Stále ještě nejsme policejní stát?

Povím vám jeden příběh. Je to o nalezené peněžence a policejním přístupu k občanům.

Šel jsem vám takhle se svou ženou Opletalovou ulicí od Hlavního nádraží k nádraží Masarykovu. Několik kroků před námi šel další pár, starší muž (evidentně již důchodce) a jeho cca o 10 let mladší manželka. Ta paní před námi najednou zahlédla na trávníku parku , asi metr od chodníku, peněženku a udělala jednu zásadní chybu – nedělala jako že nic nevidí, ale zvedla ji se slovy „hele podívej, tady leží nějaká peněženka“. Na to její manžel reagoval slovy „no, támhle před námi stojí policejní auto, tak jim to dáme“.

Chudáci neznalí toho, jak to dnes v ČR chodí…

Zajímalo mne, jak to dopadne a proto jsem začal celou situaci z povzdálí sledovat.

Manželé přišli k policejnímu vozu a pán povídá: „Dobrý den, tedy asi 30 metrů zpět jsme nalezli peněženku, tady ji prosím máte a něco s ní udělejte.“ (měl na mysli to, že policisté se postarají o návrat dokladů do rukou majitele).

Dostalo se mu odpovědi: „Teď tu řešíme dopravní záležitost, počkejte a připravte si občanský průkaz.“

Pán reagoval slovy: „My ale nemáme čas čekat, jdeme na vlak.“ Pak položil peněženku na policejní auto a chystal se odejít. A začal šrumec.

Z auta vyběhl řidič a postavil se ve směru k Masarykovu nádraží a pak se (ani nevím jak a odkud, nestačil jsem to sledovat) objevil druhý policista a zablokoval manželskému páru cestu v druhém směru. Z následujícího dialogu jsem vyrozuměl toto: „CO SI TO, PANE, DOVOLUJETE, TO NEZNÁTE ZÁKONY? To nevíte, že podle zákona JSTE POVINEN nalezené doklady odnést na policejní stanici v MÍSTĚ BYDLIŠTĚ toho, komu nalezené doklady patří?“

Pán pochopitelně – nevěděl… Pokusil se chabě namítat, že policie by měla odevzdané doklady také převzít, že mu šlo o to, aby (vzhledem k místu nálezu) pravděpodobně okradeného majitele dokladů ušetřil peripetií spojených s obstaráváním dokladů nových.

Zajímavé na tom bylo sledovat chování policistů. Na místě spolujezdce seděla policistka, která něco říkala, ale vzhledem k tomu, že měla pouze pootevřené okénko, nebylo přesně rozumět co. Policista blokující cestu směrem k Masarykovu nádraží se choval téměř agresivně ve smyslu – vy se vlastně proviňujete proti zákonům a chtěl mermomocí pána legitimovat a bylo na něm evidentně vidět, že by rád s důchodcem praštil o kapotu vozu, nasadil mu želízka a čeká jen na jeho sebemenší pohyb naznačující, že by se pán pokusil odejít, mám dokonce pocit, že jeho ruka se nervózně klepala v blízkosti pouzdra se zbraní. Jediný solidně jednající policista byl onen třetí, který řekl – jste pane ochoten splnit svou zákonnou povinnost a odnést nalezenou peněženku na policejní oddělení v místě bydliště osoby které doklady náleží?

Důchodce otevřel peněženku, vyjmul z ní nalezený občanský průkaz, podíval se na adresu majitele a povídá – no, je to do Libně, to je kousek, tak proč ne… Ale stejně mi to připadá jako nesmysl.

Na to „smířlivý“ policista řekl: „Já si myslím to samé… Ale já ty zákony nepsal.“

Poté byl manželský pár „propuštěn na svobodu“…

A jak to vše nakonec dopadlo? Cestou k Masarykovu nádraží jsme si s manžely – nálezci peněženky o věci popovídali. Peněženka putovala do nejbližšího koše na odpadky nimo zorné pole policistů a chudák okradený bude mít velké peripetie s obstaráváním dokladů nových (byl tam OP, ŘP, techničák, průkaz pojištěnce okradeného, průkaz pojištěnce jeho syna a nějaké členské karty, nevím už čeho).

Ze všeho nejvíce mne ale zarazilo chování mladíka připraveného důchodce zatknout, respektive použít donucovací prostředky k dosažení účelu zákroku proti bouřícímu se důchodci. Ze slavného hesla „Pomáhat a chránit“ mi vyšlo Buzerovat (onoho nálezce dokladů) a škodit (okradenému, který se v důsledku jednání policistů nedostal ke svým dokladům jednoduchou cestou).

