Slepec vede „vidoucí“

 

Pieter Bruegel st., Podobenství o slepcích

Slavný obraz Pietera Breughela je jakýmsi předobrazem naší (evropské) blízké budoucnosti.

Mnohatisícový dav, který se včera shromáždil na Václavském náměstí dal zřetelně najevo svůj postoj k současné vládě a hrozícímu nebezpečí, které tato vláda nejenže nebere vážně, ale dokonce je zlehčuje a dehonestuje. Žasnu, jak je možné, že především předseda vlády, politolog Petr Fiala, ani jeho ekonomičtí a poradci nemají ani za mák politické prozíravosti, bez níž se žádný skutečný leader státu neobejde. Je žalostné, jakými slovy o pořadatelích i účastnících demonstrace, kteří zaplnili celé Václavské náměstí mluví, když je s neochvějným klidem a neodmyslitelným úsměvem idiota nařkne ze sympatií k Rusku, co se stali oběťmi dezinformátorů a ruské propagandy. Myslím, že to pramení nejen z arogance, ale spíše z naprosté sociální a ekonomické idiocie, z absence sociální inteligence.

Je naprosto nemyslitelné, aby v době hrozící hospodářské krize (podle hejtmanů dokonce kolapsu) stál v čele státu člověk, jehož schopnost vnímat realitu a „signály“, které početná veřejnost vysílá, je naprosto nulová. Jeho výroky o demonstrujících rusofilech a obětech dezinformátorů jsou nejen scestné, politováníhodné a směšné, zároveň také přilévají oheň do ohně již tak rozbouřené společnosti. Je naprosto nepochopitelné, že Petr Fiala řeční a nálepkuje, aniž by si uvědomoval možný dopad svých mdlých proslovů (zákonité kauzality: příčina – důsledek). Možná byl „dobrý“ politolog, ale jako politik je naprosto k ničemu. Není schopen ani samostatně myslet, natož pak konat a jen pasívně přijímá pokyny svých eurounijních nadřízených. Nesamostatnost, nečinnost, neschopnost prosazovat zájmy svých občanů, to jsou vlastnosti, které jsou vítané v každém totalitním režimu. Ten by mu vyhovoval lépe. Petr Fiala se prostě ve špatné době ocitl na špatném místě (a nejen on). A je nejvyšší čas, aby to pochopil a vyvodil pro sebe důsledky (k úlevě nás všech). Ano, on je ten pověstný slepec, který nás vede do propasti, jenže na rozdíl od Breughelova obrazu ostatní lidé slepí nejsou.

5 32 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
kolokol
kolokol
5. 9. 2022 6:14

O jeho úrovni politologa bych si vzhledem k účinkování na postu premiéra taky nedělal žádné iluze. Prostě takovýto týpek nám byl vybrán (kým?), aby nás do té propasti stáhl. Nemusíme špekulovat nad motivací sociopata, který nám jde po krku. Prostě se ho musíme zbavit!

fajt
fajt
5. 9. 2022 6:44

kousek za humny denně umírá tisícovka lidí v proxy zabijačce, ale tady si stále někteří myslí, že globální fašisti dají na prostý projev vůle ovčanů na nějakém shromáždění – krom toho zdejší duch je nastaven od fiaska na moravském poli dost tristně, do dalšího skutečného boje za cokoliv zdejší domorodci nepůjdou, to totiž vyžaduje úplně jiné povědomí a odhodlání. ..)

