vybavení, a že těmito vyvrženci byli a jsou i ve svém současném převleku za politiky.

A teď, v těchto hodinách a pouhých pár dní po jeho návštěvě Prahy, má i tahle darebná cháska možnost sledovat na kanále You Tube, s jakou velkolepou slávou je čínský prezident přijímán ve Washingtonu. Jak mu hraje hudba a salutují mu vojáci s bílými rukavicemi na rukách, jak si střídavě předávají čínskou a americkou vlajku (tibetská zde pochopitelně k vidění není), jak jej na červeném koberci, nataženém na trávníku před Bílým domem, vítá prezident Obama úklonem, a jak jeho manželka dokonce líbá manželku čínského prezidenta na obě tváře.

Chásce z pražské kavárny se už asi při téhle scéně dělají rudé skvrny před očima, Bursík možná už vyskočil ze židle a řve cosi o americké zradě, a Kalousek nejspíš jen nechápavě vrtí hlavou. A všem vespolek se pak zdá, že i tahle scéna z monitoru počítače zapadá do jejich celkového duševního pocitu z poslední doby: Že totiž jejich éra končí, že jim souběžně s tím, co právě vidí, odjíždí definitivně poslední vlak a oni stojí na nástupišti a bezmocně hledí na červená světla jeho posledního vagonu.

Náš president Zeman byl velice kritizován za slavnostní uvítání presidenta Číny Si Ťin-pchinga u nás v Praze. Podívejte se, jak ho přivítal v Bílém domě president USA Obama. Že by naše „objektivní masmédia“ jej taky tak zkritizovala ? Modrý voči.

Jak dokazuje asi půlhodinový videozáznam, byl uvítací ceremoniál připravený na počest příjezdu Si Ťin-pchinga a jeho početného doprovodu do Bílého domu skutečně velkolepý. Čínský prezident byl přivítán se všemi vojenskými poctami. Salutovaly mu desítky vojáků s medailemi na prsou a bílými rukavicemi, kteří střídavě drželi čínskou a americkou vlajku. Vojenský orchestr vyhrával slavnostní melodie a na červeném koberci již na hosty čekali prezident Obama a jeho choť. Nutno dodat, že první americký pár nemával tibetskou vlajkou a tibetská vlajka nebyla vidět ani na jednom jediném záběru celého videozáznamu. Aktivisté pozvání na tuto oficiální akci zřejmě neobdrželi.

Následně již k Bílému domu přijela luxusní černá limuzína, ze které vystoupil čínský pár. Prezident Obama se lehce uklonil a podal bez jakéhokoli náznaku neobvyklosti, ruku svému čínskému protějšku. Michelle Obamová manželku čínského prezidenta Pcheng Li-jüa dokonce přátelsky políbila na obě tváře. Následně se oba prezidenti vydali na „obhlídku“ nastoupených zástupců amerických vzdušných, pozemních sil a námořnictva. Velitel přehlídky poté Obamovi i Si Ťin-pchingovi zasalutoval a oba prezidenti se vydali vstříc stovce amerických školáků.

Svět se mění a doufejme, že na celé naší zeměkouli zvítězí zdravý rozum.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
8. 4. 2016 9:10

Odmyslíme-li si směšnost této a podobných ceremonií ,musí dát čtenář i divák autorovi L.Manovi
zapravdu. Když vidím ty dnešní „důležáky“,jak stojí v první řadě ,aby demonstrovali sobě i světu svou „historickou úlohu“ , aby z nich za krátkou dobu zbyly jenom stíny nasnímané kameramany
pro mainstream,jehož bezcennost začíná druhý den ,hned po dalších článcích a reportážích, mám
radost,že alespoň v tom je život na světě spravedlivý.
Věnovat pozornost darebákům,jež autor uvádí nemá smysl. Jsou už dávno na cestě k zapomenutí.

Dolmen
Dolmen
8. 4. 2016 9:59

Vysedávači pražské kavárny Kalousek, Schwarzenberg, Štětina, Bursík a Kocáb určitě nic nekřičí o americké zradě, vždyť jenom odvedli práci, na kterou byli svými USA protektory najati. Chápou, že amíci ze sebe před světem nemohou dělat trapné k.k.y a proto si takové najímají v bantustanu zvaném jako Czech Republic. Tam je jich dostatek a jsou k mání za celkem levný peníz.

zajoch
8. 4. 2016 11:36

Dolmene, vy jste to pěkně napsal! USA ani Velká Británie bezpochyby Čínu nemilují, ale dokáží zajistit důstojný průběh uvítání. Je to v jejich zájmu. Možná museli také „umravnit“ nějaké horlivce. Otázka je, jak by nějaké důraznější „umravňování“ bylo hodnoceno v našem, jak vy píšete, bantustanu. Je přece známo, že pro ty důležité je jiný metr naž pro druhořadé. Ovšem jak už ukázal náš prezident, tak se není potřeba hrbit směrem k Západu a peskování od nich je možno ignorovat. Ale zase: kdyby policie zasáhla razantněji, byla by na ní pravděpodobně podána žaloba a při stavu našeho soudnictví by se musela… Číst vice »

M.C.
8. 4. 2016 12:00

To jsou záběry z podzimu, ne z minulého týdne. Ale to není podstatné.
Jsem to dokoukal do 14. minuty, do začátku projevů.
Jo, bylo to se vší parádou a důstojností. Místama sice přítomní připomínali figurky v pohyblivém betlému, ale co.

Akorát ty toiky měli postavit někam dál. Záběr na oba prezidenty vykonávající přehlídku nastoupených čestných čet jednotlivých druhů vojsk, přičemž v záběru za diváky jsou vidět tři toiky vypadá poněkud legračně.
Vlajek spousta, tibetská ani jedna.
V každém případě se ukázalo, že jsme to s tím přivítáním nijak nepřeháněli.

PPK
PPK
8. 4. 2016 13:39

V souvislosti s Čínou je zajímavé, jak česká propaganda zdaleka a opatrně našlapuje při obcházení informací o čínské ideologicko „náboženské“ sektě, zvané Fa-lun-kung. Dlouho se totiž o ní tvrdilo, že ti jejich údajně velice mírumilovní lidé jen tak venku na trávě v parcích jaksi podivně cvičí a jinak že to jsou úplní apolitičtí beránci, které vláda bezdůvodně zavírá. Nu a přesto, naše propaganda nyní v těchto časech mlčí o Fa-lun-kungu a dokonce už i zanechala zpráv o jejich pronásledování vládou Číny a o porušování tzv. lidských práv lidí z této sekty. Ono totiž ledacos napoví historie a jejich heraldika. Sekta… Číst vice »