A také stojí za povšimnutí, co mi onen důchodce řekl, když jsme se rozcházeli…

Řekl: „Doufám, že těm dobytkům někdy někdo přepadne a okrade či znásilní manželku nebo dceru a oni pak budou přemýšlet nad tím, jak je to možné, když okolo bylo tolik lidí, že tomu nikdo nezabránil. Do této scény bych v takovém případě na obranu přepadené vystoupil . DNES JIŽ NE. Budu slepý, hluchý a nic si nebudu pamatovat.“

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
40 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
24. 11. 2014 14:10

Podle toho debilního zákona, kdyby v Praze nalezl nějaký místní občan doklady někoho z Opavy musel by je odnést na místně příslušné oddělení 5.B („pomáhat a chránit“) do Opavy. Kdyby byl zaměstnán tak by si asi kvůli tomu musel vzít dovolenou. No neberte to. Hlavně, že na ty zákony dohlíží královsky placené kapacity v parlamentu a za dobře odvedenou práci si královsky zvedají vlastní „služné“.

Béda
24. 11. 2014 14:37

Taky je otázka, jestli nejde jenom o policejní svévoli při výkladu zákona. Zajímalo by mně, jak by dopadl cizinec, který by v ČR nalezl doklady nějakého českého občana a chtěl by nález odevzdat Policii ČR.

fajt
24. 11. 2014 14:51

http://www.podnikatel.cz/zakony/zakon-o-obcanskych-prukazech/zneni-20140101/f1991869/ – Každý, kdo nalezne cizí občanský průkaz, potvrzení o občanském průkazu, potvrzení o změně místa trvalého pobytu nebo potvrzení o změně údajů zapisovaných do občanského průkazu, je povinen je odevzdat neprodleně kterémukoliv obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností nebo matričnímu úřadu anebo policii. Stejnou povinnost má i občan, který ohlásil ztrátu nebo odcizení svého občanského průkazu, jestliže dosavadní občanský průkaz nalezne nebo jej získá zpět jinak. http://www.podnikatel.cz/zakony/zakon-o-obcanskych-prukazech/zneni-20140101/f1991990/ – Za přestupek podle odstavce 1 písm. a) a n) lze uložit pokutu do 15000 Kč, za přestupek podle odstavce 1 písm. b) až m) lze uložit pokutu do 10000 Kč a… Číst vice »

Honza999
Honza999
24. 11. 2014 14:56

fajt

Policisté říkali něco o NOVÉM zákoně, neměli na mysli nový občanský zákoník?

fajt
24. 11. 2014 15:08

to je ale občansko-právní rovina a oni přeci řeší jenom trestně právní, ne – vždyť pokaždé když to jde přeci varují, že do nějakého procesu, či úkonu nebudou vstupovat, páč je to občansko právní věc a to prý není v jejich kompetenci…ale čert ví, jak to je, mám za to, že to asi nebudou vědět ani ti policajti. ..)

Čen
Čen
24. 11. 2014 15:50

Tak nevím, bylo třeba házet peněženku do koše, nemohli jste peněženku is obsahem poslat na adresu v dokladech? Nepříjde mi to od vás ani trochu v pořádku, spíše hnusné. Doufejte, že až se vám stane něco podobného, najde někdo vaše doklady a také je vyhodí do koše.

K. J.
K. J.
24. 11. 2014 16:48

Můžete si vybrat která verze je blíže realitě:
a, (současnost)
http://www.youtube.com/watch?v=3mkuIUHnzJQ
b, (minulost)
http://www.youtube.com/watch?v=-Ugk_dRTYFE
c, (reálně častý stav napříč minulostí a současností)
http://www.youtube.com/watch?v=D3DcNQEXGrU

koloděj
koloděj
24. 11. 2014 17:32

já si ani nemyslím, že je ten příběh pravdivý ..
A pokud ano, chování důchodce taky nebylo správné pomstil se okradenému za setkání s opravdu ktreténskými policajty. I když chápu, že mohl být vytočen předchozí debatou a jednat zkratkovitě

r.m.
r.m.
24. 11. 2014 18:13

To vás vy staří oslové nenapadlo majitele peněženky najít sami? Není to tak těžké, párkrát jsem to udělal.

r.m.
r.m.
24. 11. 2014 18:18

koloděj napsal

já si ani nemyslím, že je ten příběh pravdivý ..
A pokud ano, chování důchodce taky nebylo správné pomstil se okradenému za setkání s opravdu ktreténskými policajty.I když chápu, že mohl být vytočen předchozí debatou a jednat zkratkovitě

jednou jsem to dal na poštu poblíž a poslali jim to
mně se taky dost věcí vrátilo díky normálním lidem
U mladých policajtů tupost předpokládám, dají se ale seřvat. Jejich chuť tasit zbraň na člověka je evidentní.

