Státy suverénní a státy satelitní

Ani v dnešní době, která je myslím pro každého z nás extrémně náročná, nezapomíná Česká televize a někteří politici na pravidelné vychovávání české společnosti k nepřátelství vůči Rusku. Nemine zpravodajství, které by nás (nota bene často před zprávami z ČR) neinformovalo, co dělá Navalnyj. Nevím, co dělá Navalnyj, nezajímá mě to, a i kdyby, pravdu se nikdy nedozvím.

Pokud vím, je obviněn a asi bude souzen v zemi, kde mu nehrozí ani trest několikasetletého vězení ani mučení – to naopak hrozí Assangeovi, který sice nespáchal nic trestného – ale upozornil na zločiny, kterých se dopouštěla americká armáda. Nic to nemění na tom, že hlasatelé zpravodajství ČT nás budou, poněkud prostoduše ale o to vytrvaleji, dlouhé minuty sytit zprávami o nelidskosti ruského režimu.

Před listopadovými změnami jsem často poukazoval na neobjektivní zpravodajství tehdejších sdělovacích prostředků, ale nedovedl jsem si představit, jakým způsobem budou pracovat ve „svobodných podmínkách“. Na ČT je dobře vidět, že jsme se stali nesuverénním státem, který musí přizpůsobovat zpravodajství k obrazu těch států, kterým v podstatě podléháme. Všimněme si, že se nedozvíme např. to, proč chybí vakcíny pro celou Evropu. Že by nešlo o zdraví „Evropanů“, ale jen o peníze, kterých dal někdo víc? Proč se nemůže koupit i fungující jiná vakcína? Protože bychom platili někomu jinému?

Zmínil jsem politiky. Státy, které jsou svrchované např. Španělsko, Německo, Francie – nedopřály sluchu věčně pokřikujícím státům – satelitům jako je Litva, Lotyšsko, Čechy, Polsko, které by rády ihned uvalovaly sankce, sankce které by poškodili pouze nás a nám podobné, hospodářsky nevýznamné státy, ale to naše politiky – např. Petříčka nezajímá – jeho úkol (stejně jako např. některých senátorů) je štvát Čechy proti všemu dostatečně „neamerickému“ a „nebruselskému“ ať to stojí, co to stojí. Politici suverénních států, kteří naopak mají zodpovědnost za svou zemi, jednají v jejím zájmu.

I když se otázkou naprosto neobjektivního a nekvalitního zpravodajství ČT zabývá pravidelně mnoho dobrých komentátorů a analytiků (L. Man, J. Schneider, V. Dvořák, S. Blaha a mnozí další), je třeba přesto na tento problém poukazovat neustále. Jedná se o velmi nebezpečnou aktivitu České televize podporovanou některými politiky, kteří rozhodně nepracují ve prospěch naší země.

4.7 30 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
28. 1. 2021 20:37

Karel Žďárský:
Jak ruské sankce změnily český trh s masem
http://casopisargument.cz/?p=31278

fajt
fajt
29. 1. 2021 7:25

po ranu placatý bazmek sputil řev, prý pilná zprawka, a hned puma na solar … tož Karolu, snad nahoře je lepší svět, bo tuna je to už v pizdie …szanuj se … a jedna tylko dla ciebie…

https://www.youtube.com/watch?v=G_oKsG8KRZI

PPK
PPK
Reply to  Irena
29. 1. 2021 11:05

Dík za velmi dobrý odkaz! Jenže v nejnovějším případě ze současnosti to u nás nepůjde jednotlivě po jednom člověku, ale po „prevenci“ a po určité době to bude hromadné, přičemž mrtví staří budou pokládáni za přirozenou samozřejmost. A proč vynechali děti pod záminkou, že prý jsou imunní? Nejsou. Jako rodič vím, že všechny nakažlivé nemoci mé děti vždy prodělávaly mnohem bouřlivěji, než-li my dospělí. Takže, co z toho vyplývá? U nemocných dětí po testech a po „prevenci“ by už rodiče VELMI zpozorněli a začala by mela! Historka o divokých prasatech se nemýlí.

prozaik
prozaik
Reply to  PPK
30. 1. 2021 17:29

Historka o divokých prasatech má jednu chybičku. Obsahuje totiž ( kromě dobrých myšlenek ) i pravicovou mytologii, ze stejného soudku ze kterého pochází rádobymoudrý příměr o chytání ryb.

