Státy se udržují principy, na nichž vznikly

V Českém rozhlase  při příležitosti  úmrtí  heraldika Jiřího Loudy – tvůrce návrhu státního znaku České republiky –  proběhlo povídání o vzniku symbolu české státnosti v devadesátých letech.

Autor předlohy státního znaku si povzdechnul nad tím, že v průběhu schvalovacího procesu v českém parlamentu originál obrazové předlohy státního symbolu najednou zmizel. Zmizení předlohy státního symbolu považuje za těžký kriminální čin.

Co dodat? K vykradenému a zadluženému státu patří také zcizení státní symboliky. Třeba se jednou v budoucnu najde ve sbírce šťastného nálezce, který svůj nález bude chtít náležitě zpeněžit. Kdoví, jestli v té době  bude ještě existovat „Česká“ republika?

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sasin
Sasin
2. 9. 2015 11:10

Jestli něgde na světě vznikl stát svboddnou vůlí domácích ovčanů tak to sem něgdo napiště, ať to vypadá trochu demograticky.

asym
asym
2. 9. 2015 13:14

Sasin napsal

Jestli něgde na světě vznikl stát svboddnou vůlí domácích ovčanů tak to sem něgdo napiště, ať to vypadá trochu demograticky.

…prý byl pokus kdesi na Dunaji..

fajt
fajt
3. 9. 2015 7:04

https://www.youtube.com/watch?v=fpRNoohf_lM – nu což, zbývá nám jenom lidová zábava. ..)

Béda
3. 9. 2015 12:28

Existuje v ČR vůbec něco co nelze lidem v „civilizované“ společnosti ukrást? Jak se ukazuje, je možno ukrást revoluci i budoucnost (revoluční lídři žvaní o vylepšeném socialismu, zblbnou masy) a pak jim dají kapitalismus bez lidské tváře a zadlužený stát, je možno legálně ukrást státní zlatý poklad i s národní sbírkou, je možno okrást lid o půdu, o podíl na moci, o důchody, o úspory, zavléct zemi bez mandátu lidu do válek, je možno plíživě odevzdat moc ve státě a nakonec celou zemi cizincům.

Neználek
Neználek
3. 9. 2015 13:27

Béda napsal
Existuje v ČR vůbec něco co nelze lidem v „civilizované“ společnosti ukrást?

Blbost.

Béda
3. 9. 2015 14:46

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Karel-Schwarzenberg-v-rozhovoru-naznacil-ze-to-bali-397746

…Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg a neúspěšný finalista prezidentské volby z roku 2013 naznačuje, že éra jeho šéfování opoziční TOP 09 pomalu končí. „Cítím se docela ve formě, ale pánbůh mě – abych nebyl namyšlenej – potrestal stejně jako Zemana: neodumírají mi dolní končetiny v důsledku cukrovky jako jemu, ale mám velký problém s koleny. A bohužel mě taky trápí hluchota,“ …Zároveň ale naznačil, kdo by mohl být jeho nástupcem v čele „topky“: „Podívejte se, je očividné, že Mirek Kalousek, který se mnou stranu zakládal, ji povede velice dobře.