Honza999
Honza999
24. 11. 2014 21:54

čen, koloděj, r.m.

Tak o tom se hovořilo též. Ten důchodce řekl – NEMÁME peníze na to, abychom je vydávali na jízdenky za tramvaj nebo za poštovné… To víte, jsou zde i lidé zápasící s bídou.

Honza999
Honza999
24. 11. 2014 22:04

PS: uvědomte si… Byl tam s manželkou – asi by ji nenechal čekat na nádraží až se vrátí z Libně. Kdyby do té Libně jel sám, je to 48 Kč jízného, pokud by jeli oba, je to 96 Kč jízdného. Hodně důchodců dnes po zaplacení nájmu má maximálně tak 100 Kč na den živobytí (a ještě se třesou hrůzou, že mají špatně nastavené zálohy na služby spojené s bydlením a přijde najednou poukázka na nedoplatek).

To nevíte????

idiotronic
24. 11. 2014 22:52

S tou stovkou je to víceméně standard.
Ale neodpustím si neplacenou reklamu pro ČD:

Praha hl.n.-Praha Libeň ………15 kč IN-karta50% …….8 Kč
do Kalouskova mimořádného (uprostřed jízdního řádu) zásahu platili polovinu
všichni důchodci.
Pokud by Praha byla připojena ke Slovensku, jeli by důchodci zadarmo.
To není vyloučeno. Stačí , aby JUDr.Marek Benda Ph.D. formou přílepku k zákonu o boji proti mandelince bramborové, která se sem šíří z ruských stepí ,
dodal větu o připojení Prahy k Telgártu (dříve Švermovo, ještě dříve Telgárt).
Hlasovací mašinérie zařídí to ostatní.

ray
ray
24. 11. 2014 23:31

protože se policie chovala špatně, tak i já se budu chovat špatně? to snad ne…

leho
leho
25. 11. 2014 0:33

Příběhu věřím, je to u vás zkrátka Kocourkov. Já jsem asi před dvěma lety taky našel u nás ve vlaku (BART – Bay Area Rapid Transit) mezi sedadly peněženku s řidičákem, kreditkarty, nějaké peníze, atd, ani jsem nezkoumal, komu patří, jak se dotyčný jmenuje, kde bydlí. Not my business. Jel jsem zrovna na letiště a na výstupní stanici jsem peněženku dal zřízenkyni v kukani u výstupu z Bartu. Podívala se letmo dovnitř, zeptala se kde jsem ji našel, pak řekla s úsměvem něco jako „thank you very much, I’ll take care of it“ a já jsem odkráčel po necelé minutě… Číst vice »

Honza999
Honza999
25. 11. 2014 0:48

ray V kontextu doby se ten chlap nezachoval „špatně“. Zachoval se naprosto NORMÁLNĚ, porovnáte-li to s tím, jak se dnes chovají jiní, speciálně naši páni, bylo jeho chování celkem morální. Pokusil se V RÁMCI SVÝCH MOŽNOSTÍ se zachovat poctivě. Bylo na něm žádáno, aby se choval „poctivě“ i mimo rámec jeho finančních možností. Byl nucen k tomu, aby obětoval své finanční prostředky na jeden den živobytí. Už tak dost bídného živobytí… Policajti mohli doklady převzít a v hlášení napsat – při projíždění Opletalovou ulicí člen hlídky na chodníku zahlédl ztracenou peněženku… atd atd. Mimochodem, podle mého názoru se jim nechtělo… Číst vice »

ray
ray
25. 11. 2014 1:00

ano, myslím, že bych ty doklady poslal tomu kdo je ztratil a vysral bych se na dementní policajty

Honza999
Honza999
25. 11. 2014 3:17

Moje otázka zněla jinak – byl byste do toho ochoten investovat své jednodenní živobytí, už tak pod hranicí bídy?