Autor se prokecl tím, jak dehonestuje „sociální dávky, ale také vzdělávací systém, zdravotnictví, systémy hromadné dopravy a tak dále“, vyzdvihuje „podnikavost“ a tvrdí, že vláda „lidem fakticky dává peníze, které jim na druhé straně bere z jejich vlastních kapes“.

To jsou tři typické neoliberální ( nebo libertariánské ) lži.

Kdo může pochopit, pochop.

Ostatním přeji klidný zbytek dne.

Irena
Reply to  prozaik
30. 1. 2021 18:02

To je chyba v chápání. Myslím, že autor nedehonestuje vzdělávací systém atd., ale poukazuje na to, že nám to v současné demokracii neustále omlacují o hlavu jako milosti, které jsou nám vrchností poskytovány (s tím, že je navíc neustále ořezávají) a na které fakticky nemáme nárok, přičemž to není pravda, protože si jako společnost na tyto služby vyděláme a jsou nám tedy fakticky poskytovány z našich společných peněz. Nemluvě o úřednících, které jsou také touto společností placeni ze společných statků, aby řídili naši společnost co nejefektivněji a s přínosem PRO LIDI. Tohle se neděje, neustále okolo nás staví další a… Číst vice »

prozaik
prozaik
Reply to  Irena
30. 1. 2021 20:47

Ač nejsme ve při, každý chrochtá trochu o něčem jiném.

K nemalé radosti těch pro které jsou „chyby v řízení“ plánem…

Bety
Bety
Reply to  prozaik
31. 1. 2021 11:10

Promiňte, ale v příspěvku šlo podle mého názoru o to, že to, co je pokládáno za svobodu je ve skutečnosti vymezená cestička, která neprospívá stádu ale nadnárodnímu řízení.
A není výhodnější cesty než přesvědčit stádo, že po ní kráčejí svobodně.

Irena
29. 1. 2021 10:23

http://voicesevas.ru/news/56835-myunhenskiy-davos.html
Ještě k Putinovu projevu v Davosu

Botičky od Diora
Botičky od Diora
29. 1. 2021 12:12

Autor článku je hoden svého jména.

Jen tu „svrchovanost“ Německa by si měl odpustit. Mapa cizích vojenských základen v Německu:
comment image

Svrchovaný a suverénní stát vypadá úplně jinak. Takových je ve světě cca tucet.

Irena
29. 1. 2021 12:18

Od cca 3:20 k vidění „Putinův“ palác zevnitř :-)

+ komentář od Honzy
Pro ty, kteří film Navalného neviděli chci říct několik postřehů.
1. Knihovna, která je ve filmu ukázána je knihovnou Pražského Břevnovského kláštera.
2. Koupelna a toaleta, která je tam zobrazena je koupelna nejbohatšího cikánského barona v Rumunsku.
3. Obrázek plavajícího Putina v bazénu je podvrh jeho fotky z dovolené roku 2016, kdy plaval v Jeniseji.
No a nakonec dokument, natočen před několika dny, jak to v tom “paláci” skutečně vypadá. Od 3:22

https://www.youtube.com/watch?v=rlMUVgQiyT8&ab_channel=Россия24

Irena
30. 1. 2021 11:08

VELICE ZAJÍMAVÉ VIDEO K POSLECHU!!!!

https://www.youtube.com/watch?v=W2r4xzDI0uI

fajt
fajt
Reply to  Irena
30. 1. 2021 11:23

hedge fondy jsou čisté ( lichvářské) zlo, jestli se k nim lžiprezident americké korporace hlásí a chce je zachraňovat ( dokonce legislativou), pak asi v tom má nějaký majetek jeho zlodějská tlupa, mamlas od elektro potratů si taky jede svou ( klanovou) operaci, je mu je americký ober problém naprosto u zadele, on se už dnes vidí jako zlatá stovka, která může všechno. ..)