Alva
Alva
Reply to  fajt
5. 9. 2022 18:50

Od fiaska na moravském poli k upálení Mistra Jana taky uběhl nějaký ten pátek a naši předkové-husité to nevzdali. A i když nezměnili systém, aspoň neztratili čest.
Ještě v době národního obrození byli uznáváni za hrdiny a vzor, dnes místo nich vzýváme Švejka.

fajt
fajt
Reply to  Alva
6. 9. 2022 8:20

ne, právě po bitvě na Moravském poli byl český národ v podstatě navždy kolonizován a nevratně poškozen – husitské schizma nemělo žádný vliv na změnu vlivu habsburků v Evropě, který trvá i v česku dodnes, viz zdejší gigantická církevní „restituce“, kterou budou platit i vaší vnuci – a to všechno s drzostí absolutních okupantů a schváleno místními knechty v další ošklivé výročí bitvy na Bílé hoře, která z jednoho malého národa udělala pouhou pojmovou skořápku pro manipulanty s historii. ..)

Gatta
Gatta
5. 9. 2022 7:21

Pětikolka – společně se prodrali k moci – společně půjdou „od válu“ !!!

Volby se blíží …není o čem přemýšlet …

PPK
PPK
Reply to  Gatta
5. 9. 2022 20:13

Je o čem přemýšlet. Jak to udělat.

Gatta
Gatta
Reply to  PPK
6. 9. 2022 6:42

Jak jsem už psal – na nic nehledět a nevolit nikoho spojeného s pětikolkou !!! Zapomenout na pitomě odpovědné zkoumání který straník či kandidát na seznamu je špatný a který by mohl být dobrý, protože občas mluví celkem rozumně a kriticky … Prostě NE – NIKOHO !!! On je kde kdo rozumný a má nějaké ty námitky k vedení, ale výhody z členství a ze získaného pašalíku jsou OK, takže „co a proč měnit ?“ – stačí občas nějak k plebsu promluvit, něco slíbit, něco pokritizovat a má výhody a ještě popularitu lehkověrných. Mimo jiné – jsou lidé kteří konspiračně… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  Gatta
6. 9. 2022 18:12

A teď si předstsvte, že ty desetitisíce lidi na kandidátních listinách na několik roků „utřou hubu“ kvúli pěti neomylným a několika ministriním (dámy mají zasloženou přednost) a ministrům a jejich pomahačům …

idiotronic
idiotronic
5. 9. 2022 10:27

Vlasta Parkanová už dostala své odškodnění 1 600 000 korun . Prostě měla ty správný radary.

PPK
PPK
Reply to  idiotronic
6. 9. 2022 1:10

Zřejmě je už zralá nastoupit jako pokračovatelka Jourové.

orinoko
orinoko
5. 9. 2022 13:24

V Malé Kreténii podle očekávání: Truss se stala vládní prémií. To mulo, které navrhovalo posílat Poblatí pomoc přes Černé moře. To bude srandy, až otevře tu svojí moulu. Putinovi chce všechno vytmavit na G22 /?/ v Indonésii. Prý – tam mi neuteče! Sešup záchudu je nevratný a dneska už dost pokročilý. To by musela těžká swingers záležitost sejít se – jurská Pekari, jurská černozem, Truss a Leyno. Myšlenek jak v reklamě české banánovky.

Irena
6. 9. 2022 5:31

Připadá mi hloupé oplakávat Fialovu „hloupost“. Připomněla bych jedno pěkné přísloví: Kdo chce s vlky býti, musí s nimi výti. Fiala žvaní to, co ho udrží při životě a dobře to ví. Cílem řízení je destabilizace a deindustrializace Evropy, to snad vidí už i ten slepý a on je panáček dosazený k zajištění tohoto cíle. A tak pilně plní své zadání. Nakolik má v této „demokracii“ lid vliv na vládu, která má řídit jeho stát, je také očividné. Horší je, že způsobení ekonomické destabilizace obvykle vedlo k nahnání lidí do války. Krásným příkladem nám budiž Výmar. (A nechte si ty… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Irena
6. 9. 2022 7:48

„Červený šátečku, kolem se toč,

my táhnem na Rusy, nevíme proč….“

comment image

Alva
Alva
Reply to  Botičky od Diora
6. 9. 2022 16:58
Botičky od Diora
Botičky od Diora
6. 9. 2022 8:27

Při vší úctě tento požadavek:
samostatná, svéprávná, suverénní Česká republika s vládou v České republice, nikoliv v Bruselu, Washingtonu, Kyjevu, Moskvě, Pekingu či kdekoliv jinde
považuji za moc krásný ale absolutně nereální a silně populistický, neboť osud malých státečků byl a je úplně jiný, viz našich posledních 400-500 let.
Češi vždy byli donuceni vyšvejkovat si to nejmenší Zlo, ale ne vždy se jim to podařilo.

