Státy se udržují principy, na nichž vznikly

V Českém rozhlase  při příležitosti  úmrtí  heraldika Jiřího Loudy – tvůrce návrhu státního znaku České republiky –  proběhlo povídání o vzniku symbolu české státnosti v devadesátých letech.

Autor předlohy státního znaku si povzdechnul nad tím, že v průběhu schvalovacího procesu v českém parlamentu originál obrazové předlohy státního symbolu najednou zmizel. Zmizení předlohy státního symbolu považuje za těžký kriminální čin.

Co dodat? K vykradenému a zadluženému státu patří také zcizení státní symboliky. Třeba se jednou v budoucnu najde ve sbírce šťastného nálezce, který svůj nález bude chtít náležitě zpeněžit. Kdoví, jestli v té době  bude ještě existovat „Česká“ republika?

7
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Autoři komentářů
BédaNeználekfajtasymSasin Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Sasin
Host
Sasin

Jestli něgde na světě vznikl stát svboddnou vůlí domácích ovčanů tak to sem něgdo napiště, ať to vypadá trochu demograticky.

asym
Člen
asym

Sasin napsal

Jestli něgde na světě vznikl stát svboddnou vůlí domácích ovčanů tak to sem něgdo napiště, ať to vypadá trochu demograticky.

…prý byl pokus kdesi na Dunaji..

fajt
Člen
fajt

https://www.youtube.com/watch?v=fpRNoohf_lM – nu což, zbývá nám jenom lidová zábava. ..)

Béda
Člen
Béda

Existuje v ČR vůbec něco co nelze lidem v „civilizované“ společnosti ukrást? Jak se ukazuje, je možno ukrást revoluci i budoucnost (revoluční lídři žvaní o vylepšeném socialismu, zblbnou masy) a pak jim dají kapitalismus bez lidské tváře a zadlužený stát, je možno legálně ukrást státní zlatý poklad i s národní sbírkou, je možno okrást lid o půdu, o podíl na moci, o důchody, o úspory, zavléct zemi bez mandátu lidu do válek, je možno plíživě odevzdat moc ve státě a nakonec celou zemi cizincům.

Neználek
Člen
Neználek

Béda napsal
Existuje v ČR vůbec něco co nelze lidem v „civilizované“ společnosti ukrást?

Blbost.

Béda
Člen
Béda
Béda
Člen
Béda

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Karel-Schwarzenberg-v-rozhovoru-naznacil-ze-to-bali-397746

…Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg a neúspěšný finalista prezidentské volby z roku 2013 naznačuje, že éra jeho šéfování opoziční TOP 09 pomalu končí. „Cítím se docela ve formě, ale pánbůh mě – abych nebyl namyšlenej – potrestal stejně jako Zemana: neodumírají mi dolní končetiny v důsledku cukrovky jako jemu, ale mám velký problém s koleny. A bohužel mě taky trápí hluchota,“ …Zároveň ale naznačil, kdo by mohl být jeho nástupcem v čele „topky“: „Podívejte se, je očividné, že Mirek Kalousek, který se mnou stranu zakládal, ji povede velice dobře.