Sodomie pro věc džihádu?

Upozornění: Tento příspěvek obsahuje překlad pomlouvačného protimuslimského vtipu se sexuální tématikou.


The Advocate, významný americký zpravodajský časopis pro gaye a lesby, uveřejnil homofobní, rasistickou, sektářskou a islamofobní podvodnou zprávu, jako by šlo o skutečnost.


Článek nazvaný „The Religious Exemption: Sodomy for Suicide Bombers“ [Náboženská výjimka: Sodomie pro sebevražedné útočníky] z 12. července 2012 od editora Advocate.com Lucase Grindleye činí následující překvapivé tvrzení:


Sebevražedným útočníkům je dovoleno požádat své spolubojovníky o anální sex, aby se tím usnadnilo ukrytí výbušnin v jejich rektech – přinejmenším to tvrdí jeden badatel z konzervativního think tanku.


Raymond Ibrahim, vědecký pracovník organizace David Horowitz Freedom Center, sdělil, že nalezl arabské zpravodajské video z roku 2010, na kterém je jistý islámská duchovní přistižen, jak vysvětluje, že sodomie je přípustná, pokud je součástí ,mučednických operací‘.


,Je přípustné, abych se nechal nějakým svým bratrem v džihádu sodomizovat, aby rozšířil moji řiť, jde-li o dobrý úmysl?‘, ptá se kdosi podle Ibrahimova líčení duchovního Abú al-Demy al-Qasaba.


Ačkoli onen duchovní všem připomíná, že sodomie je zakázána, nabízí výjimku.


,Džihád je na prvním místě‘, řekl podle Ibrahimova překladu, ,protože představuje vrchol islámu, a pokud vrcholu islámu může být dosaženo pouze prostřednictvím sodomie, pak na tom není nic špatného.“


Původ podvodu

Tvrzení, o kterém referuje The Advocate, je čirý nesmysl. Tato falešná zpráva byla obstarána někým, kdo je spřízněn s David Horowitz Freedom Center, krajně pravicovou organizací, jejíž zakladatel a jmenovec je dobře znám kvůli svým neslušným a rasistickým výpadům proti liberálním, pokrokovým a levicovým politickým skupinám.


Zdrojem magazínu The Advocate je Raymond Ibrahim, vědecký pracovník Horowitzova centra a organizace Middle East Forum, který tvrdil, že tento náboženský pokyn bylo obsažen „ve zpravodajské relaci z roku 2010, kterou odvysílala Fadak TV“ a že ona rada byla poskytnuta Abdulláhovi Hassanovi al-Asirímu, který se odpálil v roce 2009 při pokusu o zavraždění saúdského prince Muhammada bin Najífa. Některé tiskové zprávy uvedly, že al-Asirí měl výbušninu ve své řiti.


Ibrahim to ve svém příspěvku na webu Gatestone Institute podrobně rozvádí:


Patrně duchovní, jistý Abú al-Dema al-Qasab, informoval al-Asirího a další džihádisty o ,inovativním a nebývalém způsobu provádění mučednických operací, tj. o umisťování výbušných kapslí do konečníku. Nicméně kvůli provedení této džihádistické metody musíte souhlasit s krátkodobou sodomií, která vám rozšíří konečník, aby se tam výbušniny vešly.‘“


Zde je video, o kterém píše: http://www.youtube.com/watch?v=uI9C2CCT-QM


Člověk, který neumí arabsky, by se mohl domnívat, že osoba hovořící na videu je „Abú al-Dema al-Qasab“, protože Ibrahim nevysvětluje kontext tohoto videa. Magazín The Advocate si to patrně myslel, protože uveřejnil obrázek muže pořízený z onoho videa, vedle něhož je fotografie al-Asirího s následujícím titulkem:


Duchovní Abú al-Dema al-Qasab (vlevo) údajně řekl, že sebevražedným atentátníkům jako byl Abdulláh Hassan al-Asirí (vpravo), který měl ve svém konečníku výbušniny, je dovolen anální sex.“


Nicméně, osobou na videu je Abdalláh al-Khallaf, moderátor pořadu „The Morals of the Prophets, Peace Be Upon Them“ stanice Fadak TV, která sídlí ve Velké Británii a která cílí na šíitské muslimy.