Gatta
Gatta
Reply to  Botičky od Diora
6. 9. 2022 17:59

V podstatě ano, máte pravdu, ale …

https://m.youtube.com/watch?v=xDrkrTz3wRE

Irena
7. 9. 2022 6:13

V Česku to vře kvůli přemrštěným cenám elektřiny i plynu. Nikdo přitom netuší, kam mizí miliardy, které za tyto předražené energie Češi platili a platí. Podívali jsme se, co o tom vědí v Německu, a nestíhali jsme se divit!

Díl první – PLYN

https://www.michalapetr.com/map-119-zimou-zfialovite-plan-ceske-vlady-ktery-se-ma-schvalit-v-patek-unikl-v-bruselu-komu-do-kapsy-proudily-miliardy-za-plyn-a-elektrinu-budete-prekvapeni/

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Irena
7. 9. 2022 10:10

Včerejší pozdrav od GAZPROMu:
„A zima bude dlouhá/А зима будет большая“

https://www.youtube.com/watch?v=l4R4lyRLF0k

Nejkratší vtip o Evropě: ZIMA BYLA DLOUHÁ A VÍTR NEFOUKAL… :-)

Last edited 28 dní před by Botičky od Diora
Irena
7. 9. 2022 10:03

Z Putinova vystoupení na východním ekonomickém fóru

Borrell prostě jen mele pantem, je v tom velkým odborníkem, Bůh mu buď soudcem.

V. V. Putin o jeho prohlášeních o „fašistickém Rusku“.

Kdyby Borrell žil ve Španělsku ve třicátých letech minulého století a ve zprávách o počasí slyšel známou větu „Nad celým Španělskem je nebe bezoblačné“, pak by se chopil zbraně a na čí straně by stál? Podle mého názoru by stál na straně nacistů.

https://t.me/SolovievLive/125671
https://t.me/SolovievLive/125672

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Irena
10. 9. 2022 19:01

„Pouze 2 lodě s obilím, z 87, byly vyvezeny do chudých afrických zemí, jak bylo původně plánováno. Zbytek byl exportován do bohatých evropských zemí. Možná by stálo za to omezit export obilí z Ukrajiny, budu to konzultovat s Erdoganem.“
V.V.Putin

Alva
Alva
8. 9. 2022 18:15

A nová zpráva na mainstreamu – „bývalý generální konzul v Petrohradě a ředitel The Prague East Institute Vlastimil Votápek“ to vidí následovně:.
Ukrajina je krok od totálního vítězství.
Slepenec by měl urychleně vyhrabat v našich skladech ještě nějaké zbytky výzbroje, abychom si zajistili přízeň budoucího „šéfa Evropy“ :-)

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/audio-podcast-ptam-se-ja-nesmime-vymenit-sankce-za-plyn-rusko-se-uz-riti-do-katastrofy-rika-expert-213569#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=abtest196_discussion_timeline_varA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Botičky od Diora
Botičky od Diora
10. 9. 2022 17:49

Letní olympijské hry v Mnichově ´1972 … košíková, muže, finále SSSR-usa … dnešního dne před půlstoletím, 10.09.1972 … yankees oslavují vítězství, křepčí … 3 vteřiny … 50:49…konec finále, Sovětský Svaz vyhrává zlato…

Fantastický film „Движение вверх“
https://kinogo.zone/films/4860-dvizhenie-vverh.html