ducatista
ducatista
25. 11. 2014 8:37

Honza999 napsal ray V kontextu doby se ten chlap nezachoval „špatně“. Zachoval se naprosto NORMÁLNĚ, porovnáte-li to s tím, jak se dnes chovají jiní, speciálně naši páni, bylo jeho chování celkem morální. Pokusil se V RÁMCI SVÝCH MOŽNOSTÍ se zachovat poctivě. Bylo na něm žádáno, aby se choval „poctivě“ i mimo rámec jeho finančních možností. Byl nucen k tomu, aby obětoval své finanční prostředky na jeden den živobytí. Už tak dost bídného živobytí… Policajti mohli doklady převzít a v hlášení napsat – při projíždění Opletalovou ulicí člen hlídky na chodníku zahlédl ztracenou peněženku… atd atd. Mimochodem, podle mého názoru se… Číst vice »

Honza999
Honza999
25. 11. 2014 10:35

ducatista I do zaslání dokladů poštou by ten důchodce musel investovat cca 1/3 svého živobytí na jeden den. Kde berete jistotu, že měl vnuka nebo jinou možnost? Pochopte pánové, že takový člověk ŽIJE VE ZCELA JINÉM SVĚTĚ než jak ho vidíte VY!!! Vy máte starost, na jaký film v neděli vezmete rodinu do CITY SINEMA a kolik popcornu tam sežerete. On žije ve strachu z poštovního doručovatele nesoucího vyúčtovánín – topení, elektřina, voda… Chodí nakupovat do Levných potravin prošlé (nebo nepovedené) salámy. Koupe se jednou za týden v domnění, že ušetří za teplou vodu – ale stejně nakonec PLATÍ ZA… Číst vice »

Honza999
Honza999
25. 11. 2014 11:29

PS: A přidám ještě trochu drsnosti… Pánové, vám nestačí to, že společnost – a tím pádem i VY – nutíte některé žít lidi v bídě. Nemám tím na mysli, že byste si vyhlédli nějakou konkrétní osobu kterou byste úmyslně udržovali ve stavu nouze, ale připouštíte existenci takového stavu jiných lidí svým soutředěním se pouze na svou osobu. Vy máte v sobě tu drzost, že na takovém člověku ještě žádáte, aby kvůli VÁM, co se třebas ožerete jako prasata a v opilém stavu se necháte okrást, svou nouzi ještě dobrovolně umocnil… Vy se umíte vcítit do problémů toho co přišel o… Číst vice »

ducatista
ducatista
25. 11. 2014 11:57

honza999: a jak víte, že ten důchodce jinou možnost neměl? Nemá děti, známé, kteří by těch třicet korun poštovného zaplatili? Vy si doslova vymýšlíte důvody, které mají podpořit vyznění vašeho článku. A k tomu ještě hloupě paušalizujete…

ducatista
ducatista
25. 11. 2014 12:12

a ještě mně to nedá – proč jste tedy nesejmul ono finanční břímě ze starého pána a nevyřídil to Vy? Nebo ten, kdo byl skutečně účasten té situace (pokud jste jen vypravěč).

Honza999
Honza999
25. 11. 2014 12:58

ducatista Stejným způsobem se já mohu optat vás, jek víte že důchodce jinou možnost měl. Výslovně mi řekl, že NEMÁ peníze na to, aby je vydával jen tak – a z jeho pohledu to byly peníze vydané jen tak, PRO CIZÍ PROSPĚCH. Mezi námi, majitel dokladů by nakonec mohl být schopen i toho obvinit ho z krádeže. Je-li v ČR 1,5 milionu občanů pod či na hranici nouze, nejedná se o paušalizování. A proč jsem nepomohl já? Viděl jsem nějaké vizitky z té peněženky – byl to nějaký finanční konzultant, tedy z mého levicového pohledu parazit na společnosti. Tedy jsem… Číst vice »

Honza999
Honza999
25. 11. 2014 13:03

PS:

Jinak mám pocit, že se nedržíte merita věci, kterým podle mne není postup důchodce ale postup příslušníků Policie ČR a snažíte se odvést diskusi jíným směrem na „zástupný problém“…

ducatista
ducatista
25. 11. 2014 15:08

Zástupný problém? Několika diskutérům se zjevně nelíbilo to, že onen důchodce ty doklady prostě zahodil. Na což jste reagoval tím, že se choval morálně v rámci svých možností a paušalizoval jste diskutéry (aniž byste o nich cokoliv věděl), že neví jak žijí lidi v nouzi a že jsou odpovědni za stav společnosti. Víte, mně ani tak neděsí ti blbí policajti, které jste popsal v článku, ale to, že ve společnosti se pohybují lidí s Vaším smýšlením, kteří prostě odmítnou pomoc na základě nějakého politického názoru.

Honza999
Honza999
25. 11. 2014 15:47

Máte to trochu pomotané… Ten důchodce mohl ležící peněženku ignorovat. Mohl peněženku zvednout, podívat se zda v ní jsou peníze, vyrabovat a zahodit – a říkejte si CO CHCETE, TO by udělala nejméně polovina lidí na této zemi (přičemž paradoxem je, že z CHUDÝCH by to udělalo mnohem méně lidí než z těch co si žijí dobře – DOKÁZÁNO vědeckými studiemi). Jeho první impuls byl peněženku ODEVZDAT – a teprve poté, co jeho bohulibému úmyslu byly kladeny překážky, „sešel ze správné cesty“. Pravičáci říkají – jsem proti daním a sociálnímu systému, protože z mých peněz jsou pak živeni ti co… Číst vice »

Honza999
Honza999
25. 11. 2014 15:47

museli jsme si k nim vybudovat takový vztah, že to od nás neberou jako almužnu, ale jako třeba „pozvání na kávu od přítele“. Takový člověk má pro mne větší lidskou hodnotu než šosák rozhořčující se nad „nezodpovědným důchodcem“.

No a „odmítnutí pomoci na základě jiného politického názoru“ není nic jiného, než respektování životního kréda takové osoby.

Mně zase děsí lidé co si ze závažné situace vyberou marginálii a točí se na ní.

Stačilo, aby ti policisté peněženku převzali – A NEBYLO BY O ČEM PSÁT A DISKUTOVAT.

Pomáhat a chránit. Buď jejich „práci“ čest.

ducatista
ducatista
25. 11. 2014 17:24

„Není to proto, že bych takový chtěl být, je to proto že vy a vám podobní jste to tak zavedli. A nebudu pomáhat někomu o kom se domnívám, že on sám je (pasívní) příčinou nějakého svého problému (ve vaší řeči – nebudu pomáhat pravičákovi v řešení JEHO problémů způsobených mu pravicovým režimem) a nechám mu jeho životní krédo každý se má starat o sebe. Moje žena (pochopitelně s mým plným souhlasem) měsíčně rozdá několika ubožákům v průměru tak kolem 200 Kč – více si nemůžeme dovolit. Jsou to lidé, kolem kterých vy a vám podobní procházíte bez povšimnutí a kteří… Číst vice »

orinoko
25. 11. 2014 17:46

Hoši nemáte to jednoduchý. Máte to minimálně třídechý. Já osobně seru na terorii zákona o podobných pandemií. Jeli jsme takhle jednou na kole kolem Lipna . Syn přejel , ženská přejela a já na silnici uviděl šrajtofli. Samozřejmě jsem ji zvedl. Byly tam české, byly tam cizí, ale hlavně samý doklad. Nevedu v takových případech demogratické píčoviny typu OM vůkol , a z pošty jsem majiteli zavolal. Oznámil jsem mu, kde bude mít všechno , a že si beru 10% nálezného. Jemu se to zdálo hodně, tak jsem mu oznámil , že přibírám část cizích a jestli má problém, tak… Číst vice »

brankoslav
brankoslav
25. 11. 2014 17:47

Varianty:
-peněženku nechte být
nebo
-vyberte peníze a peněženku zahoďte
nebo
-ti útlocitnější mohou poslat peněženku s doklady ANONYMNĚ
-ti nejútlocitnější nechají i peníze a ANONYMNĚ odešlou
Pozor, znám případ, kdy poctivý nálezce za svou BLBOST (poctivo=fuj) získal žalobu za zcizení neexistujícího fin. obnosu cca 20kKč+poplatky a opruz etc.
Mé doporučení – nechte být.
Žijeme v prasečáku, což bohužel vynucuje prasečí chování.
Vítězství PRAVDY a LÁSKY.
Havel byl,
Havel je,
Havel bude !!!

Honza999
Honza999
25. 11. 2014 17:51

ducatista Ale vždyť VY to jste, kdo tu moralizuje. Vy se snažíte určovat jak se kdo má chovat. Vaše smýšlení a názory jste zde ventiloval – a já holt s nimi nesouhlasím. Domnívám se že to, že na článku jste si vybral tu hrůzu chování nálezce peněženky a zcela opomíjíte, že existovala vnější (daleko, daleko pro společnost nebezpečnější) příčina toho že to dopadlo tak jak to dopadlo a ta příčina nebyla ze strany nálezce ukazuje na to, že vy jste ten kdo žije ve zjednodušeném světě – nebo v něm chcete žít. Jednoduchý je svět, kde všichni poctiví nálezci plni… Číst vice »

ducatista
ducatista
25. 11. 2014 18:25

Honza999: já určuji, kdo se má jak chovat? Jen kritizuju to, že schvalujete házení cizích peněženek do koše. Jediný, kdo tu píše sáhodlouhé elaboráty o tom, jak jsem já i mně podobní vinni tím, že důchodci nemají co do huby, jste Vy. A vězte, že jsou situace, kdy i finanční konzultant může být velmi prospěšný lidem v problémech, a nikoho při tom neokrádá.

leho
leho
25. 11. 2014 18:37

Jak se zachoval policista a jak se zachoval důchodce jsou zářnými příklady jak je česká společnost vykolejena. Zahodit peněženku do koše je odsouzeníhodné. Co když nálezce použije doklady v peněžence ke kriminálním činům? Jak si to ten důchodce zdůvodní? V tom případě by byl důchodce rovněž spoluviníkem neštěstí původního majitele peněženky a nejen jeho, možná i celé jeho rodiny a blízkých. Takže, ještě že tam u vás už několik desetiletí nežiji, to bych se z toho fakt musel zbláznit…

Honza999
Honza999
25. 11. 2014 19:32

ducatista Ano, vy určujete jak se kdo má chovat. Vy tvrdíte, že důchodce měl místo své večeře investovat své skromné zdroje do nápravy cizí chyby a že když to neudělal on, že jsem to měl učinit já. Já jsem to hození do koše neschvaloval – jen jsem podle základních demokratických principů respektoval „právo“ důchodce tak učinit tím spíše, že důchodce byl k tomu činu evidentně policisty nepřímo vyzván (muselo jim být jasné jak to dopadne, šlo jim hlavně o to – neptravuj nás, my žádné protokoly sepisovat nechceme a nebudeme). Finanční konzultant radí lidem jak vyspekulovat prachy… Že poradí někomu… Číst vice »

PPK
PPK
25. 11. 2014 19:54

Smutný příběh, plný pochopitelných emocí a velmi dobře popsaný. Není vinou autora, že (obrazně řečeno) popsal les a děj v něm, přičemž les v očích některých tam přesto jako by vůbec neexistuje, protože ty jejich oči vidí jen občas, a ještě jenom sem tam nějaký ten strom. Zdá se mi, že ten článek je docela dobrým a zároveň i značně nebezpečným testem sociální inteligence čtenářů. Zajímavá je rovněž vykolejenost emigrantského filosofa jménem leho z faktu, že už dávno tady v Česku nežije.

Alice
Alice
25. 11. 2014 20:27

Leho napsal: „Takže, ještě že tam u vás už několik desetiletí nežiji, to bych se z toho fakt musel zbláznit…“ To je vidět, že jste labilní. Nejspíš jako antidepresivum používáte i OM, abyste si čechral své poničené ego povýšeneckými radami, ne? Po druhé se zbláznit nemůžete, buďte v klídku.

orinoko
25. 11. 2014 20:58

Alice, to je dobrý. Ale lehovista zůstane, aby mohl dál blábolit. S anti nebo bez.

fajt
26. 11. 2014 9:38

http://www.novinky.cz/diskuse?id=384768&articleId=/zahranicni/amerika/354558-bal-jsem-se-o-zivot-popsal-zabiti-afroamericana-policista-z-fergusonu.html&sectionId=744 – zajímavá diskuze při účelové ( a velmi rozporuplné ) obhajobě emerického policajta, který podle všeho jednal svévolně – to by mohlo dodat odvahy i zdejším cajtům, aby se taky nebáli a stříleli, páč důvody pro nutnou obranu se už někde jistě najdou, či vycucají z upraveného protokolu. ..)

Honza999
Honza999
26. 11. 2014 10:13

fajt

O něčem podobném jsem právě také přemýšlel, když jsem článek psal. Ne o „zvrhlém“ důchodci…

Obávám se že není daleko doba, kdy se občan při zahlédnutí policisty či policejního vozu v noci (a kdoví jestli ne i ve dne) bude muset vrhnout na břicho z rukama za hlavou, aby nebyl… Jak to decentně nazvat… Aby nespáchal sebevraždu deseti střelnými ranami.