Na videu Khallaf divákům říká, že bude číst příspěvek z webové stránky nazvané „Muntadayat Usud al-Sunna“ (Fórum Lvové Sunny).


Khallaf čte příspěvek z této webové stránky, jako by šlo o skutečnost. A také charakterizuje údajné protagonisty jako „wahhábisty“. Zdá se, že jeho záměrem je vyvolat u diváků znechucení nad údajným smýšlením a chováním wahhábistických sunnitských muslimů, kteří, jak naznačuje, pro dosažení svých cílů ospravedlní cokoli.


„…jistý Abú al-Dema al-Qasab“

Nalezl jsem pravděpodobný zdroj toho, co Khallaf na videu čte. Internetový archiv obsahuje příspěvek z 28. srpna 2009 na fóru montdiatna.com.


Text se zdá být tak nanejvýš vulgárním žertem či přinejhorším sektářskou pomluvou. Je psán ve stylu, který se běžně používá pro příběhy, kdy jak vypravěč, tak posluchač ví, že jde o žert nebo fikci.


Web Elektronická intifáda text přeložil do angličtiny [z angličtiny vychází český překlad, pozn. překl.]. Dovoluji si upozornit, že obsahuje velmi přímočaré výrazivo:


Říká se, že terorista, který se odpálil při pokusu o zavraždění prince Muhammada bin Najífa, si vložil do svého konečníku kapsle s výbušninou jako čípky.


Říká se – a pouze Bůh ví –, že před svým činem informoval šejcha, že má v úmyslu vložit si výbušné kapsle do svého konečníku, aby v touze po džihádu a pannách provedl džihádistickou operaci.


Tento terorista se kdysi obrátil na šejcha s následujícím: Náš šejchu, ať Vám Bůh dopřeje mučednictví a panny v ráji. Chci provést mučednickou operaci a tak před Vás předstupuji, ,šejchu Krvavý Řezníku‘ [šejch Abú al-Dema al-Qasab].


Ten mu řekl, že vynalezli úplně nový a nebývalý způsob mučednických operací a že jde o vkládání výbušnin do konečníku. Abys mohl být pro tuto metodu džihádu trénován, musíš souhlasit po nějakou dobu se sodomií, kvůli tomu, že se tvůj zadek otevře a tvůj konečník bude schopen pojmout výbušniny.


Terorista se zeptal: Bože smiluj se nad Vámi, je přípustné, abych poskytl svůj zadek některému z mudžáhidských bratrů, je-li můj úmysl čistý a cílem je trénovat pro džihád a rozšířit můj konečník?


A šejch pochválil Boha a řekl: Sodomie je v zásadě zakázána a nepřichází v úvahu. Ale džihád je na prvním místě, protože představuje vrchol islámu. A pokud tohoto vrcholu islámu nemůže být dosaženo jinak než prostřednictvím sodomie, pak na tom není nic špatného.


Doktrinální výklad práva říká: nutnost překonává to, co je zakázáno. A pokud jedinou cestou, jak vykonat povinnost, je udělat jistou věc, potom se tato věc stává povinností, a není větší povinnosti než džihád.


Poté, co budeš sodomizován, musíš požádat Boha o odpuštění a hojně ho chválit. A buď si jist, můj synu, že soudného dne Bůh odmění mudžáhidy podle jejich úmyslů a tvým úmyslem, dá-li Bůh, je vítězství islámu.“


Tento text, nebo jeho nepatrně jiné verze, lze nalézt na několika dalších webových stránkách, zadá-li se do vyhledávače v arabštině „šejch Abú al-Dema al-Qasab“.


Podle několika rysů lze určit, že jde o nechutný vtip, zvláště pokud jde o jméno „šejch Abú al-Dema al-Qasab“, což znamená šejch Krvavý řezník. Nejde o žádnou skutečnou osobu. Příspěvek je opepřen slovními obraty jako „říká se“ a „pouze Bůh ví“, které svědčí o tom, že se jedná o vyprávění smyšleného příběhu.

(mírně kráceno)

 

Zdroj: www.electronicintifada.net


Překlad: J. Kalous

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments