Slib předáků devíti stran redaktoru ČT Moravcovi

Tak jako když si před sebe posadí pan učitel nezbedné žáčky, aby mu slíbili, že poslední roščatina byla určitě už ta poslední, tak si včera redaktor Moravec z ČT posadil před sebe devět politiků stran, jež se dostaly do parlamentu, aby mu na pupek a na holé břicho slíbili, že i když volby dopadly všelijak, zachrání oněch devět přítomných aspoň to poslední a nejcennější, co národ má. Což je důsledné a na věčné časy trvající prozápadní směřování země i trvalá věrnost EU a NATO. Poklady, které nesmí být utraceny a ani umenšeny, jakkoli se na ně sápají síly národa nejzlovolnější. Tohle vše je třeba uchovat jako věčnou relikvii, jíž teď přítomných devět politiků budoucích stran parlamentu odpřisáhne svou věrnost až za hrob i na svůj život věčný.

Přítomných devět sedí a nehýbají se. Nevyskočí ze svých míst a neprotestují proti takovémuto neslýchanému zneužití televizního vysílání pro jediný politický názor. Ne, sedí jako zařezaní. Včetně představitelů stran levicových.

A redaktor Moravec pokračuje: „Takže pánové, kdo s naším posvátným prozápadním slibem začne? Druhý od leva, pan Farský ze STANU? Dobře!“

Farský tedy začal a svým projevem dosvědčuje, že volby opravdu dopadly všelijak. A že hlubiny podlosti, kterých ve svých politických projevech v minulosti dosáhli Gazdík, Kalousek, Štětina, Herman a další, nebyly hlubinami nejhlubšími. Že si budeme muset zvykat na projevy nepředstavitelné i na nové tváře politiků stále méně uvěřitelné. A oznámení politiků nejzlověstnější. Jako je ono z úst předáka Babiše bezprostředně po volbách: „ANO vidí jako názorově sobě nejbližší ODS, Piráty a STAN“.

Mám za to, že s takovouto vládní sestavou nebude mít redaktor Moravec problém.

Stanův komentář: Lubomíre, Vy byste si snad přál, aby nám tady v případě vypovězení našeho „slibu věrnosti“ krachovaly banky a létaly humanitární bombardéry?

8
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
8 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Autoři komentářů
PetrpavelMartin (už bez taky m)zajochGattaAleš Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Béda
Člen
Béda

Vůbec bych se nedivil, kdyby do koalice s ANO vlezla opět ČSSD hnána nutností vypořádat své závazky vůči Altnerovým pozůstalým. ČSSD potřebuje nutně koryta, případně udržet memorandum o lithiu, aby mohla hrabat. Sledoval jsem rozhovor Zadolárka, kde zdůvodňoval těžký propadák své strany. Ani slůvko o Majdanu, o církevních restitucích, o kauze lithium, o propojení ČSSD na oligarchy. Samé pindy o nezvládnuté kampani, špatné strategii, o neschopnosti prodat veřejnosti své úspěchy… Ani ťuk o tom, že by z toho měl vyvodit osobní zodpovědnost a rezignovat na jakékoliv vyšší pozice v ČSSD. A tak je to správně, tak to má byť, bo… Číst vice »

Aleš
Člen
Aleš

Stane: Tento Tvůj postoj mi připomíná postoj Evropy k Hitlerovi před začátkem 2. světové. Pan Man se naopak snaží, aby už nikdo na nikoho své humanitární bomby nevypouštěl. Jen tak mimochodem. K čemu ten postoj byl Evropě užitěčný?

Martin (už bez taky m)
Člen
Martin (už bez taky m)

Vážení, shlédl jsem na internetu toto: VOLBY ’17: EXKLUZIVNÍ NOVINKA – ČT úplně první debata hlavních vítězů voleb 2017 v odkaze níže: https://www.youtube.com/watch?v=l1KWplrNTJ8 Řeknu jen svůj osobní názor ve třech bodech: 1. Starostové s Farským- to nebyl „Kalousek 3:0“ – to je SUPERkalousek, a trvalá propaganda a nekonečná štvavá a neseriózní špinící kampaň… S slovně frázemi „deklarovaným“ právním řádem to nemá nic společného. Pan Farský na mne dělá dojem právo neznajícího, nepoučeného a v parlamentní funkci nezkušeného FUNDAMENTALISTY ve smyslu EXTRÉMISTY. 2. „PIRÁT“ Bartoš se projevuje jako skutečný „Kalousek 2.0“ obdobně jako Farský, v podstatě jen o trochu mírněji, ale… Číst vice »

Gatta
Člen
Gatta

Re Martin- děkuji, že jste se obětoval – debatu sledoval a zde přiblížil podstatné. Bych na to neměl ani nervy ani žaludek …

zajoch
Člen

Béda- citace: „Sledoval jsem rozhovor Zadolárka, kde zdůvodňoval těžký propadák své strany. Ani slůvko o Majdanu, o církevních restitucích, o kauze lithium, o propojení ČSSD na oligarchy. Samé pindy o nezvládnuté kampani, špatné strategii, o neschopnosti prodat veřejnosti své úspěchy… Ani ťuk o tom, že by z toho měl vyvodit osobní zodpovědnost a rezignovat na jakékoliv vyšší pozice v ČSSD.“ Při poslouchání zaorálkových čvaňhů se mi hlavou honilo to samé co Bédovi. Ještě bych tak pochopila, kdyby se choval jako sociální demokrat umírněně. Ale jeho vypjatá rusofobie, podlézání Západu a především NATO, oslava ukrajinských darebáků, podpora církevní zlodějiny, to odradilo… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Člen
Martin (už bez taky m)

zajoch napsal Béda- citace: „Sledoval jsem rozhovor Zadolárka, kde zdůvodňoval těžký propadák své strany. Ani slůvko o Majdanu, o církevních restitucích, o kauze lithium, o propojení ČSSD na oligarchy. Samé pindy o nezvládnuté kampani, špatné strategii, o neschopnosti prodat veřejnosti své úspěchy… Ani ťuk o tom, že by z toho měl vyvodit osobní zodpovědnost a rezignovat na jakékoliv vyšší pozice v ČSSD.“ Při poslouchání zaorálkových čvaňhů se mi hlavou honilo to samé co Bédovi. Ještě bych tak pochopila, kdyby se choval jako sociální demokrat umírněně. Ale jeho vypjatá rusofobie, podlézání Západu a především NATO, oslava ukrajinských darebáků, podpora církevní zlodějiny,… Číst vice »

Petrpavel
Člen
Petrpavel

Velmi správné připomenutí podoby postoje Stana k EU a NATO postoji Evropy kdysi k Hitlerovu Německu!
Stejně tak vypíchnutí půdorysu ANO+SPD+KSČM oproti šílenému návratu ke koalici ANO+ČSSD+KDU či navázání na tradici opoziční smlouvy ve formátu ANO+ODS.
Ano, ideálním řešením je z mého pohledu menšinová vláda ANO s tichou podporou SPD (za obecné referendum a referendum k EU a euru a NATO) a KSČM (za ref. … a zdanění církevního daru atd.) a hledání podpory k jednotlivým tématům vládnutí.