SOSP: Zpravodaj č. 17

#StopCenzure
Milí příznivci a signatáři naší petice,
v 17. vydání našeho zpravodaje najdete pozvánku na veřejné slyšení v Poslanecké sněmovně k naší petici o svobodě slova, náš komentář k pracovnímu návrhu zákona MVČR o dezinformacích, listopadový update přehledu cenzurních zásahů, které nám posíláte, souhrn toho nejdůležitějšího za minulý měsíc a mnohé další.
Přijďte nás podpořit 6.12. ve 14h do sněmovny na veřejné slyšení k petici o svobodě slova

Naše několikaměsíční snaha dosáhnout projednání Petice proti omezování svobody slova na sociálních sítíchkterou podepsalo více než 25 tisíc občanů, v petičním výboru Poslanecké sněmovny byla korunována úspěchem. Zvláštní poděkování patří místopředsedkyni petičního výboru, paní poslankyni Nině Novákové (KDU-ČSL).
V Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR se bude 6. prosince od 14h konat veřejné slyšení k problematice omezování svobody projevu na digitálních platformách za účasti poslanců, zástupců Úřadu vlády a dotčených ministerstev. Kapacita sálu by měla umožnit účast až 150 hostů. Přijďte se potkat s dalšími signatáři a podpořit naše požadavky – online registrace zde.
Kdo stojí o ministerstvo pravdy?
Dostal se nám do ruky pracovní návrh zákona o dezinformacích, přesněji „o omezení šíření obsahu ohrožujícího národní bezpečnost online“ z dílny Ministerstva vnitra a je to čtení jak z Orwellova románu. Obrátili jsme se na tři vysoké představitele ODS a všichni se shodli, že návrh zákona od Ministerstva vnitra nemají k dispozici, nijak se na něm nepodílejí a ani nepovažují tuto aktivitu za vítanou. Návrh vznikl za zavřenými dveřmi a byl konzultován jen se zástupci bezpečnostních složek a státního zastupitelství bez účasti odborné veřejnosti. S demokracií a svobodou slova neslučitelné pasáže uvádíme v textu.
Nejmenší společný jmenovatel: text k 17.11.
Nemusíme se všichni shodnout na způsobu řešení energetické krize. Můžeme mít každý i rozdílné názory na migraci, klimatické změny nebo situaci na Ukrajině. Někdo může volit levici a jiný pravici, považovat se za liberála, socialistu nebo konzervativce. To vše je pro pluralitní demokracii přirozené a nemělo by nás to zneklidňovat. Na jedné věci bychom se však shodnout měli – pokud tedy chceme udržet svobodnou společnost. Na něčem, co lze nazvat nejmenším společným jmenovatelem společnosti.
Listopadový souhrn sběru cenzurních zásahů
Přes formulář sběru případů cenzury na sociálních sítích jste nám reportovali již 764 cenzurních zásahů na sociálních sítích. U většiny případů je zcela prokazatelné, že digitální platformy porušují vlastní pravidla, která si sama nastavila. Nové příklady – za sdílení zjištění německých výzkumníků ohledně anticovidových vakcín, za vtip o prezidentu Bidenovi, za upozornění, že meteorologové změnili v počasí barvy ze zelené na červenou, za muzejní artefakt ze 13. století…
Kupte si vánoční dárky z našeho e-shopu
Nabízíme kvalitní trička s několika originálními motivy v bílé a černé barvě, pěti velikostech a v pánském i dámském střihu. Podívejte se na ilustrační fotky i na to, jak vypadají na Danielu Vávrovi. Dále si můžete vybrat dvě skvělé knihy s věnováním autora nebo placky SOSP ve dvou velikostech. Aktuální objednávky dorazí v první polovině prosince. Podpořte nás a zabalte pod stromeček něco originálního.
Hledáme spolupracovníky
Rozšiřujeme tým a hledáme spolehlivé externí spolupracovníky pro následující oblasti: tvorba grafiky (pro PDF dokumenty i web), public relations (pro vztahy s médii), technická správa WordPress, Facebook inzerce, tvorba grafických šablon ve SmartEmailing. Pište prosím na info@sosp.cz s uvedením vašich zkušeností a referencí.
Pokračujeme ve sběru cenzurních zásahů
Smazali vám příspěvek nebo vás zablokovali na sociální síti? Jestliže se cítíte poškozeni některým typem zásahu, pro každý případ vyplňte jednotlivě jednoduchý online formulář. Všechny zaslané případy vyhodnocujeme a neoprávněné zásahy předáme výborům Poslanecké sněmovny, příp. využijeme k medializaci.
Co ještě najdete na našem webu
Prosím podpořte nás, bez vás to nedáme
Nepobíráme žádné dotace a jsme plně nezávislí na státu. Proto se neobejdeme bez podpory malých i velkých dárců. Budeme vám vděční za jakýkoli finanční příspěvek, který umožní realizovat naše aktivity.
Číslo účtu u Fio banky: 2101930409 / 2010 
Pokud nám zasíláte větší částku nebo zadáváte trvalý převodní příkaz a přejete si zaslat potvrzení o daru, napište nám. Největší dárce zveme na naše výroční setkání.
              500,- Kč                                  2000,- Kč                               5000,- Kč
Chcete být s námi v kontaktu častěji? Pak sledujte naše kanály sociálních sítí
FacebookTwitter a LinkedIn, kde publikujeme denně, a YouTube, kde najdete záznamy všech našich akcí.

Máte ve svém okolí známé nebo kolegy, kteří by mohli mít o zasílaný zpravodaj zájem? Přepošlete jim toto vydánízde se mohou přihlásit. Zasílání lze kdykoli odhlásit (odkaz v patičce).

5 5 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
zart
zart
3. 12. 2022 7:16

S nějakou svobodou projevu jděte někam. Ta přece, jako všechny zákony, je určená na obranu vládnoucí třídy, kterou masivně podporuje třída ovládaná. Těch pár zoufalců, co se bouří, u kterých není jasné, zda nejsou volavkami tajných služeb, nehraje vůbec žádnou roli. Všichni by chtěli jenom více peněz, nikoliv omezovat závislost na penězích, věcech, majetku, egoizmu….vše je v naprostém pořádku. To jen zákon příčiny a následku se postupně spravedlivě vyrovnává…a to téměř vždy příšerně bolí.