Sněmovní projev Tomia Okamury k Ukrajině a sankcím EU vůči Rusku

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
12. 9. 2014 18:27

A já jsem rusofilka, obdivovatelka Putina a Rusové mi nikdy nic neudělali. Nevím, ze kdy je ten projev, přišel tak trochu s křížkem po funuse, ale díky alespoň za to.

tožtak
tožtak
12. 9. 2014 19:22
mirror
mirror
12. 9. 2014 19:58

Na stránkách Nové republiky jsem přehrával videa, na kterých školní mládež s vlajkou Ukrajiny a stojící v kruhu vyřvává mimo jiná hesla Putin ku.va. Videa jsou tam dvě. Po přehrání je v nabídce beseda s místopředsedou svazu ruských inženýrů o sestřelení letadla na letu MH17. Odkaz nelze na iPadu vykopírovat, a proto po paměti uvedu to nejdůležitější: 1. Letadlo Boeing 777 pokračovalo v letu ještě 5 minut po přerušení komunikace s řízením letového provozu. Co se stalo s posádkou a proč nepodala zprávu? 2. Na zem spadl jeden ze dvou motorů totálně roztřískaný, zatímco druhý motor byl porušen málo. 3.… Číst vice »

mirror
mirror
12. 9. 2014 19:59

pokračování … Teď si dělám srandu, ale ruský inženýr tvrdí, že žádný z novinových pisálků start BUKu v životě neviděl. Teď přidám další svůj názor. V hospodě se už otevřeně mluví o zkušenostech československých rakeťáků z ostrých střeleb v Kazachstánu. Je zajímavé, že vláda se jich pokorně nezeptá. Kde tito chytráci jako Sobotka a Zadolárek chodí na rozumy? Specialista Koller na žádných střelbách v Kazachstánu nebyl a asi také neví, co start BUKu obnáší. Lid ví svoje, ale cizí vládě nepoví. Asi ji nedůvěřuje. Smutný konec kdysi hrdého samostatného státu. 4. Dále byly diskutovány tvary průstřelů a průrazů, což je… Číst vice »

mirror
mirror
12. 9. 2014 20:05

Teď jsem odkaz na předchozí vystoupení vydoloval. Poslechněte si jej
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dmcNzLg0Mno

Béda
12. 9. 2014 20:10

http://czech.ruvr.ru/news/2014_09_12/Implementace-dohody-mezi-EU-a-Ukrajinou-bude-odlozena-7040/
(jedná se o tzv. Asociační dohodu o její převádění do praxe)

nikdo
nikdo
12. 9. 2014 21:04

Existuje omluvný dopis ruskému lidu a Putinovi osobně, který lze podepsat http://dearputin.com/
Česká mutace tam zatím chybí.
Nevíte někdo, jestli lze z ČR nějak podpořit uprchlíky z Novorossije? Myslím nějakou finanční sbírku buď na pomoc uprchlíkům v Rusku, nebo na rekonstrukci novorossijské infrastruktury a repatriaci.

zajoch
12. 9. 2014 21:17

Možná se na všechno nedívám správně, ale myslím si, že Okamura jednak načasoval svůj projev v prospěch svého hnutí – před volbami (vidí jistě, jak se mínění našich občanů mění)a za druhé, že si protiřečí v tom, že tvrdí, že není rusofil ani obdivovatel Putina, protože celý jeho projev ve skutečnosti chválí výsledek Putinovy činnosti, takže to konstatování je možná jen jakési předejití nejapné kritice oponentů. Tvrdí, že přesto co nám Rusové udělali … to nebudu rozebírat, ale jenom připomenu to na co se zapomíná a co bylo mnohem podstatnější než události z roku 1968, a to je porážka Hitlera… Číst vice »

mirror
mirror
12. 9. 2014 21:35

mirror napsal
Teď jsem odkaz na předchozí vystoupení vydoloval.

Po opakovaném poslechu ještě dodávám: Analýza ruských inženýrů je jen na základě otevřených zdrojů informací. Start rakety je slyšitelný do vzdálenosti 15 km. Pravděpodobný scénář je tento: Nejprve je rozstřílena kanonem kabina pilotů aby nemohli podat zprávu řízení letového provozu. Pak letadlo pokračuje 5 minut s řízením autopilotem. Stihačka se dostane za letoun a raketou vzduch-vzduch se trefí do motoru. Pak následuje destrukce stroje a pád do vzdálenosti asi 15 km.

Rusové mají jistě další informace, které jako Američané zatím nezveřejňují.

petr
petr
12. 9. 2014 21:49

Je velmi divné, že zástupci pravicových stran tj. ODS, TOP09a KDU-ČSLO požadují tvrdé sankce proti Rusku. Tím vlastně požadují tvrdou regulaci činnosti našich podnikatelů a znemožňují jejich svobodnému podnikání a dosahování zisku. Většina těchto tzv.politiků sedí na dobře placených místech a vlastí podnikatelskou činnost neprovádí. Tím se vlastně sami zařadili mezi škůdce volného podnikání a tyto tvrdé regulace jsou horší ,než co požadují nejlevicovější politické strany.

Sio
Sio
12. 9. 2014 23:05

K proslovu jen toto. Ten se s tím nes…, tedy nemazal. Potlesk za odvahu a přímočarost. Kloubouky dolů, džentlmens. Okázal našim politikům, co by měli dělat.

ducatista
ducatista
13. 9. 2014 9:26

Okamura, klobouk dolů, v naší „demokracii“ tohle říct, to chce prostě koule.
mirror: není pravidlo, že je kouřová stopa po raketě vidět po určitý čas, záleží na povětrnostních podmínkách. Hluk je velký, ale trvá jen velmi krátkou chvíli, to rovněž nikdo nemusel zaznamenat, kór v oblasti, kde se střílí. Teorie, že sučko z 30mm palubního kanonu rozstřílí kokpit na hadry, ale letadlo dál letí na autopilota mně připadá přitažená za vlasy. Na druhou stranu teorie zásahu zmiňovaným BUKem má také své trhliny. Doporučuju diskusní vlákno na http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=307&t=6201&p=177794&hilit=Ukrajina+boeing#p177794
Podle mě nejlepší dostupný zdroj informací posbíraný ze všech možných zdrojů

mirror
mirror
13. 9. 2014 11:41

ducatista napsal mirror: není pravidlo, že je kouřová stopa po raketě vidět po určitý čas, záleží na povětrnostních podmínkách Do diskuze jsem vložil neznámý odkaz a citoval jsem zajímavé částí výkladu jednoho z místopředsedů svazu ruských inženýrů. Jsou to civilové, ale určitě se technickými zkušenostmi. Ten Rus zmiňuje také počasí v okamžiku sestřelu. Protože jsem nerozuměl jeho slovům o počasí, v citaci jsem se tomu vyhnul. Zvuk startující rakety je podstatně jiný než zvuk po výstřelu, který je soustředěn do jednoho okamžiku. Raketu bude slyšet mnoho vteřin, protože z úrovně vysoko nad zemí jsou podmínky šíření zvuku na velké vzdálenosti… Číst vice »

Mirka
Mirka
13. 9. 2014 14:51

Bože, prosím za odpuštění, že jsem do dnešního dne mlčela ke zločinům, které byly spáchány na lidech Ukrajiny. Na jaře 2014 na Majdanském náměstí začali neznámí zločinci vraždit. Byli účelově zavražděni a zmrzačováni členové pořádkových služeb, byli zastřeleni účastníci demonstrací. V této době stále nebylo prokazatelně jasné, kdo dal rozkaz k vraždění. Když ale byli upáleni lidé v Oděse, celý svět už věděl, jaké síly se na Ukrajině chopily moci. Je možné mlčet a nebýt spolupachatel? 27 000 branců, 3 000 civilistů bylo zabito, 800 000 válečných uprchlíků uteklo z Ukrajiny do Ruska. Kdo mlčí, souhlasí, proto protestuji. V desateru… Číst vice »

Aleš
Aleš
14. 9. 2014 6:44

nikdo napsal Existuje omluvný dopis ruskému lidu a Putinovi osobně, který lze podepsat http://dearputin.com/ Česká mutace tam zatím chybí. Nevíte někdo, jestli lze z ČR nějak podpořit uprchlíky z Novorossije? Myslím nějakou finanční sbírku buď na pomoc uprchlíkům v Rusku, nebo na rekonstrukci novorossijské infrastruktury a repatriaci. Humanitární sbírka pro Donbass číslo účtu na – http://sos.svdu.cz/donate.php , dětské oblečení nebo hračky v dobrem stavu odesíláme, prioritou z trvanlivých potravin jsou masové konzervy a potraviny uvedené v tomto seznamu http://sos.svdu.cz/help.pdf , marmelády nebo zavařené ovoce pouze v plechových konzervách, http://sos.svdu.cz/balik.php. Dovoz kamionu z ČR zatím nepanujeme, je málo balíku, měsíčně nasbírané… Číst vice »

nikdo
nikdo
14. 9. 2014 7:45

Aleš napsal Humanitární sbírka pro Donbass číslo účtu na – http://sos.svdu.cz/donate.php , dětské oblečení nebo hračky v dobrem stavu odesíláme, prioritou z trvanlivých potravin jsou masové konzervy a potraviny uvedené v tomto seznamu http://sos.svdu.cz/help.pdf , marmelády nebo zavařené ovoce pouze v plechových konzervách, http://sos.svdu.cz/balik.php. Dovoz kamionu z ČR zatím nepanujeme, je málo balíku, měsíčně nasbírané balíky se dá odvézt osobním autem. Jsou přátele které přispívají pravidelně. Vzhledem k tomu že jsou velké náklady na dopravu balíku, pomáhají korunou. Děkují za Váš zájem pomáhat. S pozdravem Vasilij Nachodkin. Více podrobností na emailu a fejsbůku Událost na facebooku – HUMANITÁRNÍ SBÍRKA PRO… Číst vice »